Skocz do zawartości

FM 2019 - pierwsze wrażenia


Pulek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MitnickMike napisał:

Sugerujesz, że mam założyć osobny temat? :) Bo chciałbym o to zapytać osoby które ściągnęły wersję beta FM19 :)

Według twojego rozumowania, w tym temacie powinniśmy rozmawiać na temat FM19 a porównać do FM18 powinieneś sobie sam. Taki właśnie tok myślenia wykazałeś w innym temacie, więc proszę o zachowanie konsekwencji :) 

 

A co do FM19 to dzisiaj odpalam po raz pierwszy. @Vami - jak zawsze from zero to hero i rozwój menedżera? Ja też chyba na to postawię, ale żeby było bardziej realnie, moja podróż będzie się skupiała na jednym kraju.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Nie rozumiem, proszę jaśniej abym na przyszłość równie głupiej gafy nie popełnił :) Czyli jeżeli chcę zapytać o rzecz związaną z FM19 (opinia osób, które grają teraz w betę a jakiś czas temu grały w FM18) to mam założyć osobny temat w dziale z FM18? Bo jeżeli już odpalisz wieczorem tą betę to gdzie mi o tym napiszesz? Bo nie chcę tego przegapić :)

Odnośnik do komentarza

@lad oczywiście że będzie Journeyman, ale dopiero od pełnej wersji. Na becie się bawię Jagiellonią.

 

Na plus - ładniej wygląda mecz (3D), szybkość (ale mam tylko PL ligę), szybkość eksportu filmów do YT, dużo niższoligowych klubów polskich i nawet trochę zawodników w nich, podświetlenia wysokich i niskich średnich not (ale przez czcionkę pogrubioną i tak trzeba się wpatrywać), schematy taktyczne - naprawdę, byłem przeciwnikiem, ale bardzo ułatwiają grę

Na minus - czcionka (ale ona już była /albo podobna/ w którymś z CM), za dużo kolorków w skórce, przez co jest chaos, obejmując ekipę z Ekstraklasy mając zerowego menedżera (bez licencji i doświadczenia), każda rozmowa motywacyjna jest kontrproduktywna, a zawodnicy szybko zaczynają się buntować i tracisz szatnię (co w sumie jest realistyczne), grzeje się komp bardziej niż przy 18, brak połączenia z Facebookiem, brak 3. ligi niemieckiej

 

Trening jest tak szczegółowy i zamotany jak w którymś już z poprzednich CM/FM, więc dałem asystentowi i wali mnie to ;)

 

A na minus jeszcze MENTORING - nie można już przydzielać zawodników do indywidualnego nauczania, tylko tworzy się grupy - ALE! - i tu kolosalny minus - NIE MOŻNA przydzielić zawodników z juniorów do mentorów z seniorów! Czyli - chcąc mentorować 16-latka z U-18, musisz go promować do pierwszej drużyny! - to jest największa wtopa

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Vami napisał:

A na minus jeszcze MENTORING - nie można już przydzielać zawodników do indywidualnego nauczania, tylko tworzy się grupy - ALE! - i tu kolosalny minus - NIE MOŻNA przydzielić zawodników z juniorów do mentorów z seniorów! Czyli - chcąc mentorować 16-latka z U-18, musisz go promować do pierwszej drużyny! - to jest największa wtopa

Masz odpowiedź od Seba Wassella z SI:

 

 "The intention is for select youngsters to be promoted and mentored, not the entire team. Mentoring is a slower process than tutoring was, it is designed for hand-picking those special youngsters."

Odnośnik do komentarza

No bez sensu. Czyli nie mogę swojego zajebistego juniora ogrywać w U-18, dawać mu obciążeń treningowych klasy youth i jednocześnie pracować nad jego psychiką ze starszym kolegą.

Następna rzecz:

 

Kupiłem zawodnika, poprosiłem kapitana, aby go przywitał. Kapitan powiedział, że nie (nigdy mi się to nie zdarzyło), więc miałem opcję zapytać go, który zawodnik może podjąć się tego zadania. Kapitan wskazał mojego napastnika i... tyle. Nie mam opcji, żeby to ten napastnik przywitał nowego kolegę.

A nie - sorry - mogę, ale na około. Nie mam od razu opcji, tylko muszę znaleźć go w składzie, speak to, ambassadorial duties, new signings, nowy zawodnik...

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Vami napisał:

No bez sensu. Czyli nie mogę swojego zajebistego juniora ogrywać w U-18, dawać mu obciążeń treningowych klasy youth i jednocześnie pracować nad jego psychiką ze starszym kolegą.

Możesz mieć go w 1 składzie i ustawić jego dostępność dla zespołu U18. No w sumie to realistyczne, bo juniorzy dopóki nie są włączeni do pierwszego składu, nie mają styczności z zawodnikami seniorskimi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Gacek info dla Ciebie.

 



Another thing I noticed is that regens are a lot better rounded this year - they're almost indistinguishable from real players. Gone are the FM13 days where the new Messi had 1 off-foot rating, 3 natural fitness, 19 determination yet 2 bravery and came from Vietnam.

 I'm thinking a lot of work was put in, just that the tweaks were not spectacular enough to make a headline announcement.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...