Skocz do zawartości

Projekt Chad


Hajd

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano sportowe świry,

 

Czas nieubłaganie leci, co dla wielu ludzi w naszym wieku (większość na forum stanowią chyba ludzie koło trzydziestki i starsi, przynajmniej ci których znam) oznacza, że coraz trudniej poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami. Stąd też wraz z kolegą @lad postanowiliśmy powołać do życia projekt, który pomoże nam obu (a także być może innym forumowiczom) w realizacji celu. Bez kołczingowych fazmazonów, same konkrety. W tym temacie będziemy zdawać relację z naszych postępów, chwalić się progresem na ciężarach i spadkami kilogramów na wadze albo czytać szyderstwa i docinki gdy okaże się, że jesteśmy miękkimi fiflakami, którzy zamiast ćwiczyć jedzą czipsy i piją browary. Celem jest rzecz jasna uzyskanie odpowiedniej sylwetki. Nazwa projektu jest symboliczna, bo z powodu zakoli nigdy nie będę prawdziwym Chadem, no ale zrobię co się da.

 

Na chwilę obecną moja sytuacja nie wygląda dobrze – przy ok. 181 cm wzrostu ważę 110 kg.

 

TRENING:

Ten wrzucony przez lada jest bardzo fajny i na razie planuję się go trzymać. Niestety nie jestem w stanie wykonywać wszystkich ćwiczeń jak należy (podciąganie się jest poza moim zasięgiem), więc w niektórych przypadkach stosuję zamienniki. Przeklejam z tematu o siłowni:

 

TRENING A

Przysiady 5x5

Wiosłowanie w opadzie 5x5

Wyciskanie ławka pozioma 5x5

Push press 5x5

Cable rope triceps 3x10

Wznosy hantli bokiem 3x10

Łydki 3x10

 

TRENING B

Martwy ciąg 5x5

Podciąganie nachwytem 5x5

Wyciskanie ławka skos 5x5

Overhead press 5x5

Barbell curls 3x10

Bent over flyes 3x10

Łydki 3x10

 

TRENING C

Przysiady 5x5

Pendlay rows 5x5

Pompki na poręczach 5x5

Single arm DB shoulder press 5x5

Cable front raises 3x10

Łydki 3x10

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Hajd, czy aby na pewno potrzebujesz na tym etapie izolowanych ćwiczeń na biceps/triceps/łydki? Trening 5x5 w FBW opiera się na krótkim mega intensywnym ćwiczeniu opartym na najbardziej wykańczających ćwiczeniach obwodowych z maksymalnym ciężarem. Najpierw siła, wraz z nią mięśnie, a dopiero później izolacja i rzeźba. Zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Morpheus napisał:

Hajd, czy aby na pewno potrzebujesz na tym etapie izolowanych ćwiczeń na biceps/triceps/łydki? Trening 5x5 w FBW opiera się na krótkim mega intensywnym ćwiczeniu opartym na najbardziej wykańczających ćwiczeniach obwodowych z maksymalnym ciężarem. Najpierw siła, wraz z nią mięśnie, a dopiero później izolacja i rzeźba. Zastanów się.

E tam, bez przesady z tym minimalizowaniem izolacji. O ile się zgodzę, że maszyny są w 100% zbędne na początek (tak samo jak większość izolacji), o tyle nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek treningu bez bica i trica. Oczywiście pracują one przy pozostałych ćwiczeniach, ale jakie w zasadzie miałyby być minusy dorzucenia tych partii 2x w tygodniu?

 

Ja ten trening trochę zmodyfikowałem ze względu na ramię i teraz jadę schematem:

 

Squats 5x5

Bench press 5x5

Barbell row 5x5

Wznosy bokiem 3x8 (zapomniałem angielskiej nazwy xd)

Bicep curls 3x8

Cable triceps pushdowns 3x8

Plus ćwiczenie na brzuch (najczęściej allahy) i łydki.

 

Druga wersja:

Deadlift 5x5

OHP 5x5

Podciaganie wąsko 5x5

Wyciskanie wąsko na triceps 3x8

Bicep curls 3x8

Plus brzuch i łydy.

 

Robie to na zmianę. 

Godzinę temu, Morpheus napisał:

Hajd, czy aby na pewno potrzebujesz na tym etapie izolowanych ćwiczeń na biceps/triceps/łydki? Trening 5x5 w FBW opiera się na krótkim mega intensywnym ćwiczeniu opartym na najbardziej wykańczających ćwiczeniach obwodowych z maksymalnym ciężarem. Najpierw siła, wraz z nią mięśnie, a dopiero później izolacja i rzeźba. Zastanów się.

E tam, bez przesady z tym minimalizowaniem izolacji. O ile się zgodzę, że maszyny są w 100% zbędne na początek (tak samo jak większość izolacji), o tyle nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek treningu bez bica i trica. Oczywiście pracują one przy pozostałych ćwiczeniach, ale jakie w zasadzie miałyby być minusy dorzucenia tych partii 2x w tygodniu?

 

Ja ten trening trochę zmodyfikowałem ze względu na ramię i teraz jadę schematem:

 

Squats 5x5

Bench press 5x5

Barbell row 5x5

Wznosy bokiem 3x8 (zapomniałem angielskiej nazwy xd)

Bicep curls 3x8

Cable triceps pushdowns 3x8

Plus ćwiczenie na brzuch (najczęściej allahy) i łydki.

 

Druga wersja:

Deadlift 5x5

OHP 5x5

Podciaganie wąsko 5x5

Wyciskanie wąsko na triceps 3x8

Bicep curls 3x8

Plus brzuch i łydy.

 

Robie to na zmianę. 

Odnośnik do komentarza

ZAŁOŻENIA

 

Założenia Projektu Chad są bardzo proste:

- zrzucić nadmierną tkankę tłuszczową.

- nabrać siły. 

- wzmocnić organizm.

- ograniczyć wszelkie niezdrowe przyzwyczajenia (baj de łej - drugi dzień bez fajki).

 

Podobnie jak kolega @Hajd mam za sobą wiele prób, mniej lub bardziej udanych, ale na potrzeby tego programu startuję praktycznie od zera i przypinam sobie łatkę nowicjusza.

 

REALIZACJA

 

Żeby osiągnąć wszystkie założenia będę oczywiście ćwiczył na siłowni (na razie 3x w tygodniu) i znajdował się w deficycie kalorycznym - pierwotnie miało to być 2300 kcal, ale uż. pawoj słusznie zwrócił mi uwagę, że to trochę zbyt drastyczna wycinka na początek. Podbijam zatem to o 300 i finalnie w moim My Fitness Pal (którego używam jako notatnika żywieniowego) wylądowała liczba 2600, która będzie korygowana na bieżąco w zależności od spadku masy ciała/obwodów. Nie będę robił żadnego cardio - w pracy dużą część dnia spędzam "na nogach", a poza tym niewiele jest na świecie rzeczy, których nienawidzę bardziej od biegania. Jest to na tym etapie kompletnie niepotrzebne, więc nie mam zamiaru się katować.

 

Jutro zrobię pomiary obwodów, bo to chyba nawet lepszy wyznacznik redukcji niż waga (na początku można nabrać trochę masy mięśniowej nawet będąc na redukcji, więc waga może zakłamać nieco obraz bo tracimy tłuszcz, a przy okazji nabieramy mięśni). Miałem to zrobić dwa dni temu, ale zepsuła mi się waga i dopiero od wczoraj mam nową. Ważę się codziennie rano (po czarnej kawie i wizycie w kiblu) i wyciągam średnią z tygodnia - dzienne pomiary potrafią wahać się nawet do 2 kilogramów, więc nie można się nimi sugerować. Pomiaru obwodów będę dokonywał raz w tygodniu.

 

TRENING

 

A:

Squats 5x5

Bench press 5x5

Barbell row 5x5

Wznosy bokiem 3x8 (zapomniałem angielskiej nazwy xd)

Bicep curls 3x8

Cable triceps pushdowns 3x8

Plus ćwiczenie na brzuch (najczęściej allahy) i łydki.

 

B:

Deadlift 5x5

OHP 5x5

Podciaganie wąsko 5x5

Wyciskanie wąsko na triceps 3x8

Bicep curls 3x8

Plus brzuch i łydy.

 

3x w tygodniu, progresja ciężarowa co trening (zaczynam od baby weights, żeby popracować nad techniką), wariantem ABA -> BAB.

 

JEDZENIE

 

2600 kcal podzielone na 40% węgli, 30% białka i 30% tłuszczy. Najpopularniejszy podział to 50-30-20, ale ja nie umiem wbijać tylu węglowodanów, które mnie strasznie zapychają. Generalnie nie zakładam sobie jakichś wielkich restrykcji, poza tym że takie "niezdrowe" przekąski (nazwijmy je Anaboliczne Produkty Lada, czasem będę podrzucał tutej) nie będą przekraczały 20% ogólnych kalorii. Źródła białka na razie naturalne (czyli głównie mięso + nabiał), ale chyba zaraz zamówię sobie jakiś proch bo dzisiaj stałem przy garach dłużej niż bym chciał. Schemat posiłków mam prosty - rano jem jakieś śniadanie składające się najczęściej z jajek (w różnych formach) i tosta, później w pracy wciągam jakiś serek wiejski, Skyra albo twaróg z dodatkami, a wieczorem jem główne posiłki - służy to temu, że wieczorem najczęściej włącza się u mnie binge eating, czyli poszukiwanie smakołyków. A po opierdoleniu michy mięsa, ryżu/ziemniaków/kaszy i warzyw, nie mam ochoty już spojrzeć na chipsy, paluszki czy jakieś tam orzeszki. 

 

Jedyny wyjątek to wyjazdy służbowe - dzień przed zawsze przygotowuje sobie jakiś prosty OLBRZYMI posiłek do zabrania ze sobą. Mam wtedy niewiele czasu na jedzenie i z reguły ok. 13-14 wciągam jakieś 1000 kcal na raz.

 

Na razie to tyle, co jakiś czas będę coś pisał.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...