Skocz do zawartości

Red Dead Redemption 2


Gość MitnickMike

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Pulek said:

Koledzy, co oznaczają te 3 czerwone symbole nad kasą? znaczy domyślam się, że to są potrzeby obozu (?), ale chyba nie bardzo wiem jak je spełnić

 

  Reveal hidden contents

kBjPla5.jpg

 

 

Potrzeby obozu.

 

Jedzenie - zapełniasz polując na np. jelenie i przynosząc mięso do obozu, lekarstwa - przynosząc lekarstwa, amunicję - przynosząc amunicję.

 

Nie wiem w którym momencie gry jesteś, ale odnośnie lekarstw i amunicji, to najpierw musisz wykupić ulepszenie obozu w "księdze", która leży obok puszki na datki dla obozu. Jak masz wykupione ulepszenia, to możesz tam też za garść dolarów uzupełnić zapasy.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, kolek23 napisał:

Pearson, ikona rzeźnika. Dajesz mu mięso i po przekazaniu odpowiedniej ilości ikonka zmieni kolor. Trzeba tego ciągle pilnować :)

To chyba nie do końca tak działa, ze trzeba pilnować. Kolorki oznaczają poziom zaopatrzenia wozów w żywność, leki i amunicję które możesz sobie zabrać za friko. Oddawanie upolowanych zwierząt czy złowionych ryb podnosiło mi tylko poziom honoru. Leków i amunicji nawet nie ma jak oddać.

Odnośnik do komentarza

BTW: mój brat miał problemy z hdr, obraz miał jakiś taki rozmyty, ale pogrzebał w ustawieniach tv i ma ok.

 

 

Gra jest wybitna, ale wyłamię się i wskażę, dlaczego to nie jest 10/10 (na razie) tylko 9/10:

* główny bohater na razie w ogóle mnie nie porywa. Nie potrafię go zrozumieć, nie ma charyzmy, irytuje mnie jego głos. Może to się zmieni, ale z Marstonem było inaczej, ten ujął mnie już na tej farmie, na której się leczył po pierwszym spotkaniu z Williamsonem.

* interfejs nie jest dopracowany. Dwuklikowe docieranie do mapy irytuje, a obsługa broni.... Boże, już trzykrotnie zabiłem rozmówcę starając się po prostu skupić na nim uwagę.

 

BTW: nie wiem, czy dotarliście do epizodu z Klanem, ale dla mnie to czysty diament, szczególnie w powiązaniu z czytaniem notatek wielkiego czarownika (czy jak on się tam ostatecznie zwał).

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, me_who said:

To chyba nie do końca tak działa, ze trzeba pilnować. Kolorki oznaczają poziom zaopatrzenia wozów w żywność, leki i amunicję które możesz sobie zabrać za friko. Oddawanie upolowanych zwierząt czy złowionych ryb podnosiło mi tylko poziom honoru. Leków i amunicji nawet nie ma jak oddać nawet.

 

Ja oddawałem na razie tylko mięso. Gdy dłużej nie polowałem ikonka zmieniła kolor na czerwony i w obozie zacząłem słyszeć przytyki, że się opierdalam a oni są głodni :)

 

Pamiętam, że czytałem gdzieś wzmiankę o tym, że trzeba pilnować poziomu zaopatrzenia obozu w te trzy rzeczy, ale problem na razie miałem tylko z jedzeniem, więc na 100% potwierdzić nie mogę.

Odnośnik do komentarza

Narzekać narzekają, ale czy to coś zmienia fabularnie? Ponoć nie.

 

Swoją drogą to narzekanie też jest mocno śmieszne, bo większość kasy jaka była w obozie była bezpośrednio przeze mnie wrzucona, a część rozbudowy szła jeszcze na moje konto jak brakowało kasy.

 

Da się jakoś wyprać ciuchy czy po prostu trzeba nimi żonglować? Bo trochę głupio to wygląda jak człowiek specjalnie idzie się wykąpać, a potem zakłada brudne ciuchy ;)

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Feanor napisał:

BTW: mój brat miał problemy z hdr, obraz miał jakiś taki rozmyty, ale pogrzebał w ustawieniach tv i ma ok.

 

 

Gra jest wybitna, ale wyłamię się i wskażę, dlaczego to nie jest 10/10 (na razie) tylko 9/10:

* główny bohater na razie w ogóle mnie nie porywa. Nie potrafię go zrozumieć, nie ma charyzmy, irytuje mnie jego głos. Może to się zmieni, ale z Marstonem było inaczej, ten ujął mnie już na tej farmie, na której się leczył po pierwszym spotkaniu z Williamsonem.

* interfejs nie jest dopracowany. Dwuklikowe docieranie do mapy irytuje, a obsługa broni.... Boże, już trzykrotnie zabiłem rozmówcę starając się po prostu skupić na nim uwagę.

 

BTW: nie wiem, czy dotarliście do epizodu z Klanem, ale dla mnie to czysty diament, szczególnie w powiązaniu z czytaniem notatek wielkiego czarownika (czy jak on się tam ostatecznie zwał).

Fakt, z Marston był bardziej "jajeczny" :)

Interfejs jest męczący, strasznie dużo klikania i może łatwo się pomylić w tym wszystkim. 

Odnośnik do komentarza

Też mi się zdarzyło zastrzelić gościa, z którym chciałem się tylko przywitać. irytowało mnie też, że gdzieś podczas polowania na niedźwiedzia słyszałem babkę wołającą pomocy (a ja czuły na takie krzyki jestem) ale nigdzie jej nie mogłem znaleźć (na mapie też się nie pojawiał żaden symbol).

Marsten w jedynce dał się chyba bardziej lubić ale za to w dwójce jest póki co pokazany jako irytujący głupek. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Dudek said:

Narzekać narzekają, ale czy to coś zmienia fabularnie? Ponoć nie.

 

Z tego co czytałem/słyszałem, to zmienia się tylko nastrój panujący w obozie i to jak się ludzie do Ciebie odnoszą. Może nie będzie można wtedy aktywować jakichś minigierek, albo misji pobocznych w obozie?

 

1 hour ago, Dudek said:

Bo trochę głupio to wygląda jak człowiek specjalnie idzie się wykąpać, a potem zakłada brudne ciuchy ;)

 

Jak można się wykąpać :D ? Chodzę brudny jak parobek. Wskakiwałem kilka razy do rzeki, ale gęba nadal brudna :D

 

Ja jeszcze nikogo przypadkiem nie zastrzeliłem, ale zdarzyło się strzelić raz w ścianę podczas przebywania w mieście i musiałem spie.. uciekać w podskokach :)

 

Mnie na razie najbardziej irytują grzywny, bo przy każdej rozróbie (nawet w misjach fabularnych!) systematycznie się podnoszą. Nawet jak to ja zostałem zaatakowany i po prostu wygrałem bijatykę.. 

 

Odnośnie głównego bohatera, to dla mnie jest ideolo, taki typowy silnoręki, nierozgarnięty kowboj z jakimś tam kodeksem moralnym.

Odnośnik do komentarza

No nie jest zły, ale John z jedynki był lepszy, człowiek od razu łapał sympatię do niego i przywiązywał się do jego głosu. Tutaj się cały czas łapię na tym, że jak rozmawiają więcej niż dwie osoby, to nie zawsze wiem kiedy mówi moja postać. Przy Johnie takich problemów nie miałem.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Dudek said:

No nie jest zły, ale John z jedynki był lepszy, człowiek od razu łapał sympatię do niego i przywiązywał się do jego głosu. Tutaj się cały czas łapię na tym, że jak rozmawiają więcej niż dwie osoby, to nie zawsze wiem kiedy mówi moja postać. Przy Johnie takich problemów nie miałem.

 

2 minutes ago, Pulek said:

To samo. No i dlatego ja zmieniłem w opcjach, żeby w dialogach był dopisek kto wymawia daną kwestię :) 

 

Ja takiego problemu nie mam, podłapałem "kontakt" z postacią od razu :) Inna sprawa, że ja w jedynkę nie grałem, dlatego nie mam porównania :)

 

Siedzę w robocie teraz i się zastanawiam kiedy wziąć wolny dzień na granie :-k najlepiej wyszłoby w piątek, ale może dam radę namówić dziewczynę na samodzielną wizytę u rodziców, bo bym miał cały długi weekend :D 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, me_who napisał:

@Feanor mapę możesz otworzyć trzymając dłużej Options (czy co tam jest na Xbox)

 

Wczoraj zrobiłem testy z HDR i bez tego są o wiele żywsze kolory. Z HDR są takie jakby wyprane. Nie wiem jakie ustawienia telewizora mogłyby pomoc :-k 

 

Nie wiem, czy coś z tego zrozumiesz, ale napisał mi co on zrobił :)

 

 

 

di0qUe4.jpg

 

 

 

Jak już pisałem, ja gram na 300 i jest super, nie mam przy sobie żadnego screena poza poniższym zdjęciem ekranu (więc może ciut przekłamywać), w dodatku z hdr 500 (uznałem, że to zbyt jaskrawe i zszedłem do 300)

 

GI2PY0H.jpg

 

 

Z aktualnym hdr obecnie mam tylko to, ale ono jest rzecz jasna specyficzne:

 

bBlhEAQ.jpg

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...