Skocz do zawartości

Jesienny livescore piłkarski


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy lokalni czerwoni Mancunianie naprawdę nie dostrzegają, że to gadanie o brakach w składzie uskuteczniacie już od pół dekady chyba, wydaliście w międzyczasie wagon pieniędzy (nie jestem pewny, ale w skali ostatnich pięciu lat pewnie tylko City Was przebiło).... i nadal piszecie to samo? To nie jest tak, że się nie wzmacnialiście, nawet w tym ostatnim „chudym” niby oknie wydaliście słuszną całkiem kwotę na Freda. Wydaje mi się, że należałoby skończyć pisać o brakach kadrowych a zacząć o tym, co się dzieje z tymi Waszymi nabytkami (Martial i Shaw też mieli długie okresy przestoju a obecnie nie naoisałbym, że świecą tak jasno, jak się zapowiadali). 

A, jeszcze jedno: zarówno za Holendra, jak i w początkach Mou pisaliście, że jest wizja, że wszystko idzie ku dobremu. No nie bardzo. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Feanor napisał:

Ale czy lokalni czerwoni Mancunianie naprawdę nie dostrzegają, że to gadanie o brakach w składzie uskuteczniacie już od pół dekady chyba, wydaliście w międzyczasie wagon pieniędzy (nie jestem pewny, ale w skali ostatnich pięciu lat pewnie tylko City Was przebiło).... i nadal piszecie to samo? To nie jest tak, że się nie wzmacnialiście, nawet w tym ostatnim „chudym” niby oknie wydaliście słuszną całkiem kwotę na Freda. Wydaje mi się, że należałoby skończyć pisać o brakach kadrowych a zacząć o tym, co się dzieje z tymi Waszymi nabytkami (Martial i Shaw też mieli długie okresy przestoju a obecnie nie naoisałbym, że świecą tak jasno, jak się zapowiadali). 

A, jeszcze jedno: zarówno za Holendra, jak i w początkach Mou pisaliście, że jest wizja, że wszystko idzie ku dobremu. No nie bardzo. 

 

Ale były braki od pół dekady i dłużej. Za czasów SAFa długo mówiono o brakach w środku pomocy, po nim było logiczne, że trzeba sięgnąć po środkowych defensorów albo ukształtować. Mou chyba próbuje kształtować Bailly'ego i Lindelofa, Van Gaal próbował postawić na Fosu czy Tuanzebe.

 

I oczywiście zgadzam się, że zawodnicy są odpowiedzialni, jednak do niektórych niektórzy menadżerowi dotarli. Oczywiście, że Martial i Shaw nie są jeszcze tak wielcy jak mogliby być, ale uważam, że obaj wykonali dużą pracę nad swoją mentalnością. Shaw dopiero w tym sezonie wypowiada się i zachowuje jak dojrzały piłkarz. Z kolei Martial strzela bramkę co 114 minut w lidze, co jest najlepszym wynikiem w ofensywie United i w ostatnich paru spotkaniach to pokazywał. Z racji tego, że ofensywa jest bardzo nieregularna to Martial przy tych statystykach zasługuje na pewne wyróżnienie. Pewnie mógłby więcej, ale też ma 23 lata i może jednak potrzebuje jeszcze czasu.

 

Owszem, jak postawiono na Van Gaala to wsparto go wieloma transferami, wielu kibicowałem, okazało się, że nie tędy droga. Van Gaal pokazał paru młodzików (Rash, Tuanzebe czy Fosu), a potem zrobiono bardzo głupią rzecz bo wzięto trenera, który jest znany z tego, że nie kształtuje piłkarzy młodych, a kupuje do swojej taktyki ukształtowanych/wyciska z przeciętnych co mu potrzebne do danych zadań. Więc jeżeli klub chciał postawić na Mou to powinien spełniać jego zachcianki transferowe. I jego błędem była na pewno decyzja o zakupie Freda, może gdyby zamiast tego naciskał na doświadczonego ŚO (IMO Alderweireld był realny + idealny) to wyglądałoby to inaczej, bo Smalling, Jones czy Bailly/Lindelof inaczej by mogli grać przy wsparciu doświadczonego obrońcy.

 

Zmierzam do tego, że ufałem zarządowi co do wyborów menadżera. Już nie ufam, czekam na efekty tego jakie decyzje podejmą czy to będzie wsparcie czy zwolnienie Mou.

Odnośnik do komentarza

No ja sie nie zgodze z ajerem, ostatnie 5 sezonow to podobne wydatki na transfery po obu czesciach Manchesteru, a roznica w jakosci tych transferow jest ogromna. Wlasnie w tym lezy ogromny problem United, ze za ogromne pieniadze sciaga przecietnych pilkarzy. I mozna sie smiac tutaj, ze Guardiola na defensywe wydal wiecej niz niejeden kraj na swoja obrone ( ;) ), ale to bylo pojscie w jakosc, a nie ilosc.

 

Przykladow mozna mnozyc: Fred, Herrera, Schneiderlin, Depay, Darmian - to wszystko pociagnelo troche milionow.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No i to kolejny problem, bo ja nie potrafie wskazac jednej zalety takiego Herrery :D Fred to niewiadoma, zgadza sie. No Depay owszem, ale on juz to raz przerabial, byl gwiazda Eridivisie i kazdy mial do niego wielke oczekiwania, byc moze jednak wielki klub to za wysokie progi? No i transfer byl niewypalem z perspektywy United, to co sie dzieje z nim pozniej to inna historia moim zdaniem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Darmian to akurat kapitalny przykład tego, jak United potrafi zniszczyć piłkarza. Jestem pewien, że z dniem wystawienia go na listę transferową zgłosi się po niego cała włoska czołówka i po ~pół roku od momentu jego sprzedaży kibice United zaczną narzekać, jak mogli puścić tak kapitalnego piłkarza. Trzy razy gorszy od niego De Sciglio gra w Juventusie tylko dlatego, że nie mogli kupić Darmiana - a przecież Juventus jest teraz dużo od United mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gacek napisał:

Darmian to akurat kapitalny przykład tego, jak United potrafi zniszczyć piłkarza. Jestem pewien, że z dniem wystawienia go na listę transferową zgłosi się po niego cała włoska czołówka i po ~pół roku od momentu jego sprzedaży kibice United zaczną narzekać, jak mogli puścić tak kapitalnego piłkarza. Trzy razy gorszy od niego De Sciglio gra w Juventusie tylko dlatego, że nie mogli kupić Darmiana - a przecież Juventus jest teraz dużo od United mocniejszy.

 

Co akurat nie oznacza, że zniszczył go klub.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gacek napisał:

Darmian to akurat kapitalny przykład tego, jak United potrafi zniszczyć piłkarza. Jestem pewien, że z dniem wystawienia go na listę transferową zgłosi się po niego cała włoska czołówka i po ~pół roku od momentu jego sprzedaży kibice United zaczną narzekać, jak mogli puścić tak kapitalnego piłkarza. Trzy razy gorszy od niego De Sciglio gra w Juventusie tylko dlatego, że nie mogli kupić Darmiana - a przecież Juventus jest teraz dużo od United mocniejszy.

 

Właśnie to miałem na myśli: że United kupuje na potęgę i coś się później z tymi ludźmi dzieje niedobrego. Depay, di Maria, przykłady można mnożyć. Kto się w United rozwinął poza wychowankami w ostatnich latach? De Gea, bo za SAFa jeszcze nie był tak genialny jak teraz... i nie wiem, czy ktoś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Feanor napisał:

 

Właśnie to miałem na myśli: że United kupuje na potęgę i coś się później z tymi ludźmi dzieje niedobrego. Depay, di Maria, przykłady można mnożyć. Kto się w United rozwinął poza wychowankami w ostatnich latach? De Gea, bo za SAFa jeszcze nie był tak genialny jak teraz... i nie wiem, czy ktoś jeszcze. 

 

No, ale Depay to jest trochę dzieciak, co dalej w Lyonie pokazuje zresztą. Nie miał w tamtym momencie odpowiedniej dojrzałości, dalej nie wiem czy ma. Z di Marią było podobnie, jego tłumaczenia się nt pogody i ogólnie konflikt z Van Gaalem był zgoła dziwny.

 

3 godziny temu, zovalik napisał:

Ibra.

 

Czy ktoś w jego wieku strzelił tyle bramek w jednej z lepszych lig i przyszedł za darmo do tego? Imo ogromne pudło.

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

 

No, ale Depay to jest trochę dzieciak, co dalej w Lyonie pokazuje zresztą. Nie miał w tamtym momencie odpowiedniej dojrzałości, dalej nie wiem czy ma. Z di Marią było podobnie, jego tłumaczenia się nt pogody i ogólnie konflikt z Van Gaalem był zgoła dziwny.

 

 

Czy ktoś w jego wieku strzelił tyle bramek w jednej z lepszych lig i przyszedł za darmo do tego? Imo ogromne pudło.

 

 

"pogoda" jest standardowym tłumaczeniem-wytrychem chyba w przypadku zawodników z północnego-zachodu :) Sanchez tak tłumaczył fakt, że nie wybrał LFC tylko Arsenal kiedyś :)

 

IMHO takim Depayem po prostu źle się zajęto. I wieloma innymi również. Sorry za nieobiektywną opinię, ale sądzę, że Kloppo wyciągnąłby z niego dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Feanor napisał:

 

"pogoda" jest standardowym tłumaczeniem-wytrychem chyba w przypadku zawodników z północnego-zachodu :) Sanchez tak tłumaczył fakt, że nie wybrał LFC tylko Arsenal kiedyś :)

 

IMHO takim Depayem po prostu źle się zajęto. I wieloma innymi również. Sorry za nieobiektywną opinię, ale sądzę, że Kloppo wyciągnąłby z niego dużo więcej.

 

No ja wiem, ale dla mnie to debilne bo to jak pogoda się różni między południem, a wyspami to nie wiedza tajemna ;)

 

IMHO gdybasz i nie ma podstaw ;) jeżeli jest menadżer, który wymaga odpowiedniej dojrzałości od zawodnika, a ten tego nie prezentuje i nie udaje się go ogarnąć, to po co go mieć? Jasne, niektórzy menadżerowie się zajmują, ale nie zawsze się odnosi sukcesy. Klopp też miewał problemy, chociażby z Grosskreutzem, który ma swoje za uszami. A Mou ogarnął ultra leniwego Shawa i niedojrzałego Martiala gdzie wszyscy go na początku krytykowali za podejście, a wyszło im obydwu na dobre.

Odnośnik do komentarza
  • krzysfiol zablokował i odpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...