Skocz do zawartości

Jesienny livescore piłkarski


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, krzysfiol napisał:

Ale obrona Polczaka przy tym rajdzie Makuszewskiego, który później wyłożył piłkę Marchwińskiemu, to kryminał. Gość nawet nie udawał, że mu się chce jeszcze :D 

 

To po prostu Polczak.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie powiedziałbym. Biorąc pod uwagę jak wygląda sezon to straciłem nadzieję na TOP4. City, Chelsea, Arsenal, Pool grają dobrze, a do tego Tottenham pomimo problemów sobie radzi. Nie wiem co zrobi zarząd, czy zwolni Mou w trakcie sezonu czy po, bo to nie ma znaczenia już, ale mam nadzieję, że pracują nad wizją dla klubu, a nie nad nowym menadżerem.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, wwosik napisał:

Więc czemu jest słabo?

Stawiam w ciemno, że chodzi o typowe dla Mourinho ściąganie przeciętnych piłkarzy, z których zwykł wyciskać 120% (jak w Porto czy Interze), a w wielkich klubach to z jakichś względów przestało działać. Wyjątkiem jest oczywiście taki Sanchez, ale tam w grę mogą wchodzić też inne kwestie - nie on jeden z Chilijczyków przestał grać na najwyższym swoim poziomie po otrzymaniu super kontraktu.

Biorąc pod uwagę parę gwiazd w kadrze nie wiem, dlaczego w przypadku hipotetycznego wzięcia super trenera nie miałoby być szybko lepiej? IMO pozycja wyjściowa w klubie jest lepsza niż w przypadku Chelsea czy Liverpoolu po wzięciu przez odpowiednio Sarriego i Kloppa. W zaledwie parę lat po Leicester nie rozumiem, dlaczego należałoby z góry po odsunięciu Mourinho skreślać United na parę lat, a takie nastroje tu widzę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Profesor napisał:

Wiesz, zważywszy na to, że jeszcze parę lat temu MU rządziło w lidze, ambicja zmieszczenia się w Top 4 może cieszyć tylko tych, którzy zaczęli im kibicować po zatrudnieniu Moyesa.

 

Nie mówię, że ma cieszyć, mówię o realizmie i zrozumieniu, że mamy w kadrze braki, trenera, który nie ma pomysłu jak to rozwiązać bez wsparcia transferami i zarząd, który nie ma planu. Dlatego o wiele ważniejsze od menadżera i zawodników jest to jaki plan ma zarząd w ciągu najbliższych 5/10 lat na klub.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Gacek napisał:

Stawiam w ciemno, że chodzi o typowe dla Mourinho ściąganie przeciętnych piłkarzy, z których zwykł wyciskać 120% (jak w Porto czy Interze), a w wielkich klubach to z jakichś względów przestało działać. Wyjątkiem jest oczywiście taki Sanchez, ale tam w grę mogą wchodzić też inne kwestie - nie on jeden z Chilijczyków przestał grać na najwyższym swoim poziomie po otrzymaniu super kontraktu.

Biorąc pod uwagę parę gwiazd w kadrze nie wiem, dlaczego w przypadku hipotetycznego wzięcia super trenera nie miałoby być szybko lepiej? IMO pozycja wyjściowa w klubie jest lepsza niż w przypadku Chelsea czy Liverpoolu po wzięciu przez odpowiednio Sarriego i Kloppa. W zaledwie parę lat po Leicester nie rozumiem, dlaczego należałoby z góry po odsunięciu Mourinho skreślać United na parę lat, a takie nastroje tu widzę.

 

Mogło by być szybko lepiej, pytanie po co? Czy nie byłoby lepiej jakby było wolniej, ale wrócić do potęgi stałej siły, a nie zrywu na 2/3 lata? Większość kibiców United z tego co zauważyłem zaczyna rozumieć, że klub potrzebuje reorganizacji wizji. Że potrzebne jest ustalenie jak klub ma być prowadzony, znalezienie odpowiednich ludzi do tego (menadżer czy/i dyrektor sportowy) i wprowadzenie tej wizji ze zrozumieniem, że sukces od razu nie przyjdzie.

 

Nie skreślam samego United, absolutnie, ale jeżeli zarząd zwolni Mou i zatrudni kogoś bez posiadania konkretnej wizji na klub to będziemy mieli może jakiś sukces, puchar, cokolwiek, a potem znowu chujowy sezon albo i parę.

 

I ja rozumiem, że tak bywa w wielu klubach i United było dzięki Safowi małym wyjątkiem od tego, ale jednak wolałbym np ustalenie, że klub będzie pracował wedle danej wizji, załóżmy Pochettino, wsparcie go tak jak będzie tego potrzebował i danie temu 2/3 lata na rozruch licząc się z brakiem sukcesów. Mourinho nie jest odpowiednio wsparty bo to trener, który buduje klub transferami i który z niektórych piłkarzy wyciąga więcej. I z niektórych mu się udało (Martial, Shaw to świetne przykłady, w tym sezonie widać poprawę w ich podejściu do samej pracy, a to OGROM przy takich zawodnikach), ale z wieloma (ŚO) niestety nie.

Odnośnik do komentarza
  • krzysfiol zablokował i odpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...