Skocz do zawartości

FM 2019 - oczekiwania


krzysfiol

Rekomendowane odpowiedzi

Lista w sumie byłaby długa, ale jako że SI Games się strasznie rozleniwiło to na nic wielkiego nie liczę.

 

Ostatnio sporo się chwalili unowocześnieniem silnika graficznego, którego efekty mieliśmy zobaczyć w przyszłych wersjach, także może czas na jakąś małą rewolucję? Coś co faktycznie sprawiłoby szczęko opadnięcie :). Obawiam się że te nowe możliwości silnika może i zostaną wykorzystane ale zapewne z umiarem, tak aby za przeproszeniem nie wyprztykać się ze wszystkich "wow" na jednej nowej części.

 

Fajnie np. byłoby w końcu dostać np. widok z oczu trenera. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w grze w której jest się managerem nie ma takiego widoku. Silnik na 100% na to pozwala i przecież nie wygląda już tak źle żeby tego po prostu nie zrobić.

 

Czekam również w końcu aż SI zrobi cokolwiek z audio w tej grze. W zeszłym roku dostaliśmy utwór podczas intra, który był tak cholernie irytujący że była to pierwsza rzecz, którą wyłączyłem. Zaskakująco ubogi jest również wachlarz dźwięków podczas meczu. Coś co jest kluczowym aspektem tego sportu w FMie jest nie mal że pominięte. A przecież przyśpiewki kibiców lub też dźwięki towarzyszące pustym trybunom mogłyby dodać taaaaak dużo w kwestii imersji, która może wyjść serii tylko in plus.

 

A skoro jesteśmy przy audio, to czymś w ogóle wspaniałym byłoby możliwość modowania ich tak aby np. na Anfield Road moglibyśmy usłyszeć "you'll never walk alone". Zdaje sobie sprawę że coś takiego technicznie zapewne jest dużo trudniejsze do wykonania, ale do cholery...Mają rok właśnie na wprowadzenie takich nowości. A przecież przy tak aktywnej scenie moderów, to długo byśmy nie musieli czekać na dodatki po 200gb z wszystkim popularniejszymi przyśpiewkami z całego globu.

 

Co do modów, to czemu jeszcze nie dano moderom jakiejś możliwości ingerowania w pliki stadionów? Znów, z jednej strony silnik graficzny z wersji na wersji wygląda co raz ładniej ale skoro powstają teraz całe gry w postaci modów z kompletnie nowymi assetami to czemu by scena FMa miałaby sobie z tym nie poradzić?

 

Sprawę transferów poruszyłem już chyba w innym temacie, ale tutaj również co roku obiecuję się nam rewolucje a co roku kluby zachowują się totalnie absurdalnie na rynku transferowym.  Jakieś zmiany w tym systemie są po prostu niezbędne, ale pewnie znów dostaniemy jedynie jakiś nagłówek w trailerze i tyle z tego będzie.

 

Trening i jego ubogość to powtarzający się temat z roku na rok, tutaj nie za bardzo wiem co musieliby twórcy zrobić aby wprowadzić jakiś powiew świeżości.

 

Długo tak bym jeszcze mógł...Więcej możliwości taktycznych, zwiększenie znaczące opcji dialogowych podczas wszystkich rozmów z zawodnikami, mediami itp  itd. Prowadzenie drużyn stricte juniorskich etc. etc.

 

Niestety jak co roku dostaniemy zapewne tego samego, wspaniałego FMa ale bez żadnych znaczących zmian.

 

Tak jeszcze kończąc temat, moim ultymatywnym marzeniem, czymś co na pewno się nigdy nie spełni jest ... Football Manager Online. Coś za co nawet byłbym w stanie płacić miesięczny abonament, tylko aby dostać naszego aktualnego FMa ale na jednym serwerze z tysiącami graczy. Czyli klasyczne MMO z autentycznymi składami(z początku) terminarzami itp itd. I znów, proszę nie sprowadzajcie moich marzeń na ziemie, bo zdaję sobie sprawę jak trudne coś takiego mogłoby być do wprowadzenia i to jeszcze w takim stopniu aby uniknąć wszelakich rodzajów scamu. Pomarzyć jednak można, zresztą Championship Manager przecież coś takiego zrobił i wiem wiem zaraz potem upadł ale pokazał że się da. A obecna popularność FMa plus wszelakich managerów przeglądarkowych(zarabiają grube miliony) pokazuje że jakiś rynek jest..Brakuje tylko kogoś kto to przyjdzie i zrobi.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

A jakby tak... zaczynać o trenera u18, później asystent, albo być asystentem i tak zaczynać przygodę :-k

No i trening do zmiany. Ja wi, że to Menadżer a nie trener, ale jakiś podgląd czy coś.

 

I jak pisze ten kolega wyżej- możliwość edycji stadionów. Ciekawa pierdułka, ale myślę że by dała sporo frajdy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Makk napisał:

A jakby tak... zaczynać o trenera u18, później asystent, albo być asystentem i tak zaczynać przygodę :-k

No i trening do zmiany. Ja wi, że to Menadżer a nie trener, ale jakiś podgląd czy coś.

 

I jak pisze ten kolega wyżej- możliwość edycji stadionów. Ciekawa pierdułka, ale myślę że by dała sporo frajdy.

Też o tym zawsze marzyłem. Dlaczego ograniczać możliwości FM-a do posady Managera. Nie widzę problemu, żeby gracz mógł podjąć dowolną posadę w klubie, np. mógłby zostać Skautem lub nawet fizjoterapeutą.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Makk napisał:

A jakby tak... zaczynać o trenera u18, później asystent, albo być asystentem i tak zaczynać przygodę :-k

No i trening do zmiany. Ja wi, że to Menadżer a nie trener, ale jakiś podgląd czy coś.

 

I jak pisze ten kolega wyżej- możliwość edycji stadionów. Ciekawa pierdułka, ale myślę że by dała sporo frajdy.

Tylko jak sobie wyobrażasz asystenta? O ile sam chętnie bym zaczynal kariery jako jakiś manager U-18/U-20, to nie wiem jakby mała wyglądać gra w roli asystenta?

Odnośnik do komentarza
11 hours ago, Luk10 said:

Też o tym zawsze marzyłem. Dlaczego ograniczać możliwości FM-a do posady Managera. Nie widzę problemu, żeby gracz mógł podjąć dowolną posadę w klubie, np. mógłby zostać Skautem lub nawet fizjoterapeutą.

Tylko że gra nazywa się Football Manager a nie Scout Manager.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No i co miałbyś robić będąc fizjoterapeutą? :D Absurdalny pomysł.

 

@Sensei z większością się zgadzam (dla mnie priorytetem powinien być trening, ograniczenie "player power" i poprawa tych wszystkich interakcji, które są totalnie do dupy), ale co do FM Online to przecież kilka lat temu był taki projekt, nazywał się FM Live i zdechł z powodu zbyt małego zainteresowania.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wlasciwie wszystko co bym chcial w koncu zobaczyc w FMie napisal juz Sensei. Silnik meczowy i cala oprawa meczow (w tym stadiony i muzyka) odrzuca mnie od tej gry od kilku edycji. Hokeisci na trawie w 2018 roku, w grze za prawie 200zl to jest po prostu zart. I, tak jak bylo wsopmniane, oprawie audio-wideo nie jest potrzebny update, tylko zupelny restart. Reszta gry, w tym trening, jest dla mnie sprawa drugorzedna i moze zostac tak jak jest.

Odnośnik do komentarza

Ja to bym jednak chcial licencji na ligi i reprezentacje, żeby nie trzeba było wiecznie się męczyć z fejkami czy logosami. Oprócz tego raporty scoutów o następnym rywalu mi się nie podobają, powinno być to jakoś po ludzku opisane, a nie takie mętne brednie, jak do tej pory. W dodatku z taktyki wykopał bym całkiem style gry, wiecie, te sztywne i płynne, to samo można zrobić za pomocą poleceń czy ról fla piłkarzy, a ustawianie jeszcze jakiegoś durnego stylu gry niepotrzebnie wszystko komplikuje.

Trening w sumie ok, nie powinni tego zbytnio komplikować, na zachęcanie do gry reprezentacjami też jakoś brak pomysłów. Opcja rozpoczęcia kariery jako menedżer zespołu rezerw czy juniorów bardzo fajna, np. po jakimś czasie szkokeniowiec pierwszego zespołu dostaje kopa i mamy szansę się wykazać jako "awaryjny menedżer".

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.09.2018 o 09:06, Sensei napisał:

Tylko że gra nazywa się Football Manager a nie Scout Manager.

Nie musiałbyś być Fizjoterapeutą. Skoro w biurze pracy oprócz ofert na Managera są też oferty m. in. na fizjoterapeutę, więc dlaczego nie można by odpowiedzieć na to ogłoszenie. Dodanie innych zawodów mogło by urealaniać CV trenerów, bo przecież realni trenerzy zaczynali nie koniecznie od trenowania. Można by w ten sposób poprawiać umiejętności naszego managera. Do scouta należało by  m.in. dogadywanie się z klubami, zawodnikami, negocjowanie kontraktów, zdobywanie coraz większej renomy na rynku, spełnianie życzeń w kwestii transferów w danym klubie.

Ta opcja mogłaby być rozwiązaniem, gdyby managerowi nie szło w trenowaniu i nie miałby żadnych ofert pracy managera. Musiałby zabłysnąć w innej dziedzinie, żeby przyciągnąć uwagę prezesów.

Odnośnik do komentarza

Scout tego nie robi, o czym piszesz. Ale dobra, jako dyrektor sportowy albo asystent masz gracza z którym musisz wynegocjować kontrakt (pasjonujące). Ewentualnie pozwalają Ci kupować piłkarzy, czy poprowadzić sparing albo wyślą na konferencję, pozwolą przemówić w szatni albo ułożyć instrukcje dla ,rywali. Jako scout oglądamy se piłkarza i za jakiś czas rekomendujemy go, np gwiazdkami, dywagujemy czy ma stabilną formę lub czy zawodzi w ważnych meczach, a jak nam się uda zgadnąć to rośnie nam jakiś atrybut oceny? :) nawet zabawne. Jako trener ustalamy trening i patrzymy czy zielone strzałki idą w górę. Po co, wolał bym już oglądać sejm w tekewizjii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...