Skocz do zawartości
Brachu

Stellaris

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia co to, gram po ęgielsku :kekeke: 

2 liderów można dostać z tradycji, zrobiłem tego screena wczoraj, ale zapomniałem. I w sumie nie pamiętam co wybrałem :roll: 
Na planecie będzie n polu z energią jeszcze taki szary znaczek, kostka. Na pewno będzie po ang. coś z power. Daje z pola przychód koło 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Brachu napisał:
5 minut temu, z0nk napisał:
Nie mam pojęcia co to, gram po ęgielsku :kekeke: 

2 liderów można dostać z tradycji, zrobiłem tego screena wczoraj, ale zapomniałem. I w sumie nie pamiętam co wybrałem :roll: 

Na planecie będzie n polu z energią jeszcze taki szary znaczek, kostka. Na pewno będzie po ang. coś z power. Daje z pola przychód koło 10.

https://stellaris.paradoxwikis.com/Buildings#Betharian_Power_Plant

Zakładam, że toto. W życiu tego nie widziałem ;) nie spotkałem betherian stone jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia o czym gadacie, ale przyjemnie się to czyta i ogląda :eusa_shhh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Morpheus napisał:

Nie mam pojęcia o czym gadacie, ale przyjemnie się to czyta i ogląda :eusa_shhh:

Pewnie będę spamować screenami, bo spodobało mi się uwiecznianie epickich stateczków strzelających do siebie, tak jak wcześniej wrzuciłem ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem co odpowiada za +2 do przywódców Dominacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, z0nk napisał:

Pewnie będę spamować screenami, bo spodobało mi się uwiecznianie epickich stateczków strzelających do siebie, tak jak wcześniej wrzuciłem ^^

Nie spamuj, bo narazisz mnie na kolejny wydatek :kekeke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Brachu napisał:

Znalazłem co odpowiada za +2 do przywódców Dominacja

Domination/Purity - Colonial Viceroys - 2 liderów i 2 governorów

Versatility - Operational Proxies - 2 liderów - wymaga Machine intelligence, a ja bez DLC :<

Versatility - Peak performance - 1 lider

I w drzewku ascension:

Transcendent Learning - 2 liderów

7 minut temu, Morpheus napisał:

Nie spamuj, bo narazisz mnie na kolejny wydatek :kekeke:

Ja już wiem, że jak będą przeceny na DLC  to mnie czeka wydatek, więc nie krępuj się :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem na przecenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spotkałem Fallen Empire Ethir Shard. Są oni imperium o rządzie Militiant Isolationists. Oczywiście obecnie to nie mam do nich podjazdu, ale mając z nimi granicę postanowiłem poczekać z marnowaniem influence. I miałem nosa. Te mendy wypowiedziały mi wojnę mającą mnie upokorzyć. Oczywiście nawet nie walczyłem, szkoda mi tylko sił, zatem poddałem się. Z resztą widząc dwie floty mającę siłę po 73k... meh.

Tak zginął High Priest Cthulhu :( a ja zmarnowałem 180 punktów influence do zarządzenia na obu planetach martial law, gdyż upokorzenie znacznie zwiększyło unrest.

EB1C23C902645D9B949DD441321E9806D3B3669F

Nowym High Priestem został Ragilig I, 65-latek na 2 poziomie. Jego perki to fortifier (-10% starbase upgrade cost; -33% defense platform building cost) i fertility preacher (+10% food).

Ah i dedykowane @Morpheus dwa screeny z wizyty u piratów:

65821D041559E3478DD86E3FA5BB6AD9A013AB1D

7A1D63711A1C8E96DE8A145A3E0DF039C994F3F8

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostałeś ich poddanym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Brachu napisał:

Zostałeś ich poddanym?

Nie. Poniżyli mnie, co sprawiło, że mam -33% produkcji influence ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten typ fallen empire nie lubi graniczyć z kimkolwiek - jeśli tak się to stanie to wtedy atakują sąsiada 

widziałem myki, że zajmuje się system graniczny z tym imperium, potem oddaje się go wrogowi, a wtedy fallen empiere niszczy jego flotę w wojnie i można łatwo naszego wroga dobić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Kinas napisał:

ten typ fallen empire nie lubi graniczyć z kimkolwiek - jeśli tak się to stanie to wtedy atakują sąsiada 

widziałem myki, że zajmuje się system graniczny z tym imperium, potem oddaje się go wrogowi, a wtedy fallen empiere niszczy jego flotę w wojnie i można łatwo naszego wroga dobić ;) 

Szybko zauważyłem. Chciałem zgrywać chojraka i odmówiłem wycofania się z systemu. No to wyprężyli bicka, a ja podkuliłem ogon ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dziękuję Panie Zonk. Ostatnimi czasy właśnie szukałem strategii na giercowanie i widzę, że takowa jest w zasięgu ręki.

Tylko ta mapa taka średnio czytelna... Patrzę na to i zastanawiam się, co z niej wiem. Łatwo się w tym wszystkim odnaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Morpheus napisał:

No dziękuję Panie Zonk. Ostatnimi czasy właśnie szukałem strategii na giercowanie i widzę, że takowa jest w zasięgu ręki.

Tylko ta mapa taka średnio czytelna... Patrzę na to i zastanawiam się, co z niej wiem. Łatwo się w tym wszystkim odnaleźć?

Na pierwszy rzut oka to burdel na kółkach, ale to kwestia poznania gry. Jest czytelna i intuicyjna.

Acz jak serio szukasz strategii i tak jak zawsze będę krzyczeć: CK2 ;) Stellaris jest na drugim miejscu, ale obecnie ma mniej dlc do nadrobienia :kekeke: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przede wszystkim, można wyłączyć podgląd surowców po wybudowaniu kopalń, klawisz alt.

Mapa staje się czytelniejsza i wiesz czego nie masz. Reszta jest dobrze widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiadomo, od CK2, serii czy HOI po prostu teraz odpoczywam, teraz katuję Empire Total War, ale chce mi się czegoś świeżego. 45 pln :eusa_shhh:

Może w październiku, bo bez przesady... :kekeke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi