Skocz do zawartości

Mila na pomoc - jak za starych czasów...


kubilaj2

Rekomendowane odpowiedzi

Po fatalnej końcówce sezonu 2017/18 Adam Owen został zwolniony, a nowym trenerem tego zespołu został... Sebastian Mila! To nie pomyłka, bowiem ten zawodnik jednocześnie uczęszczał na kursy trenerskie i dzięki temu został menago.

"Będziemy sprowadzać młodych zdolnych z całej Polski i korzystać do maksimum ze stałych fragmentów gry" - zapowiada nowy trener Biało-Zielonych.

Odnośnik do komentarza

Po przerwie międzysezonowej, spędzonej nadzwyczaj produktywnie, pojechaliśmy do Płocka na pierwszy mecz o stawkę za mojej kadencji.Bukmacherzy stawiali na nas, aczkolwiek starałem się, by moi zawodnicy nie zlekceważyli rywala. Zaczyna się wręcz fantastycznie: w 2 minucie Krasić przejmuje piłkę, idzie skrzydłem, atakowany przez dwóch obrońców oddaje futbolówkę Borysiukowi, a ten centruje prosto na łeb Flavio Paixao, który zdobywa bramkę! 9 minuta: rzut wolny bezpośredni dla Wisły, uderza Stilić, broni Kuciak, do piłki doskakuje Oskar Zawada, niepilnowany był Damian Szymański i płocczanie wyrównują. W pierwszej połowie nic ciekawego już się nie zdarzyło, za to w drugiej się działo: 55 minuta, Krasić i Reca zderzają się, do piłki doskakuje Milos, podanie do Flavio, ten znajduje Slavcheva, podanie do Kuświka na wolne pole, ostry kąt, broni Dahne, ale wobec dobitki Mladenovicia był bezradny! 2-1! 74 min. Augustyn przecina podanie, Kuciak wyprowadza piłkę długim wykopem do Flavio, ten ma wolne pole, ale zgrywa piłkę głową do Kuświka, zaś wprowadzony do gry Marko uwalnia się spod opieki, podanie, Dahne pokonany w krótki róg! 76 minuta: Milos wrzuca piłkę z autu, tam jest Flavio, centra do Mladenovicia, piłka do Kuświka, a ten mocnym wolejem umieszcza piłkę w siatce!! Wisła jeszcze zdobywa gola honorowego, ale trzy punkty jadą do Gdańska!

 

Wisła Płock 2-4 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras, Augustyn, Wawrzyniak - Borysiuk(75. Łukasik),Slavchev - Krasić(67. M.Paixao), Mladenović(79.Vitoria)- Kuświk, F.Paixao

Zawodnik meczu: Filip Mladenović(Lechia) - 8,7

 

Tydzień po tym spotkaniu gościliśmy u siebie Cracovię i to my dominowaliśmy, ale albo brakowało skuteczności, lub też Grzegorz Sandomierski spisywał się w bramce wręcz wzorowo, a Cracovii wystarczył jeden rzut wolny ze skrzydła i za sprawą głowy Brock-Madsena tracimy punkty.

 

Lechia Gdańsk 0-1 Cracovia

Kuciak - Milos, Matras, Augustyn,Mladenovic - Borysiuk, Slavchev(79.Łukasik) - F.Paixao(72.P.Lipski) Balde - M. Paixao(90. Wawrzyniak), Kuświk

ZM: Nicolai Brock-Madsen(Cracovia) - 7.8

 

Lipiec kończymy wizytą we Wrocławiu, zmieniłem formację z 4-2-4 na 4-1-2-3 i niestety nie wychodzi nam to na zdrowie, bowiem zawodnicy Śląska dociskają nas w podłoże, na szczęście tylko jedną bramką, za to najbardziej fartowną, bo uderzeniem Koseckiego zza pola karnego.

 

Śląsk Wrocław 1-0 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras, Augustyn, Mladenović - Borysiuk(74.Łukasik) - Gerson, Lipski - Krasić(67. F.Paixao), Balde - Kuświk.

ZM: Jakub Kosecki (Śląsk) - 8.3

 

Na początku sierpnia zdobywamy pierwszy remis po wyjątkowo nudnym spotkaniu z Górnikiem Zabrze, mimo czerwonej kartki dla Kurzawy nie udało się strzelić gola.

 

Lechia Gdańsk 0-0 Górnik Zabrze

Kuciak - Milos, Matras, Augustyn, Mladenović - Borysiuk - Slavchev(27.Balde) Lipski(39.Łukasik) - Krasić, Peszko - Kuświk(65.F.Paixao).

ZM: Adam Wolniewicz(Górnik): 7.2

 

Czekał nas mecz w Pucharze Polski, gorzej z losowaniem trafić nie było można, bo od razu dają z grubej rury: Korona Kielce. Niemniej, przeciw dobremu rywalowi też trzeba zagrać. Wystawiam więc dublerów i co? 7 minuta: Gamakov z rzutu wolnego w pole karne, najwyżej wyskakuje Joao Nunes i gooool!!! Niedowierzanie. 26 minuta: Milos do Borysiuka, tan do Flavio Paixao, który zdobywa kilkanaście metrów, oddaje piłkę Gamakowovi ten do brata wyżej wymienionego, który odnajduje Peszkę, a ten mając na plecach Rymaniaka lobuje golkipera kielczan i dwa do zera! W drugiej połowie Korona zdobywa kontakt dzięki Możdżeniowi, który precyzyjnie dośrodkował na stopę Soriamo, a ten z pierwszej piłki pokonuje Zelenikę i już tylko dwa do jednego. 61 minuta: Możdżeń podaje Kosakiewiczowi, ten centruje w kierunku niepilnowanego Gardawskiego i Zelenika nie miał nic do powiedzenia. W dogrywce nic się nie dzieje, dlatego też trzeba się uciec do serii jedenastek: 1 seria: Soriano i Mila nie popełniają błędu. 2. seria: Rymaniak... ach bliski obrony był Zelenka, Vitoria rozpędza się... ale Gostomski zatrzymuje piłkę! 3. seria: Gardawski nie popełnia błędu, natomiast Wawrzyniak trafia w poprzeczkę! Co za pech! Niestety strzela Żubrowski i tym samym Lechia odpada z Pucharu Polski! Tym smutnym akcentem, kończymy na dziś.

 

Korona Kielce k2-2 Lechia Gdańsk

Zelenika - Milos,Vitoria,Gerson,Wawrzyniak-Nunes-Borysiuk,Gamakov(76.Mila)-F.Paixao(87.Balde),Peszko-M.Paixao(79.Kuświk)

ZM:Joao Nunes(Lechia): 8.3

 

Odnośnik do komentarza

- Mila do mnie! - zawołał prezes.

- Tak szefie?

- Co do cholery ma znaczyć ostatnia forma?!?! Jak dotąd dwie porażki w tym jedna durna i remis z beniaminkiem, któremu powinniście strzelić ze 4 bramki.

Franz Josef Wenzle był nieźle wściekły, i w sumie mu się nie dziwiłem.

- Panie Franz...

- Cicho! Ja teraz mówię! A o fatalnym odpadnięciu z pucharu to już nie wspomnę, prowadzić 2:0, by potem przerżnąć w jedenastkach?!!

- Chciałem trochę porotować składem, nie sądziłem, że to błąd, mieliśmy też trochę pecha.

- Złej baletnicy...

- Panie Franz, mamy do dyspozycji graczy już po trzydziestce w znakomitej części a kasy na transfery nie ma!

- Faktycznie, masz tu trochę racji. To teraz idź i przygotuj team na najbliższe spotkania.

-Nie ma tego złego, możemy się skupić na lidze.

 

Wybraliśmy się do Szczecina, aby zmierzyć się z Pogonią. Po pierwszej połowie 0-0. W przerwie opierniczyłem team i poskutkowało!:57 minuta: Kuciak wybija piłkę do Marco Paixao, uprzedza go Sebastian Rydol, piłka trafia do Flavio, ten podaje Mili, Mila do Patryka Lipskiego, ten odnajduje Marco, odegranie z klepki do Flavio, przy piłce Mila, który odnajduje Peszkę, ten przyjmuje, strzela i trafia!!! Mógł odgrywać do Marco, wyszłoby na to samo, ale ładna akcja Lechii! 92 minuta: Kuba Wawrzyniak przecina podanie Ricardo Nunesa, zgrywa głową do Romario Balde, ten oddaje piłkę Milosowi, podanie do Matrasa, ten oddaje bramkarzowi, który wybija ją, Kitano wyskoczył wyżej, ale przy piłce Balde, zagrywa na wolne pole do Marco Paixao, który ubiega Murawskiego, wpada w pole karne, i Załuska ponownie pokonany po krótkim rogu! Ciekawostką jest to, że Pogoń nie oddała celnego strzału!

 

Pogoń Szczecin 0-2 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras,Wawrzyniak, Mladenović, - Borysiuk - Lipski - F.Paixao (82.Balde), Mila (82.Krasić), Peszko - M.Paixao

ZM: Sławomir Peszko(Lechia): 8,2

 

Tydzień później gościmy Sandecję. Już w pierwszych minutach piłkarze z Nowego Sącza orientują się, że są słabsi co pokazała 11 minuta: Mladenović do Marco, wycofanie do Slavcheva, Borysiuk odrywa z pierwszej piłki do Lipskiego, ten do Peszki, przerzut do Slavcheva, podanie do Krasića, ten odgrywa do Milosa, Slavchev, rozegranie w trójkącie z pierwszej piłki Borysiuk - Lipski, ten próbuje wrzutki w pole karne, Marco ubiega Lukas Kuban, Borysiuk do Lipskiego, Slavchev do Krasića, ten oddaje Lipskiemu, podanie do Peszki, ten zauważa Mladenovića, który podbiega bliżej bramki i strzela po ziemi nie do obrony! Doskonała akcja! 38 minuta: Wawrzyniak ładnie kryje Koleva, przy piłce Slavchev, podanie do Lipskiego, ten wrzuca futbolówkę do Marco Paixao, Gliwa próbuje wyjść, ale Paixao posyła piłkę poza zasięgiem jego ramion do bramki!!! 60 minuta: Benga, Krachunov próbuje centrować, piłka odbija się od Marco Paixao prosto do Jakuba Bartosza, podanie do Cetnarskiego, ten wrzuca piłkę do Koleva, który mija Kuciaka i strzela do pustej bramki...  Chwilę potem idealną sytuację miał Slavchev, jednak trafił w słupek(spoza pola karnego to można trafiać na treningach, to dobre ćwiczenie, ale nie podczas meczu), 62 minuta: Lipski wrzuca z rzutu wolnego, na głowę Krasica, podanie do Matrasa, a ten strzela, piłka rykoszetuje od Koleva i mamy bramkę! 70 minuta: znów Lipski, ale tym razem z prawa, podanie do Borysiuka, odegranie do Peszki, rozegranie w trójkącie Peszko-Slavchev- M.Paixao Straus odbiera piłkę wślizgiem, ale natrafia na Peszkę, centra tegoż, niestety do Krachunova, Lipski, w pole karne do Marco Paixao, Centarski próbuje odebrać piłkę, nie udaje mu się to, podanie do Peszki, a ten uderza z najbliższej odległości! 74 minuta: Bartosz, do Cetnarskiego, wycofanie do Bengi, ten do Mraza, Brzyski, wycofanie, przy piłce Benga, tym razem Sandecja próbuje środkiem, Baran, Cetnarski, rozszerzenie gry na prawym skrzydle do Bartosza, ten biegnie skrzydłem, po czym wrzuca do Koleva, a ten pięknym wolejem pokonuje Kuciaka po raz drugi! Co za mecz, jeszcze w końcówce Balde próbował akcji, ale wyszła centra, a nikogo nie było w polu karnym.

 

Sandecja Nowy Sącz 2-4 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras, Wawrzyniak(83. Vitoria), Mladenović - Borysiuk - Slavchev(75. Łukasik), Lipski(90. Balde) - Krasić, Peszko - M.Paixao.

 ZM: Sławomir Peszko(Lechia): 8.8 - 1 gol, 1 asysta

 

Sierpień kończymy gorszym meczem, bo z Wisłą na wyjeździe, a wiadomo jak dopingują fani Białej Gwiazdy. 9 minuta: rzut rożny, Peszko wrzuca piłkę w pole karne, ale Sadlok odbija piłkę głową do Mitrovića, ten do Patryka Małeckiego, Wisła idzie z kontrą, centra, Borysiuk minął się z gałą, a Mitrović ubiega Milosa, uderza, Kuciak odbija, lecz strzał był za silny. 38 minuta: Milos wrzuca piłkę z autu, do Slavcheva, ten do Lipskiego, który odnajduje Peszkę, podanie do Krasića, a ten uderza z pierwszej piłki obok zaskoczonego Cuesty! 74 minuta: odebranie piłki Marco Paixao, podanie do Boguskiego, ten idzie skrzydłem, dośrodkowanie, ponownie Borysiuk mija się z piłką, a katem okazuje się Balanyuk.

 

Wisła Kraków 2-1 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras, Wawrzyniak, Mladenović(85.Vitoria) - Borysiuk(81. Gerson) - Slavchev, Lipski(81.Łukasik) - Krasić, Peszko - M. Paixao.

ZM: Nikola Mitrović (Wisła) 1 gol, 4 kluczowe podania.

 

Rozgrywamy jeszcze sparing z Benficą, zakończony remisem 3-3, dzięki trafieniu Kuświka w ostatniej akcji meczu.

Odnośnik do komentarza

Piast jest dość dobrym klubem, ale Lechia powinna być lepsza, tylko że moim zawodnikom brakowało skuteczności, a Piast miał pecha, bo tam słupek, tam Mladenović uprzedza Papadopulosa, tam wyżej wymieniony nie trafia w sytuacji sam na sam, ale my też mieliśmy kłopoty z wykończeniem, Łukasik w 81 minucie w idealnej sytuacji spudłował.

 

Piast Gliwice 0-0 Lechia Gdańsk

Kuciak - Stolarski, Matras,Wawrzyniak, Mladenović - Borysiuk - Łukasik(85.Lipski),Slavchev(81.Wolski) - Krasić, Peszko - M.Paixao(72.Balde)

ZM:Joel Valencia (Piast): 7,6

 

W następnej kolejce gościmy u siebie Jagę i niestety już udowadniają że są dużo lepsi: 15 minuta, Lazarević centruje z rogu, w zamieszaniu z piłką mijają się Wawrzyniak, Mitrović i Stolarski, przejmuje ją Guti i kieruje ją do bramki... Cholipa! 32 minuta, po strzale Peszki poprzeczka, poza tym nic się nie działo, może poza kontuzją Wawrzyniaka na 4 tygodnie

 

Lechia Gdańsk 0-1 Jagiellonia Białystok

Kuciak - Stolarski, Matras, Wawrzyniak(58.Gerson), Mladenović - Łukasik - Slavchev(78.Krasić), Borysiuk - F.Paixao(71. Balde), Peszko - M.Paixao

ZM:Guti(Jagiellonia): 7.8

 

Kolejny mecz to podróż do Niecieczy, która spisuje się przyzwoicie jak na tę ligę, jednakowoż powinniśmy ich zmieść, nie? A gówno tam, męczymy się niemiłosiernie, wpada pełno żółtych kartoników, stwarzamy okazji na tony, ale brakuje skuteczności. Na dodatek Marco Paixao obtłukł kostkę i wolałem nie pogłębiać urazu. I kiedy myślałem, że znowu zanotujemy remis ze słabszym rywalem, w końcówce następuje taka akcja: Mladenović wrzuca piłkę z autu, Łukasik zgrywa ją ponownie do serbskiego obrońcy, podanie do Peszki, centra na Krasića, ten odbija głową do Slavcheva, który z pierwszej piłki pakuje futbolówkę obok Putivseva!(trzeba oddać, że Mucha był zasłonięty), Niestety wysypał się Borysiuk i to na 3 do 4 miesięcy!

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0-1 Lechia Gdańsk

Kuciak - Stolarski, Matras, Wawrzyniak, Mladenović - Borysiuk(73.Wolski) - Slavchev, Łukasik - F.Paixao, Peszko - M.Paixao(30.Balde)

ZM: Simeon Slavchev (Lechia): 7,7

 

Kolejny rywal - będące naszym sąsiadem w tabeli Zagłębie z Lubina. Co się dzieje? 8 minuta: Mladenović centruje na pole karne z rzutu wolnego, tam odnajduje się Slavchev i zdobywa gola!!! Dalej napieramy, ale nie możemy zdobyć gola i nadchodzi wyrównanie: 43 minuta, Starzyński przerzuca piłkę do Monety, ten centruje, a Nespor ubiega Mladenovića i Gersona i mamy bramkę.Przez drugą połowę próbujemy przełamać autobus, jaki postawili lubinianie, w 78 minucie faul zawodnika Lechii w polu karnym Zagłębia. Rzut karny! Co może pójść nie tak?! Na przykład wykonawca, którym był Marco Paixao może huknąć prosto w golkipera... Jednakowoż nadchodzi 88 minuta: Zagłębie próbuje konstruować atak na połowie Lechii, Starzyński przegrywa pojedynek o piłkę ze Slavchevem, do Matrasa, ten do Balde, ryzykowne podanie do Wolskiego, który zauważa rozpędzającego się Marco Paixao, sytuacja sam na sam z Leciejewskim, a takich okazji się nie marnuje! Zagłębie miało okazję do wyrównania, ale po strzale Starzyńskiego Kuciak w rewelacyjny sposób odbił tę piłkę na bok!

 

Zagłębie Lubin 1-2 Lechia Gdańsk 

Kuciak - Stolarski, Matras, Wawrzyniak, Mladenović - Łukasik - Slavchev, Lipski(69.Wolski) - Krasić(49.Balde), Peszko(73.M.Paixao) - F.Paixao

ZM: Simeon Slavchev (Lechia): 7,5

 

Po przerwie reprezentacyjnej jedziemy do Warszawy, i nie powiem, bałem się tego meczu jak cholera, bo nie dość, że próbowali postawić się PSG w LM, to jeszcze na dzień przed meczem ze składu wyleciał Kuciak, a z umiejętności rezerwowego korzystałem ostatnio w feralnym meczu z Koroną. Jednak spotkanie zaczęło się od przewrócenia Slavcheva w polu karnym! Nasz snajper Marco tym razem uderzył perfekcyjnie, chociaż Malarz miał piłkę na palcach. Potem Legia wręcz rzuciła się na nas, ale zagrożenia likwidowała nasza linia obrony, jednak w 42 minucie Niezgoda wyszedł na czystą pozycję, jednak trafił w słupek. 88 minuta: Milos wrzuca piłkę do Peszki, ten ma sporo miejsca, podaje do Marco, a ten umieszcza piłkę w siatce! Wywozimy 3 punkty z ekstremalnego terenu!!!

 

Legia Warszawa 0-2 Lechia Gdańsk

Zelenika - Stolarski(90. Vitoria), Matras, Gerson, Wawrzyniak(71 Milos) - Łukasik - Slavchev(81.Wolski)l, Lipski - F.Paixao, Peszko - M.Paixao

ZM: Marco Paixao(Lechia): 8.6

Odnośnik do komentarza

Brawo chłopcy! Tylko tak dalej, a się uda doprowadzić do tego, że będziemy w czubie!

-Ależ Mila, już jesteśmy przecież! - odparli moi zawodnicy

 - Tak wiem, ale mi chodzi o podium ligowe!

- A, chyba, że tak.

 

Tym razem to my gościmy Lecha, który jest w kryzysie, ale jeszcze nie tak dawno walczył z Milanem i mało brakowało, aby go wyrzucił! Jednak to my przypominamy kibicom, kto tu rządzi i udowadniamy to już w pierwszej połowie. 14 minuta: Gyatkier próbował zagrać głową, piłka do Matrasa, podanie do Gersona, ten odgrywa Lipskiemu, podanie do Flavio Paixao, ten ryzykownie do Wawrzyniaka, który oddaje Patrykowi Lipskiemu, nasz pomocnik wrzuca do Peszki, który unika Dilavera i centruje na nogę Marco Paixao, który strzela gola! Tuż przed przerwą Marco był bliski podwyższenia wyniku, ale nie trafił z dystansu, a tuż po wznowieniu Jevtić huknął w spojenie. W 70 minucie idealną okazję miał Gyatkier, ale trafił piłką w słupek po strzale głową. Do końca meczu nic się już nie dzieje, a to oznacza cenne punkty!

 

Lechia Gdańsk 1-0 Lech Poznań

Kuciak - Stolarski, Matras, Gerson, Wawrzyniak(83.Milos) - Łukasik - Slavchev(76.Wolski), Lipski(73.Krasić) - F.Paixao, Peszko - M.Paixao

ZM: Mateusz Matras(Lechia Gdańsk): 7,4

 

Kolejny mecz to nasz eliminator z PP: Korona, która zaliczyła przed meczem z nami 5 porażek z rzędu. 31 minuta: Lipski wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, na głowę Slavcheva, który odnajduje niepilnowanego Gersona, a ten uderza z woleja obok Maćka Gostomskiego! 51 minuta: Kovacević do Soriano Matras wyskakuje wyżej, ale piłka trafia do Możdżenia, ponownie wrzutka do Włocha, ale Elia nad poprzeczką! Później nic się już nie działo, czyli mamy 3 punkty, ale trochę niepokoi mnie indolencja strzelecka.

 

Lechia Gdańsk 1-0 Korona Kielce

Kuciak - Stolarski(84.Milos), Matras, Gerson, Wawrzyniak - Łukasik - Slavchev, Lipski - F.Paixao, Peszko - M.Paixao.

ZM: Simeon Slavchev(Lechia Gdańsk):7,7

 

Koniec października to moja pierwsza nagroda jako menago miesiąca w ekstraklasie. Drugi Jerzy Brzęczek z Wisły Płock, a trzeci Joan Carillo z Wisły Kraków, ale czas na derby Trójmiasta, czyli coś na co kibice z Pomorza czekają najbardziej. Na stadionie Arki, ale myślę, że będzie dobry mecz, zwłaszcza, że Legia i Jaga tracą punkty! 5 minuta: Peszko centruje z rzutu wolnego, próbuje na głowę Marco Paixao, niestety trafia na kłębowisko obrońców Arki, ale do piłki doskakuje brat wyżej wymienionego i pakuje ją głową do siatki ponad zaskoczonym Steinborsem! 46 minuta: znów rzut wolny ze skrzydła, ale w oddaleniu, centra na Matrasa, ubiega go Marcjanik, płka trafia do Lipskiego, a ten będąc odwrócony, strzela zza pola karnego! Zaraz potem dzieje się to: Milos wrzuca do Łukasika, rozegranie w prostokącie Łukasik-Matras-Slavchev-Flavio Paixao, ostatni oddaje piłkę Bułgarowi, piłkę dostaje Lipski,  oddaje mu ją, rozegranie z klepki, próba uaktywnienia prawej flanki przez podanie do Milosa, podanie do Flavio, ten do Mladenovića(ale mi go brakowało), który na jeden kontakt zagrwya do Peszki, ten centruje do Marco Paixao, a ten się przełamuje! 85 minuta: Wawrzyniak przewraca Marcosa da Silvę w polu karnym, a Andriy Bogdanov nie miał problemów z wyegzekwowaniem "wapna". Jeszcze w końcówce da Silva próbował dośrodkować, ale nie wyszło mu to.

 

Arka Gdynia 1-3 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras, Gerson, Mladenović(67.Wawrzyniak) - Łukasik - Slavchev, Lipski - F.Paixao, Peszko - M.Paixao

ZM: Patryk Lipski (Lechia Gdańsk): 8,1

 

Kolejny mecz to spotkanie u siebie z Wisłą Płock, na wyjeździe zgnębiliśmy ich, ale tutaj mieliśmy problemy: dopiero w 20 minucie Łukasik udzerzył z wolnego,  niestety niecelnie, a w 36 za to była bardzo ładna akcja, niestety wrzucał Romario Balde, a nie Sławomir Peszko(który notabene jest kontuzjowany) jednak co się odwlecze to nie uciecze... W 66 minucie Marco Paixao był popychany w polu karnym przez Damiana Byrtka, a potem uderzył z rzutu karnego tuż obok Dahne! W końcówce jeszcze Slavchev uderzył obok bramki, ale mamy to, na czym nam zależało!

 

Lechia Gdańsk 1-0 Wisła Płock

Kuciak - Milos, Matras, Gerson, Mladenović - Łukasik(90.Wawrzyniak) - Slavchev, Lipski(86.Mila) - Krasić(73.F.Paixao), Balde - M.Paixao

ZM: Patryk Lipski(Lechia Gdańsk):7,4

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym spotkaniem wybuchła mała wojenka w mediach między mną a Michałem Probierzem: otóż niepochlebnie wyraził się o moim stylu gry. Myślałem, że moi zawodnicy zostaną zmotywowani,jak się okazało, słusznie. W 19 minucie fantastyczną okazję po centrze Mihalika miał Rakels, jednak Kuciak wspaniale obronił! W 35 minucie odpowiedzieliśmy, po strzale Slavcheva, jednak piłka do bramki wpadła tuż przed przerwą: Mladenović centruje do Matrasa, podanie do Flavio Paixao, a ten strzałem sprzed pola karnego umieszcza piłkę w siatce! Piłka zrykoszetowała jeszcze co prawda od Dąbrowskiego, ale nic to! Cracovia próbowała od razu odpowiedzieć: Sowah wrzuca Rakelsowi w pole karne, ale Kuciak po raz kolejny pokazuje swój bramkarski kunszt! 58 minuta: Sowah wrzuca Rakelsowi, ubiega go Mladenović, wymiana podań między dwoma Serbami, podanie do Vitórii, ten próbował podać do Krasića, ale piłkę przejmuje Sowah, do Drewniaka, ten podaje na wolne pole Rakelsowi, który tym razem umieszcza piłkę w siatce! Lechia poszukiwała odpowiedzi i ją odnalazła! 66 minuta: Milos wrzuca piłkę z autu, Matras do Slavcheva, ten do Lipskiego, który wycofuje do Gersona, podanie do Mladenovića, natrafia na Helika, przy piłce Lipski, ponownie Mladenović, znów Polak, do Gersona, do Vitórii, ten do Matrasa, na jeden kontakt Slavchev-Krasić, uaktywnienie Milosa, Krasić, Lipski, ponownie Mladenović, do Flavio Paixao, podanie w pole karne, a tam już czeka Romario Balde i goooolll!!! W 85 minucie Matić Fink skomplikował położenie swojej ekipy, dostając drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę! W końcówce Marco Paixao mógł jeszcze docisnąć, ale strzelił obok bramki.

 

Cracovia 1-2 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Vitória(74.Wawrzyniak), Gerson, Mladenović - Matras - Slavchev, Lipski(78.Wojtkowiak) - Krasić(84.M.Paixao), F. Paixao - Balde

ZM:Flavio Paixao (Lechia Gdańsk):8,3

 

Kolejny mecz: Śląsk, i bałem się trochę, jednak już w 8 minucie Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, główką uderzał Romario, ale Wrąbel w akrobatyczny sposób przerzucił futbolówkę nad poprzeczką, a chwilę później obronił strzał Matrasa. W 37 minucie Łukasik centruje, Matras do Romario, a ten ma strzelać, ale Celeban wybija mu piłkę spod nóg, a chwilę później Portugalczyk obija poprzeczkę. 41 minuta: Lipski dośrodkowuje, Flavio do Romario, który nie może strzelać toteż wybiera centrę na Matrasa, który minimalnie chybia! 43 minuta: Kuciak wybija piłkę do Romario, ten podaje głową do Flavio Paixao, który bardzo ładnie ciągnie, a kiedy brakuje pasa, to centruje na Romario, Wrąbel broni główkę, ale wobec dobitki z ostrego kąta jest bezradny!

 

Śląsk Wrocław 0-1 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos(32.Stolarski), Matras, Gerson, Mladenović - Łukasik - Slavchev, Lipski(78.Mila) - Krasić(68.Wojtkowiak), F.Paixao(60.M.Paixao) - Balde

ZM: Filip Mladenović(Lechia): 7,5

 

Tym razem gramy w Zabrzu i jest nuuuda, Kompletnie nic się nie działo aż do 72 minuty: Kądzior do Angulo, ten do Żurkowskiego, Gerson wślizgiem odbiera mu piłkę i kieruje ją do Kuświka, niestety przejmują rywale, Koj wrzuca dłuuugą piłkę, Mladenović odbija głową, był tam Kądzior, podanie do Żurkowskiego, ten do Matuszka, próba podania w uliczkę do Angulo, nieudana, Nalepa do Stolarskiego, ten do Slavcheva, na jeden kontakt do Matrasa, piłka odbija się od Wawrzyniaka i trafia do Angulo, wycofanie do Żurkowskiego, ten do Kądziora, podanie do Wieteski, próba centry, piłka trafia do Kuświka, ten do Flavio Paixao, kontra, Kuświk do Mladenovića, podanie do Slavcheva, a ten huknął obok Loski!!!

Górnik Zabrze 0-1 Lechia Gdańsk

Kuciak - Stolarski, Matras, Gerson, Mladenović - Łukasik(38.Nalepa) - Slavchev, Lipski(64.Wawrzyniak) - F. Paixao,Balde  - M.Paixao(69.Kuświk)

ZM:Filip Mladenović(Lechia Gdańsk): 7,6

 

Kto wpadł na pomysł, aby w zimie tak upakować spotkania? 3 dni po meczu w Zabrzu gościmy szczecińską Pogoń. Kolejny mecz w którym nic się nie dzieje aż do 59 minuta, kiedy to po wspaniałej wrzutce Lipskiego Marco Paixao próbował lobem pokonać Załuskę, ale za bardzo podszedł pod piłkę. 69 minuta: akcja Lechii nieudane podanie do Mladenovića, Załuska do Duncana, ten do Deleva, który zauważa kompletnie niepilnowanego Drygasa, który w sytuacji sam na sam nie pomylił się! 85 minuta: Mladenović z rogu, trafia na Niepsuja, Matras do Flavio Paixao, który trafia w słupek, a Gerson nie był w stanie przejąć futbolówki. W 87 minucie Kuświk po indywidualnej akcji strzela obok bramki, a chwilę później marnuje idealną sytuację trafiając w boczną siatkę. Tracimy punkty!

 

Lechia Gdańsk 0-1 Pogoń Szczecin

Kuciak - Stolarski,  Gerson, Wawrzyniak, Mladenović - Matras- Slavchev(69.Krasić), Lipski(74.Wawrzyniak) - Krasić(79.M.Paixao), Peszko (64.F. Milos) - M.Paixao(73.Kuświk)

ZM:Kamil Drygas(Pogoń Szczecin):7,5

 

Ostatni mecz: Sandecja w Nowym Sączu. Już na początku Slavchev próbował zaskoczyć Gliwę dalekim strzałem, a chwilę później bramkarza Sandecji testował Marco Paixao, ale dopiero w 8 minucie piłka po niesamowitym uderzeniu Slavcheva zza pola karnego dała prowadzenie Lechii! W 19 minucie Peszko podwyższa wynik po centrze Krasića, a dzieła zniszczenia dokonuje Marco Paixao w 25 minucie po nieudanym wślizgu Basty. Potem co prawda Sandecja zdobyła bramkę w 80 minucie po ładnym podaniu Dudzica a uderzał Filip Piszczek, ale mamy komplet punktów!

Sandecja Nowy Sącz 1-3 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos,Matras(73. Vitória), Gerson, Mladenović - Łukasik(64.F.Paixao) -, Lipski(79.Wawrzyniak),Slavchev - Krasić, Peszko  - M.Paixao

Tabela przed przerwą wygląda optymistycznie.

DWY3K5a.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po sparingach gościmy lidera, czyli krakowską Wisłę. W 17 minucie Borysiuk zgrywa piłkę głową do Peszki, podanie do Lipskiego, ten do Krasića, który dostrzega doświadczonego skrzydłowego z Polski, ale ten zmarnował świetną okazję! Tuż przed przerwą Romario Balde uderzył tuż nad poprzeczką. Jak to było... a tak, "Niewykorzystane sytuacje się mszczą" i po faulu Borysiuka, w 52 minucie Głowacki wykonuje rzut wolny z połowy boiska, podaje do Carlitosa, ten do Mitrovića, który wrzuca piłkę Balanyukowi, a ten nie pomylił się! W 56 minucie Peszko został sfaulowany poza polem karnym, a sędzia wskazał na "wapno" ale Flavio Paixao wykazał się regułami fair play i trafił w słupek. 75 minuta: Kuciak wybija, do Marco Paixao, ten jest otoczony przez obrońców, ale czuwa Borysiuk, do Slavcheva, ten do Flavio, przerzut na drugą stronę do Wolskiego, podanie do Marco, a ten dokłada tylko nogę i piłka ląduje w siatce! Mało tego, bowiem w 76 minucie Wasilewski został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny! Niestety nie wykorzystujemy okazji i sytuacja w tabeli się zaognia!

 

Lechia Gdańsk 1-1 Wisła Kraków

Kuciak-Milos, Matras,Gerson,Mladenović - Borysiuk - Slavchev, Lipski - Krasić(50.F.Paixao), Peszko(63.Wolski) - Balde(60.M.Paixao)

 

Po tym meczu zostałem wezwany przez prezesa

-Miło było cię poznać, stary.

-Peszko, nie pękaj, jakoś się ułoży.

Wszedłem do gabinetu pełen niezbyt optymistycznych myśli, co się potwierdziło.

-Mila, niepokoją mnie ostatnie wyniki pańskiego zespołu, może Pan podać przyczynę?!

- Miałem ostatnio plagę kontuzji: Peszko się teraz wysypał, z Zagłębiem Łukasik...

- To nie jest tak dużo, więc obawiam się, że muszę Pana zwolnić.

- Co musiałbym wykonać, aby uniknąć zwolnienia?

- Zdobyć 10 punktów w 5 meczach.

-Pan żartuje?! Mamy na terminarzu Jagę i Legię!

- Legię pokonaliście już raz, a Jaga wcale nie jest mocniejsza.

- Faktycznie, zgadzam się.

Pierwszy rywal - Piast, zdecydowanie słabszy w tym sezonie. 5 minuta: Mladenović centruje z lewego skrzydła, Lipski do Matrasa, który próbuje uderzać, piłka odbija się od Krasića, potem od Romario, serbski skrzydłowy dopada do niej i goool! W 19 minucie Borysiuk huknął tuż obok bramki. Pierwsza połowa zbliża się ku końcowi, gdy Lipski dośrodkowuje z prawego skrzydła, Matras do Borysiuka, ten uderza w słupek, Jodłowiec próbuje wybijać, ale piłka odbija się od pleców Rugasievića, i wpada do bramki! Samobój! Po przerwie następuje taka akcja: Lipski, do Romario Balde, ten do Slavcheva, Bułgar do Krasića, ten oddaje Lipskiemu, ponownie piłka do Krasića, podanie, przecina Czerwiński, ale oto nadchodzi Lipski i strzałem z pierwszej piłki pokonuje zaskoczonego Szmatułę!!!

 

Piast Gliwice 0-3 Lechia Gdańsk

Kuciak-Milos, Matras,Gerson,Mladenović(81.Wojtkowiak) - Borysiuk - Slavchev, Lipski(78.Wolski - Krasić(71.F.Paixao), Peszko - Balde

ZM: Patryk Lipski (Lechia Gdańsk): 8,5

 

Następny rywal - Jaga, to rywal bezpośredni w walce o ligową stawkę. 13 minuta: Novikovas podaje do Świderskiego, piłkę przejmuje Borysiuk, do Mladenovića, ten do Lipskiego, odnalazł się Wolski, ten do Marco Paixao, odegranie do Mladenovića, podanie do Wolskiego, centra, ale Krasić trafia w poprzeczkę! W 22 minucie Mladeović zablokował uderzenie Gutiego, a w 26 Świderski wyszedł sam na sam z Kuciakiem, ale Słowak pokazał kunszt. W 30 minucie Krasić uderzył w słupek. 70 minuta: Runje wrzuca z autu, Borysiuk odbiera piłkę Pospisilovi, piłka do Łukasika, podanie do Wolskiego, niestety przy piłce pierwszy Mitrović, do Kelemena, ten wybija piłkę na połowę Lechii, Mmatras wyskoczył wyżej niż Bezjak, podanie do Krasića, Runje wybija głową zagranie do Wolskiego, Slavchev ponownie do polskiego skrzydłowego, który podaje na skrzydło Marco Paixao, centra, Krasić uderza głową, Kelemen odbija piłkę... wprost pod nogi Wolskiego, który pakuje ją do bramki!!! W 77 minucie Marco miał doskonałą okazję do strzelenia drugiej bramki, niestety spudłował! W 82 minucie Lechia wykonywała róg, niestety Sekulski wybił piłkę do Bezjaka, który przecisnął się obok Milosa, podanie do Frankowskiego, ten zagrał do Novikovasa i mamy wyrównanie! 92 minuta, jedna z ostatnich akcji: Novikovas do Sekulskiego, Milos próbuje blokować, ale robi to tak nieudolnie, że pakuje piłkę do własnej bramki... No i jak tu się nie wkurzyć, gdy tracisz grunt?!?

 

Jagiellonia Białystok 2-1 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras, Gerson, Mladenović - Borysiuk - Slavchev, Lipski(49.Łukasik) - Krasić(76.Balde), Wolski - M.Paixao(86.Kuświk)

ZM:Arvydas Novikovas(Jagiellonia Białystok): 8,6

 

Kolejny rywal jest znacznie słabszy: Nieciecza i już w 23 minucie mieliśmy okazję po strzale Lipskiego, ale Mucha pokazał, czemu jest takim dobrym golkiperem. Druga połowa również nie obfitowała w sytuacje strzeleckie, dopiero w 65 minucie: Mucha wybija piłkę, Łukasik głową do Kuświka, ten do Krasića, do Slavcheva, nieudane podanie, wybicie Muchy, Gerson do Lipskiego, wycofanie do Matrasa, na jeden kontakt do Gersona, do Slavcheva, ten do Lipskiego, do Krasića, piłka się odbija od niego, przejmuje ją Slavchev, laga na Romario, ponownie Slavchev, do Krasića, ponownie Bułgar, ponownie serbski skrzydłowy, oddalenie do Milosa, ten popisuje się dłuuugim podaniem w pole karne, znajduje się tam Romario, który pakuje piłkę do siatki z woleja! 79 minuta: Kuświk popychany w polu karnym! Jedenastkę wykonuje Flavio Paixao, który tym razem się nie pomylił!!!

 

Lechia Gdańsk 2-0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Kuciak - Milos, Matras, Gerson, Mladenović - Łukasik - Slavchev, Lipski(72.F.Paixao) - Krasić, Wolski(30.Balde) - M.Paixao(59.Kuświk)

ZM: Simeon Slavchev(Lechia Gdańsk): 7,4


Jedziemy do Lubina podjąć tamtejsze Zagłębie, ale to gospodarze stwarzają sobie pierwsi sytuację strzelecką po rzucie rożnym Starzyńskiego Kubicki uderza, ale Milos zatrzymuje piłkę głową na linii! W 22 minucie aut na wysokości pola karnego Zagłębia, wyrzuca Milos, do Krasića, ten do Borysiuka w pole karne, Matuszczyk wślizgiem odbiera mu piłkę, która toczy się pod nogi Slavcheva, a ten zaskakuje Leciejewskiego perfekcyjnym uderzeniem zza pola karnego!!! W 32 minucie Pawłowski nie trafił główką, a miał tam Mazka. W 65 minucie Flavio Paixao nie trafił w bramkę. W 75 natomiast Pawłowski trafił w poprzeczkę, a chwilę później Tuszyński uderzył ponad bramką. 84 minuta: Borysiuk świetnie czyta grę, podanie do Marco Paixao, ten do Gersona, Łukasik uwalnia Flavio Paixao, wycofanie do Borysiuka, Gerson, przerzut do Mladenovića, który z pierwszej piłki centruje na nogę Flavio, piłka odbija się od poprzeczki, uderza w plecy bramkarza i wpada do bramki!!! 89 minuta: Wawrzyniak wykonuje rzut wolny z głębi pola, szybka akcja pomiędzy Borysiukiem a lewym obrońcą z Polski, piłka trafia do Flavio Paixao, ten do Gersona, który przechodzi na pozycję defensywnego pomocnika, Łukasik długie podanie do Marco Paixao, który trafia w poprzeczkę! Jednak chwilę później Matras wybija piłkę Tuszyńskiemu, podanie do Marco Paixao, ten do Wolskiego, centra, a Flavio strzelił swym czerepem na pustaka!!! Niestety wysypuje się Łukasik.

 

Zagłębie Lubin 0-3 Lechia Gdańsk

Kuciak - Milos, Matras, Gerson, Mladenović - Borysiuk - Slavchev(75.Łukasik), Lipski(79.Wawrzyniak) - Krasić(65.F.Paixao), Wolski - M.Paixao

ZM: Flavio Paixao(Lechia Gdańsk): 8,6

 

Ostatni rywal: LEGIA, tym razem na Energa Gdańsk, ale i tak pokazali tuż przed meczem z nami moc, remisując z Ajaksem(co prawda u siebie, ale i tak) W dodatku Wisła Kraków przegrywa ze Śląskiem, co oznacza, że jeżeli wygramy to spotkanie, wskakujemy na fotel lidera! W 8 minucie wysypał się filar naszego środka, czyli Mateusz MATRAS. W 23 minucie Slavchev odbiera futbolówkę Antolićowi, podanie do Kuświka, ten oddaje Krasićowi, ponownie Bułgar, tym razem na lewo, do Mladenovića, ten ponownie do środka, Slavchev wychodzi na pozycję prawoskrzydłowego, centra na Flavio, ale w słupek. W 62 minucie akcja Hlousek-Kucharczyk, ale Czechowi nie wyszedł ten strzał, za to w 72 minucie: Slavchev, zgranie do Krasića, ten do Lipskiego, akcja na połowie boiska, Flavio, odgrywa głową Mladenovićowi, ten centruje, ale Marco jest popychany przez Pazdana! Rzut karny wykonuje sam poszkodowany... i strzał w okienko, Malarz bezsilny!.85 minuta: Kopczyński z autu, do Hlouska, ten oddaje mu futbolówkę, do Szymańskiego, ten napierany przez defensorów oddaje Mączyńskiemu, niepilnowany Kopczyński, długie podanie, Mladenović głową wybija, do Vesovića, który próbuje dośrodkowania, Kuciak przechwytuje piłkę. Wybicie do Flavio, odegranie do Borysiuka, Romario Balde, Lipski, do Flavio, ostro napierany przez obrońców Legii, oddaje Slavchevowi, ten do Stolarskiego, podanie do Romario, ładny bieg, dośrodkowanie prosto na głowę Flavio Paixao!!! No nic, chyba Legia jest za słaba na dwa fronty(z PP odpadli w drugiej rundzie)

 

Lechia Gdańsk 2-0 Legia Warszawa

Kuciak - Stolarski, Matras(10, Gerson), Augustyn, Mladenović - Borysiuk - Slavchev, Lipski - Krasić(79.Balde), F.Paixao - Kuświk(66.M.Paixao)

ZM: Błażej Augustyn(Lechia Gdańsk): 7,6

 

Zaraz po tym meczu rozpętała się istna feta, jednak ja tonowałem nastroje.

 - Chłopy, fajnie że wygraliśmy i tak dalej, ale na śpiewy o brutalnym kochaniu Legii i reszty jeszcze za wcześnie!

- Mila... przepraszam, panie trenerze, co może pójść nie tak?

- Peszko, Peszko... Przed nami jeszcze runda mistrzowska, wiele rzeczy może pójść nie tak.

 

Ostatnie mecze: Lech, który wydobywa się z dołka, jednak bez szans na podium ligowe. W 10 minucie Makuszewski uderzał z dystansu, ale obok bramki. W 13 zaś Lechia stworzyła ładną okazję z kontry po rogu dla Lecha, ale Kuświk nie trafił z centry. 23 minuta: Barkroth uderza z rzutu wolnego i strzelił z 25 metrów!!! Jednak błyskawicznie po wznowieniu atakujemy: Mladenović do Krasića, długie podanie, do Kuświka, ten oddaje Slavchevowi, do Krasića na wolne pole, próba centry, pierwsza nieudana, a druga udana, Kuświk strzela głową i mecz zaczyna się na nowo!!! W 36 minucie Gyatkier uderzał głową, ale Kuciak obronił! Pod koniec pierwszej połowy ten sam zawodnik uderzał głową, znowu natrafiając na barierę w postaci słowackiego golkipera. W 50 minucie Kuświk uderzał w sytuacji sam na sam... prosto w bramkarza. W 76 minucie Radut odebrał piłkę Mili, do Islandczyka, który dostrzegł niepilnowanego Kolića, no i stało się... W 84 minucie Borysiuk sprawdzał bramkarza. Stał na posterunku. Kontra. Jevtić do Kolića... 3 do jednego. Nie ma co gadać, Lech nas zdominował, 12 celnych strzałów przy 3 naszych.

 

Lech Poznań 3-1 Lechia Gdańsk

Kuciak - Stolarski, Gerson, Augustyn, Mladenović(75.Wawrzyniak) - Borysiuk - Slavchev, Mila(81. Nalepa) - Krasić, F.Paixao(34.Balde) - Kuświk

ZM: Niclas Barkroth (Lech Poznań): 8,9

Edytowane przez kubilaj2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mimo fatalnego występu na stadionie INEA Poznań zachowujemy lidera, bowiem Jaga i Wisła również przegrywają swoje spotkania, co oczywiście nie uszło uwadze mediów, które bez opamiętania wylewały na naszą ligę wiadra pomyj, ale musieliśmy zmierzyć się z Koroną. Cóż mogę rzec, napieraliśmy, dominowaliśmy, ale żadnej klarownej sytuacji nie stworzyliśmy.

 

Korona Kielce 0-0 Lechia Gdańsk

Kuciak - Stolarski, Gerson, Augustyn, Mladenović - Borysiuk - Slavchev(70.Gerson), Lipski(80.Balde ) - Krasić, F.Paixao - Kuświk(75. M.Paixao)

ZM: Filip Mladenović(Lechia Gdańsk): 7,0

 

Po tym rozczarowującym remisie podejmujemy Arkę, i mimo, że publika dopisała na tyle, że pobiliśmy rekord z 1983 roku(41,5 tysiąca wobec 40 tysi), piłkarze nie spisali się równie dobrze. Jedyną klarowną sytuację zmarnował Kuświk uderzając minimalnie za wysoko głową po centrze Mladenovića, z którego to umiejętności nie będziemy mogli korzystać już do końca sezonu, bowiem doznał kontuzji na miesiąc!

 

Lechia Gdańsk 0-0 Arka Gdynia

Kuciak - Stolarski, Vitória, Augustyn, Mladenović(75.Wolski) - Borysiuk - Slavchev, Lipski(68.Gerson) - F.Paixao, Balde(54.Milos) - Kuświk

ZM: Sergey Krivets (Arka Gdynia): 7,6.

 

No otwarcie rundy mistrzowskiej gramy z Górnikiem. 19 minuta: akcja na połowie Lechii, Grendel do Kądziora, podanie do Żurkowskiego, za mocne, rozegranie z klepki między Angulo i Grendelem, Augustyn odbiera piłkę, a Borysiuk próbuje wybijać, ale piłka odbija się od Angulo, Grendel do Kądziora w pole karne, trochę za daleko, centra, Grendel głową do Żurkowskiego, wymiana podań, a Grendel uderza z pierwszej piłki! W 28 minucie Slavchev próbował z dystansu, ale Loska stał na posterunku. 42 minuta: Kurzawa dośrodkowuje z rogu, Kądzior uderza z pierwszej piłki, broni Kuciak, niestety do piłki doskakuje Angulo i pakuje ją do siatki... W 55 minucie Angulo trafił w poprzeczkę, a Żurkowski obok. Chwilę później Lipski z rzutu wolnego w pole karne, Vitória zgrywa piłkę głową do Flavio Paixao, a ten uderza od razu i pokonuje Loskę! Dobry strzał, ale czy pościg się uda? W 59 minucie Flavio miał szansę na wyrównanie, ale trafił w słupek. Przegrywamy i spadamy na 3 pozycję w tabeli! Cholera!!!

 

Lechia Gdańsk 1-2 Górnik Zabrze

Kuciak - Stolarski, Vitória, Augustyn, Wawrzyniak(64.Milos) - Borysiuk - Slavchev,(75.Gerson) Lipski - F.Paixao, Balde - M.Paixao(71. Kuświk)

ZM: Erik Grendel (Górnik Zabrze): 8,4

 

Następny tydzień, znów wyjazd do Poznania, tym razem to my mogliśmy gonić wynik od początku, ale Khoblenko nie trafił w bramkę po fatalnym błędzie Stolarskiego. W 13 minucie meczu Situm po ładnej akcji przestrzelił tuż w polu karnym. To się zemściło na biało-niebieskich już w 15 minucie: Gumny podaje, Borysiuk przechwytuje to podanie, odegranie do Wawrzyniaka przy linii pola karnego Lechii, ten do Lipskiego, ponownie Borysiuk przy piłce, znów wymiana piłki między tymi trzema zawodnikami, lecz już bliżej połowy boiska, Wawrzyniak do Borysiuka, ten zagrywa do Wolskiego na połowę boiska, Wolski wrzuca do Kuświka, ten podbiega bliżej bramki i prawą nogą posyła piłkę do bramki! Wreszcie się przełamuje! W 22 minucie Khoblenko jest sam na sam z Zeleniką(Kuciak doznał kontuzji do końca sezonu), ale ten ostatni pokazał, że nie da się zaskoczyć! 10 minut później ta sama sytuacja, tylko napastnik od przodu, a bramkarz złapał piłkę. 56 minuta: Rusov wybija do Karbownika, Stolarski wyskoczył wyżej, ale przy piłce De Marco, który popisuje się dłuuugim podaniem do Makuszewskiego, któremu zostawiono wystarczająco dużo miejsca, lecz podał do Khoblenki, ten do Karbownika, Zelenika mija się ze strzałem i jest wyrównanie. Obu tych drużyn remis jednak nie zadowalał, w 71 minucie Khoblenko po centrze Kostevycha trafił w poprzeczkę, co on zamienił się na stroje ze Szturmowcem?! W 75 minucie Jevtić chciał zaskoczyć naszego golkipera z Ukrainy, ale przeszkodziła mu w tym poprzeczka. 86 minuta: Zelenika wrzuca Kuświkowi, ten zgrywa do Slavcheva, podanie do Kuświka, ten chce podać Flavio, ale Kostevych wygarnia mu tę piłkę spod nóg, podanie do Khoblenki, ten do Karbownika, niepilnowany jest Situm, do niego zagranie, Zelenika! Ależ interwencja! Róg, Radut centruje, Łukasik, Wojtkowiak i Vitória interweniują, ładne wybicie na połowę Lecha, tam jest Flavio Paixao, zgubił Situma, biegnie wzdłuż boiska, schodzi do pola karnego, teraz ciągnie w poprzek, nie zdążył De Marco i Flavio zdobywa bramkę z zerowego kąta!!! To setny gol w jego karierze! W końcówce Lech próbował uratować choćby punkt, ale nie trafił Khoblenko z rogu, a w 90 Wolski miał szansę na trafienie, ale spudłował. Ależ mecz! Wygrywamy i jesteśmy pierwsi w tabeli, ale tyle samo punktów mają Legia, Jaga i Wisła, więc możemy zostać na lodzie drugi rok z rzędu, bo o puchar walczą Górnik i... Termalica.

 

Lech Poznań 1-2 Lechia Gdańsk

Zelenika - Stolarski, Vitória, Augustyn(57.Wojtkowiak), Wawrzyniak - Borysiuk(57.Matras) - Slavchev, Lipski(57.Łukasik) - F.Paixao, Wolski - Kuświk

ZM: Flavio Paixao(Lechia Gdańsk): 8,3

 

Legia wygrywa swój mecz, a przed nami drugie derby! Oby tym razem Biało-zieloni zaprezentowali się lepiej przed własną publiką! I nie zawodzą, bo już w 3 minucie Wolski centruje, a Vitória pakuje piłkę głową do bramki!!! Psioczyłem na niego, robił koszmarne błędy, ale jak trzeba, to umie strzelić głową! 21 minuta: Vitória wykonuje rzut wolny z połowy boiska, do Flavio Paixao, ten uwalnia Stolarskiego, centra... Wolski z pierwszej piłki umieszcza piłkę w siatce!!! 53 minuta: Stolarski wrzuca z autu na wysokości pola karnego Arki, do Flavio w pole karne, podanie do Slavcheva, ten do Lipskiego, który zaskakuje Steinborsa strzałem zza pola karnego!!! W 56 natomiast pierwsza groźna akcja Arki, ale Szwoch nie trafił w bramkę. 62 minuta: Wawrzyniak przejmuje piłkę, podanie do Slavcheva, Kuświk sam na sam, mija bramkarza Arki i strzela na pustaka! To jest, jak mawia młodzież... masakracja!

 

Lechia Gdańsk 4-0 Arka Gdynia

Zelenika - Stolarski, Vitória, Augustyn, Wawrzyniak(80.Milos) - Borysiuk - Slavchev(85.Łukasik), Lipski(90.Wolski) - F.Paixao, Wolski - Kuświk

ZM: Simeon Slavchev(Lechia Gdańsk): 9,1

 

 

Odnośnik do komentarza

Maj, piękny maj... Zaczynamy z Legią meczem na szczycie: W 9 minucie Vesović trafił w Zelenikę, a chwilę później Antolić próbował z dystansu. W 31 natomiast Szymański z rogu, piłka do Kucharczyka, do Kopczyńskiego, który oddaje mu główką, a ten zdobywa bramkę! Lechia od razu zaczęła ścigać: W 40 minucie Stolarski wrzuca z autu do Borysiuka, ten do Lipskiego, który oddaje Slavchevovi, szuka miejsca, wreszcie uwalnia się Wolski, do niego zagranie, centra, nieudana, Borysiuk do bułgarskiego pomocnika, ten strzela, Malarz odbija, ale do piłki doszedł Flavio Paixao i gooool!!! W końcówce Borysiuk uderzył w słupek. Mamy remis, musimy teraz grać jeszcze ostrożniej.

 

Lechia Gdańsk 1-1 Legia Warszawa

Zelenika - Stolarski, Vitória, Augustyn, Wawrzyniak - Borysiuk - Slavchev(78. Matras), Lipski(71. Łukasik) - F.Paixao, Wolski - Kuświk(84.M.Paixao)

ZM: Michał Kopczyński(Legia Warszawa): 7,9

 

Kolejny rywal: Wisła, mecz arcyważny, ponieważ w tabeli Legia i my mamy tyle samo punktów, toteż każde spotkanie jest meczem podwyższonego ryzyka i cóż, Wisła dominuje ale pierwsza okazja nadarza się dopiero w 37 minucie: po rzucie wolnym ze skrzydła Carlitos trafił w słupek z 30 metrów. W 43 minucie ponownie Hiszpan z daleka... tym razem obok bramki. W 51 minucie natomiast Mitrović w poprzeczkę z daleka, do piłki dopada pierwszy Małecki... Zelenika obronił strzał z 5 metrów!!! W 63 minucie Flavio Paixao uderzył, ale Buchalik z łatwością obronił to uderzenie spod pola karnego. W 77 minucie ten sam zawodnik uderzył, tym razem Buchalik tylko odbił. W 81 minucie po kontrze Imaz strzelał, ale Zelenika ponownie pokazał, że nie jest taki słaby na bramce! W 86 minucie Carlitos ponownie spudłował w sytuacji sam na sam! W 89 minucie Marco Paixao miał okazję aby zapewnić Lechii 3 punkty, ale spudłował! W końcówce Basha miał 2 okazje, ale Zelenika wprost rewelacyjnie spisywał się w bramce!!! Niestety Legia wygrywa swoje spotkanie, co oznacza, że spadliśmy na drugie miejsce...

 

Wisła Kraków 0-0 Lechia Gdańsk

Zelenika - Stolarski, Vitória, Augustyn, Mladenović(78.Milos) - Borysiuk - Slavchev, Lipski - F.Paixao, Peszko(83.Wolski) - Kuświk(71.M.Paixao)

ZM: Tomasz Cywka(Wisła Kraków): 7,5

Odnośnik do komentarza

Ponownie czeka nas wyjazd do Krakowa, tym razem z drużyną Cracovii. Po ostatnim meczu zarząd tej ekipy stwierdził, że "woli mieć na dupie czyrak, woli zwiedzać pieszo Irak (...) woli nosić w wacie wała, niż trenera mieć Michała" toteż tym razem mierzymy się z Maciejem Skorżą, kolejną trenerską legendą z Polski. Mecz w Krakowie, ale to my rozpoczynamy: w 22 minucie Peszko został ładnie wypuszczony przez Kuświka, ale nie trafia w bramkę! W 25 minucie: Stolarski wykonuje rzut z autu na wysokości pola karnego Cracovii, do Flavio Paixao, przechwytuje Dąbrowski, do Mihalika, wrzutka do Culiny, ten na jeden kontakt do Rakelsa, Łotysz próbuje zagrania na skrzydło, piłka odbija się od pleców Łukasika i wraca do Dąbrowskiego, przejmuje ją Kuświk, do Flavio Paixao, zagranie do Slavcheva w pole karne, spóźnił się Helik, podanie do niepilnowanego Kuświka, a ten z pierwszej piłki pokonuje Sandomierskiego!!! 27 minuta: Rakels próbuje podać do Culiny, ale Slavchev faulował w polu karnym! "Wapno"! Do piłki podchodzi Łotysz... i pewnie umieszcza ją w siatce!!! Obie drużyny szukały trzech punktów, w 31 minucie Mihalik z ostrego kąta, świetnie spisał się Kuciak. Chwilę później Zenjov próbował z dystansu, ale strzał przeszedł obok bramki. 46 minuta, doliczony czas do pierwszej połowy: Fink wykonuje rzut wolny z połowy boiska, do Dąbrowskiego, ten do Antoniniego Culiny, do akcji włącza się Ferraresso, Mihalik po skrzydle, dośrodkowanie, ale prosto w ręce Kuciaka! Wybicie, Covilo wygrał pojedynek główkowy z Kuświkiem, orientuje się Mladenović, zagranie do Slavcheva na połowę Cracovii, do Kuświka, znów nie ogarnął się Helik, Kuświk sam na sam i goooool!!!  W 90 minucie Łukasik z bezpośredniego wolnego trafił w poprzeczkę. Niestety, wieści ze Stadionu Wojska Polskiego nie są najlepsze, bowiem Legia wygrywa 1-0, także wystarczy im wygrać ostatni mecz, i będzie pozamiatane w sprawie majstra.

 

Cracovia 1-2 Lechia Gdańsk

Kuciak - Stolarski, Vitória, Augustyn, Mladenović - Łukasik - Slavchev(82.Gerson), Lipski - F.Paixao(89.Balde), Peszko(76.Wolski) - Kuświk

ZM: Grzegorz Kuświk(Lechia Gdańsk): 8,8

Odnośnik do komentarza

Ze stadionu Energa Gdańsk witają Państwa

- Andrzej Twardowski

 oraz Rafał Nahorny.

Sezon ligowy zmierza ku końcowi, a walka o majstra nadal trwa! Czy Lechia zdoła wygrać z drużyną, której w tym sezonie nie urwała jeszcze ani punktu?

- To prawda, ale Mila musi też mieć baczenie na pojedynek Wisły z Legią, w którym ta pierwsza ostatnio ledwo zremisowała z Arką, mimo prowadzenia 4-1!

 

 W szatni Lechii

-Chłopcy, kibice przybyli tłumnie, więc wyrzućcie z pamięci wszystkie swoje wpadki, niedociągnięcia i zagrajcie tak, jak potraficie najlepiej!

-LE-LE-LE-LECHIA!!! 

 

Zawodnicy wychodzą na murawę, najpierw Lechia: na bramce Dusan Kuciak, który po kontuzji z Cracovią spisał się doskonale, linia obrony to od prawej: Paweł Stolarski, Steven Vitória, Błażej Augustyn, i Filip Mladenović. W pomocy występują: na defpomie Ariel Borysiuk, który powraca po kontuzji, nieco dalej Simeon Slavchev i Rafał Wolski, na skrzydłach Sławek Peszko i Flavio Paixao, a w napadzie Grzegorz Kuświk. Formacja 4-1-2-3, co Mila chce osiągnąć?

- Pewnie kontrolować grę, i grać spokojnie, pozycyjnie.

 

Natomiast Jagiellonia w formacji 4-2-2-1-1, ciekawe rozwiązanie Ireneusza Mamrota, w bramce Marian Kelemen, w obronie Guillherme, Guti i Ivan Runje jako para stoperów oraz Łukasz Burliga na prawej obronie, dalej jako defensywni pomocnicy: Taras Romańczuk i Rafał Grzyb, na skrzydłach Dejan Lazarević i Arvydas Novikovas, z przodu zaś Świderski jako ofensywny pomocnik, a w napadzie Roman Bezjak.

 

I rozpoczęli! Ostatnia kolejka Lotto Ekstraklasy!!!

 

Jak na razie na stadionie Energa Gdańsk wynik bezbramkowy, za to Wisła prowadzi już od drugiej minuty! Wiślanie muszą utrzymać taki rezultat, mogą nawet zremisować, ale najpierw Biało-Zieloni muszą wygrać!

- Tak Rafał, to przede wszystkim.

 

17 minuta: akcja Jagi, Świderski otoczony czterema obrońcami wypychany na lewe skrzydło, poradził sobie, piłka do Guillherme, centra, Kuciak piąstkuje piłkę, ta ląduje poza polem karnym, tam jest Lazarević, Slavchev blokuje, jeszcze Novikovas do polskiego pomocnika, ale ten fatalnie pudłuje.

- Niesamowite poświęcenie zawodników Mili, po prostu ze świecą szukać, nieupilnowany był skrzydłowy na pozycji środkowego, i gdyby dystans był trochę bliższy, byłby gol. 

 

21 minuta: Vitória, przerzut na prawą stronę, gdzie już czekał Flavio Paixao, do Slavcheva, czy to nie ostatni mecz tego zawodnika w barwach klubu z Gdańska?

-Tak, jest tylko wypożyczony, a nie sądzę, aby Benfica zgodziła się na jego wykup.

- Tymczasem przy piłce Flavio, ten Portugalczyk jest niezmordowany, wrzutka na środek do Lipskiego, niespodziewane podanie po ziemi do Sławomira Peszki, wyrzucił go na skrzydło, ale to jego żywioł, dośrodkowanie, spóźnił się Runje, Kuśwwwiiiikkkkkk!!! Gooooooll!!! W tym momencie Lechia jest mistrzem Polski!!!

- Ależ akcja, pogubili się stoperzy Jagi w tej akcji, podania do Sławka Peszki nikt się nie spodziewał oprócz jego samego.

 

29 minuta:  Świderski potraktowany wślizgiem przez Slavcheva, filar nie tylko w obronie, ale też i w ataku, Stolarski posyła długie podanie do Kuświka, polski napastnik będzie miał chyba czystą pozycję, ach jak tego nie trafił?!

- Piękna wrzutka polskiego prawego obrońcy, który gra też w kadrze młodzieży, ale Grzegorz był naciskany przez Gutiego, stąd niefortunna decyzja o uderzeniu.

 

41 minuta: Mladenović przecina podanie do Novikovasa,  przy piłce Flavio Paixao, Kuświk, na jeden kontakt, Peszko! Kelemen, ładna interwencja słowackiego golkipera.

- Kuświk ładnie się zorientował, odegrał do Peszki, a ten próbował uderzać z ostrego kąta, więc Marian miał łatwiejsze zadanie niż normalnie.

 

Koniec pierwszych połów, jak na razie wynik w interesujących nas meczach wynosi dwa razy po 1:0 dla gospodarzy, obie drużyny miały swoje okazje,  lecz tylko jedna znalazła drogę do siatki, oddajemy głos do studia.

 

W szatni

Bardzo dobrze chłopcy, walczcie, Vitória, pilnuj Świderskiego, Augustyn, ty jesteś odpowiedzialny za Bezjaka.

- Tak jest panie trenerze!

- Kuświk, wychodź na wolne pole.

- Tak jest Mila!

- Kto jest najlepszy?

- LE-LE-LE, LECHIA!!! 

 

-Halo halo, po przerwie witają

-Andrzej Twardowski

- i Rafał Nahorny.

 

Rozpoczynają się drugie połowy spotkań grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy.

 

49 minuta, Slavchev, kiepskie podanie, przechwyt i od razu podanie do Bezjaka, ładnie przepycha się z piłką na połowę Lechii Gdańsk, przy piłce Novikovas, podanie do nieupilnowanego Burligi, ma mnóstwo czasu, dośrodkowanie, Kuciak wybija, trochę za słabo, na głowę Bezjaka, odegranie do Lazarevića i gooooollll!!! Wyrównanie, gdyby mecz miał się teraz zakończyć, Legia Warszawa broni tytuł mistrza Polski!

- Można zauważyć parę podobieństw z okazją z 17 minuty, też niepewne piąstkowanie bardzo zresztą dobrego bramkarza Lechii, Bezjak znalazł się w dobrej sytuacji, Lazarević był w idealnej pozycji, i jest wyrównanie

- Mecz zaczyna się od nowa, myślę, że żadnej drużyny nie satysfakcjonuje podział punktów.

 

64 minuta: Kelemen wybija piłkę, pierwszy wyskakuje Błażej Augustyn, zbija głową do Peszki, akcja środkiem, zdobył paręnaście metrów, próba centry, zablokowana, nadbiega Lipski, Peszko na jeden kontakt do Flavio Paixao, ten z klepki do Slavcheva, na skraju pola karnego daje sobie odebrać piłkę wślizgiem, asekuruje Flavio, centra, Peszko nabiega na piłkę, uderzenie z kilku metrów... KELEMEN!!! Ależ interwencja, a Peszko nie złożył się do dobitki, bo Ivan Runje wybija piłkę na róg. Róg zmarnowany, szansa na kontrę, Lazarević, wrzutka do Bezjaka, dobiegł do niego Stolarski, ale fauluje przy próbie odbioru.  Wolny, może być groźnie, bije Lazarević, do Novikovasa, biegnie na niego kilku zawodników, więc uderza, KUCIAK!!! Dwaj strażnicy bramek w przeciągu dwóch minut popisują się efektownymi interwencjami! Znów rzut rożny, ponownie serbski pomocnik, Slavchev głową wybija piłkę z obrębu pola karnego, Bezjak, nie ma opcji, musi cofać, Burliga, Novikovas, ponownie Łukasz Burliga, przerzut do Świderskiego, ten do Romańczuka, odbicie piłki od Stolarskiego, Flavio Paixao ma wolne pole. Paixao i Peszko świetnie się rozumieją, przerzut do tego drugiego, polski doświadczony skrzydłowy odnajduje Kuświka, pomylił się Runje, Kuświk będzie sam na sam i jeeeeeesssst!!! 2 do jednego!!! Kuświk ośmiesza Kelemena strzałem między nogami!

- Lechia miała w tej akcji dużo szczęścia, Stolarski stanął na drodze podania do Świderskiego, potem Runje wyskoczył w nieodpowiednim momencie, na koniec Kelemen źle wyszedł do tej akcji.

 

68 minuta: Od razu Jaga próbuje konstruować atak, ale Stolarski przecina podanie do Lazarevića, opłaca się wysoki pressing zawodnikom z Trójmiasta, Flavio, do środka, jest tam Lipski, do Sławka Peszki, w pole karne, ostry kąt i goooooool!!! Dwie minuty, dwa ciosy!

 

87 minuta: Kelemen, do Łukasika, Wolski, Flavio Paixao, akcja na połowie boiska, Lechia preferuje krótkie rozegranie, Wolski biegnie z piłką, podanie do Peszki, pilnowany przez Wójcickiego schodzi do środka, oddaje Wolskiemu, ponownie Peszko, uderza, rykoszet, Kelemen! Bramkarz o umiejętnościach co się zowie! Róg. Wolski, Runje, Peszko szuka miejsca, jest blokowany przez Romańczuka, ale podaje do Augustyna, który jednak traci piłkę, ale nie wynika z tego żadna klarowna sytuacja dla Jagi.

 

96 minuta. Dlaczego Pan nie gwiżdże? Wolski, Mladenović, Łukasik z dystansu... Kelemen ponownie łapie futbolówkę. Koniec meczu! Lechia- Jaga 3-1, a Wisła wygrywa z Legią, co oznacza, że po raz pierwszy w historii TYTUŁ WĘDRUJE DO GDAŃSKA!!!

 

Po meczu

JEEEESSSSSTTTT!!!! Chłopaki, tym zwycięstwem przypieczętowaliście nasz tytuł!!!

- Jak to, więc...

- Tak jest, Wisła wygrała z Legią, a to oznacza, że...

- JESTEŚMY MISTRZAMI!!! LE-LE-LE-LECHIA!!! 

 

Lechia Gdańsk 3-1 Jagiellonia Białystok

Kuciak - Stolarski, Vitória, Augustyn, Mladenović - Borysiuk - Slavchev(86.Łukasik), Lipski(78.Wolski) - F.Paixao(88.Balde), Peszko - Kuświk

ZM: Sławomir Peszko(Lechia Gdańsk): 9,0 - 1 gol, 2 asysty.

 

Oto ostateczne rozstrzygnięcia.

 

:oVyLFix.png

Odnośnik do komentarza

Ok, czas na podsumowanie sezonu:

Lotto Ekstraklasa: 1. miejsce

Puchar Polski: 2 runda(porażka z Koroną Kielce)

 

Skład:(najpierw występy, potem średnia ocen, gole na koniec.)

Bramkarze:

Duszan Kuciak(32, 6.86, 0) - Nasz główny golkiper, powinien jeszcze 2-3 sezony pograć na najwyższym poziomie

Oliver Zelenika(6, 6.88,0) - Solidny zmiennik, w dłuższej perspektywie następca Kuciaka

Kajetan Zalewski(0,0,0) - Młody, zdolny, niech się wyrabia, kandydat do wypożyczenia

 

Środkowi Obrońcy:

Błażej Augustyn(15,6.91,0) - nasza opoka defensywy, główny stoper, ile się nablokował piłek nie zliczę.

Steven Vitória(11[5],6.98,1) - drugi stoper, i raczej nie widać kandydatów do jego zastąpienia.

Michał Nalepa(0[2], 6.70,0) - raczej kandydat do odstrzału gdzieś indziej, nie widzę dla niego miejsca.

Gerson(20[7], 7.02,1) - ciężko stwierdzić, co z nim, nadaje się najwyżej na "jokera", ale jak mawiał Timur "lepiej mieć w rezerwie dziesięciu ludzi, niż nie mieć dziesięciu tysięcy"

Milen Gamakov(10[3],6.59,0) - do sprzedania, nie mieści się w mojej koncepcji drużyny.

Damian Garbarcik(0,0,0) - niby nic nie zagrał, ale przybył w styczniu, aby się pouczyć, azaliż jest lepszy od Gersona i to on będzie prawdopodobnie "jokerem" w następnym sezonie.

Joao Nunes(1,8.30,1) - wystąpił tylko w pucharze Polski i prawdopodobnie wróci do Sportingu.

Mateusz Matras(27[2],7.02,1) - do rewanżu z Legią podstawowy stoper, stracił miejsce na rzecz Kanadyjczyka, i będę miał ból głowy, na kogo postawić w przyszłym sezonie.

Grzegorz Wojtkowiak(0[4],6.65,0) - trochę za słaby na pierwszy skład, ale może za to grać na każdej pozycji obronnej, co może się przydać.

 

Prawi obrońcy:

Paweł Stolarski(20[1],6.9,0) - Wygrał starcie o bycie opiekunem prawej strony naszego klubu, młody, zdolny, może ciut wolniejszy od Milosza, ale się może rozwinąć.

Mato Miloš(18[8],6.84,0) - Chyba wróci do Benfiki, chociaż był również świetny jako zmiennik na obu bokach.

 

Lewi obrońcy:

Filip Mladenović(30, 7.04, 2) - Wszechstronny na lewej stronie, u mnie występował jako defensor,ale równie dobrze się sprawdzałby jako pomocnik.

Arthur Boka  - sprowadzony z myślą, by odciążyć Mladenovića, niestety niezgłoszony, przyda się w następnym sezonie(jeszcze)

 

Defensywni pomocnicy:

Ariel Borysiuk(25,6.97,0) - Wieczny talent, w miarę zwinny, dobre wybicia.

Daniel Łukasik(16[13], 6.74,0) - Doskonały zmiennik, walczący o pierwszy skład.

 

Środkowi pomocnicy:

Patryk Lipski(31[2],7.1,3) -  Tyle co ten młokos zostawił zdrowia, to chyba żaden inny zawodnik w e-klapie tak nie walczył!

Simeon Slavchev(35,7.14,5) - człowiek od wszystkiego, potrafił zaskoczyć podaniem, celnie uderzyć, wślizgiem odebrać, oby go się udało wypożyczyć na tych samych warunkach.

Sebastian Mila(2[2], 6.93, 0) - (od autora: moje niedopatrzenie, nie zauważyłem) - po tym sezonie kończy przygodę z piłką zawodową, zostało mi tylko życzyć powodzenia na nowej ścieżce życia.

Florian Schikowski - wypożyczony, mam zamiar go wkomponować do zespołu.

 

Prawi pomocnicy:

Miloš Krasić(20[6],6.83, 2) - Do pewnego momentu element w ofensywie, potem stracił miejsce na rzecz błyskotliwego Portugalczyka, młodszy nie będzie, raczej na wylocie.

Flavio Paixao(26[8],6.9,10) - Sezon życia, zaskakiwał szybkością i zdecydowaniem, strzelał gole, raczej ciężko mu będzie to powtórzyć, ale mam nadzieję że się uda.

Romário Baldé(9[17], 6.87, 3) - Dobry jako joker, ale słaby w pierwszym składzie(zupełnie jak Tomek Frankowski.)

 

Lewi pomocnicy:

Rafał Wolski(6[12],6.98,2) - Hmmm..., z nim jest ciężka sprawa, bo jest dobry... jako zmiennik, ale raczej zostanie.

Sławomir Peszko(19,7.12,5) - Doświadczony skrzydłowy, dobry sezon w jego wykonie, oby był drugi taki!

Lukaš Haraslí- nie zgłoszony(zasady z wychowankami, co za gówno!) więc sezon stracony.

Joao Oliveira - patrz wyżej.

 

Napastnicy:

Marco Paixao(21[10], 6.76,12) - nasz czołowy snajper, ale tylko 12 goli, stracił lekko sezon. ale od napastnika, nawet w e-klapie oczekuje się więcej!

Grzegorz Kuświk(14[7],6.86,8) - kluczowy bohater końcówki ligi, ale cały sezon zawodził.

 

Odnośnik do komentarza

Losowanie eliminacji przydzieliło dość trudnego rywala: szwedzki Djurgårdens IF, a jeżeli go by się przeszło, to lepszy z pary Hapoel Tel Awiw - Ungmennafélagið Stjarnan(tak, ten co swego czasu spuścił wpierdziel Lechowi). Jednak na szczęście pierwszy mecz gramy na własnym stadionie, co już w pierwszym kwadransie przynosi efekt: Johansson wybija piłkę, przejmuje ją Peszko, odegranie do Kuświka, który przedłuża głową do Slavcheva, centra, ale nasz napastnik jest popychany w polu karnym! Do piłki podchodzi Flavio Paixao... zmylił bramkarza i huknął tam, gdzie chciał! Potem my dominowaliśmy, ale w końcówce jest groźnie: 87 minuta, Runnemo dośrodkowuje z rogu, Maloca popycha Lekberga! Drugi rzut karny w tym spotkaniu! Przyznam, w tym momencie przesrałem portki na wylot ze strachu. Napastnik mistrza Szwecji uderza w prawy dolny róg... ale znajduje się tam Kuciak! Ale jeszcze mecz się nie skończył! Chwilę później było niebezpiecznie pod naszą bramką, ale Lekberg trafił w boczną siatkę.W końcówce Baldé miał dobrą okazję, aby podwyższyć wynik, ale trafił w bramkarza.

 

Puchar Mistrzów 1. faza kwalifikacyjna

Lechia Gdańsk 1-0 Djurgårdens IF

Kuciak - Stolarski, Maloča, Augustyn, Mladenović - Łukasik(75.Gerson) - Slavchev, Lipski(69.Wolski) - F.Paixao, Peszko - Kuświk

ZM: Flavio Paixao(Lechia Gdańsk): 7,6

 

Kolejny mecz to Superpuchar Polski, jako iż gramy co 3 dni , wystawiam rezerwy(gdybyśmy grali z Legią, albo Wisłą, to bym tego nie robił, ale jako, że to Nieciecza to..) Jak zwykle atakujemy, ale owoce w postaci akcji przynosi to dopiero w 38 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Maka i zgraniu Slavcheva, Haraslin uderzył ponad bramką. W 40 minucie Iancu uderzył obok bramki. 43 minuta: Miković, Augustyn przejmuje piłkę po nieudanym podaniu, krótkie rozegranie, przy piłce Slavchev, podanie do kolegi, Gamakova, wymiana podań, do Haraslina, piłka już na połowie Niecieczy, odegranie do Kuświka, wycofanie do Gamakova, Borysiuk, podanie do Haraslina, na wolne pole, zbiega do środka, przerzuca piłkę do Maka, niedokładnie, zorientował się Lewandowski, podanie, Gamakov do Augustyna, przy piłce Borysiuk, odegranie do Slavcheva, Haraslin, szuka miejsca, do Stolarskiego, który natycmiast wrzuca do słowackiego skrzydłowego, centra, Kuświk głową, Mucha, piłka odbija się mu od dłoni i... toczy się do bramki! Ależ babol słowackiego golkipera! W 78 minucie Vitória uderzył niecelnie z rzutu wolnego. W końcówce Piątek huknął nad bramką. Mamy Superpuchar!!!

 

Superpuchar Polski

Lechia Gdańsk 1-0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Zelenika - Stolarski, Vitória, Augustyn, Lewandowski - Borysiuk - Slavchev(72.Schikowski), Gamakov(78.Chrzanowski - Haraslin, Mak(85.Rynkowski) - Kuświk

ZM: Mateusz Lewandowski(Lechia Gdańsk): 7,6

 

Rewanż w Szwecji nie zapowiadał się na łatwe spotkanie, ale żeby aż takie emocje?! Już w 5 minucie Runnemo próbował z dystansu, obok bramki. Jednak już w 12 minucie były złe wieści, bowiem Ariel Borysiuk otrzymał... czerwoną kartkę! Całe spotkanie w dziesiątkę. Niby musimy tylko bronić wyniku, ale to zawsze osłabienie.Na dodatek wysypuje się Sławomir Peszko już w 26 minucie. W 30 minucie Kuciak wybija, do Wolskiego, zgranie do Mladenovića, znów Wolski, próba wrzutki do Kuświka, nieudana, piłkę przejmuje Lipski, podanie do Flavio Paixao, znów Lipski, ponownie Flavio, czy akcja w środku pola? Tak to wygląda, Slavchev, oddaje Stolarskiemu, Lipski, Flavio, zagranie do Mladenovića, mija Olina, centra, KUŚWIIIIIKKKK!!! Lechia Gdańsk prowadzi na Tele2 Arena!!! W 38 minucie Matiasson uderzył głową za wysoko. W 80 minucie znów ten sam zawodnik próbował wyrównać, ale się nie udało. Wiecie co jest najlepsze? Gol Kuświka był jedynym celnym strzałem naszej ekipy, a w kolejnej rundzie mierzymy się z Islandczykami!!! Życie jest piękne!

 

Puchar Mistrzów 1.faza kwalifikacyjna, rewanż

Djurgårdens IF 0(0) - 1(2) Lechia Gdańsk

Kuciak - Stolarski,Maloča, Augustyn, Mladenović - Borysiuk - Slavchev(79.Gerson), Lipski(87.Łukasik) - F.Paixao, Peszko(26.Wolski) - Kuświk

ZM: Filip Mladenović(Lechia Gdańsk): 8,2

 

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...