Skocz do zawartości

Rozwój zawodników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Udało mi się dorwać takiego gwiazdora.

 

f7akYQp.png

 

Chciałbym go przygotować do grania w mojej wyjściowej jedenastce, ale nie mam dla niego pozycji w taktyce :( Ustawienie zespołu:

 

6rwLoXc.png

 

Mógłbym nim grać na F9, mam na tej pozycji mnóstwo ustalentowanej młodzieży i spaliłem się na przerabianiu jednego Argentyńczyka z OPŚ na F9 w Birmingham. Jestem w trakcie szkolenia Magdića na ŚP(A), ale mam bardzo małe doświadczenie w tym temacie i nie wiem czy mogę się spodziewać zadowalających rezultatów.

 

Droga braci forumowa, jakie są wasze przemyślenia na temat uczenia zawodników gry na nowej pozycji od zera. Ma to jakieś szanse powodzenia? Czy nastawiać się raczej na to, że u mnie ten gracz się nie sprawdzi i szykować go do sprzedaży :(

Odnośnik do komentarza

A masz jakieś doświadczenia z nauką pozycji od zera? Ja zazwyczaj szkoliłem gracza, który chociaż trochę umiejętności grania na danej pozycji miał. Zazwyczaj szło bardzo wolno, więc nie wiem czy jest sens.

 

Na tą chwilę do podstawowego składu Magdić się nie łapie, a puchar we Włoszech ma bardzo mało rund :( w lidze ogrywać go nie chcę, bo próbuję walczyć o mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza

To dawaj mu grywac ogony. Prowadzisz spokojnie, to niech wejdzie na 15min. Rozegrane mecze naprawdę mają znaczenie w rozwoju.

Mi się wydaje, ze jak jest tak młody to spokojnie go nauczysz. Chociaż pewnie znaczenie ma ukryty atrybut "versatility". Jak ma niski, to będzie smecil na treninowanie go na nowej pozycji.

Ogólnie po atrybutach, to na wsparciu średnio Ci będzie grał - niskie ustawianie się i pracowitość.

Za to w ataku bdb, zwłaszcza wysoki off the ball.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No to nie jest gościu, który będzie Ci walczył o piłkę nawet, jeśli ŚP będzie miał na zielono. Wszystkie jego umiejętności jasno mówią, że on musi mieć piłkę przy nodze, więc mając go w środku pola potrzebujesz chociaż jednego pomocnika "walczaka". Nie wiem, czy nauka nowej pozycji ma jakikolwiek sens, bo mimo braku umiejętności gry w środku pola gościu bez problemu sobie poradzi, jako wysunięty rozgrywający z atakiem. Poobserwuj go jak się zachowuje na boisku.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie nie polecam zbyt dużej zmiany pozycji. Miałem paru ciekawych juniorów w Valencii w FM 2018 i ZAWSZE warto było dostosować taktykę do nich w jakiś sposób bo przemianowani na inną pozycję tracili strasznie dużo PA by nauczyć się tam grać i marnowali trochę potencjał. A różnica w zawodniku, który swoją rolę miał zieloną, a pomarańczową (stopień dopasowania) nie była duża, ba chyba żadna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...