Skocz do zawartości

West Ham


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Makk napisał:

Jak sam nie wiesz, jak grać, nie masz pomysłu na to, to najprościej ściągnąć gotowca i grać. 

Taktyki Ci nie podam i nie zrobię.

Chciałbym wdrożyć ten Styl gry do West Hamu

 

Styl szkocki: 

- podania krótkie i średnie, uderzenia piłki dołem (podania plasowane), przy stosowaniu w grze tego rodzaju podań wymagany był wysoki poziom umiejętności technicznych, dominują tu podania tzw. gry trójkątami 
- strzały przeważnie z dokładnie wypracowanych pozycji po atakowaniu pozycyjnym, wykonywane głównie w obrębie pola karnego 
- przeprowadzanie akcji głównie środkiem boiska, dużo podań piłki sprzyja grze zespołowej 
- wysoki poziom zaawansowania technicznego pozwalający na ograniczenie starć z przeciwnikiem, szczególnie silniejszym fizycznie i walczącym siłowo 
- czeste wybieganie na pozycje (gra bez piłki) 
- dużo kombinacji w atakowaniu 
- gra widowiskowa, walka do końca bez kunktatorstwa 

wady 
- ze stylu szkockiego wywodzi się krytykowana powszechnie forma gry na "sto podań" 
- w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych styl szkocki tracił wiele na wartości 
- niektórzy zawodnicy zaczęli przesadzać w liczbie kombinacji wielopodaniowych 
- gra wolniejsza, mniej dynamiczna 
- konieczność posiadania zawodników na wysokim poziomie wyszkolenia technicznego

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, matias882 napisał:

Chciałbym wdrożyć ten Styl gry do West Hamu

 

Styl szkocki: 

- podania krótkie i średnie, uderzenia piłki dołem (podania plasowane), przy stosowaniu w grze tego rodzaju podań wymagany był wysoki poziom umiejętności technicznych, dominują tu podania tzw. gry trójkątami 
- strzały przeważnie z dokładnie wypracowanych pozycji po atakowaniu pozycyjnym, wykonywane głównie w obrębie pola karnego 
- przeprowadzanie akcji głównie środkiem boiska, dużo podań piłki sprzyja grze zespołowej 
- wysoki poziom zaawansowania technicznego pozwalający na ograniczenie starć z przeciwnikiem, szczególnie silniejszym fizycznie i walczącym siłowo 
- czeste wybieganie na pozycje (gra bez piłki) 
- dużo kombinacji w atakowaniu 
- gra widowiskowa, walka do końca bez kunktatorstwa 

wady 
- ze stylu szkockiego wywodzi się krytykowana powszechnie forma gry na "sto podań" 
- w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych styl szkocki tracił wiele na wartości 
- niektórzy zawodnicy zaczęli przesadzać w liczbie kombinacji wielopodaniowych 
- gra wolniejsza, mniej dynamiczna 
- konieczność posiadania zawodników na wysokim poziomie wyszkolenia technicznego

Ale z czym masz problem skoro jeszcze nawet nie zacząłeś grać? Stwórz jakąś taktykę, pooglądaj jak twoi zawodnicy grają, podziel się skrinami i tym co ewentualnie ci nie pasuje i wtedy dopiero możemy się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lad napisał:

Nie ma czegoś takiego.

 

Ułóż jakąś taktykę po swojemu i się nią podziel. Inaczej nie pomożemy :)

QaY3RSn.jpg

 

Postanowiłem tak ustawić drużynę ponieważ zauważyłem,że są wolni więc ofensywa nie wchodzi w grę bo do tego trzeba mieć szybkość,a z moją drużyną to trochę przeciętnie...Myślałem nad Kontrolą lub właśnie Defensywą i wybrałem Defensywę.Wiadomo ma być długa laga na odgrywającego a on ma za zadanie zgrać piłkę do Chicarito...Muszę znaleźć lepszego odgrywającego.

Odnośnik do komentarza

Gram takim ustawieniem na wyjazdach.

 

Role zawodników masz zrobione sensownie, ale ogólna koncepcja mi nie pasuje do ustawienia. Imo 4-4-2 działa najlepiej jeśli akcentujesz ataki skrzydłami, nie ma sensu pchać piłki środkiem, gdzie praktycznie nikogo nie masz. Do tego ustawiając krótkie podania, ataki środkiem i rozegranie po ziemi praktycznie niszczysz największą siłę 4-4-2 - współpracę między skrzydłowymi i bocznymi obrońcami. 

 

Ustawienie masz też dosyć defensywne (brak kogoś na PŚ będzie mocno utrudniał dogrania środkiem do napasników), więc bardziej sprawdziłoby się granie bezpośrednią piłką, szybko, szeroko i z kontry.

 

No i na pewno nie trzeba aż tyle poleceń. Ustawiasz zawodnikom całą masę , a do tego "bardzo płynny", czyli żeby często improwizowali i nie trzymali się sztywnych ram taktycznych (które sam im narzuciłeś).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kompletnie się na tym nie znam...Od każdego dostaje oklep..Nie mam sił do tej gry pomóżcie mi i nie przesyłajcie żadnych linków do poradnika bo nic z nich nie rozumiem...A jeśli nie jesteście w stanie mi pomóc to odpuszczę sobie tą grę i będę nadal grał w symulator piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza

To w jaki sposób mamy Ci pomóc?

 

Piłka nożna to nie jest skomplikowana gra. Wystarczy, że masz dobrze zbalansowaną taktykę i zespół i nie powinieneś dostawać oklepu od wszystkich :)

 

Zacznij od podstaw - pomyśl jak chcesz, żeby każdy z zawodników grał. Podstawą w futbolu jest tworzenie przestrzeni na boisku, wykorzystywanie jej (czyli któryś z zawodników się cofa, łączy linię pomocy z atakiem, kolejny tę przestrzeń atakuję, a jeszcze inny łączy linię obrony z pomocą itd.) i stworzenie różnorodnych wariantów akcji ofensywnych.

Odnośnik do komentarza

Miałeś jakąś taktykę i mój feedback. Trzeba było przeczytać, zmienić coś, poobserwować, napisać co jest nie tak. Ktoś pewnie spróbowałby się do tego odnieść i powoli byśmy doszli do dobrego rozwiązania.

 

Po tygodniu napisałeś "wszystko chuj, pomóżcie" na co ja konstruktywnej odpowiedzi złożyć niestety nie umiem.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. To tylko gra. Większość tych co zaczynała, to sama grzebała i poznawała grę. Ja zaczynałem od CMa i nawet netu nie miałem i sam nie wiedziałem co i jak. 

Wszystko wymaga czasu i przyjżenia się. Zawsze w każdej nowej wersji sam gram mocnym zespołem (najczęściej Real), żeby zobaczyć jak co gra.

Oczekujesz konkretnych odppwiedzi nie zadając konkretnych pytań. Niestety, FM to po części skomplikowana gra i nie da się ogólnikowo powiedzieć. Ta sama taktyka w tym samym zespole z różnymi zawodnikami i ich zadowoleniem będzie inaczej działać itd.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, kolek23 napisał:

Miałeś jakąś taktykę i mój feedback. Trzeba było przeczytać, zmienić coś, poobserwować, napisać co jest nie tak. Ktoś pewnie spróbowałby się do tego odnieść i powoli byśmy doszli do dobrego rozwiązania.

 

Po tygodniu napisałeś "wszystko chuj, pomóżcie" na co ja konstruktywnej odpowiedzi złożyć niestety nie umiem.

A co tu oglądać..Mój piłkarz leci do przodu piłka odbija się od pięty przeciwnik przyjmuje zagrywa na skrzydło byle do końcowej linii,dośrodkowanie i gol..A jak to nie działa to mój zawodnik im spokojnie poda na kontrę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...