Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik treningowo-taktyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja FM 18, objąłem Paris FC, bez transferów podjąłem zespół. 

@lad co do poprawy jest w tej taktyce:

 

c6ehM6l.png

 

Polecenia:

dK5RLec.png

 

Nie miałem żadnych założeń co do gry, zagrywania itd. 

 

Wyniki:



pfdTwGu.jpg

qNPOMLS.jpg

Z9lunvD.jpg

 

Miała być taktyka plug&play. Ten sezon puściłem na urlopie. Wyniki całkiem całkiem są moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza

No ale coś nie działa? Nie za bardzo mam się do czego odnieść, skoro nie wiem co ci nie pasuje ani jak chciałeś grać. No i taktykę można zweryfikować oglądając ją w akcji, a nie na podstawie widoku kreatora poza jakimiś oczywistymi sprawami :) 

 

PS Njadziwniejsza jest Gra na spalonego z niska linia obrony. Gdzie maja łapać na te spalone? W polu karnym? 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, lad napisał:

Njadziwniejsza jest Gra na spalonego z niska linia obrony. Gdzie maja łapać na te spalone? W polu karnym? 

W tej wersji lepiej wysunąć linię, czy olać spalone :-k 

 

6 minut temu, lad napisał:

nie wiem co ci nie pasuje ani jak chciałeś grać

Nie pasuje spora ilość straconych goli. Co prawda to słabiak, więc bramkarz cienki. Nie wiem jakby się ta taktyka sprawdziła w mocnym zespole. 

Jak grać? Ofensywnie, w sensie dużej ilości strzelonych goli. 

Założeń jakoś nie miałem. Miała działać po prostu. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego jak „lepiej”. Każdy sposób jest dobry. Powtarzam to po raz setny :(

 

Nie jestem w stanie ci pomóc. Chciałbym wygrywać, strzelać dużo goli i mało tracić to banalne i zbyt ogólne założenia. 

 

Czemu w takim razie nie spróbujesz czegoś prostego? Po co tyle poleceń drużynowych? Jesteś pewien, że wiesz jakie mają zastosowanie? Skoro kontratak to czemu wyższe tempo? Utrzymanie piłki? Czyli najpierw ustawiasz wolne tempo (styl gry, kontratak = głęboka linia obrony i wolne tempo), później je zwiększasz, a następnie znowu obniżasz wybierając utrzymanie piłki. IMO pomieszanie z poplątaniem :)

 

Tak samo z tym, że masz ofensywnie usposobionych bocznych pomocników, a następnie zmniejszasz ich mentalność zagraniami na obieg. 

 

Czemu płynny styl gry?

 

Nie mam pojęcia dlaczego ludzie używają tylu poleceń drużynowych. Nie rozumiem celu. Styl gry i role to w 90% wystarczające narzędzie do ułożenia sprawnej, logicznej i solidnej taktyki. Polecenia imo służą do stworzenia KONKRETNEGO stylu gry, ewentualnie do oszlifowania taktyki i korekt.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...