Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik treningowo-taktyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Co robicie z okresem przygotowawczym do sezonu?

 

Ja zazwyczaj zaczynam przygotowania 5 tygodni przed startem sezonu. Ustawiam trening kondycyjny na 3 tygodnie z intensywnością "Wysoka", mało treningu meczowego i brak odpoczynku dzień i po meczu. Gram w tym okresie 1 mecz tygodniowo. Kolejne dwa tygodnie ustawiam priorytet na "zgranie", odpoczynek dzień po meczu i gram 2 mecze tygodniowo, ale tak, żeby pierwszy skład ostatnie spotkanie rozegrał 5-6 dni przed startem zmagań ligowych, rezerwowa jedenastka na 3 dni przed meczem.

 

Aj i każde ze spotkań gram bez zmian, żeby wszyscy piłkarze dostali po 90 minut. W początkowym okresie gram piłkarzami, którzy mają najlepszą kondycję i są najsłabiej ograni, później rozbijam na jedenastki.

 

Przykładowa rozpiska okresu przygotowaczego.

GSEn9zI.png

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, jmk said:

Też z przywyczajenia daję "kondycja" przed sezonem, ale słyszałem, że nie ma to wpływu - to tylko oznacza trenowanie konkretnych fizycznych atrybutów.

 

10 minutes ago, AeM_86 said:

Też słyszałem że nie ma wpływu. 

Każdy z treningów zgranie, panowanie nad piłka, kondycja etc. odpowiada tylko za trening konkretnych atrybutów.

 

Kurwa myślałem, że dostanę jakieś pro-tipy, a tu tylko pozbawiliście mnie kolejnych iluzji odnośnie realizmu tej gry :kekeke:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kolek23 napisał:

Co robicie z okresem przygotowawczym do sezonu?

 

Ja zazwyczaj zaczynam przygotowania 5 tygodni przed startem sezonu. Ustawiam trening kondycyjny na 3 tygodnie z intensywnością "Wysoka", mało treningu meczowego i brak odpoczynku dzień i po meczu. Gram w tym okresie 1 mecz tygodniowo. Kolejne dwa tygodnie ustawiam priorytet na "zgranie", odpoczynek dzień po meczu i gram 2 mecze tygodniowo, ale tak, żeby pierwszy skład ostatnie spotkanie rozegrał 5-6 dni przed startem zmagań ligowych, rezerwowa jedenastka na 3 dni przed meczem.

 

Aj i każde ze spotkań gram bez zmian, żeby wszyscy piłkarze dostali po 90 minut. W początkowym okresie gram piłkarzami, którzy mają najlepszą kondycję i są najsłabiej ograni, później rozbijam na jedenastki.

 

Przykładowa rozpiska okresu przygotowaczego.

GSEn9zI.png

Praktycznie nic się nie zmieniło od tamtej pory, ale założę chyba osobny temat który będzie bardziej aktualny.

Odnośnik do komentarza

Może nie o treningu i taktyce, ale ściśle się wiąże :)
Jak przeprowadzacie rozmowy motywacyjne? Na coś zwracacie uwagę, jakieś pro - tipy? Osobiście gdy grałem w efema 2010 musiało to nie mieć takiego wpływu na wyniki (albo mój schemat działał lepiej), bo wszystko grało. W 2016 efekty, gdy za to się biorę, są raczej losowe, z odchyleniem ku opłakanym. Potrafię "zrobić caly team na zielono" podczas rozmowy, ale na boisku często i tak jest p...zda, a oceny i mowa ciała zawodników wskazują, że i tak nic w tym meczu nie ugraja. Czesto jednym złym kliknieciem potrafię przegrać mecz u siebie z outsajderem, mając wcześniej serię dobrych wyników, zaś gdy wyznaczę do motywowania zawodników mojego trenera lub asystenta to powie jakieś dziwne, dla mnie często nieracjonalne mikstury rozmów i tonów, na które mało który piłkarz zareaguje, a potem grają jak z nut :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, matias882 napisał:

No nie do końca bo trzeba analizować i zobaczyć gdzie piłkarze robią błędy i wyciągnąć z tego wnioski być może zmieniając role piłkarza.

No tak, ale najlepiej to robić grając i oglądając ich w akcji w meczu. Taką suchą analizą graficzną można się podeprzeć dodatkowo.

Odnośnik do komentarza

Nie lubię się wtrącać,ale czytając twój temat i posty Matias można zauważyć,że jesteś z "nowego pokolenia graczy". Kto to taki? Już CI odpowiadam.

NOWE POKOLENIE GRACZY to gracze którzy włączając grę nie interesują się jej mechaniką, tym o co w niej chodzi,nie szukają informacji na nurtujące ich pytania(chociaż w porównaniu do kiedyś teraz dostęp do informacji jest po sekundzie)dodatkowo nie wynoszą z tych informacji nic ponieważ nie skupiają się na ich czytaniu i  nie uczą się na własnych błedach,bo chcą mieć gotowe odpowiedzi tu,teraz i zaraz. Sam dopiero zacząłem grać w FM na początku lipca i to jest teraz mój około 10 start gry poniewaz zawsze coś mi nie wychodziło,albo nauczyłem się czegoś nowego. Z twoich postów wynika,że chcesz mieć od razu rozplanowane całe zarządzanie twoim klubem(najlepiej niej ktoś podeśle ci gotowy zapis) a Ty będziesz klikać tylko DALEJ i ogladał sobie mecze ktore beda w 100% wygrane. Niestety ale takim tokiem grania muszę Ci powiedzieć wprost,że ta gra nie jest dla Ciebie,bo wlasnie cała zabawa polega na zarządzaniu klubem,a mecze to tylko dodatek do niej. Jeśli nie chce Ci się zarządzać klubem polecam Ci Fife. tam tylko grasz mecze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Corem napisał:

Nie lubię się wtrącać,ale czytając twój temat i posty Matias można zauważyć,że jesteś z "nowego pokolenia graczy". Kto to taki? Już CI odpowiadam.

NOWE POKOLENIE GRACZY to gracze którzy włączając grę nie interesują się jej mechaniką, tym o co w niej chodzi,nie szukają informacji na nurtujące ich pytania(chociaż w porównaniu do kiedyś teraz dostęp do informacji jest po sekundzie)dodatkowo nie wynoszą z tych informacji nic ponieważ nie skupiają się na ich czytaniu i  nie uczą się na własnych błedach,bo chcą mieć gotowe odpowiedzi tu,teraz i zaraz. Sam dopiero zacząłem grać w FM na początku lipca i to jest teraz mój około 10 start gry poniewaz zawsze coś mi nie wychodziło,albo nauczyłem się czegoś nowego. Z twoich postów wynika,że chcesz mieć od razu rozplanowane całe zarządzanie twoim klubem(najlepiej niej ktoś podeśle ci gotowy zapis) a Ty będziesz klikać tylko DALEJ i ogladał sobie mecze ktore beda w 100% wygrane. Niestety ale takim tokiem grania muszę Ci powiedzieć wprost,że ta gra nie jest dla Ciebie,bo wlasnie cała zabawa polega na zarządzaniu klubem,a mecze to tylko dodatek do niej. Jeśli nie chce Ci się zarządzać klubem polecam Ci Fife. tam tylko grasz mecze.

Pozdrawiam

Trudno.Wyłącznie ta gra nie jest dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...