Skocz do zawartości

München Lions


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początek kilka słów wstępu. Debiutuję na forum ze swoją karierą, dlatego proszę o wyrozumiałość. Trochę blogowałem na innej stronie, ale to mało istotne. Skończyłem właśnie kilkumiesięczną przerwę od grania w FM-a, czasem przydaje się taki reset, ale ta mundialowa atmosfera pchnęła mnie przed komputer. Zaczynamy!


Drużyny do rozpoczęcia nowej przygody nie szukałem nawet pięciu minut. Od dawna chciałem się zabrać za grę starszym bratem Bayernu, czyli TSV 1860 Monachium. Głównym powodem jest oczywiście chęć przywrócenia ich na zasłużone miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po tym, gdy zespół nie otrzymał licencji na grę w 3. Bundeslidze zaczynam praktycznie od zera, poza zawodowym futbolem w Niemczech. Drugą motywacją do rozpoczęcia tej rozgrywki i za razem celem kariery jest zastąpienie nielubianego przeze mnie Bayernu na fotelu najmocniejszej drużyny ze stolicy Bawarii. Co więcej, chcę to osiągnąć mając w składzie samych Niemców. Sam jestem ciekaw, czy uda mi się wytrzymać w tym postanowieniu i najważniejsze- czy wystarczy mi zapału na tak długą rozgrywkę (poza może dwoma przypadkami nie rozgrywam więcej niż 10 sezonów w jednej karierze, a wydaje mi się, że do pokonania Bayernu w ligowej tabeli będzie potrzeba więcej czasu). Życzcie mi powodzenia!

 

* * * *

Wersja FM: 2018

Wielkość bazy danych: Duża

Ligi: Niemcy (1-4), reszta lig na podglądzie

Zasady: Do klubu mogą być sprowadzani tylko Niemcy (w profilu gracza muszą mieć pierwszą narodowość niemiecką)

Dodatki: German Leagues (dodający niższe poziomy rozgrywkowe w Niemczech)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wciąż zastanawiam się w jaki sposób opisywać karierę- jeden mecz jako jeden post czy podsumowania miesięczne. Zanim jednak przejdę do opisu rozgrywki wypada przedstawić sytuację w klubie. 

 

Trenerem drużyny dnia 1 lipca 2017 został Daniel Bierofka, były wieloletni zawodnik TSV, 3- krotny reprezentant Niemiec. Trzy lata wcześniej rozpoczął pracę trenerską prowadząc ekipy juniorskie oraz zespół rezerw. Podjął się on próby podniesienia monachijczyków z kolan i powrotu do czasów świetności, gdy TSV cieszyło się z mistrzowskiego tytułu (w roku 1966).

 

Informacje o klubie:

 

Pełna nazwa: Turn- und Sportverein München von 1860 e.V.

Krótka nazwa: TSV 1860

Przydomek: Die Löwen (Lwy), Die Sechzger (Sześćdziesiątki)

Rok założenia: 1860

Barwy: Biało- niebieskie

Stroje: Niebieskie koszulki z białymi rękawami (dom), jednolite granatowe koszulki (wyjazd)

Stadion: Stadion an der Grünwalder Straße

Pojemność stadionu: 12 500 (5 941 siedzących)

Rok budowy stadionu: 1911 (przebudowany w 2013)

Reputacja: Krajowa (dwie i pół gwiazdki)

Baza treningowa: Świetne obiekty treningowe

Obiekty młodzieżowe: Fantastyczne obiekty młodzieżowe

Szkolenie młodzieży: Zadowalający system szkolenia młodzieży

Wyszukiwanie juniorów: Bardzo solidna siatka wyszukiwania juniorów

Liga 2017/18: Regionalliga Bayern

Rywale: Bayern (lokalny), Augsburg (lokalny), SpVgg Unterhaching (lokalny)

Sukcesy: 1x Mistrzostwo Niemiec (1966), 2x Puchar Niemiec (1942, 1964), finalista Pucharu Zdobywców Pucharów (1965)

Prezes: Hasan Ismaik

 

Stan finansów (na dzień 03.07.2017r.):

 

Stan konta: 786 397 euro

Budżet transferowy: 0 euro (15% dochodów z transferów do wykorzystania)

Budżet płac: 2 266 644 euro (obecne wydatki wynoszą 2 448 750 euro)

Budżet pionu scoutingu: 51 225 euro

Zadłużenie netto: 61 730 260 euro (60 milionów do spłacenia po umocnieniu się w najwyższej klasie rozgrywkowej)

Odnośnik do komentarza

Czas na zaprezentowanie kadry zespołu na sezon 2017/18. Pierwsze okienko transferowe jak to zawsze mam w zwyczaju zablokowane.

 

Bramkarze:

 

Hendrik BONMANN [23, GER]- pewniak do gry w pierwszym składzie, wychowanek Schalke. Szybko odszedł do RW Essen, skąd po kilku latach trafił do Dortmundu, gdzie nie zrobił wielkiej kariery. Przez ostatnie dwa lata jednak był tam ważną postacią zespołu rezerw. Od początku rozgrywki kontuzjowany- powinien wrócić w okolicach października.

Marco HILLER [20, GER]- młody wychowanek TSV przesunięty przeze mnie do pierwszej drużyny z ekipy rezerw, w której do tej pory rozegrał 10 spotkań. W związku z kontuzją Bonmanna dostanie swoją szansę na początku sezonu.

Alexander STROBL [24, AUT]- wychowanek RB Salzburg, lecz nawet nie był blisko debiutu. Kilka lat błąkał się po klubach z niższych lig w Austrii, by przed tym sezonem trafić do Monachium. W styczniu odejdzie z klubu ze względu na narodowość.

 

Prawi obrońcy:

 

Michael GÖRLITZ [30, GER]- wychowanek Bayernu, gdzie nie przebił się przez ogromną konkurencję. Odszedł do Szwecji gdzie był jedną z ważniejszych postaci Halmstads BK. Ostatnie 6 lat spędził w różnych klubach 2.Bundesligi, zazwyczaj grając w pierwszym składzie. Pewniak do gry w wyjściowej 11-tce.

Kodjovi KOUSSOU [25, GER]- prawie całą karierę, poza roczną próbą zaistnienia w Bayernie, spędził w TSV. Przewiduję dla niego rolę zmiennika.

Eric WEEGER [20, GER]- kolejny wychowanek naszego zespołu, będzie rywalizował o role zastępcy Gorlitza z Koussou . Jego dużym atutem jest szybkość, lepszy w atakowaniu niż bronieniu.

 

Lewi obrońcy:

 

Christian KÖPPEL [21, GER]- nasz wychowanek, jedyny nominalny lewy obrońca w zespole, na szczęście więcej niż solidny jak na warunki czwartego poziomu rozgrywkowego. Oby omijały go kontuzje.

 

Środkowi obrońcy:

 

Aaron BERZEL [25, GER]- przygodę z piłką zaczynał w Hoffenheim, potem został wyciągnięty przez Wolfsburg. Później zaczął się jego powolny zjazd w dół, a ostatnie dwa sezony spędził w Elversbergu, innej drużynie z 4. ligi. Nie przewiduję dla niego znaczącej roli w drużynie.

Jan MAUERSBERGER [32, GER]- Wicekapitan drużyny, piłkarz ze sporym doświadczeniem z drugoligowych boisk. Jego największą wadą jest bardzo słabe przyspieszenie, lecz i tak będzie pewniakiem do gry w pierwszym składzie.

Phillipp STEINHART [24, GER]- Solidny obrońca. Podobnie jak kilku kolegów próbował swoich sił w Bayernie, ale możecie się domyślać z jakim skutkiem skoro gra teraz u nas. Będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie.

Felix WEBER [22, GER]- Kapitan zespołu i jeden z największych talentów. Zdołał zadebiutować w 2. Bundeslidze w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że niebawem dorzuci do swojego dorobku kolejne spotkania. Wokół niego mam zamiar budować linię defensywną drużyny.

Daniel WEIN [23, GER]- wychowanek Bayernu, będzie rywalizował o miano stopera nr 4 z Berzelem, gdyż obaj odstają zdecydowanie od pozostałych.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Nico ANDERMATT [21, SUI]- kolejny z obcokrajowców. Dam mu szansę występów w kilku spotkaniach wyłącznie w celu podbicia wartości przy sprzedaży w styczniu.

Timo GEBHART [28, GER, 3m. U-21/1br. U-21]- zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny gracz naszej drużyny. Były zawodnik m. in. Stuttgartu, Norymbergi czy Steauy Bukareszt. Przewyższa umiejętnościami nie tylko kolegów z drużyny, ale także zdecydowaną większość ligi. Bardzo mocno na niego liczę.

Lucas GENKINGER [22, GER]- typ przecinaka, jednak bardzo brakuje mu determinacji do gry na pozycji defensywnego pomocnika, dlatego obawiam się, że nie odegra znaczącej roli w zespole. Kolejny gracz z przeszłością w Bayernie.

Ugur Mustafa TÜRK [20, TUR]- sytuacja podobna do Andermatta, z jednym wyjątkiem- posiada dużo wyższe umiejętności. Nie zmienia to faktu, że w styczniu będzie musiał odejść.

 

Prawi skrzydłowi:

 

Nicholas HELMBRECHT [22, GER]- typowy skrzydłowy, małe braki szybkościowe nadrabia dużą ambicją i pracowitością. Na 99% będzie występował w pierwszym składzie.

Benjamin KINDSVATER [24, GER]- szybszy, lecz dużo gorszy technicznie zawodnik od Helmbrechta. Będzie występował wyłącznie w przypadku zawieszenia albo kontuzji (odpukać) młodszego kolegi.

 

Lewi skrzydłowi:

 

Nico KARGER [24, GER]- szybki, z niezłą techniką. Typ schodzącego napastnika. Od dzieciaka w naszym zespole, zaliczył kilkanaście występów na poziomie 2. Bundesligi. Pewniak do gry.

Tobias STEER [19, GER]- młody z dużym potencjałem, czeka go jednak dużo pracy by zostać wiodącą postacią drużyny. Prawdopodobnie będzie wchodził na ogony lub mniej ważne mecze ligowe (pytanie czy takie w ogóle będą?)

 

Napastnicy:

 

Felix BACHSCHMID [20, GER]- bazuje głównie na szybkości, tylko dzięki temu może liczyć na grę w końcówkach na podmęczonego rywala, ponieważ technicznie musi się jeszcze sporo nauczyć.

Sascha MÖLDERS [32, GER]- kolejna z bardziej rozpoznawalnych postaci TSV. Wysoki, silny napastnik. Były gracz m. in. Augsburga. Będzie podporą naszej linii ataku.

Simon SEFERINGS [21, GER]- dla niego przewiduję role fałszywej 9. Przesunięty do pierwszego zespołu z rezerw. I zapewne często będzie tam wracał, żeby się ograć, bo nie planuję mu dawać zbyt wielu szans.

Markus ZIEREIS [24, GER]- bliźniaczo podobny profil zawodnika co Mölders. Jednak umiejętności nieco niższe, dlatego będzie pełnił rolę pierwszego zmiennika dla bardziej doświadczonego kolegi.

 

Najwyższy czas zacząć rozgrywkę!

Odnośnik do komentarza

Pierwsze trzy mecze okresu przygotowawczego drużyna rozegrała jeszcze pod wodzą poprzedniego trenera. Rezultaty prezentowały się następująco:

 

24/6/2018- Lokomoitve Lipsk- TSV 1860    0:0

28/6/2018- TSV 1860- Ludogorec Razgrad 1:0

1/7/2018-   TSV 1860- Lechia Gdańsk          2:3

 

Nam do rozegrania pozostały zaledwie dwa sparingi, których nie będę specjalnie szczegółowo opisywał. Średnio mi się to podoba, bo nie będę miał zbyt wiele czasu, by nauczyć drużyny mojej taktyki. Będziemy musieli się zgrywać podczas pierwszych kolejek ligowych, co zapewne odbije się na rezultatach. Wciąż jesteśmy na etapie budowy sztabu szkoleniowego. Do tej pory dołączyli do nas:

 

Soren Osterland- 31-letni trener wcześniej pracujący w Paderborn. Będzie zajmował się głównie treningiem taktycznym.

Mario Basler- ten 30-krotny reprezentant Niemiec będzie naszym nowym Dyrektorem sportowym.

Enzo Scifo- słynny Belg został menedżerem zespołu U-21. Przy tym posunięciu popełniłem jednak wielki błąd, Enzo nie jest Niemcem, dlatego będzie musiał odejść tak szybko jak to tylko możliwe.

 

Pierwszy mecz sparingowy rozgrywaliśmy z wicemistrzem Austrii- Austrią Wiedeń. Była to idealna okazja na przetestowanie defensywnego ustawienia zespołu. Nie liczyłem na zbyt wiele, bo przepaść dzieląca oba zespoły była zbyt duża, poza tym nie poznałem jeszcze dobrze moich zawodników.

 

Skład: Hiller- Goerlitz (46' Helmbrecht), Mauersberger (46' Berzel), Weber (70' Koussou), Koeppel (46' Steinhart)- Andermatt (70' Genkinger), Wein (70' Seferings), Gebhart (46' Tuerk)- Karger (70' Steer), Moelders (46' Ziereis), Kindsvater (70' Bachschmid)

 

5/7/2018, Mecz towarzyski

Stadion an der Grünwalder Straße, 4667 widzów

TSV 1860 Monachium 1:2 Austria Wiedeń

 

57' Kindsvater

77' Monschein

87' Pires

 

Przegrywamy, może wynik o tym nie świadczy, ale byliśmy dużo słabsi od rywali w każdym aspekcie gry. Oddaliśmy ledwie 2 strzały przy 17 uderzeniach rywali. Bramki zaczęliśmy tracić jednak dopiero, gdy na boisku pojawili się rezerwowi. 

 

Ostatni mecz testowy przed startem rozgrywek ligowych rozgrywaliśmy z innym czwartoligowcem- Schott Mainz. Liczyłem, że ten mecz pokaże mi, czy jesteśmy w stanie liczyć się w walce o awans. Rywal stanowi podobnym potencjałem jak większość naszych ligowych rywali. Wyjściowa jedenastka w porównaniu z poprzednim spotkaniem nie uległa zmianie. 

 

Skład: Hiller- Goerlitz (63' Steinhart), Mauersberger, Weber, Koeppel (63' Genkinger)- Andermatt (63' Berzel), Wein (63' Seferings), Gebhart (63' Tuerk)- Karger (55' Steer), Moelders (63' Ziereis, 83' Bachschmid), Kindsvater (55' Helmbrecht)

 

8/7/2018, Mecz towarzyski

Bezirkssportanlage Mombach, 1822 widzów

Schott Mainz 1:3 TSV 1860 Monachium

 

10' Moelders

26' Bendig

62' Moelders

69' Helmbrecht

 

Plan wykonany! Pewne, ani na moment nie zagrożone zwycięstwo. Dominowaliśmy w każdym aspekcie gry co napawa mnie optymizmem przed startem sezonu ligowego. Moelders nastawił swój celownik, mam nadzieję, że w lidze będzie podobnie. Martwi nieco kontuzja Ziereisa, ale okazała się niegroźna i powinien być gotowy do gry za dwa tygodnie. Mam nadzieję, że chłopaki nie mogą się doczekać startu sezonu, bo ja już przebieram nogami!

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Pulek napisał:

Rozumiem, że w tym sezonie w grę wchodzi tylko i wyłącznie awans?

 

KUTGW!

Taki jest plan, ale zobaczymy co z tego wyniknie. W lidze mam 5 czy 6 zespołów rezerw z Bundesligi i jej zaplecza, m. in. Bayernu. A nawet wygranie ligi nie daje awansu, bo będą do rozegrania baraże. Może być ciekawie, liczę na to ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nareszcie! Zaczynamy ligę. Zarząd postawił przed nami cel w postaci zajęcia miejsca w górnej połowie tabeli, ale ja z drużyną mierzymy wyżej. Liczy się dla nas tylko awans. Nasze plany mocno zweryfikuje już pierwszy przeciwnik- Bayern II Monachium. Są oni zdecydowanym faworytem bukmacherów do wygrania całych rozgrywek (kurs ledwie 2-1, dla nas przewidują piątą pozycję). W składzie mają kilka młodych perełek, tj. Fruechlt czy Tillman. Mają oni szansę w przyszłości być gwiazdami światowego formatu. My w każdym meczu chcemy grać swoje, czyli grę opartą na posiadaniu piłki w środku pola oraz zaskakiwaniu przeciwnika schodzącymi ze skrzydeł w pole karne napastnikami. Cieszy szybszy niż się spodziewałem powrót do zdrowia Ziereisa, dzięki czemu będę miał więcej opcji ofensywnych na ławce.

 

Skład: Hiller- Goerlitz, Mauersberger, Weger, Koeppel (63’ Steinhart)- Wein, Tuerk, Gebhart- Kindsvater, Karger (63’ Helmbrecht), Moelders (65’ Ziereis)

 

15/7/2018, Regionalliga Bayern [1/34]

Stadion an der Grünwalder Straße, 12 500 widzów

TSV 1860 Monachium [-] 0:0 Bayern II Monachium [-]

 

Z perspektywy meczu wiem, że ustawiłem mentalność zespołu zespół zbyt defensywnie. W pierwszej połowie przestraszony marką rywala, jaką kreowały media, moim nadrzędnym celem było nie stracenie bramki. W drugiej połowie nakazałem zawodnikom odważnie atakować bramkę Fruechtla, co poskutkowało kilkoma świetnymi okazjami. Niestety, albo brakowało nam szczęścia (trzy razy trafialiśmy w obramowanie bramki), albo fatalnie pudłował Moelders. Katastrofalnie źle zagrały nasze skrzydła. Kindsvater i Karger otrzymali oceny odpowiednio 6,1 i 6,2. Bez indywidualnych rozmów się nie obędzie. Tymczasem rywal nie zagrażał nam do 93. minuty, gdy Evina stanął oko w oko z Hillerem i to nasz bramkarz wyszedł zwycięsko w sytuacji sam na sam. Wniosek po meczu nasuwa się jeden- jest całkiem dobrze, gra w miarę się klei, ale musimy popracować nad skutecznością.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Adam3333 napisał:

Ciekawy wybór klubu, bardzo długoterminowe wyzwanie :).

Tylko grać jak w sparingach i będzie pierwszy awans :D

 

Lubię grać drużynami z miast, w których jest zdecydowany potentat, np. Paris FC czy właśnie takie TSV. Mam nadzieję, że nie ugrzęznę w tej czwartej lidze, bo przyda się więcej kasy by spłacić długi.

Odnośnik do komentarza

Wracamy do rozgrywki po kilku dniach weselnego szaleństwa, naszym kolejnym rywalem będzie Bayreuth. W pierwszej kolejce przegrali oni 0:1 i zajmują 15. pozycję w tabeli. Ich największą gwiazdą jest skrzydłowy Ivan Knezević, były zawodnik naszego klubu. Nie był on jednak na poziomie nawet naszych rezerwowych bocznych pomocników. Nie spodziewałem się po nich zbyt wiele, raczej liczyłem na łatwe 3 punkty. Będąc zadowolonym z naszej gry w poprzednim spotkaniu postanawiam nie dokonywać zmian w wyjściowym zestawieniu licząc na przełamanie się naszego tercetu atakujących.

 

Skład: Hiller- Goerlitz, Mauersberger, Weger, Koeppel- Wein, Tuerk (70' Andermatt), Gebhart- Kindsvater, Karger (62’ Helmbrecht), Moelders (62’ Ziereis)

 

19/7/2018, Regionalliga Bayern [2/34]

Hans- Walter- Wild- Stadion, 2 774 widzów

[15.] Bayreuth 0:1 TSV 1860 Monachium [11.]

 

84' Koeppel

 

Męczyliśmy się w tym spotkaniu niemiłosiernie. Od samego początku atakowaliśmy, lecz nasze wszystkie starania zatrzymywały się na szczelnej linii obrony rywali, albo na straży stał dobrze dysponowany bramkarz rywali, Hempfling. Przewyższaliśmy rywali w każdym aspekcie gry, a najbardziej obrazowała to statystyka strzałów, którą wygraliśmy w stosunku 19:4.  Gdy spodziewałem się kolejnego bezbramkowego rezultatu, piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przejął Ziereis, wycofał ją przed pole karne. Tam dopadł ją Koeppel i fantastycznym uderzeniem z 20 metrów pokonał bramkarza rywali. Ta bramka będzie mocnym kandydatem do miana Bramki Sezonu, nie mam co do tego wątpliwości! Niestety, po raz kolejny zawiódł ten, na którego mocno liczyłem, czyli Moelders. Co ciekawe, gdy skrytykowałem jego występ w indywidualnej rozmowie, ten oburzył się na moje słowa i wyszedł z mojego gabinetu. Muszę zapanować nad jego charakterem. Nadal musimy także pracować nad skutecznością gry w ataku.

Odnośnik do komentarza

W trzeciej ligowej kolejce naszym rywalem był wicelider tabeli- Buchbach. Nie mogę zbyt wiele powiedzieć o tej drużynie. Mam wrażenie, że wszystkie zespoły o półzawodowym statusie (a taki ma większość ligowej stawki) prezentują podobny poziom finansowy i sportowy. Przed meczem postanawiam dokonać korekt w wyjściowym składzie. Na ławce usiedli Moelders, który zirytował mnie swoim zachowaniem po krytyce jego ostatniego występu. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymał Ziereis, jego dotychczasowy zmiennik. Zmęczonego Goerlitza na prawej obronie zastąpił Genkinger, a fatalnie spisującego się w dwóch pierwszych spotkaniach Kargera zluzował Helmbrecht

 

Skład: Hiller- Genkinger (62' Goerlitz), Mauersberger, Weger, Koeppel- Wein, Tuerk, Gebhart- Kindsvater, Helmbrecht (62' Karger), Ziereis (80' Moelders).

 

22/7/2018, Regionalliga Bayern [3/36] (nie zauważyłem, że w lidze mam 19, a nie 18 zespołów)

Stadion an der Grünwalder Straße, 11 459 widzów

[6.] TSV 1860 Monachium 3:3 TSV Buchbach [2.]

 

12' Denk

40' Petrović

42' Ziereis

45+1' Drofa

56' Kindsvater

72' Weber [k.]

 

Ten mecz to prawdziwy rollercoaster w naszym wykonaniu. W pierwszych minutach dwukrotnie trafiamy w słupek bramki strzeżonej przez Mausa. Tymczasem w swoim pierwszym strzale na naszą bramkę goście wychodzą na prowadzenie. Po raz kolejny przeważamy w każdym aspekcie gry, jednak nasza skuteczność w polu karnym rywali woła o pomstę do nieba. W szalonej końcówce pierwszej części meczu dostajemy dwa kolejne "gongi", na które odpowiadamy trafieniem Ziereisa po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony w wykonaniu Kindsvatera. Do szatni schodzimy w akompaniamencie gwizdów naszych kibiców przegrywając z półamatorami 1:3. 15 minut, które miałem w przerwie wystarczyło, żeby obudzić w chłopakach wolę walki. Rzuciliśmy się na przeciwników, co przyniosło skutek już po dziesięciu minutach, kiedy świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Kindsvater. Była to bliźniaczo podobna bramka do tej, którą poprzedniej kolejce strzelił Koeppel. Tym razem futbolówka została posłana z prawej strony boiska tuż przed narożnikiem pola karnego. Wynik jednak wciąż pozostawał dla nas bardzo niekorzystny, dlatego nie ustawaliśmy w natarciu. Świetne zawody na prawym skrzydle rozgrywał Kindsvater i to właśnie po faulu na nim arbiter spotkania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł nasz kapitan, Felix Weber i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Mausa. Niestety, w końcówce znów fatalnie pudłowaliśmy i musieliśmy się pogodzić z kolejną stratą punktów na własnym obiekcie. Jednak cieszę się, że drużyna pokazała charakter i otrząsnęła się po szoku, jakiego doznała w pierwszej połowie. Musimy jednak pracować nad tym, by nie dopuszczać do takich sytuacji. Rywale nie są na tyle mocni, by mogli nam strzelać aż trzy gole w meczu.

Odnośnik do komentarza

Po paru dniach przerwy i problemach z edycją wracam do opisu przygody w Monachium. Będzie to opis ostatniego lipcowego spotkania TSV, a od kolejnego postu będę umieszczał podsumowania miesięczne, ponieważ opisy każdego spotkania są dla mnie zbyt czasochłonne.

 

Miesiąc kończymy spotkaniem z Eichstaett. Do tej pory spisywali się od nas lepiej, notując dwa zwycięstwa przy porażce w pierwszej kolejce. Po raz kolejny dokonuję kilku zmian w wyjściowym składzie, od pierwszej minuty zagrali m.in. Moelders czy Goerlitz. Jak w każdym meczu na tym poziomie rozgrywek liczyłem na 3 punkty.

 

Skład: Hiller- Goerlitz, Mauersberger, Weber, Koeppel- Andermatt, Wein, Gebhart (65' Tuerk)- Kindsvater (65' Helmbrecht), Karger, Moelders (65' Ziereis)

 

30/7/2017 (nikt nie zauważył, że w poprzednich wpisach myliłem rok rozegrania meczu? :))Regionalliga Bayern [4/36]

Westpark- Stadion, 2 949 widzów

[5.] Eichstaett 0:2 TSV 1860 Monachium [9.]

 

32' Mauersberger

63' Moelders

 

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty przebiegał całkowicie pod nasze dyktando. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 32. minuty, kiedy to do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył doświadczony Mauersberger i mocnym uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Wynik podwyższyliśmy kwadrans po przerwie. Z prawej strony dośrodkował Goerlitz, duży błąd przy wyjściu do piłki popełnił Gurski, minął się z piłką, a tę do pustej bramki skierował Moelders. Ta bramka zamknęła emocje w tym spotkaniu. Wygrywamy pewnie i na koniec miesiąca awansujemy na 4. lokatę w ligowej tabeli. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Makk, spoko, też parę razy tak przeczytałem ;)

 

Sierpień

 

2/8/2017, Regionalliga Bayern [5/36]

(4) TSV 1860 Monachium 1:0 Pipinsried (11) [Kindsvater]

 

5/8/2017, DFB- Pokal 1. Rnd

TSV 1860 Monachium 0:3 FC Ingolstadt 04

 

9/8/2017, Bayerischer Pokal 1. Rnd

Neudrossenfeld 1:3 TSV 1860 Monachium [Dressel x2, Bachschmid]

 

12/8/2017, Regionalliga Bayern [6/36]

(18) Garching 2:3 TSV 1860 Monachium (1) [Moelders x2, Bachschmid]

 

15/8/2017, Regionalliga Bayern [7/36]

(1) TSV 1860 Monachium 1:0 Schalding (5) [Karger]

 

18/8/2017, Regionalliga Bayern [8/36]

(16) Greuther Fuerth II 0:4 TSV 1860 Monachium (1) [Bachschmid, Karger, Weber kar., Andermatt]

 

26/8/2017 Regionalliga Bayern [9/36]

(1) TSV 1860 Monachium 4:0 Unterfoehring (19) [Bachschmid x2, Weber, Helmbrecht]

 

 

Świetny miesiąc w naszym wykonaniu. Nie licząc porażki w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec, która była wkalkulowana, odnosimy same zwycięstwa. W obu spotkaniach pucharowych dałem zagrać rezerwowym, z których najlepsze wrażenie pozostawił po sobie 19-letni Daniel Dressel. Dotychczas grał on w zespole młodzieżowym, jednak mam zamiar dać mu szansę w kilku spotkaniach ligowych, może okaże się to trafionym pomysłem. 

W lidze na fotel lidera wskakujemy już po piątej kolejce i nie dajemy się z niego strącić już do końca miesiąca. Świetną formą błyszczał w sierpniu Felix Bachschmid, który ustrzelił aż 5 bramek. Nad wiceliderem, rezerwami Bayernu, mamy już 5 punktów przewagi. Liczę, że będzie już tylko lepiej. Dodatkowo prezes sypnął prawie trzema milionami euro na bieżącą działalność klubu. Dzięki temu możemy spokojnie patrzeć w przyszłość. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...