Skocz do zawartości

Challenge


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

Wrexham - 3 sezon (2017/2018) - Football Manager 2016 - Sky Bet League 2


Poprzedni sezon był wspaniały, lecz musieliśmy szybko po nim otrzeźwieć, gdyż awans w naszym przypadku nie był niczym odkrywczym. Już w pierwszym sezonie byliśmy w stanie to osiągnąć, a w drugim już braliśmy to za pewnik, jednak gdy zabrałem się za posezonowe porządki, to odniosłem wrażenie, że w przyszłym sezonie utrzymanie może być jedynym realnym celem na trzeci sezon mojego menadżerowania Wrexhamu.

Dlaczego tak uważam? Nie mam zawodników, którzy byliby w stanie dać odpowiednią jakość. Większość moich graczy to dobrzy kopacze na poziomie VNL, ale przy tych z Sky Bet League 2 niczym się nie wyróżniają, lub są wręcz fatalni na ich tle. Gdy porównamy sobie Adama La Fondre [ENG, 31, OPŚ, N Ś], którego z wolnego transferu ściągnęło Rochdale, z Jamesem Grayem [NIR, 25, OP P, N Ś] naszym napastnikiem, to przepaść jest tak duża, jak pomiędzy Robertem Lewandowskim a Nicky Bille Nielsenem (pozdro dla kumatych). Dlatego od razu zabrałem się za transfery przychodzące i odchodzące. Pierwszym graczem, który musiał oczyścić szafkę ze swoich rzeczy, był Simon Heslop [ENG, 31, P Ś, 63/2 W]. Zawodnik ten był już zbyt słaby jak na standardy ligi VNL, dlatego podziękowałem mu bez żalu, dopiero później zauważyłem, że wygenerował się z niego niezły trener, więc być może w przyszłości dołączy do naszego sztabu, chociaż staram się jak na razie nawet w tej kwestii pozyskiwać ich z ojczystego kraju naszego klubu. Liama Walsha [WAL, 21, P Ś, OP P, 0/0 W] nie znają już nawet najstarsi walijscy górale (o ile tacy istnieją), gdyż nie zdołał zadebiutować w barwach Wrex. Tułał się na wypożyczeniach dwa latach (rok w Stafford, drugi w Brackley), aż postanowił po wygaśnięciu kontraktu wrócić do Walii, gdzie zagra w Holywell. Smutny los czekał Louisa Briscoe [ENG, 29, OP P, 60/12 W], który postanowił zakończyć karierę krótko po tym, jak nie znalazł klubu po wygaśnięciu kontraktu. Louis coś tam strzelił i zagrał w naszych barwach parę ładnych meczów, i bardzo mnie to zdziwiło, dlatego taki zawodnik nie znalazł swojego miejsca po dwóch sezonach w naszym klubie. Podobny los czekał Camerona Belforda, Liama Sharpe, Calluma Terrela i Craiga Reynoldsa, jednak o nich wszyscy zapomnieli od razu po pożegnalnej konferencji. Największym ciosem było chyba odejście Caseya Thomasa [WAL, 27, 3/0 U-21, P P, OP PL, N Ś, 67/17 W], którego od roku niszczyły kolejne kontuzje. Ja wyszedłem z założenia, że mimo tego, że Thomas mógł być jeszcze przydatny, to wolałem dla świętego spokoju mu podziękować, żeby nie musieć wybudować tutaj w mieście miejskiego szpitala.. Jeszcze nie wiedziałem, że i tak musiałem.. ale nie uprzedzajmy faktów. Pożegnaliśmy również Coreya Ropera [ENG, 22, O P, 3/0 W], który nie przebił się do pierwszego składu. Zasilił Harrogate, z którym będzie grał w lidze VNL North. Ten sam los czekał niezwykle zdeterminowanego Ryana Edwardsa [WAL, 29, O WO P, P PŚ, 6/0 W]. Ryan najpierw przyszedł do nas z Bangor City, żeby sezon później wrócić z powrotem. Joe Williams [WAL, 21, N Ś, 3/0 W], jest kolejnym anonimem, który prawdopodobnie w przypływie pijackich uniesień poprzedniego menadżera zadebiutował w klubie. Za moich rządów Williams nawet przez chwilę nie podawał piłek zawodnikom pierwszego składu na treningach, co mogło być bardzo krzywdzące, lecz nie byłem w stanie dostrzec argumentów, które byłyby w stanie zatrzymać mnie przed nie stawianiem na niego i oddaniem za darmo do Caemarfon. Nigel Ress [WAL, 18, O Ś, 0/0 W], oddany bez płaczu do Rhos nawet nie zdążył zadebiutować, gdyż przez rok jego umiejętności niedrygneły, i był tak samo słaby, jak przed przybyciem do klubu.. Javan Vidal [ENG, 28, O WO P, 60/0] był kolejnym nieszczęśnikiem, ale przynajmniej z tarczą. 60 występów w barwach Wrex to dobry wynik jak na zmiennika i Javan może być pewny, że kibice przez parę sezonów będą o nim jeszcze pamiętać. Jako nowy klub wybrał Eastleigh, z którego został od razu wypożyczony do Maidenhead.

Musiałem też ściągnąć tabun zawodników... I tutaj pierwszy plaskacz na twarz: Mark Bradley [WAL, 1/0, 30, O P], którego ściągnąłem już przed sezonem, i czekałem na jego przybycie, doznał w pierwszy dzień swojego pobytu w klubie kontuzji, która wykluczyła go na... 8 miesięcy (!). Osobiście wiedziałem, że Mark będzie zawodnikiem, który będzie łapał kontuzje, ale takiego scenariusza nie wymyśliłby nawet twórcy horrorów :D Zawodnik ten nie zagrał w naszych barwach ani jednego meczu, i po sezonie został wystawiony na listę transferową.. Transfer Lee Lucasa [WAL, 25, 19/2 U-21, DP, P Ś] był szalenie podobny do tego Bradleya. Lucas w grudniu, czyli w środku sezonu leczył zerwanie mięśnia czworogłowego, i pauzował przez trzy miesiące.. Kontuzje omijały natomiast Davida Stephensa [WAL, 26, 7/0 U-21, O Ś, DP], za którego wyłożyłem aż 115 tysięcy euro. Walijczyk nie był jednak gwiazdą wielkiego formatu, a solidnym obrońcom, i gdyby nie to, że muszę ściągać samych Walijczyków, to nigdy bym się nie skusił na taki transfer. Najbardziej emocjonował transfer Jacka Comptona [WAL, 29, P OP PL], który może nie był jakiś znakomity, jednak Jack był strasznie doświadczony przez życie, i nigdy tak naprawdę nie zagrzał miejsca w klubie na dłużej. Ja bardzo lubię piłkarzy, którzy nie są nasyceni sukcesami, a do takiego grona na pewno zalicza się Jack. Eliot Richards [WAL, 26, 1/0 U-21, OP P, N Ś] także nie należał do pokolenia zdolnej walijskiej młodzieży, przynajmniej tak sądzili szkoleniowcy młodzieżowych reprezentacji, gdyż ten wystąpił w niej tylko raz. Do klubu przyszli również młodzi zdolni: Richard Powell [WAL, 17, P Ś, OP P, N Ś], Dan Whitmore [WAL, 17, N Ś], Peter Hartland [WAL, 18, U-19R, P Ś], Kalvin Aldridge [WAL, 17, OP P, N Ś], Rameer Hill [WAL, 18, U-19R, P S, 0/0W] i w pewnym sensie Jack Evans [WAL, 20, U-19 R, DP, P Ś], który od pół roku był bez klubu.

 

Spoiler

6e415f4c6783d.png

 

Oto jak wyglądała kadra:

Cytat

 

Billy O'Brien [WAL, 22, 9/0 U-21, BR, 23/21W]

Ryan Thomas [WAL, 28, 5/0 U-21, BR, 59/63W]

 

Ross White [WAL, 21, O Ś, O WO P, 111/2W]

Mark Carrington [ENG, 31, O P, P Ś, 142/8]

Dean McMahon [WAL, 16, O PŚ, 0/0W] - junior 2018

Manny Smith [ENG, 29, O Ś, 169/8W]

Gareth Evans [WAL, 31, O Ś, 91/5W]

Derek Oates [WAL, 18, O Ś, 32/1W]

David Stephans [WAL, 26, O Ś, DP, 0/0W]

Troy Brown [WAL, 27, O Ś, 34/0W] - oddany w marcu do Salford

Sean Newton [ENG, 29, O WO L, 107/4W]

Cian Harries [WAL, 21, 12/0 U-21, O WO L, 0/0W]

 

Lee Lucas [WAL, 25, 19/2 U-21, DP, P Ś, 0/0W]

Rob Evans [WAL, 22, DP, P Ś, 119/8W]

Jack Evans [WAL, 20, DP, P Ś, 0/0W]

Stuart Mutton [WAL, 16, DP, P Ś, O/0W] - junior 2018

Joe Partington [WAL, 28, 8/0 U-21, O PŚ, DP, P Ś, 0/0W]

Corey Francis [WAL, 21, 1/0 U-21, P OP Ś, 65/5W] - wypożyczony do AFC Teiford

Danny Byrnes [WAL, 21, U-19R, P PLŚ, OP PŚ, 42/2W]

Peter Hartland [WAL, 18, U-19R, P Ś, 0/0W]

Rameer Hill [WAL, 18, U-19R, P S, 0/0W]

Wes York [ENG, 24, P OP P, N Ś, 118/27W]

Jack Compton [WAL, 29, P OP PL, 0/0W]

Billy Bodin [WAL, 26, P OP PL, 45/12W]

Timmy Rowlands [WAL, 16, OP Ś, 0/0W] - junior 2018

 

James Gray [NIR, 25, OP P, N Ś, 67/15W]

Eliot Richards [WAL, 26, 1/0 U-21, OP P, N Ś, 0/0W]

Kalvin Aldridge [WAL, 17, OP PŚ, N Ś, 0/0W]

Liam Edwards [WAL, 18, N Ś, 0/0W]

Matthew Delicate [WAL, 36, N Ś, 69/28W] - menadżer U-18 Wrexham, koniec kariery 2018

 

 

Seria, która uratowała mi tyłek :D

 

W tym sezonie testowałem powyżej 10 taktyk, i wiele z nich niestety nie pasowało do naszego zespołu. Dopiero gdy wymyśliłem słynne 4-4-1-1 to coś ruszyło i wygraliśmy pięć spotkań, które spowodowały że w pewnej chwili walczyliśmy nawet o wejście do baraży.

 

Spoiler

9347243d4b38e.png

 

Jak naprawdę wyglądał sezon?

 

Męczyłem się z dograniem do końca rozgrywek. Dostawaliśmy baty, często po 3-1, czasami więcej, i gry naszych zawodników po prostu nie dało się oglądać. Nie byłem takim geniuszem taktyki, na jakiego kreowały mnie media. Mój zespół grał żenująca piłkę, opartą na farcie, i braku napastnika, gdyż żaden z tych, na których postawiłem nie spełnił oczekiwań. Do tego wiedziałem że O'Brien odejdzie, bo ani myśli o przedłużeniu kontraktu.. Przyszły sezon będzie kluczowy, trzymajcie kciuki żeby mnie nie wyrzucili, bo czarno to widzę.

 

Spoiler

4ba0d5f38c21c.png

 

---

terminarz | statystyki

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Makk napisał:

Szkoda. Obstawiałem troszkę wyższą pozycję. Ale i tak :kutgw:

Sami kulawi przybyli w tym sezonie do Wrexham oprócz Comptona, więc nie było szans na lepszy wynik. Jak Lee Lucas nie będzie szklany w przyszłym sezonie, O'Brien zostanie w klubie, a ja w końcu ściągnę chociaż dwóch, trzech sensownych zawodników (w tym jednego napastnika) to jest szansa na walkę o baraże w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...