Skocz do zawartości

Czy powrócą lata świetności?


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesień

 

Rozgrywki:

 

Ligue 1:

 

[5/38]

[20] SC Bastia - [2] Olympique Lyon, 2:3, [A. Ngando 9', T. Zeghdane 51' - C. Fierro 3', A. Lacazette 26', J. Ferri 81']

 

[6/38]

[1] Olympique Lyon - [2] Girondins Bordeaux, 4:2, [J. Kembo-Ekoko 6' 49', Y.F. Carrasco 73', M. Rybus 85' - D. Rolan 77', R. Cabella 78']

 

[7/38]

[9] LOSC Lille - [1] Olympique Lyon, 4:2, [V. Love 13' 78'(k), M. Mak 24', M. Amalfitano 69' - B. Engels 25', A. Doucoure 53']

 

[8/38]

[1] Olympique Lyon - [12] Olympique Marsylia, 1:1, [J. Ferri 66' - Dória 28']

 

[9/38]

[12] Toulouse FC - [1] Olympique Lyon, 0:3, [M. Gonalons 3', T. Doumbia 77'(sam), C. Fierro 85']

 

Liga Mistrzów:

 

faza grupowa [1/6]

Olympique Lyon - Manchester United, 1:5, [J. Kembo-Ekoko 48' - P. Jones 21', Z. Ibrahimovic 45'(k) 72'(k), M. Depay 53' 79']

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

[7/10]

Czechy - Islandia, 2:1, [J. Zmrhal 16', L. Kozak 71' - R. Gislason 60']

 

[8/10]

Czechy - Włochy, 1:3, [M. Nespor 28' - A. Candreva 13', S. Zaza 38' 45'+1]

 

Patrząc na to, co wyczynialiśmy we wrześniu należy powiedzieć, że był to cholernie ciężki miesiąc. W Ligue 1 poszło nam nawet nawet, ale oczywiście wysoka porażka z LOSC Lille bardzo bolała. Tym bardziej, że trafiła się zaraz po eurowpierdzielu z Manchesterem United. Angielska ekipa pokazała nam miejsce w szeregu, ale nie ma się czym przejmować. Grupę mamy ogólnie łatwą, więc z awansem nie powinno być kłopotów. Co prawda zaliczamy falstart, ale teraz przed nami zdecydowanie łatwiejsze spotkania. Natomiast z reprezentacją Czech zaliczamy ważne zwycięstwo z Islandią i niestety, kolejną porażkę z Włochami. Oznacza to, że spadliśmy na trzecie miejsce za Czarnogórę i w ostatnich dwóch meczach będziemy musieli zdobyć komplet punktów, by myśleć o awansie. Wszystko nadal w naszych rękach.

 

W meczu z Olympique Marsylią zadebiutował najlepszy z naszych juniorów. Zastąpił on na lewej flance defensywy słabo spisującego się ostatnio Digne. Zagrał pełny mecz, zanotował ocenę "7.0" i pokazał świetną grę. Jest to materiał na przyszłą gwiazdę zespołu! Przed Wami Jonathan Bailly.

 

Odnośnik do komentarza

Październik

 

Rozgrywki:

 

Ligue 1:

 

[10/38]

[1] Olympique Lyon - [18] EN Avant de Guingamp, 0:0

 

[11/38]

[4] AS Monaco - [2] Olympique Lyon, 2:2, [M. Gonalons 51'(sam), A. Traore 84' - M. Gonalons 11', C. Fierro 71']

 

[12/38]

[2] Olympique Lyon - [10] FC Lorient, 2:1, [J. Bailly 10', M. Yanga-Mbiwa 22' - D. Ndlovu 72']

 

Liga Mistrzów:

 

faza grupowa [2/6]

Videoton - Olympique Lyon, 0:4, [Y.F. Carrasco 15' 49' 56', A. Lacazette 51']

 

faza grupowa [3/6]

Olympique Lyon - Fenerbahce, 3:1, [A. Lacazette 2', M. Gonalons 83', M. Yanga-Mbiwa 90' - A. Pereira 35']

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

[9/10]

Czarnogóra - Czechy, 1:2, [S. Jovetic 10' - V. Darida 24', O. Vanek 42']

 

[10/10]

San Marino - Czechy, 0:3, [O. Vanek 63' 74' 75']

 

Październik był bardzo dziwnym miesiącem. W każdym meczu mieliśmy sporą przewagę nad rywalem, a mimo to nie zawsze nam się udało wygrać. Kłopot polegał na wykańczaniu akcji! Co z tego, że na przykład z San Marino oddaliśmy 49 strzałów, jak tylko trzynaście weszło w światło bramki, a z tego powstały trzy gole. To tylko jeden z przykładów, których było zdecydowanie więcej. Oprócz tego już drugi miesiąc gramy bez Hirvinga Lozano, który załapał długą kontuzję, a dodatkowo strasznie słabo gra Digne. Coraz bardziej przemawia do mnie to, by w zimie sprzedać go za dobre pieniądze i na dobre postawić na młodziaka.

Kolejnym problemem są drobne kontuzje, gdzie co chwila ktoś wypada ze składu. To denerwuje, bo zdarza się to Lopesowi i Lacazettowi, a więc dwóm podstawowym piłkarzom.

Październik w Ligue 1 kończymy na drugim miejscu, mając jednak tyle samo punktów co PSG, ale ciut gorszy bilans bramkowy. Nie jest źle! W Lidze Mistrzów natomiast zrobiliśmy to, co do nas należało. Z dwoma słabszymi ekipami wygrywamy i zdobywamy komplet potrzebnych punktów, które pozwoliły nam wskoczyć na drugie miejsce w grupie. W eliminacjach do Mistrzostw Świata również udało nam się osiągnąć założony cel. Na dwa spotkania przed końcem byliśmy za plecami Czarnogóry, więc w bezpośrednim pojedynku musieliśmy wygrać. Zrobiliśmy to, choć łatwo nie było, a ostatnia kolejka dla nas była tylko formalnością. To pozwoliło nam skończyć eliminacje na drugiej pozycji w grupie i awansować do meczów barażowych. Szkoda, że tak jak dwa lata temu nie załapaliśmy się bezpośrednio z drugiego miejsca do turnieju, no ale cóż...

 

Sytuacja po eliminacjach:

 

Gr.1

1. Włochy [28], 2. Czechy [22], 3. Czarnogóra [20], 4. Islandia [12], 5. Łotwa [6], 6. San Marino [0]

 

Gr. 2

1. Niemcy [23], 2. Francja [22], 3. Bośnia [16], 4. Gruzja [15], 5. Norwegia [10], 6. Malta [1]

 

Gr. 3

1. Anglia [27], 2. Portugalia [27], 3. Rumunia [16], 4. Estonia [10], 5. Irlandia [6], 6. Wyspy Owcze [1]

 

Gr. 4.

1. Holandia [25], 2. Serbia [22], 3. Szwecja [16], 4. Walia [13], 5. Cypr [5], 6. Macedonia [4]

 

Gr. 5

1. Belgia [26], 2. Grecja [18], 3. Słowacja [16], 4. Bułgaria [15], 5. Litwa [11], 6. Liechtenstein [0]

 

Gr. 6

1. Chorwacja [26], 2. Białoruś [20], 3. Szkocja [18], 4. Izrael [14], 5. Kazachstan [7], 6. Andora [0]

 

Gr. 7

1. Irlandia Północna [22], 2. Ukraina [21], 3. Turcja [19], 4. Albania [12], 5. Mołdawia [8], 6. Azerbejdżan [3]

 

Gr. 8

1. Szwajcaria [21], 2. Austria [14], 3. Słowenia [12], 4. Luksemburg [5], 5. Finlandia [3]

 

Gr. 9

1. Hiszpania [24], 2. Dania [16], 3. Polska [13], 4. Węgry [2], 5. Armenia [2]

Odnośnik do komentarza

Listopad

 

Rozgrywki:

 

Ligue 1:

 

[13/38]

[2] Olympique Lyon - [17] FC Metz, 2:1, [N. Kante 56', W. Faes 61'(sam) - H. Sacko 67']

 

[14/38]

[1] PSG - [2] Olympique Lyon, 6:1, [A. Morata 1' 58' 59', M. Verratti 10', S. Mustafi 36', E. Cavani 77' - M. Cornet 50']

 

[15/38]

[2] Olympique Lyon - [18] Angers SCO, 3:0, [A. Lacazette 15'(k) 50', M. Cornet 65']

 

Liga Mistrzów:

 

faza grupowa [4/6]

Fenerbahce - Olympique Lyon, 1:3, [A. Tas 37' - C. Fierro 13'(k) 39', J. Kembo-Ekoko 55']

 

faza grupowa [5/6]

Manchester United - Olympique Lyon, 5:1, [A. Candreva 12', Z. Ibrahimovic 21' 78', F. Ferreyra 61', M. Depay 84' - N. Kante 73']

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

baraże [1/2]

Czechy - Portugalia, 1:2, [M. Rabusic 48' - J. Moutinho 30', C. Ronaldo 90'+1(k)]

 

baraże [2/2]

Portugalia - Czechy, 3:2d, [N. Oliveira 32', B. Silva 95', R. Sanches 119' - O. Mazuch 45'+1, V. Darida 78']

 

Informacją listopada jest brak awansu reprezentacji Czech na Mistrzostwa Świata! Mimo heroicznej walki i bardzo dobrego drugiego meczu, nie daliśmy rady w dogrywce. Oddychający rękawkami zawodnicy, niestety ale doprowadzili do straty dwóch goli i piękny sen się skończył. Czteroletnia walka o najważniejszą imprezę świata niestety, nie zostanie zapisana do udanych. Jedyną pozytywną sprawą jest to, że mimo wszystko moja osoba pojedzie na Mistrzostwa Świata! Mimo świętowania awansu, swojego selekcjonera zwolniła Ghana i to właśnie tam będę kontynuował reprezentacyjną przygodę.

 

Oprócz tego, oczywiście toczyliśmy boje na łamach klubowej piłki. Tam należy wspomnieć o totalnym rozpiździelu przeciwko PSG. Książęta z Paryża zrobili nam z dupy kisiel i rozbili w piach, wbijając aż sześć bramek. Dramat! Oprócz tego poszło całkiem dobrze. W Lidze Mistrzów po wygraniu w czwartej kolejce z Fenerbahce zapewniamy sobie awans, więc dwa ostatnie mecze nieco odpuszczam.

Odnośnik do komentarza

@ No niestety, póki co nie dajemy sobie rady ze światowym topem, ale PSG już tam pyknęliśmy, więc nie jest najgorzej.

 

Grudzień

 

Rozgrywki:

 

Ligue 1:

 

[16/38]

[13] Racing Club de Lens - [3] Olympique Lyon, 0:3, [A. Lacazette 22' 65', Joris Delle 57'(sam)]

 

[17/38]

[2] Olympique Lyon - [17] Evian TG FC, 6:1, [A. Lacazette 18'(k) 50'(k) 83', J. Ferri 40', C. Fierro 56', J. Kembo-Ekoko 77' - R. Costa 59']

 

[18/38]

[8] AS Saint-Etienne - [2] Olympique Lyon, 1:1, [N. Roux 85' - N. Kante 5']

 

[19/38]

[3] Olympique Lyon - [7] Stade Rennais FC, 2:0, [C. Fierro 35'(k), H. Lozano 72']

 

Liga Mistrzów:

 

faza grupowa [6/6]

Olympique Lyon - Videoton, 5:0, [H. Lozano 20', Y.F. Carrasco 22', C. Fierro 45' 62', M. Yanga-Mbiwa 54']

 

Coupe de la Ligue:

 

4. runda

Olympique Lyon - AC Ajaccio, 3:2, [H. Lozano 37', C. Fierro 64' 71' - M. Farhan 39' 75']

 

Jak widzicie grudzień był dla nas bardzo dobrym miesiącem. Prawdą jest jednak też to, że nie mieliśmy trudnych rywali. Dużo dało też przejście na grę dwoma napastnikami, gdzie Fierro z Lacazettem wykonali świetną robotę. Należy również dodać, że zarówno z Evian TG, jak i AC Ajaccio od drugiej minuty graliśmy w dziesięciu, po czerwonych kartkach odpowiednio dla Yanga-Mbiwa i Ferriego. W Ligue 1 zakończyli rok kalendarzowy ze stratą trzech punktów do liderującego PSG, ale też i jednym meczem rozegranym mniej. Dobrze to wróży! W Lidze Mistrzów dopełniliśmy formalności i wyszliśmy z grupy na drugiej lokacie inkasując dwanaście punktów. W Coupe de la Ligue gramy dalej i oby nam się wiodło jak najdłużej!

Odnośnik do komentarza

Najlepsza Jedenastka Roku Ligue 1:

1. Toulouse FC

 

FIFA Ballon d'Or:

1. Lionel Messi (FC Barcelona), 2. Cristiano Ronaldo (Real Madryt), 3. Neymar (FC Barcelona)

 

Europejski Złoty Chłopiec:

1. Dele Alli (Tottenham)

 

Dostałem ofertę przedłużenia współpracy z Olympique Lyon i oczywiście ją zaakceptowałem. Teraz umowa będzie ważna do czerwca 2021 roku.

 

Styczeń 2018

 

Rozgrywki:

 

Ligue 1:

 

[20/38]

[15] FC Nantes - [2] Olympique Lyon, 0:0

 

[21/38]

[5] OGC Nice - [3] Olympique Lyon, 0:2, [A. Lacazette 15', H. Lozano 66']

 

[22/38]

[2] Olympique Lyon - [8] Stade Malherbe Caen, 4:1, [H. Lozano 21', A. Lacazette 35', M. Gonalons 45', D. Lovren 79' - A. Delort 51']

 

[23/38]

[2] Olympique Lyon - [19] SC Bastia, 3:0, [C. Fierro 18' 90'+2, J. Kembo-Ekoko 86']

 

Coupe de la Ligue:

 

ćwierćfinał

PSG - Olympique Lyon, 2:1d, [C. Pavón 49', B. Matuidi 110' - C. Fierro 33']

 

Puchar Francji:

 

9. runda

Olympique Lyon - US Orleans, 6:0, [H. Lozano 16', A. Lacazette 31', C. Fierro 32', M. Cornet 78' 87' 89']

 

Jak podsumować styczeń? Szczerze mówiąc byłem zadowolony z gry moich podopiecznych, za wyjątkiem jednego spotkania. Moi piłkarze jak tylko słyszą nazwę PSG, to robią się sztywni. Co prawda byliśmy w tym spotkaniu zespołem lepszym, stwarzającym większą liczbę sytuacji, jednak co z tego, jak nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Zamiast strzelać to podawaliśmy, natomiast zamiast podawać to strzelaliśmy i to z reguły daleko od bramki. Przegraliśmy to w głowach i tyle było naszej gry w Coupe da la Ligue. Szkoda, bowiem Paryżanie wyszli w mocno rezerwowym składzie, a i tak sobie z nami poradzili.

Odnośnik do komentarza

Luty 2018

 

Rozgrywki:

 

Ligue 1:

 

[24/38]

[3] Girondins Bordeaux - [2] Olympique Lyon, 0:1, [C. Fierro 9']

 

[25/38]

[2] Olympique Lyon - [9] LOSC Lille, 3:0, [A. Lacazette 1', C. Fierro 46', M. Gonalons 61']

 

[26/38]

[5] Olympique Marsylia - [2] Olympique Lyon, 2:2, [Z. Milidrag 68' 86' - M. Cornet 1', J. Ferri 76']

 

 

Liga Mistrzów:

 

1. runda [1/2]

Olympique Lyon - Chelsea Londyn, 2:3, [M. Cornet 45' 79' - P. Aubameyang 53', Willian 73', D. Costa 90'+1]

 

Puchar Francji:

 

dziesiąta runda

SO Romorantin - Olympique Lyon, 0:4, [A. Lacazette 8' 41', H. Lozano 13', E. Mammana 82']

 

jedenasta runda

Olympique Lyon - AJ Auxerre, 2:1, [A. Lacazette 44', D. Lovren 57' - G. Jobava 69']

 

 

------

 

JA PIERDOLE. Wczoraj został mi jeden do dokończenia miesiąca, więc zapisałem grę, wyłączyłem i zgasiłem kompa. Teraz wchodzę sejw jest, ale nie można go wczytać! CO ZA SCIERWO! Wrzucam wyniki dla podglądu, co działo się w ostatnim miesiącu tej kariery. W ogóle co ciekawe, odpalam FM-a to wszystkie ustawienia mi się pokasowały do standardowych... Dziwne to, bo to po raz pierwszy mi się dzieje z tymi ustawieniami. SKANDAL! Do poprzedniego zapisu na innym slocie nie chcę wracać, gdyż jest on na początku spotkań sparingowych przed sezonem 17/18, a więc prawie trzydzieści pięć meczów do nadrobienia i zupełnie inaczej by się działo... Powiedzmy sobie szczerze, będę próbował coś naprawiać, ale informatykiem to ja nie jestem. Jeśli się nie uda do wieczora, to wtedy temat będzie do zamknięcia. Jeśli tak będzie, to podejrzewam że szybko wrócę z innym tematem, bo mam go w głowie, a dodatkowo kończy mi się remont i mam lekko czasu... Swoją drogą możecie dawać jakieś ciekawe pomysły, które można wdrożyć w najniższych dostępnych ligach - wezmę to pod uwagę!

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, CancuN napisał:

Niestety nie, ale zauważyłem, że sejwy padły nie tylko w FM! Nie wiem do końca co było przyczyną, ale ten temat definitywnie jest do zamknięcia.

No cóż, szkoda jak zawsze takiej popsutej zabawy. Zamykam i czekamy na nową karierę.

Pamiętaj o 3 sejwach w różnych miejscach na dysku :profesor: 

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...