Skocz do zawartości

Taktyka poprzez analizę


Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Yau napisał:

Ja takim zespołem starał bym się grać piłkę Simeone. Mocny fizycznie oraz dobrze czytający defensywne aspekty gry zespół, zdolny do ostrego pressingu. 

Kto jest twoim pierwszym przeciwnikiem i w jaki sposób gra? :) 

 

Cześć cieszę się,że mi odpowiedziałeś to jaką byś ustawił formację,styl gry,mentalność oraz jakie byś dał polecenia drużynie i role wykorzystując tą analizę?

Moim przeciwnikiem jest RC Strasbourg poniżej podam Ci screeny mocnych i słabych stron przeciwnika.
1VBDU0Q.png

Jak coś to jest doklejane czyli ciąg dalszy. Kliknij parę razy w zdjęcie powinno być w dużym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Yau napisał:

To jaką ustawiłbym formację, styl, mentalność czy polecenia zależy od tego jakimi zawodnikami dysponuję. 

 

Gdy ustawiam zespół pod przeciwnika bardziej interesuje mnie jego formacja i kluczowi gracze niż mocne i słabe strony. 

 

Takimi dysponuje piłkarzami https://sortitoutsi.net/football-manager-2018/team/865/olympique-lyonnais ,nikogo nie kupowałem.Jakbyś wykorzystał formację i kluczowych piłkarzy przeciwnika do taktyki :)

Odnośnik do komentarza

Nie spodziewałem się że to Lyon. Pytanie jakie mi się nasuwa: Dlaczego chcesz dobierać taktykę pod przeciwnika będąc jedną z najlepszych drużyn ligi? 

Dysponując twoimi piłkarzami, bawiłbym się w tworzenie taktyki pod Ndombele, bo to lepsza wersja Yaya Toure :D 

 

Uogólniając: jeśli przeciwnik gra 442 (a tak wygląda z raportu który wkleiłeś) to staram się wyeksponować brak defensywnego pomocnika w tej układance. Najefektywniej ustawiając przynajmniej jednego piłkarza na pozycji AMC, np. rozgrywającego. Można również korzystając z braku AMC w 442 zagrać rozgrywającym na pozycji DP, zazwyczaj ma wtedy pełną swobodę w rozprowadzaniu piłki. Jednocześnie dobrze jest podkulić ogon na skrzydłach gdzie 442 może sporo namieszać. 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Yau napisał:

Nie spodziewałem się że to Lyon. Pytanie jakie mi się nasuwa: Dlaczego chcesz dobierać taktykę pod przeciwnika będąc jedną z najlepszych drużyn ligi? 

Dysponując twoimi piłkarzami, bawiłbym się w tworzenie taktyki pod Ndombele, bo to lepsza wersja Yaya Toure :D 

 

Uogólniając: jeśli przeciwnik gra 442 (a tak wygląda z raportu który wkleiłeś) to staram się wyeksponować brak defensywnego pomocnika w tej układance. Najefektywniej ustawiając przynajmniej jednego piłkarza na pozycji AMC, np. rozgrywającego. Można również korzystając z braku AMC w 442 zagrać rozgrywającym na pozycji DP, zazwyczaj ma wtedy pełną swobodę w rozprowadzaniu piłki. Jednocześnie dobrze jest podkulić ogon na skrzydłach gdzie 442 może sporo namieszać. 

 

Dobra prosto z mostu jestem totalnym amatorem tej gry (jeszcze) i na niczym się nie znam widzę,że jesteś bardziej doświadczony i znasz tą grę :) Przejmujesz Lyon i jaką taksę ustawiasz..Jak chcesz to napisz,jak nie chcesz to też spoko.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia. Nie wiem jaką piłkę lubisz, nie wiem prawie nic. Zazwyczaj zaczynam grę gdy mam jakiś pomysł lub inspirację z prawdziwego świata. 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z FM'em to pierwsze co przychodzi mi do głowy to po prostu próbuj wielu rzeczy, oglądaj jak działają i nie zniechęcaj się! 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Yau napisał:

Nie mam pojęcia. Nie wiem jaką piłkę lubisz, nie wiem prawie nic. Zazwyczaj zaczynam grę gdy mam jakiś pomysł lub inspirację z prawdziwego świata. 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z FM'em to pierwsze co przychodzi mi do głowy to po prostu próbuj wielu rzeczy, oglądaj jak działają i nie zniechęcaj się! 

 

Jak ty nie masz pojęcia to ja tym bardziej też nie chcę oglądać całego meczu,żeby patrzeć jak się zachowują..Może dam sobie spokój ta gra jest dla mnie za trudna pod względem fizycznym i psychicznym xD

Odnośnik do komentarza
 
Jak ty nie masz pojęcia to ja tym bardziej też nie chcę oglądać całego meczu,żeby patrzeć jak się zachowują..Może dam sobie spokój ta gra jest dla mnie za trudna pod względem fizycznym i psychicznym xD



Posluchaj sztabu szkoleniowego, ustaw którąś z formacji jaką uznają za najsilniejszą dla Twojego składu, nie dodaj za wielu poleceń, albo wcale ich nie dodaj, a póżniej spacja :) jak w pierwszym meczu nie zadziała to nic nie zmieniaj, cierpliwie rozegraj kilka spotkań, najwyżej robiąc kosmetyczne zmiany, nie miotaj się zmieniając taktykę co 45 minut :)
Odnośnik do komentarza

Ustawiłem najlepsze role dla moich piłkarzy w poleceniu ind. zawodnicy ofensywni mają wysoki pressing i mniej strzałów,defensywni zawodnicy mają krótsze krycie,a środkowi obrońcy krótsze krycie + więcej ryzykownych podań i jak na razie wyniki są w miarę dobre.Ustawienie 4-2-4.

Najlepszych ról nie mają tacy piłkarze jak (boczni obrońcy) + Fekir,który gra obok Mariano.Jak na razie moje wyniki to.

 

Lyon 2:0 Strasbourg

Rennes 2:5 Lyon

Lyon 1:1 Bordeaux

Nantes 0:3 Lyon.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, matias882 napisał:

Ustawiłem najlepsze role dla moich piłkarzy w poleceniu ind. zawodnicy ofensywni mają wysoki pressing i mniej strzałów,defensywni zawodnicy mają krótsze krycie,a środkowi obrońcy krótsze krycie + więcej ryzykownych podań i jak na razie wyniki są w miarę dobre.Ustawienie 4-2-4.

Najlepszych ról nie mają tacy piłkarze jak (boczni obrońcy) + Fekir,który gra obok Mariano.Jak na razie moje wyniki to.

 

Lyon 2:0 Strasbourg

Rennes 2:5 Lyon

Lyon 1:1 Bordeaux

Nantes 0:3 Lyon.

Wiecie co nie pomagajcie mi w tej grze ja po prostu jestem za nią za głupi nic z taktyką nie robię ustawiam im tylko najlepsze role i jest jednak tak samo jak wtedy..Tak jak mówiłem tak gra nie jest na mój móżg.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...