Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Sensei

Subnautica

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, musisz zbudować taki pływający „dok” najpierw. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skonstruowałem seamotha.

Spoiler

Nie mam jeszcze żadnych ulepszeń, ale może z tą maszyną i działkiem grawitacyjnym znajdę wejście do Aurory. Póki co 3 próby nie udane. Mam wrażenie, że jednak mogło być coś przy silnikach, chociaż tam pływają jakieś spore wężowe bestie i póki co efektywnie "przekonywały mnie" do odpuszczenia sobie. A że mam pecha spotykać je nocą, to zauważam je praktycznie z ich pyskiem przy moim. BRRRRR!

Dostałem kolejny 'distress call', ale 300 metrów pod powierzchnią brzmi bardzo niepokojąco.

Odpłynąłem trochę w stronę przeciwną do Aurory, ale tam z kolei stężenie ryb podobnych do piaskowych rekinów przekonało mnie, że nie warto ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomocy! 

Chcę ponownie dopłynąć do pływającej wyspy, ale.... nie pamiętam, gdzie ona była

:sad: chciałbym w bazie zasiać sobie znalezione tam rośliny... :sad: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Feanor nadal nie masz blueprintu na te latarnie do oznaczania drogi?

Stań na twojej kapsule ratunkowej, skieruj obraz jak na zdjęciu

0885D14D0DDC43C29BAB86C57064EFB390D6B186

Potem obróć się o 45 stopni w prawo i płyń około 1200 metrów, powinieneś trafić.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spoiler

Dopłynąłem do wyspy z jakimś portalem obcych. Póki co skan nie potrafił wyjaśnić do czego to, ale zaintrygowała mnie historia rozbitków, w obu bazach na szczytach. Ponadto miło w końcu zobaczyć ląd. Seamoth jest wspaniałym wynalazkiem.

@Senseijakie latarnie? Jest coś co dodaje punkty widoczne na mapie niezależnie gdzie jestem? Tak jak wezwania z radia??

Spoiler

Swoją drogą komunikaty przesyłane radiem są bardzo klimatyczne. Wiadomo, nikogo nie znajdujemy, ale to pogłębia poczucie samotności. Gdy jest nadzieja na uratowanie kogoś (czego ofkorz w samej mechanice gry nie spodziewam się, ale immersja!) odkrywam zniszczone kapsuły i czasem info, że ktoś gdzieś uciekł itp. Tylko ta j... woda!!! Ciągle tracę nawet do dnia, aby ją przygotować na kolejną wyprawę, bo coraz większe problemy mam z różowymi rybkami :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@z0nk Yup, zdecydowanie polecam pierw porządnie przetrzepać wszelakie wraki oraz bazy, znajdziecie tam mnóstwo blueprintów a dopiero potem bierzcie się za jakąś konkretniejszą eksplorację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, z0nk napisał:
  Ukryj zawartość

Dopłynąłem do wyspy z jakimś portalem obcych. Póki co skan nie potrafił wyjaśnić do czego to, ale zaintrygowała mnie historia rozbitków, w obu bazach na szczytach. Ponadto miło w końcu zobaczyć ląd. Seamoth jest wspaniałym wynalazkiem.

@Senseijakie latarnie? Jest coś co dodaje punkty widoczne na mapie niezależnie gdzie jestem? Tak jak wezwania z radia??

Ukryj zawartość

Swoją drogą komunikaty przesyłane radiem są bardzo klimatyczne. Wiadomo, nikogo nie znajdujemy, ale to pogłębia poczucie samotności. Gdy jest nadzieja na uratowanie kogoś (czego ofkorz w samej mechanice gry nie spodziewam się, ale immersja!) odkrywam zniszczone kapsuły i czasem info, że ktoś gdzieś uciekł itp. Tylko ta j... woda!!! Ciągle tracę nawet do dnia, aby ją przygotować na kolejną wyprawę, bo coraz większe problemy mam z różowymi rybkami :<

Co do wody, to rób tę syntetyczną, daje dwie butelki za jednym razem. 

Ale właśnie to jest fajne w tej grze, że nie ma tu jednej drogi. Ja na przykład bawię się w budowanie bazy obecnie :)

ale jakaś latarnia by mi się przydała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze jedno: widziałem chyba jakiegoś

ducha

:o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Feanor napisał:

Co do wody, to rób tę syntetyczną, daje dwie butelki za jednym razem.

Jak mam sól to produkuję :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soli jest sporo na zachód od kapsuły, wśród czerwonej trawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pograłem trochę jeszcze i poza dorobieniem się stacji dokowania pojazdów fabuła poszła dalej.

Spoiler

Byłem ciekaw co uniemożliwi statkowi handlowemu uratowanie mnie z planety. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się zestrzelenia go. Naturalnie ruszyłem sprawdzić o co chodzi i jestem pewien, że wyspy, którą znalazłem tam nie było ^^ w każdym razie sprawdziłem placówkę, najpierw z zewnątrz, znajdując drugi nieaktywny portal, potem wszedłem do środka. Całą drogę spodziewałem się śmierci i pułapek, tymczasem poza odkryciem paru informacji, karabinu obcych i małej kulki mogącej wysadzić całą planetę, nie wydarzyło się nic. Oczywiście zdobyłem zapisy o innych placówkach.

Ah no i aktywowałem portal, który przenosi mnie między tą placówką, a wyspą, którą najpierw znalazłem. Robi się ciekawie, ale nadal czuje się jakbym raczkował w tej grze. Koniec końców oznaczyłem sobie radiolatarnią lokalizację i czekam co dalej.

A przed dopłynięciem na plażę spotkałem obcego wyglądającego trochę jak illithid z d&d. W sumie poza wyciągnięciem mnie z mojego stateczku, który dumnie nazwałem mantis 1 nie zrobił mi nic, ale ciekaw jestem czy to obcy, jeden z tych który wybudował tą placówkę, czy tylko jakaś wyjątkowa ryba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy da się tu uskuteczniać rolnictwo? Pewnie nie, bo ciężko byłoby wyjaśnić tak szybki wzrost roślin, ale intrygują mnie te donice i „koryta” które mogę wybudować w bazie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze: w jakich skałkach znajdę lit?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w tych piaskowych łupkach z tego co pamiętam

e:albo nie? w sumie tam jest złoto srebro, ale litu trochę miałem, chyba kwestia głębokości i odpowiedniego typu jaskini.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Feanorznajduję go w jasiniach około 200-300 metrów pod wodą, leżącego luźno bez rozłupywania czegokolwiek. Mało bo mało, ale zawsze. Był też w jakiś łupkach, ale których to nie pamiętam :P

Spoiler

Do tego chyba pierwsze znalazłem w jaskini na wyspie z urządzeniem strażniczym. W jaskini na powierzchni, do której wchodziło się ścieżką z plaży

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi