Skocz do zawartości
Do końca czerwca będą trwać wybory do ModTeamu.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Pulek

Duch błękitno-morski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.06.2018 o 19:28, Lucifer Morningstar napisał:

Swietnie. Zawsze wtedy można bardziej się wczuć w cała historię. Suche wyniki to jednak trochę za malo;) 

Oj, zdecydowanie. To nie ulega żadnym wątpliwościom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Druga część sezonu był zaskakująca.

Zaskakująca dla mnie, dla naszych kibiców, dla naszego zarządu, ale chyba też dla wielu fanów piłki we Francji. Wszak okazało się, że beniaminek, który w pierwszej rundzie uprawiał tę samą dyscyplinę co reszta drużyn z ligi, to jednak robił to niefrasobliwe, żeby nie powiedzieć niezdarnie, a już najdobitniej: głupio. Tracone na potęgę bramki, nieskładna gra w obronie, błędy indywidualne wołające o pomstę do nieba… 

Nagle jednak, w drugiej części sezonu, Le Havre zaprezentowało się z całkowicie odmienionej strony. Ciężkie 2 tygodnie pracy tuż po nowym roku, w połączeniu z ustabilizowaniem pierwszej jedenastki zespołu i w sumie brakiem kontuzji, pozwoliły na odwrócenie losów drużyny. W pierwszych czterech spotkaniach rundy rewanżowej Ligue 1 nasz zespół zgromadził fantastyczny bilans: 3 zwycięstwa i 1 remis. Strasbourg, Amiens i Lille pozostawaliśmy w pokonanym polu, natomiast z zespołem Dijon podzieliśmy się punktami.

Zimny prysznic przyszedł całkiem szybko, albowiem po raz drugi w tym sezonie daliśmy wbić sobie 6 goli – po tym spotkaniu Kylian Mbappe prawdopodobnie mógł już udzielić na spokojnie wywiadu Pani Elodie Gossuin. Strzelona przez nas bramka, autorstwa Aliouiego, to naprawdę tego dnia był maks, na który było nas stać. Paris Saint-Germain grało w silnym (choć nie najsilniejszym!) składzie, ale widać było u nich chęć rewanżu po pamiętnym 2:2 na Stade Oceane. Neymar, Kingsley Coman i wspomniany Mbappe urządzili sobie dziadka, a my w tej grze robiliśmy za pachoły porozstawiane po całym placu. W szatni jednak nie mogło być mowy o jakichkolwiek nerwach i krzykach; raczej przekazałem swoim zawodnikom, że tak właśnie gra piłkarska czołówka Europy, i żeby się nie poddawali po tym niepowodzeniu. Miałem nadzieję, że siłą spokoju i pokazem wsparcia przekażę tym chłopakom (a także wszystkim członkom sztabu szkoleniowego), że nie tylko zwycięstwa, ale i porażki odnosimy wspólnie.

aTQszhv.jpg

To było w lutym.

5 marca doszło do dwóch, wydawałoby się kompletnie nie związanych ze sobą wypływów informacji.

Wpierw, z samego rana – tuż przed meczem z AS Monaco –, gruchnęła wiadomość o odejściu Prezesa Vincenta Volpa z Le Havre. Akurat w tym czasie byliśmy na przedmeczowym zgrupowaniu pod Hawrem, gdy mój asystent, Lilian Nalis, przekazał mi tę informację, biorąc mnie na stronę.

sRJlwIR.jpg

SZOK.

Jeszcze kilka tygodni temu, ten sam dziennikarz który jako pierwszy w lipcu tamtego roku podał do publicznej wiadomości informację o planowanym odejściu naszego sternika, powtórzył swoje insajderskie info o odejściu Volpa, lecz nie kłopotałem się tym, by uzyskać zaprzeczenie tej informacji od naszego szefa. Zwyczajnie uznałem, że gdyby coś takiego miało się wydarzyć, to Prezes zdecydowałby się wpierw zakomunikować to pracownikom klubu.

Cóż…

Alain Lavoie, ów dziennikarz, trafił w sedno. Nasza porażka 2:5 z wiceliderem z Księstwa zeszła totalnie na drugi plan wobec zamieszania, które powstało wokół klubu. Już następnego dnia nasz rzecznik prasowy przekazał do mediów informację, że to, co jeszcze wczoraj było rewelacjami miejscowego dziennikarza, dziś stawało się faktem. Wraz z dniem 29 kwietnia klub miał zostać przejęty w ręce Katarczyka, Tarika Abdulaziza Al-Naamę i jego konsorcjum, którego był reprezentantem.

lyPBItj.jpg

Drugą informacją datowaną na 5 marca było… a, zresztą, zobaczcie sami:

yNOS2aq.jpg

W mediach dziennikarze licytowali się, ile pieniędzy wpadnie dzięki temu transferowi do naszego klubu. 5, 8, 10, 12 milionów euro? Thierry Marais to naprawdę kozak (jak na swój wiek), i podczas letniego okienka transferowego będę musiał poważnie się zastanowić, co zrobić z jego przyszłością. Prawdopodobnie dużo będzie też zależało od agenta piłkarza, który wydaje się być całkiem obrotny, i chyba niekoniecznie musi to działać na korzyść piłkarza. Umówmy się tak – Thierry to świetny dzieciak i naprawdę dobry piłkarz z ogromnym potencjałem, ale czy to już jest moment na wykonanie kroku do wielkiego Manchesteru United…? Mam wątpliwość.

W całym tym zamieszaniu najlepiej odnaleźli się piłkarze, którzy – jakby nie zważając na wszechobecnie latające kule – grali po prostu jak z nut. Nie było marudzenia, psioczenia, złych min czy brzydkich bąków. Była ostra gra w piłkę, która przynosiła efekty. W drugiej rundzie w polu pokonanych pozostawiliśmy choćby:

- Olympique Lyon – wygrana na wyjeździe 4:2 po bramkach Leivy, Fontaina, Bretona i Sauvaga;
- Olympique Marsylia – 6:2 (!!!) u siebie, po koncercie moich zawodników, choć trzeba oddać, że OM był tuż po bardzo trudnym meczu z Lyonem;
- Toulousa – wygrana różnicą dwóch goli z – co by nie było – zespołem, który w przyszłym roku miał grać w Lidze Europy.

- do tego dochodziły bardzo wyrównane pojedynki z Niceą (2:2 po świetnym meczu), remis z Reims (ostatecznie 6. Miejsce w lidze), a nawet pechowa porażka z Bordeaux.

50klhhr.jpg

Po sezonie przyjdzie czas na podsumowaniu, albowiem mam wrażenie, że nadchodzące miesiące mogą być przełomowe dla klubu. Na głos, publicznie, nikt nie chciał tego przekazać, lecz w szatni, między sobą, piłkarze wspominali coś o Europie.

M4pOoMe.jpg

WgOgGZL.jpg

O piłkarskiej Europie.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Katarczyk sypnął kasą :D?

Graty, bardzo dobra druga połowa sezonu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uuu szejkowie syna kasą i za rok będzie walka o mistrza. Szczesciarz z ciebie:). 

Jak zobaczyłem info, że Włoch na trybunach to byłem pewien, że jest przymierzany do zastąpienia cię w roli trenera;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kolek23, @Lucifer Morningstar - muszę Was zmartwić, ale... nie! Mam nieodparte wrażenie, że nowy właściciel chce na klubie jeszcze zarobić, aniżeli pompować w niego kasę. Przynajmniej na tę chwilę tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Pulek napisał:

@kolek23, @Lucifer Morningstar - muszę Was zmartwić, ale... nie! Mam nieodparte wrażenie, że nowy właściciel chce na klubie jeszcze zarobić, aniżeli pompować w niego kasę. Przynajmniej na tę chwilę tak to wygląda.

Uwielbiam takie zmiany właścicieli :D U mnie ostatnio "przed zmianą" - 100mln£ na transfery i rozbudowa  infrastruktury , a po zmianie skasowany budżet transferowy i anulowanie rozbudowy infrastruktury :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsze kiedy ta zmiana następuje w trakcie okna transferowego i embargo blokuje ostatnie możliwe szaleństwo ^^

Przynajmniej prezes nie postanowił Cię zwolnić ;)

• Uwielbiam 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przybycie Katarskiego właściciela i jego świty (w nowym zarządzie klubu znajdowało się 3 Katarczyków i 3 Francuzów) wprowadziło mnóstwo spekulacji wokół Le Havre.

Klub przemienił się w Spółkę Akcyjną i został wprowadzony na giełdę papierów wartościowych. Co to znaczyło dla nas, pracowników klubu? Teoretycznie nic. Prezes Tarik – bo tak kazał się do siebie zwracać Pan Abdulaziz Al-Naama – zapowiedział, że na razie będzie się tylko i wyłącznie przyglądał pracy całego zespołu (w rozumieniu sztabu i piłkarzy), i mamy działać zupełnie tak, jak to było dotychczas.

Wśród szeregu spekulacji, o których wspomniałem, chyba najbardziej powszechna stała się informacja o rychłym dopływie katarskich pieniędzy do naszego skarbca, co miało się z kolei przełożyć na ogromny budżet transferowy. O to też zapytałem naszego nowego prezesa, lecz ten się tylko uśmiechnął, powiedział kilka zdań rodem z korporacyjnego języka dla prezesów, po czym ładnie spuentował w stylu: no nie! W skrócie: o żadnym zastrzyku pieniędzy nie ma mowy, klub powinien sam na siebie zarabiać, a wobec tego, że doszło do przekształcenia w spółkę akcyjną, to powinny znaleźć się fundusze na wypłaty dywidendy. Nie brzmi to jak typowy język katarskiej ropy naftowej, co nie? 

Sezon 2020/2021 zakończyliśmy na 9. miejscu w Ligue 1. Czy to pozycja zła, dobra, czy średnia, to już musiał ocenić każdy z klubu z własnej perspektywy.

Jeśli chodziło o mnie, to postanowiłem podsumować sobie 3 lata z drużyną, która w tej chwili reprezentowała błękitno-morskie koszulki z herbem salamandry na koszulce. Przez te trzy sezony kadra zmieniała się niemalże co rok, lecz właśnie w tej chwili, po zakończeniu sezonu, mogę dokonać właściwych ocen i podsumowań piłkarzy, którzy byli w pierwszym zespole. Jest tu wielu młodych, wręcz bardzo młodych zawodników, ale są też tacy, którzy lada moment przejdą na drugą stronę rzeki. Są tacy, którzy byli tu na długo przed moim przyjściem do Hawru, natomiast wielu innych to już efekt pracy całego zespołu skautingowego i szkoleniowego.

Oto moja drużyna, armia, ARMIA!, za którą stanę murem zawsze i wszędzie.

Pokochajcie ten zespół tak samo, jak i ja go kocham.

[MAJ 2021]

imię i nazwisko / narodowość / wiek / staż w klubie / kontrakt do / miesięczna pensja / wartość

rozegrane mecze / gole strzelone / asysty / kluczowe podania / nota (dotyczy wszystkich rozgrywek)

BRAMKARZE:

1. Johny PLACIDE / Haiti :Haiti:  / 33 lata / w klubie od 11 lat (poza klubem od 2012 do 2017) / kontrakt do 2022 / pensja 28k € / wartość 1,1 mln €
32 mecze / 55 goli straconych / 7 czystych kont / 0 kluczowych podań / nota 6,90

Nasz trzeci w kolejce kapitan, legenda klubu, ulubieniec kibiców. Opuścił klub w 2012 roku, kiedy zdecydował się zamienić ówczesne drugoligowe Le Havre na beniaminka Ligue 1, zespół Reims. Później jeszcze grał kolejno w Guingamp i Oldham, by - już za moich rządów - powrócić na stare śmiecie. Johny to wspaniały facet, jeden z liderów obecnej szatni, a także po prostu dobry bramkarz. Na pewno wypełni kontrakt do końca, a później będziemy się zastanawiali, co dalej. Ciekawostka - Placide był bohaterem jednego z weekendów piłkarskich, kiedy to zdobył piękna bramkę na wagę remisu w 89. minucie wyjazdowego meczu z Dijon. Jak go nie kochać?!

-. Carlos ROLO / Portugalia :Portugal: / 19 lat / w klubie od 2 lat (poza klubem od 2021) / kontrakt do 2022 / pensja 6k € / wartość 550 tys. €
20 meczów / 25 goli straconych / 5 czystych kont / 0 kluczowych podań / nota 6,99

Huh, wielka nadzieja, tak moja jak i całego klubu. Przychodził jako 17 latek z zamysłem, by kiedyś tam się przebić do kadry pierwszego zespołu. Jego rozwój jednak zaskoczył wszystkich w sztabie szkoleniowym, łącznie ze mną. Rolo w trakcie obecnego sezonu zaczął nieco mącić atmosferę upominaniem się o granie, i będąc szczerym, byłem bliski na niego mocniej postawić. Problem jednak rozwiązał się poniekąd sam, albowiem Carlos drugą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Realu Sociedad, gdzie rozegrał aż 17 spotkań, pokazując się z naprawdę dobrej strony. Nadchodzący sezon będzie dla niego decydujący, choć dużo też będzie zależało od tego, czy zechce przedłużyć swój kontrakt. Cóż, zobaczymy.

13. Yahia FOFANA / Francja :France: / 20 lat / w klubie od 6 lat (poza klubem w 2020) / kontrakt do 2021 / pensja 2,4k € / wartość 7,5 tys. €
1 mecz / 1 gol stracony / 0 czystych kont / 0 kluczowych podań / nota 6,90

Wychowanek, który jest w kadrze pierwszego zespołu od 3 ligi, ale występy zbiera okazjonalnie. Prawdopodobnie przedłużę z nim kontrakt na jeszcze sezon, no bo jednak bramkarz-wychowanek jako trzeci w kolejce do grania jest lepszy, niż bramkarz-nie-wychowanek.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkością czcionki się nie bawimy :eusa_naughty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Makk, buuu, naprawdę? Pewnie jest to gdzieś napisane?

Szczerze mówiąc to szkoda, bo akurat do konkretnych opków wchodzą tylko Ci, którzy chcą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Makk napisał:

Wielkością czcionki się nie bawimy :eusa_naughty:

Dlaczego? To brzmi jak zakaz rodem z poprzedniej epoki forum, kiedy baza nie była z gumy.

• Dzięki! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę 'życie na krawędzi', no ale jednak skorzystam z rozmiarów czcionek, żeby jakoś tam w miarę wyglądało :) najwyżej mnie zbanujecie!

imię i nazwisko / narodowość / wiek / staż w klubie / kontrakt do / miesięczna pensja / wartość

rozegrane mecze (wejścia z ławki) / gole strzelone / asysty / kluczowe podania / nota (dotyczy wszystkich rozgrywek)

PRAWI OBROŃCY:

12. Joao OLIVEIRA / Portugalia :Portugal: / 22 lata / w klubie od 2 lat / kontrakt do 2023 / pensja 30,5k € / wartość 2,4 mln €
23(1) mecze / 0 goli / 1 asysta / 15 kluczowych podań / nota 6,95

Drugi przedstawiciel Portugalii w naszym zespole, były gracz U21 tej reprezentacji, zakupiony przez nas 2 lata temu za 550 000 euro z Sportingu Lizbona. Solidność, to przede wszystkim cechowało Oliveirę. Dość szybko zaaklimatyzował się w grupie, można powiedzieć, że był takim połączeniem pomiędzy bardzo młodą częścią zespołu a tymi starszymi. Traktowany przeze mnie jako pierwszy wybór na prawej stronie obrony.

2. Barnabas BESE / Węgry :Hungary: / 27 lat / w klubie od 5 lat / kontrakt do 2022 / pensja 19,5k € / wartość 1,5 mln €
14(1) meczów / 0 goli / 0 asyst / 5 kluczowych podań / nota 7,09

Barnabas, czyli facet, który grając z nami w 3 lidze wciąż dostawał powołania do pierwszej kadry Węgier. Bardzo doceniam jego charakter, bo zawsze przystępując do sezonu traktuje go jako obrońcę na rotację, a kończę rozgrywki z Barnabasem jako podstawowym obrońcą. Jeśli nie stanie się nic bardzo niespodziewanego, to zostanie z nami na wiele lat w roli właśnie rotującego na prawej obronie.

21. Clement MICHELIN / Francja :France: / 24 lata / w klubie od 4 lat / kontrakt do 2021 / pensja 17k € / wartość 32 tys. €

6(9) meczów / 0 goli / 0 asyst / 1 kluczowe podanie / nota 6,75

Idealne uzupełnienie składu, tak lewej jak i prawej obrony. Na 99% zaproponuję mu nową umowę z zastrzeżeniem roli zaplecza zespołu. Myślę, że powinien z nami zostać na kolejny sezon.

LEWI OBROŃCY:

3. Francisco VARELA / Hiszpania :Spain: / 26 lat / w klubie od 1 roku / kontrakt do 2023 / pensja 31,5k € / wartość 1,8 mln €
27 meczów / 0 goli / 5 asyst / 21 kluczowych podań / nota 7,29

Kupiony za ledwie 300 tysięcy euro Hiszpan prosto z Levante, które wtedy spadło do Segunda Division. Jego wartość już skoczyło 6-krotnie, i myślę, że to jeszcze nie jest jego limit. Idealnie pasuje do naszej taktyki - przypomnę, że w naszym ustawieniu prawy obrońca ma bardziej zabezpieczać tyły (rola obrońcy ze wsparciem), natomiast lewa strona traktowana jest jako mocny, ofensywny korytarz dla szybkiego, wybieganego zawodnika. I tym kimś właśnie dla nas jest Varela.

27. Baba TRAORE / Francja :France: / 27 lat / w klubie od 4 lat / kontrakt do 2021 / pensja 19k € / wartość 110 tys. €
6(3) meczów / 0 goli / 0 asyst / 4 kluczowe podania / nota 6,78

Wszystko wskazuje na to, że to pierwszy z zawodników, który nie przeszedł próby generalnej, którą były występy w Ligue 1. To trudny moment, ale będę życzył Babie dobrego miejsca do kontynuowania kariery.

14. Ferran CUADRADO / Francja :France: / 16 lat / w klubie od 3 lat / kontrakt do 2023 / pensja 2,1k € / wartość 300 tys. €
6 meczów / 0 goli / 0 asyst / 2 kluczowe podania / nota 6,85

Już jako 14 letni chłopak zrobił na mnie dobre wrażenie, grając wtedy jeszcze w zespołach juniorskich jako... lewoskrzydłowy. Jako piętnastolatek został przeze mnie przesunięty do pierwszej drużyny z jasno określonym celem, aby przyuczać się do roli lewego obrońcy. Rok później rozegrał już na tej pozycji 6 spotkań na poziomie Ligue 1. Jeśli tylko będzie pracował jak dotychczas, to może stać się naszym podstawowym lewym obrońcą na przestrzeni 2-3 lat.

ŚRODKOWI OBROŃCY:

5. Romain CORREIA / Francja :France: / 21 lat / w klubie od 1 roku / kontrakt do 2023 / pensja 50 € / wartość 1,1 mln €
38 spotkań / 1 gol / 2 asysty / 9 kluczowych podań / nota 7,00

Kupiony przed tym sezonem, z nadzieją na wypełnienie luki po Dembele, który opuścił nas za 7 milionów euro. Dał sobie radę, grał bardzo dużo, a jego wiek pozwala wierzyć, że jeszcze się rozwinie na pozycji środkowego obrońcy, chociaż... Correia jest odpowiedzialny w naszym systemie za wyprowadzanie piłki, często musi szukać nietuzinkowych zagrań przez dwie linie, i zdarzało się, że to u niego szwankowało. Tak się złożyło, że szykujemy tu piękny transfer, o którym będzie się mówiło jeszcze latami w Hawrze. Za darmo!

4. Harold MOUKOUDI / Francja :France: / 24 lata / w klubie od 8 lat / kontrakt do 2023 / pensja 39k € / wartość 4,2 mln €
20(2) spotkań / 2 gole / 0 asyst / 1 kluczowe podanie / nota 7,10

Wice-kapitan, świetny człowiek, dobry piłkarz. W takiej właśnie kolejności. Może nie powala swoimi umiejętnościami piłkarskimi, ale do roli obrońcy, który ma zrobić porządek, nadaje się perfekcyjnie. Jest w klubie już od 8 lat, był z nami w 3 lidze, i właściwie rok w rok należy do wyróżniających się graczy. Szkoda, że na początku tego sezonu doznał kontuzji, która wykluczyła go na ponad 3 miesiące, bo właśnie wtedy odczuliśmy, jak ważnym jest ogniwem.

22. Bradley DANGER / Francja :France: / 23 lata / w klubie od 6 lat (poza klubem 2018/2019) / pensja 9,5k € / wartość 26,5 tys. €
13(1) spotkań / 1 gol / 0 asyst / 2 kluczowe podania / nota 6,81

Grał w sumie trochę z braku-laku w momencie, gdy zespół nawiedziły kontuzje. Nie mogę powiedzieć aby zawiódł, ale każdorazowo, gdy wypisywałem na tablicy jego nazwisko na odprawie przedmeczowej, czułem lekkie mrowienie w brzuchu. Takie nieprzyjemne mrowienie.

Ciekawostka - zagrał we wszystkich 3 spotkaniach, gdzie straciliśmy >5 bramek. Mamy podejrzanego? Teraz tak sobie myślę, że przystąpienie do rozgrywek z tylko dwójką stoperów na odpowiednim poziomie było moim ogromnym błędem.

39. Sylvain MOREAU / Francja :France: / 17 lat / w klubie od 4 lat / pensja 4k € / wartość 160 tys. €
8 spotkań / 0 goli / 0 asyst / 0 kluczowych podań / nota 6,90

Młodzież, przyszłość, nadzieja. To tak w 3 słowach. Kolejny sezon rozpocznie jako 4 w kolejce do gry, więc ma szansę na złapanie więcej minut. Po kolejnym sezonie podejmę decyzję, czy zostanie u nas na dłużej, czy odeślę go na wypożyczenie.

Pytanie do odwiedzających - tak jest okej? Chcielibyście coś jeszcze wiedzieć o kadrze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że bez kasy to szejkowskie przejęcie, ale fajnie, że się zżyłeś z drużyną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi