Skocz do zawartości

Duch błękitno-morski


Pulek

Rekomendowane odpowiedzi

[WRZESIEŃ 2022]

 

imię i nazwisko / narodowość / wiek / staż w klubie / kontrakt do / miesięczna pensja / wartość

 

BRAMKARZE:

 

25. Johny PLACIDE / Haiti :Haiti:  / 34 lata / w klubie od 12 lat (poza klubem od 2012 do 2017) / kontrakt do 2023 / pensja 33,5k € / wartość 400 tys. €

 

Johny przed sezonem podpisał nowy kontrakt z klauzulą przedłużenia go (przez klub) o rok. Jego rola zdecydowanie wykracza poza boisko - to nie tylko bramkarz, ale też dobry duch drużyny i członek rady zespołu. Jeśli chodzi o sprawy piłkarskie - będzie zmiennikiem dla młodszego kolegi, a także ma pewne miejsce na mecze pucharowe.

 

1. Carlos ROLO / Portugalia :Portugal: / 21 lat / w klubie od 3 lat (poza klubem od 2021) / kontrakt do 2025 / pensja 30,5k € / wartość 3 mln €

 

Make or break. Albo pozamiata system i zostanie jednym z najlepszych golkiperów w lidze, co może wywindować go do czołówki bramkarz młodego pokolenia, albo... albo sprzedam go po sezonie do jednego z 300 klubów, które się nim interesują.

 

PRAWI OBROŃCY:

 

2. Barnabas BESE / Węgry :Hungary: / 28 lat / w klubie od 6 lat / kontrakt do 2025 / pensja 34k € / wartość 1,4 mln €

 

Człowiek-legenda Le Havre. W tym sezonie przewiduję dla niego pozycję rezerwowego, ponieważ...

 

19. Elias LOPEZ / Argentyna :Argentina: / 22 lata / w klubie od miesiąca / wypożyczony do 2024 / pensja 13k € / wartość 4,9 mln €

 

...trafił do nas Elias Lopez. River Plate zgodziło się na 2 letni okres wypożyczenia do naszego klubu, a my dzięki temu zyskaliśmy prawdopodobnie najlepszego prawego obrońcę, jakiego Hawr zobaczył od kilkunastu lat. Mam nadzieję, że tym ruchem zamknę temat naszej prawej flanki, którą w tamtym roku biegały tabuny przeciwników.

 

3. Scheick SONGOMO / Francja :France: / 18 lat / w klubie od 4 lat / kontrakt do 2024 / pensja 1,7k € / wartość 300 tys. €

 

Wychowanek, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Dijon. Nawet przez chwilę zastanawiałem się, czy znowu gdzieś go nie wypożyczyć, ale... Scheick zrobił na mnie świetne wrażenie w sparingach przedsezonowych, do tego bardzo dobrze prezentuje się w reprezentacji U19 swojego kraju. I jeszcze jeden ważny czynnik - jest pierwszym zmiennikiem na pozycję lewego obrońcy.

 

LEWI OBROŃCY:

 

3. Francisco VARELA / Hiszpania :Spain: / 27 lat / w klubie od 2 lat / kontrakt do 2024 / pensja 31,5k € / wartość 3,4 mln €

 

Jedyny lewy obrońca w kadrze, trochę taki rodzynek, ale akurat na rynku był totalny kryzys jeśli chodzi o opcję na dublera dla Vareli. Dublera, albowiem Hiszpan będzie miał w tym sezonie pewny pierwszy plac - zasłużył na to bardzo równą postawą w poprzednim roku piłkarskim.

 

ŚRODKOWI OBROŃCY:

 

4. Harold MOUKOUDI / Francja :France: / 25 lata / w klubie od 9 lat / kontrakt do 2023 / pensja 39k € / wartość 3,3 mln €

 

Jeszcze rok temu absolutny pewniak do wyjściowego składu, ale po letniej rewolucji w obronie będzie musiał się mocno postarać o minuty. O minuty, ale i o przedłużenie kontraktu. Moukoudi jest w Hawrze od 9 lat, grał tu o wiele prędzej aniżeli ja zjawiłem się w klubie, no i przyznam, że mam do niego trochę słabości. Na pewno dostanie swoje szanse, ale nie chciałbym już teraz decydować o jego przyszłości. Dodam jeszcze, że budzi bardzo duże zainteresowanie wśród klubów Ligue 1 (raczej tych średniaków i niżej), więc ofertę wygasającego kontraktu będę musiał mu przedstawić najpóźniej w grudniu.

 

5. Diogo LEITE / Portugalia :Portugal: / 23 lata / w klubie od lipca / kontrakt do 2026 / pensja 91k € / wartość 9,5 mln €

 

Trafił do nas bardzo późno, bo ledwie na tydzień przed zamknięcie okienka transferowego. Skłamałbym, gdybym powiedział, że Leite był naszą jedynką na pozycji celów transferowych na środek obrony, ale też fakt jest taki, że jeszcze na początku lipca moglibyśmy tylko pomarzyć o jego ściągnięciu. W FC Porto, z którego go wyciągnęliśmy, doszło w letnim okienku do sporej rewolucji, co koniec końców sprawiło, że Diogo stał się tam obrońcą numer 3 lub 4. I wtedy my, cali na biało... nie no, targowanie się z Portugalczykami rozpoczęliśmy od 12 milionów euro, a skończyliśmy na 8 milionach (po stosownych klauzulach, a jak!). To bardzo dużo pieniędzy jak na środkowego obrońcę, ale mając w pamięci poprzednie rozgrywki, kiedy to właśnie środek obrony nawalił najbardziej... Leite jest środkowym obrońcą, ale gra też bardzo dobrze w piłkę, co w naszej taktyce na jego pozycji jest bardzo ważne, wszak jego rola to grający piłką obrońca.

 

27. Marc DALEMBERT / Francja :France: / 17 lat / w klubie od lipca / kontrakt do 2025 / pensja 30,5k € / wartość 2,7 mln €

 

Huh, tu może być wysoko, bardzo wysoko. Nie chciałbym przesadzić z zachwytami, ale... czy tu przypadkiem nie zjawił się nowy Rafa Varane?!

 

15. Steven ROGER / Belgia :Belgium: / 19 lat / w klubie od 1 roku / kontrakt do 2025 / pensja 37k € / wartość 2,2 mln €

 

Debiut w pierwszej reprezentacji Czerwonych Diabłów w wieku 19 lat, zmieniając tym samym wieloletniego kapitana, Vincenta Kompanego? Brzmi dumnie! Steven Roger to piłkarz, w związku z którym wiązałem olbrzymie nadzieje przed poprzednim sezonem, ale młody Belg chyba tej presji nie dźwignął. Grał dużo, ale bardzo nierówno. Zobaczę jak się potoczy rywalizacja na środku obrony, ale dopuszczam myśl, że pozwolę temu chłopakowi na wypożyczenie już w zimie, żeby nie stopować jego rozwoju. I niech popełnia błędy gdzie indziej!

 

ŚRODKOWI POMOCNICY:

 

7. Jean-Pascal FONTAINE / Francja :France: / 33 lata / w klubie od 17 lat / kontrakt do 2023 / pensja 47,5k € / wartość 1,3 mln €

 

Nie wiem, co tu można więcej napisać? Fontaine podpisał w końcu nowy kontrakt, jest absolutnie najważniejszą osobą tej szatni, ale powolutku ustępuje miejsca młodszym kolegom. Wzór do naśladowania i pełen profesjonalista, tak w jednym zdaniu. Myślę, że we wszystkich rozgrywkach rozegra około 25-30 spotkań, oczywiście o ile zdrowie mu na to pozwoli. 

 

6. Thierry MARAIS / Francja :France: / 19 lat / w klubie od 5 lat / kontrakt do 2025 / pensja 91k € / wartość 10,25 mln €

 

Ja już wiem, ja już mam na niego plan. Zostanie z nami na zawsze, i jeszcze jeden dzień dłużej. Już w tej chwili jest naszym kluczowym piłkarzem, a po zmianie agenta (nareszcie!!!) dorósł do decyzji, by związać swoją przyszłość z Hawrem na dłużej. Ma kontrakt do 2025 roku, z opcją przedłużenia na jeszcze kolejny rok.

 

Piłkarsko... Lepsza fizycznie wersja naszego kapitana. Naprawdę nie mogę się go nachwalić, ale uwierzcie mi, że to cud pokoleniowy - w miejsce jednego absolutnego TOPOWEGO zawodnika wchodzi drugi, który zdaje się być jego kopią, może nieco lepiej podrasowaną.

 

20. Titouan SAUVAGE / Francja :France: / 20 lat / w klubie od 2 lat / kontrakt do 2027 / pensja 89k € / wartość 6,5 mln €

 

4 krotna! podwyżka skłoniła go do podpisania najdłuższego kontraktu w drużynie. Titouan gra w roli mezzali w naszej taktyce z 3 środkowych pomocników, i jest w zasadzie kluczem do szybkiego transportu piłki w boczne strefy boiska. Krótko mówiąc - od jego dyspozycji zależy bardzo wiele we wszystkich tych meczach 'na styku'. Sauvage zdecydowanie dorósł na przestrzeni ostatniego roku, a przedsezonowe sparingi ujawniły w potencjał, który w nim drzemie. Zresztą, ten pięcioletni kontrakt to też oznaka zaufania z mojej strony - rynek jest niesamowicie ubogi w zawodników tego typu, mogących grać na takiej pozycji jak mezzala.

 

8. Bryan ACOSTA / Honduras :Honduras: / 28 lat / w klubie od 1 roku / kontrakt do 2024 / pensja 39k € / wartość 4,5 mln €

 

Honduranin który dołączył do nas rok temu. Przewiduję go do roli podstawowego piłkarza na środku pomocy z rolą długodystansowca. Reprezentant kraju z doświadczeniem na boiskach Ligue 1, do tego chłodna głowa i niesamowita para w płucach. Powinien być naszym motorem napędowym.

 

16. Mickael NORTH / Francja :France: / 19 lat / w klubie od lipca / kontrakt do 2025 / pensja 29,5k € / wartość 1,6 mln €

 

Kupiony jako uzupełnienie składu, na pewno dostanie swoje szanse w tym długim sezonie. Jego transfer przeprowadziłem na zasadzie wzmocnienia środka pola, albowiem w poprzednim sezonie brakowało nam na tej pozycji głębi. 

 

21. Alix PEREIRA / Francja :France: / 19 lat / w klubie od 1 roku / kontrakt do 2023 / pensja 4,8k € / wartość 235 tys. €

 

Uzupełnienie składu, po prostu. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w lidze belgijskiej, gdzie pokazał się z naprawdę dobrej strony. Jest szóstym w kolejce zawodnikiem do grania w środku pola.

 

PRAWOSKRZYDŁOWI:

 

10. Alexandre ROUYER / Francja :France: / 19 lat / w klubie od 1 roku / kontrakt do 2025 / pensja 46,5k € / wartość 5,25 mln €

 

Rouyer - 7 meczów, 6 goli, 4 asysty w MME. Przejął dychę od Taouiego. A, zresztą, rozpisałem się na jego temat dość dosadnie (KLIK!) - teraz po prostu czas, aby udowodnił swoją przydatność do zespołu i wziął na siebie ciężar robienia gry ofensywnej naszego zespołu.

 

14. Joao Carlos TEIXEIRA / Portugalia :Portugal: / 29 lat / w klubie od 1 roku / kontrakt do 2024 / pensja 76k € / wartość 4,3 mln €

 

Rezerwowy skrzydłowy do grania na którejkolwiek z flanek. Ja go kwalifikuję na prawe skrzydło, choć całkiem nieźle czuje się też na lewej stronie. 

 

LEWOSKRZYDŁOWI:

 

23. Nahuel LEIVA / Argentyna :Argentina: / 25 lata / w klubie od 2 lat / kontrakt do 2024 / pensja 72k € / wartość 5,25 mln €

 

Docelowy następca Taouiego na pozycji lewoskrzydłowego, schodzącego napastnika. Ten facet jest po prostu stworzony do naszej taktyki, kwestia tylko tego, czy będzie potrafił wydobyć z siebie wszystko to, co ma najlepsze, czyli: drybling, ciąg na bramkę i wykończenie akcji. To kolejny z coraz liczniejszej grupki Argentyńczyków w naszym zespole, ale chyba też najbardziej 'europejski', wszak Nahuel zbierał piłkarskie szlify w szkółce Barcelony - pokora w podejściu do pracy? Jasne! Ale też pewność siebie i bezczelność w pojedynkach indywidualnych na zielonej murawie. To może być jego sezon.

 

11. Lucas OCAMPOS / Argentyna :Argentina: / 28 lat / w klubie od lipca / kontrakt do 2026 / pensja 91k € / wartość 5,75 mln €

 

Co bardziej wtajemniczeni, którym nieobojętny był los Les Ciel et Marine, zwrócili uwagę na transfer Ocamposa, mając w pamięci fiasko negocjacji z poprzedniego roku. W przypadku Argentyńczyka doskonale pasuje powiedzenie ‘co się odwlecze, to nie uciecze’ – skrzydłowy, któremu w poprzednie lato na drodze do Le Havre stanęła kontuzja, tym razem podpisał kontrakt bez żadnych przeszkód. Okoliczności również było nieco inne, chyba bardziej nam sprzyjające – Lucas pozostawał na wolnym transferze, więc nie trzeba było płacić za niego kwoty odstępnego, a i z jego agentem udało się wynegocjować lepsze warunki, niż w poprzednim roku. Konkurencja o podpis była ogromna, ale byłem dziwnie spokojny, że to my wygramy ten wyścig.


Ocampos to tak naprawdę pierwsze, duże nazwisko sprowadzone na Stade Oceane. Miałem w zasadzie tylko chwilę zawahania, czy podpisywać z nim kontrakt, w obawie o to, czy piłkarz tego formatu odnajdzie się w takim małym środowisku jak Hawr. Raport naszego analityka rozwiał moje wątpliwości – według niego, Ocampos to bardzo pracowity piłkarz, lojalny facet i profesjonalista pełną gębą. Piłkarsko to skarb – 27 lat, doświadczenie w największych klubach we Francji, do tego świetne umiejętności i cechy przywódcze. Ostatnie 2 lata to ledwie 700 minut w Marsylii, ale myślę, że u nas tego czasu do gry znajdzie zdecydowanie więcej, a kto wie, może okaże się kluczowym zawodnikiem? Kontrakt podpisaliśmy 4 letni ze statusem piłkarza pierwszego zespołu.
 

NAPASTNICY:

 

9. Giuliano MARINELLI / Aregentyna :Argentina: / 22 lata / w klubie od lipca / kontrakt do 2026 / pensja 74k € / wartość 13,25 mln €

 

Materiał na absolutną gwiazdę całej Ligue 1 (no, może z wyłączeniem Neymara, Mbappe, Correi, Cavaniego, Fekira, Lo Celso, Asensio, Lemara... yyy). Ciężko uwierzyć, ale ten chłopak nie łapał się do wyjściowego składu w Boca Juniors, więc wpierw został wypożyczony do Estoril (22 gole w Primeira Liga, w tym gole strzelone Porto, Sportingowi i Benfice - wszystkie na moich oczach!!!), a teraz dołączył do nas za 7 500 000 €. Jeśli jest jakiś piłkarz skrojony pod naszą taktykę, to właśnie Giuliano. Skauci wyrażali się o nim bardzo pochlebnie, lecz dopiero, gdy wybrałem się osobiście do Portugalii na rekonesans, to zyskałem pewność, że to gracz dla nas.

 

Oczekiwania wobec niego są jasne i przejrzyste - na przestrzeni całego sezonu ma huknąć 20 goli, innej opcji nie widzę. Czas - start!

 

22. Domingo MARTIN / Hiszpania :Spain: / 20 lat / w klubie od miesiąca / wypożyczony do 2023 / pensja 30k € / wartość 4,6 mln €

 

Gdy już byłem w zasadzie pewny co do podpisania Marinelliego, to na horyzoncie pojawił się on. Domingo Martin, bo o nim mowa, został przedstawiony mi przez naszego nowego skauta, który był Hiszpanem, i hiszpańską ziemię znał jak własną kieszeń. Martin to piłkarz Villarrealu, a może racze piłkarz trochę Villarrealu, a trochę ich rezerw. Reprezentant młodzieżówki swojego kraju, który w 21 występach zdobył 11 goli. Do nas przychodzi na rok, a jedyne koszta które ponosimy to tez związane z jego pensją.

 

Jego roczne wypożyczenie, które udało się zorganizować, zawierało w sobie klauzulę wykupu na poziomie 9,5 miliona euro. Myślę, że jeśli ten chłopak się sprawdzi, to pieniądze nie będą największym problemem przy jego ewentualnym wykupie.

 

***

 

Podsumowując...

 

:France: - 9

:Argentina: - 4

:Portugal: - 3

:Belgium: - 1

:Spain: - 2

:Hungary: - 1

:Haiti: - 1

:Honduras: - 1

 

Ale wszyscy porozumiewają się po :France: !!!

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Makk napisał:

Można prosić o poprawkę posta, bo na ciemnym skinie prawie cały post ma biały podkład. :>

Wolę nie edytować, żeby czcionki nie pozmieniać. 

O masz, niezły bałagan zrobiłem :keke:

 

dzięki za zwrócenie uwagi :przytul: już poprawiłem, powinno być ok!

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Pulek said:

(22 gole w Primeira Liga, w tym gole strzelone Porto, Sportingowi i Benfice - wszystkie na moich oczach!!!),

 

Oglądasz mecze potencjalnych wzmocnień? Wszystkich, czy tylko Marinelliego tak scoutowałeś?

 

Eh, aż szkoda, że nie ma screenów :P Pokaż chociaż Dalemberta :P 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lucifer Morningstar napisał:

22 zawodników hmm... chyba i ja się wezmę za odchudzanie kadry. 30 to max co się ostanie. Koniec z hurtowym wypożyczeniami.

Ja jestem zdecydowanie ze szkoły Mourinho, czyli wąska kadra (w moim przypadku zazwyczaj 22-23 zawodników, ale za to kilku uniwersalnych, którzy mogą pokryć kilka pozycji). Zdarza się, że nawet przy tak wąskiej kadrze ktoś marudzi, że mało gra, to co by się działo przy ekipie 30+...? 

 

54 minuty temu, kolek23 napisał:

Oglądasz mecze potencjalnych wzmocnień? Wszystkich, czy tylko Marinelliego tak scoutowałeś?

Zdarza mi się, szczególnie piłkarzy ofensywnych. Lubię sobie pokukać jak się ruszają po boisku i te sprawy

 

54 minuty temu, kolek23 napisał:

Eh, aż szkoda, że nie ma screenów :P Pokaż chociaż Dalemberta :P 

Muszę pracować nad Waszą wyobraźnią! ;)

 

Ale nawiąże kilkoma słowami do tego porównania, bo użyłem go maksymalnie celowo.

 

***

 

Raphael Varane jest wychowankiem RC Lens.

Marc Dalembert jest wychowankiem RC Lens.

 

Varane odszedł z RC Lens w wieku 18 lat.

Dalembert odszedł z RC Lens w wieku 17 lat.

 

Varane rozegrał w RC Lens 21 spotkań przed transferem do Realu Madryt.

Dalembert rozegrał w RC Lens 11 spotkań przed transferem do Le Havre.

 

Varane jest określany jako obrońca grający piłką. Tak samo jak Dalembert.

Varane ma 191 cm wzrostu, tak samo jak Dalembert.

Varane jest Francuzem, tak samo jak Dalembert.

 

Aha, i najważniejsze. Raphael Varane w wieku 29 lat ma rozegranych 90 spotkań w reprezentacji Francji. Dalembert z całą pewnością ma szansę dobić do tego wyniku.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Vami napisał:

Wow nigdy nie oglądałem meczu innej drużyny ;)

Eee, naprawdę? ja sobie lubię na początku sezonu przejrzeć terminarze interesujących mnie drużyn i wybrać się na jakieś szlagiery, typu Real - Barcelona czy Legia - Lech :) i tak jak wspomniałem, zdarza mi się oglądać potencjalne wzmocnienia w akcji :> 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Wysłane:    Cz 05.01.2023  11:47

Od:              al.caveglia@wanadoo.fr 
Do:              accueil@hac-foot.com 
Temat:       Duch błękitno-morski


Drogi Prezesie,
Droga drużyno,
Drogi trenerze,
I wszyscy Wy, którzy pracujecie na chwałę Les Ciel et Marine,


Na wstępie tylko jedno słowo: DZIĘKUJĘ. 


Dziękuję za wszystko to, co już zrobiliście. Jakkolwiek ten sezon się nie zakończy, jak wielka tragedia by się nie stała, to ja Wam, po prostu, z całego serca d z i ę k u j ę. Sprawiliście, że domem moim, mojego syna, i mojego wnuka stał się nasz wspaniały Stadion. Stade Oceane, jak to dumnie brzmi! Jest styczeń, patrzę na termometr który wskazuje ledwie 3 stopnie na plusie, ale w moim sercu jest gorąco. Moje serce płonie, płonie miłością do Klubu. Do Klubu Waszego, jak i Naszego, kibiców. Mam 53 lata i właśnie teraz przeżywam najwspanialsze chwile jako kibic, dumny kibic Le Havre. Potrafiliście sprawić, że w Hawrze o błękitno-morskich barwach rozmawia się wszędzie, po prostu wszędzie. Przy porannej kawie z sąsiadem, podczas zakupów z przypadkowo napotkanymi ludźmi, na towarzyskich spotkaniach… wszyscy żyją tym, co się kręci wokół Klubu. To dzięki Wam cała Francja znowu o nas usłyszała. Dziękuję w imieniu wszystkich, których spotykam na stadionie, na ulicy, w szkołach i kościołach. Dziękuję za ten ogromny ładunek emocji, w który nas wyposażyliście swoimi godnymi występami. Fantastyczny początek sezonu, cudowny, ten gorący – dosłownie! – okres był wspaniały, i nawet porażka z Paryżem nie mogła tego zmącić. No albo kto spodziewał się wtedy tego tryumfu nad Monako? Przyrzekam, że jak sobie przypominam te chwile spędzone z moją rodziną na stadionie, z Denisem i małym Remim… Denis to mój syn, natomiast Remi to moje oczko w głowie. Tak naprawdę to oczko w głowie naszej całej rodziny. Mały Remi ma 8 lat i koszulkę naszej siódemki, Fontaina. No właśnie, tak sobie myślę, że ten trykot jest chyba już na niego za mały. Choć za pasem już nowy sezon, nowa kolekcja… No i właśnie, kiedy byliśmy wtedy we trzech, w tym pamiętnym meczu z 17 września, kiedy gola na 2:0 strzelił nasz kapitan… To były tak wspaniałe chwile, i nawet mógłbym przysiąc, że wtedy dotknęliśmy nieba. Albo to było tylko takie wrażenie, bo Wy o tym nie wiedzieliście. Wy szliście jak burza, nie zatrzymywaliście się choćby na chwilę…
 

JmHKjYq.png

 

Mimo przeciwności losu, mimo parszywego losu, który zesłał plagę kontuzji na nasz zespół… gdy przypomnę sobie ten cholerny październik, gdy niemal co kilka dni dochodziło do kolejnych kontuzji naszych skrzydłowych. Jak Boga kocham, bałem się wtedy otwierać twittera w obawie, że znowu przeczytam o jakiejś zarazie, która nawiedziła jednego z naszych. Przeklęty październik! Ale Wy wszyscy, Wy wszyscy tam, wewnątrz klubu, Ci ludzie od dbania o zdrowie, fizjoterapeuci, lekarze… proszę, pokażcie im ten list, im też należy się DZIĘKUJĘ! 


ZxkoRVT.jpg


Jeśli miałoby się okazać, że to jednak nie ten sezon, że z jakiegoś powodu nie awansujemy to europejskich pucharów, to macie się nie poddawać! Daliście naszemu miastu już tak dużo, tak wiele, że poczekamy jeszcze rok. Albo kolejny. Tej pasji, którą zaszczepiliście wśród mieszkańców nie da się pozbyć od tak, z dnia na dzień. Ciężko na to pracowaliście, swoją postawą na boisku jak i poza nim. Szkółka piłkarska, do której uczęszcza mój mały Remi, to naprawdę wspaniałe miejsce. Właśnie tam wykuwacie charakter wśród tych młodych chłopaków pod przyszłe trudne chwile, które niewątpliwie nastąpią. I ta młodzież... Tak bardzo cieszę się, że młodzież wychowana w Hawrze właśnie tutaj rozwija się piłkarsko, tutaj ma szansę zaistnieć w dorosłej piłce. To dla nas bardzo ważne, że nasze dzieci, które jeszcze kilka lat temu szukały idoli w Paryżu lub Marsylii, teraz mają na wyciągnięcie ręki - ledwie boisko dalej - swoich bohaterów, z którymi mogą się utożsamiać.


K7FPZod.png

 

6A3oves.jpg

 

Jak tylko ten sezon by się skończył, to ja do Was napiszę. Na pewno, macie to jak w banku. Usiądę do komputera, nałożę okulary na nos, i znowu wystukam te kilka zdań. 


Wasz wierny kibic,


Alain Caveglia

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
Cytat

Wysłane:    Pt 06.01.2023  13:11

Od:              accueil@hac-foot.com
Do:              al.caveglia@wanadoo.fr 
Temat:       FW: Duch błękitno-morski

 

Szanowny Panie Alain,

 

Proszę zgłosić się do siedziby Klubu we wtorek, 10 stycznia, w godzinach pomiędzy 14 a 16, celem spotkania z przedstawicielami drużyny piłkarskiej Le Havre, a także w celu odebrania kompletu podpisanych trykotów naszej drużyny.

 

PS. Proszę przyjść z wnukiem.

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół Le Havre

 

Cytat

 

Wysłane:    Cz 05.01.2023  11:47

Od:              al.caveglia@wanadoo.fr 
Do:              accueil@hac-foot.com 
Temat:       Duch błękitno-morski


Drogi Prezesie,
Droga drużyno,
Drogi trenerze,
I wszyscy Wy, którzy pracujecie na chwałę Les Ciel et Marine,


Na wstępie tylko jedno słowo: DZIĘKUJĘ. 


Dziękuję za wszystko to, co już zrobiliście. Jakkolwiek ten sezon się nie zakończy, jak wielka tragedia by się nie stała, to ja Wam, po prostu, z całego serca d z i ę k u j ę. Sprawiliście, że domem moim, mojego syna, i mojego wnuka stał się nasz wspaniały Stadion. Stade Oceane, jak to dumnie brzmi! Jest styczeń, patrzę na termometr który wskazuje ledwie 3 stopnie na plusie, ale w moim sercu jest gorąco. Moje serce płonie, płonie miłością do Klubu. Do Klubu Waszego, jak i Naszego, kibiców. Mam 53 lata i właśnie teraz przeżywam najwspanialsze chwile jako kibic, dumny kibic Le Havre. Potrafiliście sprawić, że w Hawrze o błękitno-morskich barwach rozmawia się wszędzie, po prostu wszędzie. Przy porannej kawie z sąsiadem, podczas zakupów z przypadkowo napotkanymi ludźmi, na towarzyskich spotkaniach… wszyscy żyją tym, co się kręci wokół Klubu. To dzięki Wam cała Francja znowu o nas usłyszała. Dziękuję w imieniu wszystkich, których spotykam na stadionie, na ulicy, w szkołach i kościołach. Dziękuję za ten ogromny ładunek emocji, w który nas wyposażyliście swoimi godnymi występami. Fantastyczny początek sezonu, cudowny, ten gorący – dosłownie! – okres był wspaniały, i nawet porażka z Paryżem nie mogła tego zmącić. No albo kto spodziewał się wtedy tego tryumfu nad Monako? Przyrzekam, że jak sobie przypominam te chwile spędzone z moją rodziną na stadionie, z Denisem i małym Remim… Denis to mój syn, natomiast Remi to moje oczko w głowie. Tak naprawdę to oczko w głowie naszej całej rodziny. Mały Remi ma 8 lat i koszulkę naszej siódemki, Fontaina. No właśnie, tak sobie myślę, że ten trykot jest chyba już na niego za mały. Choć za pasem już nowy sezon, nowa kolekcja… No i właśnie, kiedy byliśmy wtedy we trzech, w tym pamiętnym meczu z 17 września, kiedy gola na 2:0 strzelił nasz kapitan… To były tak wspaniałe chwile, i nawet mógłbym przysiąc, że wtedy dotknęliśmy nieba. Albo to było tylko takie wrażenie, bo Wy o tym nie wiedzieliście. Wy szliście jak burza, nie zatrzymywaliście się choćby na chwilę…
 

JmHKjYq.png

 

Mimo przeciwności losu, mimo parszywego losu, który zesłał plagę kontuzji na nasz zespół… gdy przypomnę sobie ten cholerny październik, gdy niemal co kilka dni dochodziło do kolejnych kontuzji naszych skrzydłowych. Jak Boga kocham, bałem się wtedy otwierać twittera w obawie, że znowu przeczytam o jakiejś zarazie, która nawiedziła jednego z naszych. Przeklęty październik! Ale Wy wszyscy, Wy wszyscy tam, wewnątrz klubu, Ci ludzie od dbania o zdrowie, fizjoterapeuci, lekarze… proszę, pokażcie im ten list, im też należy się DZIĘKUJĘ! 


ZxkoRVT.jpg


Jeśli miałoby się okazać, że to jednak nie ten sezon, że z jakiegoś powodu nie awansujemy to europejskich pucharów, to macie się nie poddawać! Daliście naszemu miastu już tak dużo, tak wiele, że poczekamy jeszcze rok. Albo kolejny. Tej pasji, którą zaszczepiliście wśród mieszkańców nie da się pozbyć od tak, z dnia na dzień. Ciężko na to pracowaliście, swoją postawą na boisku jak i poza nim. Szkółka piłkarska, do której uczęszcza mój mały Remi, to naprawdę wspaniałe miejsce. Właśnie tam wykuwacie charakter wśród tych młodych chłopaków pod przyszłe trudne chwile, które niewątpliwie nastąpią. I ta młodzież... Tak bardzo cieszę się, że młodzież wychowana w Hawrze właśnie tutaj rozwija się piłkarsko, tutaj ma szansę zaistnieć w dorosłej piłce. To dla nas bardzo ważne, że nasze dzieci, które jeszcze kilka lat temu szukały idoli w Paryżu lub Marsylii, teraz mają na wyciągnięcie ręki - ledwie boisko dalej - swoich bohaterów, z którymi mogą się utożsamiać.


K7FPZod.png

 

6A3oves.jpg

 

Jak tylko ten sezon by się skończył, to ja do Was napiszę. Na pewno, macie to jak w banku. Usiądę do komputera, nałożę okulary na nos, i znowu wystukam te kilka zdań. 


Wasz wierny kibic,


Alain Caveglia

 

 

 

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Przecież Caveglia to jedna z gwiazd lyonu;) 

Ale też były gracz Le Havre, który po zakończeniu kariery piłkarskiej przeniósł się nad Sekwanę... :> ale nie ma sprawy, pozdrowię! ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...