Skocz do zawartości

Duma stolicy.


Roczi

Rekomendowane odpowiedzi

Gra: Football Manager 2017
Wersja gry: 17.3.0
Ligi grywalne: Anglia [4], Polska [5], Francja [2], Hiszpania [2], Holandia [2], Niemcy [2], Portugalia [2], Serbia [1], Ukraina [1], Belgia [2], Włochy [2], Chiny [1].
Dodatki: PLU 1.7
Rozmiar bazy danych: Duża

 

logo.png

Klub: KS Polonia Warszawa

Krótka charakterystyka: Głównym bohaterem tej kariery będzie 25-letni mieszkaniec Londynu - Raphael Petru (Profil), który postanowił spróbować swoich sił w polskiej piłce kopanej. Polonia występuje w III lidze, w grupie I. Klubu chyba zbytnio nie muszę przedstawiać - do niedawna rozgrywali mecze w najwyższej lidze, lecz niestety przez "problemy finansowe" klub został zdegradowany o kilka szczebli niżej i teraz tuła się po niższych ligach szukając powrotu na poprzednią ścieżkę (Historia klubu). Choć w realnym świecie im za bardzo ta sprawa nie wychodzi, ja spróbuję za pomocą menadżera wprowadzić ich do Ekstraklasy. Czy mi się uda? Przekonamy się. 

 

Sytuacja w klubie: Kadra jak i sytuacja finansowa nie wygląda za ciekawie. Dostępny budżet na transfery wynosi około 20tys. zł, natomiast na płace możemy przeznaczyć nieco ponad 36 tys. zł, z czego zobowiązania mamy na 30 tys. zł. Pierwszym zauważalnym problemem jest obsada bramki. Drużyna nie posiada dobrego bramkarza, który mógłby stać się filarem klubu na najbliższe lata. Linia obrony wygląda na prawdę przyzwoicie i nie widzę sensu szukać tam wzmocnień na siłę. Pomoc również prezentuje się "w porządku", chociaż i tutaj bym widział kilka wzmocnień. Natomiast w ataku jest tylko Krystian Pieczara i Daniel Gołąbiewski, który już wiem że nie będzie nawet moim drugim wyborem.

 

Okres przygotowawczy: Do rozegrania mamy aż 6 sparingów! Kolejno: Legionovia, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Radomiak Radom, Chojniczanka Chojnice, Hetman Zamość i na końcu KS Łomianki. Wydaje mi się, że jest to wystarczająca liczba sparingpartnerów, by odpowiednio przygotować się do sezonu. Połączenie sparingów z odpowiednimi treningami powinny zaskutkować odpowiednim przygotowaniem zespołu do sezonu. (Terminarz)

 

 

__________________________

Jak na razie to tyle ode mnie, już wkrótce kolejna notka relacjonująca poczynania Warszawskiej Polonii.

 

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Odcinek 1.
"Okres przygotowawczy"

 

Już od pierwszego dnia na stanowisku menadżera Polonii zaczęła się rewolucja w drużynie. Pierwszym 'poszkodowanym' był Michał Zapaśnik (Profil), który został wystawiony na listę transferową. Ponadto klub rozglądał się za potencjalnymi wzmocnieniami. Raphael przekazał zarządowi listę pozycji, które należy wzmocnić, a więc: bramkarz, środkowy/ofensywny pomocnik, skrzydło(prawe) oraz napastnik. Mimo ubogiego budżetu transferowego, zarząd zrealizował wszystkie prośby nowego menadżera.

 

Podsumujmy - okienko transferowe:

 

Odeszli:

Michał Zapaśnik (Profil)

Niestety nie widziałem go w dalszych planach przy budowie składu. Zdecydowanie zbędny zawodnik, mimo tego że to jedyny zawodnik na tą pozycję nie miałem wątpliwości że musimy się rozstać. Dodatkowo cena, którą za niego można było wziąć działała na korzyść transferu. Ostatecznie Michał odszedł do Gryfu Wejherowo za 54 tys. zł, co nieco wzmocniło nasz budżet.

 

Przyszli:

Karol Domzal (Profil)

Młody bramkarz, który ma być tym od którego rozpoczyna się wybór pierwszej 11-stki. Zawodnik przez pewien czas był bez klubu, więc wzięliśmy go z wolnego transferu. 

 

Jorge Gomez (Profil)

Hiszpański skrzydłowy, który wydaje mi się że będzie strzałem w 10tkę! Młody, utalentowany i chyba przerastający swoim poziomem ligę Hiszpan będzie niewątpliwie wartościowym wzmocnieniem pierwszego składu.

 

Maru (Profil)

Pierwszy "obcokrajowca", reprezentant młodzieżowych reprezentacji Maroka - Maru. Został sprowadzony z myślą bycia drugim napastnikiem i tak raczej zostanie. Kolejny piłkarz sprowadzony za darmo z wolnego transferu. Ma za sobą pobyt w Realu, zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Lucas Guedes (Profil)

Chyba każdy fan polskiej piłki zna byłego obrońcę Wisły - Clebera. Właśnie jego syn, Lucas zapowiadał się na jeden z większych talentów i miał realnie powalczyć o skład w Wiśle. Jak wyszło? Sami widzimy, Lucas tułał się po niższych ligach(Lech II) i przez ostatni czas pozostawał wolnym zawodnikiem. Mimo iż będzie to drugi zawodnik spoza UE, postanowiliśmy dać mu szansę na pokazanie swoich umiejętności i odbudowanie formy. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 

____________________________________________________________

 

Na tym koniec transferów, z takim składem można zacząć powoli przygotowywać się do sezonu. W związku z tym przedstawiam raport z meczów towarzyskich (Terminarz), w których zespół zaprezentował się naprawdę dobrze i widać było, że są gotowi na walkę o punkty. Czy Polonii uda się rozpocząć sezon od zwycięstwa? Przekonamy się wkrótce.

Odnośnik do komentarza

@Qu. - Dokładnie, jest to FLUT Skin do 17stki, do 18stki z tego co widzę też jest tylko nie wiem czy mogę tutaj wstawiać link do pobrania. :)

 

____________________________________________________________

 

Odcinek 2.

"Pierwsze koty za płoty"

 

Przyszedł czas na długo wyczekiwaną inaugurację sezonu! Pierwszy mecz przyszło nam rozgrywać na własnym stadionie z zespołem Wartą Sieradz. Mecz, który na papierze powinien przez nas być spokojnie wygrany. Ustawienie 4-2-3-1, odpowiednia motywacja i zaczynamy bój o pierwsze ligowe punkty w sezonie. Od początku drużyna ruszyła do zdecydowanego ataku, lecz mimo tego pierwszy cios zadali gospodarze. W 26 minucie. strzał Szyca z dystansu na słupek paruje Domzal, niestety na tyle niefortunnie odbija piłkę, że ta po kontakcie z słupkiem odbija się od pleców interweniującego bramkarza i wpada do bramki dając prowadzenie gościom. Na domiar złego, dziewięć minut po straconej bramce przyszło nam grać w osłabieniu, bowiem za drugą żółtą kartkę i bezmyślny faul z boiska wyleciał debiutant w zespole, Lucas Guedes. Sprawa zdecydowanie nam się skomplikowała, nie dość że gramy w osłabieniu rywal poczuł wiatr w żagle i zaczął coraz śmielej zagrażać naszej bramce by podwyższyć wynik spotkania. Na szczęście do przerwy udało nam się dowieźć jednobramkową stratę. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że w przerwie muszę coś zmienić, żeby myśleć o jakimś korzystnym wyniku w tym spotkaniu. Dlatego właśnie postanowiłem zmienić formację na dwóch napastników, po czerwonej kartce wyglądało to tak: 4-1-4. W związku z tym z boiska musiał zejść Fabian Pawela, a w jego miejsce wskoczył debiutujący młody Marokańczyk - Maru. Jak się okazało, zmiana formacji była strzałem w 10tkę! Tuż zaraz po wznowieniu gry, fantastyczny przerzut za obronę Nakrosiusa wykorzystuje Krystian Pieczara doprowadzając do remisu. Sprawa wyniku znów stała się otwarta! Po tej bramce "Czarne Koszule" ruszyły zdecydowanie do ataku i nie było widać różnicy, że gramy w osłabieniu. W 55 minucie błąd obrońcy wykorzystuje ponownie Pieczara i wyprowadza nas na prowadzenie. Coś niesamowitego, grając w 10tkę odwracamy losy tego spotkania. W okolicach 70 minuty postanawiam zmienić ustawienie na pierwotne, by już nie grać aż tak ofensywnie. I to był chyba błąd, bo piłkarze Warty zaczęli znów dochodzić do głosu, czego efektem był gol wyrównujący w 88 minucie strzelony przez Szyca. Jak się później okazało, był to gol który ustalił wynik spotkania i podzielił punktami obie drużyny. (Statystyki)

 

Cytat

06.08.2016, [1/34] III Liga Grupa I, Frekwencja: 1 423 widzów

[-] Polonia Warszawa 2:2 Warta Sieradz [-]

26' Domzal (sam.)

35' Guedes (czerw. kartk.)

46' Pieczara

55' Pieczara

88' Szyc

 

Skład: Domzal-Wojdyga,Zembrowski,Nakrosius,Bochenek-Guedes,Marczak-Kluska(78'Wierzbowski),Pawela(46'Maru),Gomez(63'Oświęcimka)-Pieczara
MVP: Krystian Pieczara (Polonia) - 8.8 ocena (2 bramki)

 

Mimo iż byliśmy faworytami, patrząc przez pryzmat przebiegu spotkania możemy się cieszyć z wywalczonego punktu! Kolejnym rywalem będzie zespół Urusa Warszawa - a więc czas na pierwsze derby!

Odnośnik do komentarza

Odcinek 3.

"Co się odwlecze, to nie uciecze"

 

Po pierwszym inauguracyjnym meczu czas na derby z lokalnym zespołem - Ursus Warszawa. Zespół z Warszawy w swoim pierwszym meczu zremisował 1:1 z MKS Ełk, a więc startują do sezonu z tego samego pułapu co my. Mimo iż byliśmy faworytami, dobrze zdawaliśmy sobie sprawę że derby rządzą się swoimi prawami. Na dodatek nie mogliśmy skorzystać z zawieszonego za czerwoną kartkę Lucasa. Patrząc przez pryzmat drugiej połowy w spotkaniu z Wartą trener Petru postanowił wyjść z dwoma napastnikami od samego początku. Daliśmy tym znak, że przyjechaliśmy na stadion im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego po komplet punktów. Już od pierwszej minuty dało się wyczuć, że dobrze zaczynamy wchodzić w to spotkanie. Szybko narzuciliśmy swój styl gry i już w 25 minucie wychodzimy na prowadzenie za sprawą Jorge Gomez'a. Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym idealnie wykorzystuje młody hiszpan, umieszczając piłkę tuż przy okienku bramki. Trzy minuty później mogliśmy świętować dwubramkowe prowadzenie. Znów bohaterem bramki został - Gomez! Po jego strzale z końca pola karnego piłka odbiła się od nogi obrońcy Urusa i myląc bramkarza wpada do siatki. Z minuty na minutę nasza gra wyglądała coraz lepiej i nic nie wskazywało na to, że jest ktoś w stanie odebrać komplet punktów 'Czarnym Koszulom'. Lecz w 53 minucie nadzieję w serca kibiców gospodarzy na zmianę wyniku wlał Ryczek trafiając głową po rzucie rożnym. Mimo tego sytuacja na boisku się nie zmieniła, wciąż dominującą i kontrolującą mecz stroną była Polonia, która "kropkę nad i" postawiła w 84 minucie za sprawą trafienia Woracha z rzutu rożnego. I takim oto sposobem Polonia odnosi pierwsze zwycięstwo pod wodzą młodego anglika! (Statystyki)

 

Cytat

10.08.2016, [2/34] III Liga Grupa I, Frekwencja: 1 315 widzów

[10] Ursus Warszawa 1:3 Polonia Warszawa [7]

25' Gomez

28' Kabala (sam.)

53' Ryczek

84' Worach

 

Skład: Domzal-Wojdyga,Zembrowski(65'Worach),Nakrosius,Bochenek-Oświęcimka(76'Kosiorowski),Marczak-Kluska,Maru,Pieczara(65'Pawela),Gomez

MVP: Jorge Gomez (Polonia) - 8.8 ocena (1 bramka, 1 asysta)

 

Odnosimy cenne pierwsze zwycięstwo. Czy 'Czarne Koszule' podtrzymają dobrą formę i wygrają kolejne spotkania?

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...