Skocz do zawartości

XVIII Zlot CMF - Li(BISKU)piny 2018


Rekomendowane odpowiedzi

A jakiś kontakt masz czy nie?
 
Chociaz to w sumie chyba nie ma większego znaczenia.
 
No to co robimy dalej? Chyba trzeba byłoby się rozliczyć z Vamim, co nie? 

Ja jestem podobnego zdania, nie ma sensu żeby Vami który uratował zlot wiszący na włosku miał jeszcze dziurę w budżecie.
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, enchanter napisał:

@Smętek podrzuć pliz ta strone do BTS-ow :)

beta.btsearch.pl/

 

a co do dongla(taki modem na USB) - to doczytałem, że one nie wspierają agregacji pasm

 

czyli albo stacjonarny router albo router MIWA/MIFI - takie male cudenka niby robiaca za router wifi. o szczegolowych modelach nie napisze, bo nie śledzę, ale szukaj "router z agregacją pasm" 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, klinsmann napisał:

beta.btsearch.pl/

 

a co do dongla(taki modem na USB) - to doczytałem, że one nie wspierają agregacji pasm

 

czyli albo stacjonarny router albo router MIWA/MIFI - takie male cudenka niby robiaca za router wifi. o szczegolowych modelach nie napisze, bo nie śledzę, ale szukaj "router z agregacją pasm" 

Dziękuje bardzo! I wielki szacun, bo miales racje: sprawdzilem pierwsza lokalizacje, ktora mnie interesuje i najblizsze BTSy sa T-mobile i Plusa.

 

I jeszcze pytanie techniczne: BTS operuja na roznych pasmach - jezeli dobrze zrozumialem nie wszystkie modemy oblsuguja wszystkie pasma? Trzeba sprawdzic w dokumentacji czy jest to, ktore mnie interesuje?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, enchanter napisał:

I jeszcze pytanie techniczne: BTS operuja na roznych pasmach - jezeli dobrze zrozumialem nie wszystkie modemy oblsuguja wszystkie pasma? Trzeba sprawdzic w dokumentacji czy jest to, ktore mnie interesuje?

generalnie to LTE działać będzie na pasmach

800Mhz

1800MHz

być może 2100Mhz(Plus chyba testuje, Orange nie pamiętam)

2600Mhz

 

Generalnie im niższa częstotliwość tym większy zasięg, ale niższy przesył. Czyli będąc w zasięgu 800Mhz będziesz miał transmisję ale prędkość nie będzie imponująca. Z drugiej strony jak masz stacje powiedzmy 2600Mhz i jesteś blisko to jak jest pasmo to transfer będzie super. Jak będzie jeszcze 1800 i Twój router wspiera agregację lub telefon(Samsung S7 na przykład, więcej niżej). to wynik będzie lepszy.

Najlepiej będzie jak dasz jakieś info tu czy może lepiej na PW odnośnie konkretnej lokalizacji, wtedy będzie można może coś więcej wyniuchać apropo tematu.

 

Najlepsze efekty osiąga się jak łączysz kilka pasm. w Warszawie na łączeniu 1800+2600 Maksymalnie na telefonie udało mi się zrobić 140Mbit w busy hour. Samsung S7,

 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper odpiął ten temat
  • Perez zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...