Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwną przygodę miałem. Hasam po lesie w poszukiwaniu bandytów, znajduję szałas. W środku pełno krwi. Obok wybebeszony jeleń. Obok ścieżka, na której też są ślady krwi. Idę nią, natrafiam na wykopany dół, w który spływa krew. Z dołem nic się nie da zrobić. To element jakiegoś późniejszego questa czy po prostu element krajobrazu?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak u Was, ale u mnie gra czasami się nie zapisuje po spaniu w knajpie/skorzystaniu z pełnej opcji w łaźni. Mimo informacji „gra została zapisana” sejw się nie tworzy. Już trzeci raz złapałem grę na tym. Trzeba zamknąć grę  i odpalić od nowa.

Juz mam odruch, ze sprawdzam czy sejw się utworzył.. 

Odnośnik do komentarza
15 hours ago, Feanor said:

Trochę dziwną przygodę miałem. Hasam po lesie w poszukiwaniu bandytów, znajduję szałas. W środku pełno krwi. Obok wybebeszony jeleń. Obok ścieżka, na której też są ślady krwi. Idę nią, natrafiam na wykopany dół, w który spływa krew. Z dołem nic się nie da zrobić. To element jakiegoś późniejszego questa czy po prostu element krajobrazu?

Cześć questa, swoją drogą epickiego z jednym z ciekawszych NPCów w grze. Mogę sprawdzić w domu nazwę questa i gdzie się go bierze bo tak z pamięci to niestety nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza

@Sensei

 

Zrobiłem tak, że pogadałem z Beatą, Oleną, poszedłem do miejsca uczty w lesie, poszedłem "Na Polankę", Andrzej mi kazał odzyskać kufel, zastraszyłem Jakuba i mi go oddał i Andrzej mnie polecił Czarnemu Łukaszowi. Ten kazał sobie przynieść poroże. Miałem poroże w skrzyni, ale jak je przerzuciłem do ekwipunku to nie zaliczyło jako poroża. Więc albo trzeba inne, albo glicz. Nie chcąc się szwendać po lesie godzinami i szukać jelenia (którego widziałem DWA razy, a mam 90h na liczniku, dzika widziałem raz - nie licząc polowania z Ptaszkiem) zostawiłem ten fragment. Poszedłem do wioski i pogadałem z Małgorzatą. Kazałem jej wywiesić ten wianek. Poszedłem na spotkanie  z Zającem, dogadaliśmy się w sprawie porwania Małgorzaty. Godząc się na to, zakończyło mi się zadanie z Czarnym Łukaszem. W tym czasie w zadaniu w "Pogoni za Zającem" zostało mi tylko "(OPCJONALNIE) dowiedz się kto kłusuje w lasach" czy jakoś. Z nikim już nie mogę na ten temat pogadać. W necie widziałem, że jakiś koleś ma się chwalić w tawernie, że może zrobić ucztę. No u mnie nie ma takiego kolesia ani nie mam jak się o nim dowiedzieć. Wracając do "Cherchez" - stoję jak głupi pod domem Małgorzaty, nie ma żadnego dźwięku rogu, a po podwórku chodzi strażnik :roll: Sztuczne utrudnienie, no ale uj tam. Porywam ją bez użycia przemocy, idziemy do Zająca, odbieram pismo. Idę do Mikołaja i w dialogu nie mam możliwości rozmowy na temat porwania Małgorzaty ani podpisania dokumentu, a obojętnie o jakiej porze dnia przyjdę, to Mikołaj chodzi po podwórku tą samą trasą co wcześniej chodził strażnik. Jedyne co mi się udało zakończyć questa, to zabijając Zająca na spotkaniu, ale to było tak nieklimatyczne, że wczytałem, poszedłem na spotkanie i zostawiłem "Cherchez" do chwili pacza.

 

@Feanor

Tego questa daje Mikołaj Anioł, łowczy z Talmberku (mieszka w chacie na skraju lasu na południe od oberży)

Odnośnik do komentarza

@me_who

 

U mnie trochę inaczej jednak wyglądało, pierw przepytałem praktycznie KAŻDEGO npca we wsi przez co miałem chyba z 7 różnych punktów do odwiedzenia. Także na początek  starałem się odsiać plotki(np. te że Zając jest czcicielem szatana...czarodziejem...) od faktów. Porozmawiałem zatem z najmniej wiarygodnymi świadkami, nawet gra o tym wspomina aby uważać z kilkoma z npców. Nie pamiętam z kim krok po kroku rozmawiałem, ale skończyłem w pewnym momencie z 3 już tylko znacznikami. Jednym, który kierował mnie do Małgorzaty, drugi do kamieniołomów i Tomka bodajże i trzeci do wspomnianej już karczmy. Pierw odwiedziłem, właśnie karczmarza który zlecił mi kolejne zadania. Nie byłem przekonany co do tego rozwiązania wiec pogadałem z Tomkiem, który też skierował mnie do karczmy po więcej szczegółów. Dopiero rozmowa z Małgorzatą, przyniosła konkretne efekty jako że doszedłem do tego samego momentu co ty z porwaniem. Wychodzi na to że jako iż totalnie olałem motyw z karczmą to u mnie wszystko zadziałało. Porwałem Małgorzatę siłą(dosłownie udało mi się ją ogłuszyć w drodze nad strumyk za dnia, jak tobie się udało bez przemocy? U mnie nie dało się z nią nawet porozmawiać), dostarczyłem ją Zającowi a potem to już wiadomo, główny łowca spieprzył ze swoją żonką(lafiryndą swoją drogą) a Zając oczyścił swój honor za co ja w nagrodę zostałem głównym leśnym tejże wsi :). Swoją drogą Zając fajna postać, nadawałaby się na główną np. w części 2 albo jakimś DLC. Do tego jakby historia działa się w Polsce(w końcu tam rezydował na wygnaniu) to by było pieknie

<3. [/.spoiler]
Odnośnik do komentarza

Po tej grze widać jak różnie uczona jest historia w różnych krajach. Kupuje i czytam te różne książki co maja kramarze i np. w książce „Św. Wojciech” możemy sie dowiedzieć, ze Wojciech niemal samoistnie udał sie do Prusow (zero wspominki o Polsce), a po jego śmierci cialo kazał wykupić Bolesław Chrobry i....zwrócić szczątki do Pragi. Podejrzewam, ze twórcy nie wiedzą/nie uznają tego jak szczątki św. Wojciecha znalazły sie w Pradze :-k 

No i w tych książkach jest astronomiczna liczba literówek.

Odnośnik do komentarza

Nie sadze, na początku tak było, ale mam poziom 12+3 za perk, a nie ma różnicy jak miałem level 3 czy tam 5.

I literówki jak nie umiałem czytać wyglądały na zamierzone (poprzestawianie litery itp) teraz wyglądają na niechlujstwo. W dialogach tez się pojawiają dość często. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...