Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Eeech. Brak sejwa to jednak zonk.

Ucieczka z zamku; chciałem uciec przebierając się za żołdaka jak polecił strażnik. Znalazłem skrzynkę, która zawierała rynsztunek. Brak wytrycha. Ma handlarz, ale w jakiejś kosmicznej cenie 18 groszy (mam 5 i nic na handel). Szukając innych rozwiązań trafiam na Szczepanke, dostaje od niej 25 groszy. Kupuje wytrych. Włamanie (oczywiście wyjaśnione tylko na obrazkach, bo po co normalnie). Wytrych pęka. I chuj. Kup następny (za co???) albo nie wiem, skocz na główkę z murów. Mówię trudno, poświęcę się, wczytałam sejw. Oczywiście 40 minut gry poszło sie jebac, bo ostatni sejw był zaraz po wizycie Kumanow. Tym razem jednak Szczepanka wyparowała (nie wczytała się?)  i nie ma szans na zdobycie pieniędzy

:roll: Trochę słabo.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Feanor napisał:

me_who, ta pani krąży po różnych częściach zamku, spotykałem ją w kuchni, sypialni i kaplicy.

No u mnie jej nie było. Sejwnąłem, wczytałem i nagle się pojawili z Dziwiszem u siebie w komnatach.

 

Btw po czasie zauważyłem, ze jest aczik za uratowanie

 

Teresy podczas najazdu

, a ja nawet jej nie zauważyłem. Domyślam sie jednak gdzie była. W ogóle jak tego dokonać, jak tam dziesiątki wrogów, a skill żaden? I ponad połowa ludzi to zrobiła...

 

Jestem po zaawansowanym szkoleniu w walce i Jezus Maria, tak nieintuicyjnej i skomplikowanej rzeczy nie pamietam. Learning curve  do wszystkiego jest niesamowity. Otwieranie zamków? Kosmos. Nawet ostrzenie głupiego miecza to jak latanie promem kosmicznym ;) (rytmiczne naduszanie L2, i jednoczesne sterowanie nachyleniem miecza prawym analogiem, przesuwanie miecza w poziomie tą sama gałka i w odpowiednim momencie przyciskanie do koła przez R2. Acha i jak robisz to źle, to miecz się dodatkowo niszczy)

Mam wrażenie, ze gra jest za bardzo na serio. Za bardzo chce być symulatorem/surwiwalem i karać gracza za każde potknięcie. Przy braku sejwow jest to mega denerwujące i ciezko mi przełknąć fakt, ze np. po jednym treningu z kapitanem straży mam zniszczony cały ekwipunek, bo myślałem, ze jak trening to możesz poćwiczyć te wszystkie kombinacje na spokojnie. Nie możesz. Owszem, nie zginiesz, ale sprzęt możesz wywalić do śmieci jak dasz się trafiać. A wszystko kosztuje absurdalne pieniądze. I przy całym realizmie mam wrażenie, ze różnice przy sprzedaży/zakupie są śmiesznie nierealne (sprzedajesz za 1/3 ceny zakupu). 

Takze jestem na rozdrożu. Klimat mnie porwał, ale niektóre wybory twórców już niekoniecznie. Jak przy grach szukam rozrywki, tak mam wrażenie, ze tutaj jest trochę droga przez mękę. A świadomość, ze raz źle machniesz mieczem i musisz powtarzać godzinę rozrywki nie pomaga mi sie zrelaksować.

 

Odnośnik do komentarza

Uratowałeś, zrobiłeś dostraction kradzieżą konia :)

 

a młynarz jest podatny na bugi. U mnie w pewnym momencie jakoś tak stanął na dyszlu wozu, że zaczął dziki taniec, trwający jakieś pół minuty :) wyglądało jak scena z horroru :) potem się odwiesił. 

A z tymi wytrychami chyba przesadzasz. Te łatwe odkręcam zazwyczaj bezbłędnie, ma się ten skill wyćwiczony przez Elder Scrolls :) ostrzenia miecza jeszcze nie próbowałem. Co do walki, to faktycznie na razie jest ciężko, choć podczas walki z Ptaszkiem zwiozłem go do 1/3 energii, więc nie jest chyba tak zupełnie źle :) no i wygrałem z nim konkurs łuczniczy, łuki są chyba łatwiejsze. 

Odnośnik do komentarza

Feanor, nie uratowałem, bo nie dostałem za to aczika. Albo uratowałem a gra się zgliczowała.

 

Z łuku nie trafiam nawet w tarcze, bo luk lata jak by mnie ktoś szarapal za ręce (chyba, ze można wstrzymać oddech?) za to spuściłem mu łomot na miecze (pchnięcia w twarz dały radę).

Ale zdecydowanie najgorsza mechanika jest otwieranie zamków. Tak jakby było robione pod PC, a nagle ktoś się jorgnal, ze gra wychodzi tez na konsole. Na PC zamek obracasz po prostu trzymając D, na konsoli kręcisz lewym analogiem - rozbieżność w trudności olbrzymia. I jak najlepsza rada jaka ma Internet na te nieszczęsne wlamy jest „przede wszystkim wyłącz wibracje w padzie” to znaczy, ze chyba coś nie pykło.

Odnośnik do komentarza

Aaa. To może u mnie się glitch pojawił, bo ja dostałem, a jedyne co zrobiłem, to porwałem konia (chociaż jak sobie teraz przypominam, to przez chwilę pomyliłem kierunki, może szkapina kopnęla któregoś z gwałcicieli :) ).

 

rozumiem, że Teresa i tak się uratowała?

Odnośnik do komentarza
15 hours ago, Feanor said:

No ta pierwsza walka jest frustrująca mega. To ona wpłynęła na to moje początkowe 6,5. Tak, da się obić, staraj się zadawać serie 2-3 ciosów z odpowiednim timingiem. 

Walka wręcz rzeczywiście ssie po całości.

15 hours ago, me_who said:

No 6,5 to super ocena, dla mnie 1/10. „No mamy tutaj taka technikę walki, której w ogóle nie wyjaśniamy, masz jakieś krzyżyki i inne cuda, domyśl się. Twoj rywal jest 10 razy lepszym bokserem. Acha, nie możesz sejwowac”

Rozumiem cały uuuu realizm, ale brak jakiegokolwiek wyjaśnienia jak walczyć to przesada. 

Myślę że developerzy chcieli zrobić coś na wzór starych rpgów/gier gdzie ew. tutorial wyczytywało się z książeczek załączonych do gier w pudełku :).

15 hours ago, vrc said:

To zadanie z Kuneszem ma chyba trzy ścieżki wykonania go (tyle znalazłem) i to jest piękne. Mam nadzieję, że podobna dowolność będzie również później. 

 

Mam ograne 4h i wciąż oceniam na 8/10.

Yup...Mnie dokładnie urzekło to samo, quest z pierścionkiem też ma przynajmniej kilka dróg ale chyba powoli questy powinniśmy zacząć wrzucać w [spoilery] :)

Odnośnik do komentarza

Oglądałem materiał panów z Gry TV gdzie zwrócono uwagę na taką niespójność, że z jednej strony realizm mocno, ale z drugiej konia można przywołać z każdego miejsca gwizdnięciem jak w Wiedźminie, więc takie trochę WTF :D Dużo jest takich nielogiczności ?

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Dudek said:

Oglądałem materiał panów z Gry TV gdzie zwrócono uwagę na taką niespójność, że z jednej strony realizm mocno, ale z drugiej konia można przywołać z każdego miejsca gwizdnięciem jak w Wiedźminie, więc takie trochę WTF :D Dużo jest takich nielogiczności ?

Pewnie tak, z tego co zauważyłem to pewne mechaniki mają wymusić ten realizm. A to że np. zjesz 20 jabłek...to tam nic :P

 

Ja takie rzeczy traktuje mocno z przymrożeniem oka, w końcu to nadal gra komputerowa. Chociaż pewnie jest mi łatwiej bo zainstalowałem mod na save w każdym momencie.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Sensei napisał:

Ja takie rzeczy traktuje mocno z przymrożeniem oka, w końcu to nadal gra komputerowa. Chociaż pewnie jest mi łatwiej bo zainstalowałem mod na save w każdym momencie.

 

Ten mod to dobra rzecz. Chociaż z drugiej strony twórcy celowo dali taką częstotliwość zapisu, abyśmy czuli, że nasze decyzje mają konsekwencje. Nie zmienia to faktu, że jest bardzo trudno przetrwać bez zapisu.

Odnośnik do komentarza

Konsekwencje konsekwencjami, ale jak giniesz w walce to wszystkie wybory jakie zrobiłeś miedzy sejwami i tak nie maja sensu. Pomysł jest moim zdaniem tragiczny, odechciewa się eksplorować okolice, bo tylko jak coś znajdę, to biegnę do domu ma drzemkę celem zapisania gry. Jak zrobię questa to największa nagroda nie jest satysfakcja ze zrobienia go, tylko fakt ze gra się zapisała. Ok, może nie być quicksejwa, ale checkpointy nie mogą być odsunięte od siebie godzina-dwiema gry. Nie w grze gdzie smierć czyha za każdym rogiem. O bugach nie wspomnę.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Wystarczyłoby, żeby sznaps kosztował koło pieciu groszy. Byłoby perfekt. 

 

A brak instrukcji sprawił, że dopiero teraz zauważyłem, że wewnątrz dużych charakterystyk można dokupować zdolności szczegółowe :lol:

 

poza tym, chyba statsy mocno pomagają w walce. Ostatnio miałem quest "pięściarski" w Ratajach i poradziłem sobie na luzie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...