Skocz do zawartości

House of Koivu


Brachu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wszystkie DLC za wyjątkiem upiększaczy (na razie).

 

Tryb Ironman

 

 

No to zaczynamy, kolejne podejście do CK2 w trybie Duke.

 

Bohaterem opowieści będzie Dom Koivu, którego rodową siedzibą są ziemie leżące na południowym-zachodzie Finlandii, Satakunta i Suomi.

 

Chiefdom of Satakunta jest częścią składową jednego organizmu państwowego, High Chiefdom of Satakunta, składająca się na starcie gry z Chiefdom of Suomi i Chiefdom of Satakunta.

 

 

Mapa:

WVZovg3.png

 

 

Gv2M9kf.png

 

Ihala Koivu (01.01.738 r. – 1.06.772 rok) – 34 lata.

 

High Chief of Chiedom of Satakunta (01.01.768 r. – 1.06.772 rok) – 5 lat.

 

Dom Koivu pieczętuje się głową czerwonego wilka, na czarnym polu.

 

Wódz Ihala jest chciwy, uczciwy, cyniczny, arbitralny i nieśmiały. Jest także posłusznym klerykiem oraz posiada jednego syna Terho.

 

Ihala powoli buduje swoje ekonomiczne imperium, od czasu do czasu romansując. W wyniku takiej przygody z służką Sisko, rodzi się córka Sisko Koivu (29.07.770 rok).

 

Celem zwiększenia pomyślności w budowaniu swojej ekonomicznej przyszłości, Ihala okaleczył się w ofierze złożonej swoim bogom, poprzez wydłubanie sobie oka.

 

Niedługo po tym umiera w wieku lat 34 (11.06.772 rok).

 

6x1rkxG.png 

 

Odnośnik do komentarza

Terho Koivu (01.01.767 r. – 12.03.824 rok) – 57 lat.

 

High Chief of Chiedom of Satakunta (1.06.772 r. – 12.03.824 rok) – 42 lata.

 

W chwili objęcia rządów ma pięć lat. Regentem zostaje Chief Paivo of Suomi.

 

Rada plemienia prowadzi rajdy łupieżcze po najbliższej okolicy, ze zmiennym szczęściem. Udaje się powiększyć palisadę na poziom II i to samo z rynkiem. Prowincja zyskuje status prosperującej.

 

Po wejściu w wiek męski, Terho rusza na podbój Chiefdom of Pohjamaa. W dniu 07.08.784 roku, zostaje zawarty pokój pomiędzy Terho a Chief Kaleva of Pohjamaa (Chiefdom of Pohjamaa). W wyniku którego, zostały włączone dwie prowincje Pohjamaa i Kemii.

 

W dniu 01.04.787 roku, jest wielkie święto w Chiefdom of Satakunta. Terho poślubia Unzutka Mesheravid.

 

Przybył katolicki misjonarz z dalekiej Francji, niestety skończył tragicznie.

 

Po urodzeniu syna Mikko (16.12.789 r.), odczuwa potrzebę wzięcia udziału w kolejnej kampanii wojennej. Przygotowuje się rajdami łupieżczymi na plemię Koli. Forsuje przez Radę Starszych wojnę z Chiefdom of Hamu z tytułu posiadania praw do Hamu. Zapomina, że Hamu i Sami Kola mają pakt obronny przeciw Terho. W wyniku czego wojna szybko się kończy z inicjatywy Terho, który się poddaje (warscore -44%).

 

Jednak Terho się nie poddaje i w końcu podbija Usimaa. Niestety w wyniku błędnej intrygi traci wasala, na rzecz jego brata z Hamu.

Na szczęście co się odwlecze to nie uciecze i udaje mu się zdobyć Katnalahti. Cena ogromna. W tym samym czasie wybucha chłopska rewolta i tracę Pohjanmaa.

 

Terho jest szczęśliwy, ponieważ ma już dwie prowincję. Terho wsiada na świeżo wybodowane galery i rusza na wyprawę łupieżczą wzdłuż południowego Bałtyku, nie omija także Kujaw (@Profesor).

Niestety następca tronu, Mikka Koivu, umiera w wieku lat 20 na zapalenie płuc. Nowym następcą tronu jest Terho Koivu, na którego życie gdybał Mikka.

Wraca z łupem 24,88 złota.

Niestety Terho przegrywa wojnę z Austergarland o prowincję Kemi. Znajduje on po przegranej wojnie ukojenie w przewodzeniu w wyprawach łupieżczych i w pisaniu poezji. Najeżdża ma wyspę zwaną Anglią i uzyskuje tam bliznę. Zyskuje tam prestiż i pieniądze, z łupów i okupu za znaczne postacie.

W dni 11 października 823 roku, wywołuje wojnę z Hame. Niby osłabionym wodzostwem ale nagle na „pomoc” przychodzą Duńczycy i cały plan poszedł w dupę. Dokładniej to oni też walczą o Hame i zaatakowali moją armię.

 

Terho umiera w wieku lat 57 w dni 12.03.824 roku.

 

https://imgur.com/gHhSNsl[/img]

 

House of Koivu

 

 

 

Mapa

 

@z0nk, @Draken, @vrc, @Feanor

 

Proszę o radę, czy mam dać się zwasalizować Królowi Danii Horekrowi II „The Unready” of Denmark ?

 

Ja na razie nie widzę szans, na zostanie samodzielnym Królem Finlandii. No i boje się, że jego wasal Jarl Gom of Skane, zaraz rzuci się na mnie, po podbiciu Hame. Jest on młodszym bratem Króla Danii.

Odnośnik do komentarza
Jak dzięki temu przetrwasz, to jasne. Tu trzeba myśleć długofalowo.
boje się ataku i śmierci na palu. Tu jeszcze mam szansę zaatakować jedno terytorium powyżej mnie, będące de jure Duke of Satakunta. Brat Króla Danii weźmie Hamu. Jest jeszcze opcja, przyłączyć się do Karelii i walczyć z duńską inwazją. Nie ukrywam, że w Karelii łarwiej do rady byłoby się dostać.
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Keith Flint napisał:

Ja bym uzależnił to od poziomu martial ablity u wodza. Jak masz wodza z military powyzej 10 spokojnie w wojnie defensywnej przetrwasz raczej.

Combat ma trochę więcej czynników generalnie. Oczywiście nie zostało to nigdy super wyraźnie opisane, ale poza samym martial zależy wszystko jeszcze od dodatkowych umiejętności:

https://ck2.paradoxwikis.com/Template:Leader_traits

Dodając do tego martial i odpowiednie jednostki w trakcie walki uruchamiają się różne

https://ck2.paradoxwikis.com/Combat_tactics

 

Ale nigdy tego nie analizowałem przsadnie. Ot zaaceptowałem ;P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...