Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpliwości. Ja bym czekał, przyspieszylbym grę i czekał;). Tu się wszystko potrafi nagle zmienić. Ja w swojej grze straciłem królestwo Polski a po jakiś 10 latach(regencja:() nowy król chciał abym mu oddał hrabstwo Kraków. Taaa... zebrałem wojsko, pokonałem króla, trochę intryg i korona znowu jest moja:)

Odnośnik do komentarza

Spróbuję plądrować na piechotę :)

Co do czasu, pożyczkę od Żydów 300 i dam władcy 200, może skapnie jakiś tytuł. Z innymi wasalami nie mam szans w walce o tytuły. Płock i Czersk należą do dwóch różnych wasali.

Chyba że wybuchający wychodek w przypadku Czerska, by zadziałał.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Profesor napisał:

 

Ależ. Moi arcyreligijni Irlandczycy dorównywali renomą Wikingom, plądrowali od Akwitanii po Cypr i Cyrenajkę.

Government: Tribal or Nomadic (playable via Horse Lords.png Horse Lords DLC).

  • If you're a vassal, the "government type" requirement checks both your government type and your liege's government type. Both must allow raiding; culture and religion can allow raiding in any form of government, independent or not.

 

Zatem jeżeli przyjmiesz katolicyzm, ale zostajesz jako tribal wraz z władcą - możesz dalej napadać, rabować, gwałcić i pożyczać pieniążki od żydów (i tych odwiedzanych) jednocześnie! Wymóg to dlc jak widać

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Lutek Pakosławic (01.06.851 rok – 15.07.877 rok) - 26 lat.

 

Władca Sieradza (26.01.861 rok – 15.07.877 rok) – 16 lat.

 

Lennik Królewski

 

Wódz Litewski (20.02.869 rok – 20.10.871 rok)

 

Wódz Litewski (874 – 15.07.877 rok)

 

 

Lutek jest dzieckiem leniwym, szybkim, drobiazgowym a przede wszystkim dzieckiem konkubiny, które oznacza, że nie jest do końca prawdzie szlachetnie urodzonym.

 

 

W wieku lat 30 umiera Zwinisława, ostatnia żona Lutka Pakosławica, ze względu na słabe zdrowie.

 

 

Nagle Lutek dowiaduje się, że Vachagan ibn Osin z Emiratu Armenii uzurpuje sobie prawo do tytułu Wodza Sieradza i wypowiada wojnę Lutkowi. Jest on synem Oshina, brata Mihrdata. Jego żoną jest Grażyna Łudzka, córka Gerwarda. Wojna kończy się tak szybko, jak się zaczęła.

 

 

Lutek znęca się nad młodszym bratem Kuno i tym samym stają się rywalami.

 

 

Król Jeno ma naraz cztery wojny, Lutek wystawił dwa razy kontyngent żołnierzy ok. 200 ludzi. Dwa razy spotkali siły liczące 4000 ludzi. Oczywista porażka.

 

 

Rewolta chłopska w 864 roku zajmuje Ziemię Sieradzo-Łęczycką.

 

 

Gerward zgodnie z rokowaniami, umiera w wieku 2 lat.

 

 

Nocami Lutkowi śni się ciotka Eufemia Niewierna, tym samym zyskuje cechę lubieżny.

 

 

Ruta Ludzki wychodzi za mąż za Wodza Vladislava z Zatoki Weneckiej (teren Litwy).

 

 

Teren Ziemie Sieradzko-Łęczyckiej zajmują wojska Wszebora ze Śląska, podczas wojny Litewsko-Pruskiej o Płock (867 rok). Podczas jednej z bitew zostaje moim jeńcem Witosz, jeden z dowódców armii Śląskiej.

 

 

Podczas zaślubin z Kordulą, Wielki Wódz Ciurlis „The Careless” zaoferował udział w spisku, Lutek się zgodził.

 

 

Lutek dołącza do frakcji niepodległościowej.

 

 

Wódz Lutek ogłasza rewoltę przeciwko Królowi Jeno Vazulowi. Przegrywa i ląduje w ciemnicy.

 

 

Za pożyczone od Żydów pieniądze atakuje Kujawy. Przegrywa i jego żona, żona Kuna (Usunbike) i i Jaćwież Łudzka zostają konkubinami Wodza Kujaw Bezpryma „the Rash”. Tam rodzi się córka Lutka i żony Korduli Penikis – Konstancja.

 

 

Kuno organizuje spisek na życie Lutka, ten wyzywa go na pojedynek i traci rękę. Lutek wcześniej zorganizował spisek na życie brata, on jednak na razie nie doszedł do skutku.

 

Drugą żoną Lutka zostaje Theodolina de Monaco, córka Barona Taso z Monako a żoną Kuna Gertruda von Thuringen, homoseksualna nimfomanka. Specjalnie wybrana przez Lutka.

 

Rana po amputacji jątrzy się i niestety Lutek umiera w wieku lat 26 na zakażenie.

 

Jedyne dziecko to dziewczynka Konstancja (2l. 19.07.875 rok).

Nowym następcą jest Kuno Łudzki.

Odnośnik do komentarza
CO
TY
MASZ
Z
TYMI
KUJAWAMI
?
błędy, jak każdy Władca, robię błędy. Teraz Kuno będzie je prostował. Przez 24 lata żadnych wojen, tylko ciułanie 700 golda.

Jak Król karze to wyślę wojsko w liczbie 80 sztuk. Taka ilość nie uszczupli zbytnio budżetu.

Po postach@z0nk wiem, gdzie błędy zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Na co Ci to? Najpierw zgarnij więcej ziem, gdy się nadarzy okazja, prędzej się innego tytułu dochapiesz.
na razie kasę ciułam i rozbudowuje infrastrukturę wojskową. Mam spore opóźnienie. Mam na oku jeden tytuł ale potrzebuję więcej kasy i wojska.
Odnośnik do komentarza

Błąd zapisowy, powinna być informacja o posiadaniu 51% ziem de jure, tak jak w przypadku królestwa ;) wszak logiczne iż musisz mieć większość, w razie gdyby ktoś chciał uzurpować sobie tytuł do tego księstwa np. Przy równych 50% byłby to ciekawy burdel szarpania się z rywalem do momentu, aż jednemu skończy się złoto :kekeke: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Błąd zapisowy, powinna być informacja o posiadaniu 51% ziem de jure, tak jak w przypadku królestwa  wszak logiczne iż musisz mieć większość, w razie gdyby ktoś chciał uzurpować sobie tytuł do tego księstwa np. Przy równych 50% byłby to ciekawy burdel szarpania się z rywalem do momentu, aż jednemu skończy się złoto :kekeke: 
Tu tak będzie. Dwie ziemie trzeba mieć, by móc stworzyć tytuł. Kujawy mają prawie 600 golda, nie ma co startować.
Odnośnik do komentarza

Kuno Łudzki (06.05.856 – 08.02.903) – 46 lat

 

Wódz Sieradza (15.877 rok – 08.02.903) – 26 lat.

 

Łowczy – Master of the Bow (877 – 903) – 26 lat.

 

Mistrz szpiegów Króla Litwy (902-902) – 1 rok.

 

 

Kuno jest szczęśliwe zakochany w swojej małżonce, tylko ona zamiast spędzać z nim noce woli namiętne igraszki z przygodnie spotkanymi kobietami.

 

Król Jeno daje Kunowi honorowy tytuł Łowczego (877 rok).

 

 

Znowu rozpoczyna się kolejna wojna (30.05.878 rok), tym razem polsko-litewska. Na pierwszy ogień poszedł Sieradz i syn Kuna, Woran (0l. ur. 16.07.878 rok) siedzi w loszku u Wielkiego Wodza Konrada III „The Drunkard” z Wielkopolski. Następnie podczas walk na Ziemi Sieradzkiej wpada w łapy Wodza Wielkopolski.

 

 

Wojna kończy się i Kuno wraz z synem wychodzą z loszku (08.06.880 rok).

 

 

Król Litewski Jeno Vazul ma sporo wrogów w okolicy, tym razem broni się przed Wielkim Wodzem Totilem „Łowcą Czarownic” of Slesvig (The Witch Hunter), Stewardem Królestwa Danii.

 

Kuno wystawił liczny kontyngent wojskowy w sile 84 wojów, w jedej z bitem ponieśli porażkę i wracają na Kujawy w liczbie 20 wojów.

 

 

Żeby jeszcze było mało kłopotów, zaatakował Sieradzko-Łęczyckie, Wielki Wódz Konrad „Pijak” z Wielkopolski (The Drunkard). Wojna jest o podbój mojej prowincji. Już została podbita. Na szczęście Król Jeno, pokonuje Konrada „Pijaka”.

 

 

Kuno podczas spotkania z jedną z żon wodzów, tak zainteresował się religią Rumouva, że zaczął ją w sekrecie praktykować.

 

 

Znowu wojna, tym razem obrona przed Czeskim Królem Vankiem „Prześladowcą” („Tormentor”), planującym zająć prowincję Turov. Vanek działa w sojuszu z Królem Polski Mszczujem Chościsko.

 

 

Litwa przegrywa tą wojnę i traci prowincję Turov, na rzecz Czech.

 

 

Jedna wojna się skończyła, pora na dwie kolejne. Kuno po raz kolejny staje do boju.

 

 

W końcu 27 czerwca 896 roku, Kuno dopiął swego i na Ziemi Sieradzko-Łęczyckiej zaczynają oficjalnie wyznawać Rumouve.

 

 

Kuno miał w planach zabicie swojej małżonki Gertrude. Jednak nie zrobił tego a ona odwdzięczyła mu się skutecznym szpiegostwem przemysłowym. Dzięki temu zostanie rozbudowana osada handlowa do poziomu miasta.

 

 

W końcu Królowi zabrakło kasy i Kuno mu pożyczył za stołek Mistrza Szpiegów. Niestety wkrótce później u 46-ścio letniego władcy stwierdzono syfilis. Niedługo po tym umiera w wieku 46 lat. Niestety nie jako Mistrz Szpiegów.

 

 

Za Wodza Kuna rozpoczęła się rozbudowa wojskowo-handlowa jego dziedziny.

 

 

Z żoną Gertudą von Thuringen ma trójkę dzieci:

 

1. Woran (24l.) żonaty z Mathilde Hessen, córką Barona Calw z Badenii,

 

2. Eustadiola (14l.)

 

3. Sędziej (11l.)

Odnośnik do komentarza

Woran (16.06.878 – 15.11.904) – 26 lat

 

Wódz Sieradza (08.02.903 – 12.11.904) – 1 rok.

 

ng9fKOS.png

 

 

TIRiEIA.png

 

Wojna to można napisać o życiu Worana, jako Wodza. Zostaje pojmany przez Jarla Regiberna of Thuringen, po tym jak stracił w bitwie rękę. Niedługo po tym umiera w jego lochach.

 

 

Dzieci z Mathilde Hessen to:

 

1. Blute (8l.)

 

2. Lutek Pakosławic (1l.)

 

 

ygoN99h.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...