Skocz do zawartości

ME 2008 - Austria i Szwajcaria - jedziemy?


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

Aż dziw bierze że do tej pory niekt jeszcze nie założył tematu dotyczącego wyjazdów na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Austri i Szwajcarii. Dwa lata temu przed MŚ taki temat tętnił życiem i z tego co pamiętam conajmniej kilkanaście osób z forum (w tym ja) pojechało na mundial w grupach bardziej, mniej, bądź wcale nie zorganizowanych ;). Nie chce mi się wierzyć aby nikt nie planował wyjazdu na tę imprezę zwłaszcza patrzac na postawe naszej reprezentacji i związany z nią całkiem realny, historyczny awans.

Z tego co orientowałem się jakieś trzy miesiące temu to na bilety praktycznie już niby nie ma co liczyć (bilet na MŚ zdobyłem 3 miesiące przed imprezą a tydzień przed inauguracją mogłem jeszcze mieć bilet na Polska-Ekwador ale stwierdziłem że fundusze na to nie pozwalają) jeśli komuś bardzo zależy to jestem przekonany że i pod stadionem w dniu meczu będzie można kupić po niezbyt wygórowanej cenie. W zeszłym roku wszyscy trąbili że nie ma co odkupować od innych biletów bo będą bardzo rygorystyczne kontrole i na "nie swój" bilet się nie wejdzie. Oczywiście jak doświadczenia pokazują można to między bajki włożyć. Mi osobiście jednak na bilecie aż tak bardzo nie zależy ponieważ powiem szczerze że sam mecz był najnudniejszym elementem wyjazdu. Może wpływ na to miał fakt że był to ostatni mecz grupowy gdy już wynik nie miał żadnego znaczenia ale fakt pozostaje faktem. O wiele głebiej wyryła mi się w pamięci niewiarygodna atmosfera panująca na ulicach miasta. Po prostu bajka. W związku z tym w przyszłym roku mam zamiar wybrać się wraz z dziewczyną i dójką znajomych na mały objazd po miastach Mistrzostw. W związku z tym mam kilka pytań:

- orientujecie się czy w planach jest organizacja jakichś specjalnych pól namiotowych dla kibiców? O specjalne "miasteczka telebimowe" nie pytam bo z tego co słyszałem to ma ją być w każdym większym mieście

- jak będzie wyglądała kwestia podróżowania po tych dwóch krajach w trakcie mistrzostw. Jakie udogodnienia są planowane?

- kto planuje się wybrac? ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam ambitne plany jechać na Mistrzostwa, ale jeszcze nie wiem czy na jakiś jeden konkretny mecz czy na dłużej. Wszystko zależy od tego, czy mój kuzyn mieszkający we Wiedniu pomoże mi zdobyć więcej biletów. Poza tym nie wiem jak będę stał jeszcze z kasą, ale na razie nie jest najlepiej. Już dowiadywałem się o możliwości zamawiania biletów, bo pierwsza tura rezerwacji już miała miejsce, ale nie chciałem rezerwować biletów "w ciemno" nie wiedząc nawet kto z kim zagra.

Wiadomo, że najbardziej chciałbym pojechać na mecz Polaków (pod warunkiem rzecz jasna, że się zakwalifikują) bo chciałbym powtórzyć emocje z meczu Polska - Niemcy podczas niemieckiego mundialu dwa lata temu, na którym to miałem nieskrywaną przyjemność być.

Odnośnik do komentarza

zaden dziw :P na poprzedniej bazie byl taki temat jakbys nie widzial :P Bralismy udzial w losowaniu biletow...ale niktomu sie nie udalo :( Byl to ewidentny walek, bo bodaj tylko 1% zgloszen bylo z Polski...bilotow kilkanascie tysiecy i kiszka. Nikt kogo znam (ok 20 zgloszen) nie wylosowal. Teraz bilety bedzie mozna dostac tylko poprzez PZPN...a wiemy jak to bylo rok temu... dostana 10k biletow z czego polowe wezma dzialace, miski i kolesie...a na 5k sztuk zapisze sie 200k osob...Jasne sprobuje, ale beda to bilety juz indywidualne..i nawet jak sie komus uda zalapac to bedzie mial 1 bilet na 1 mecz...a na FIFA.com zamawialismy pakiet 4 bilety na 3 mecze. Na fifa.com od dawna nie ma zadnych newsow...po poprzednim losowaniu pisali, ze nie bedzie kolejnych...ew mialo byc kto 1 ten lepszy i juz widze te padniete serwery :/

 

Fenek: jak w ciemno? zamawialo sie na mecze grupowe danego kraju...jasne ze nie wiadomo z kim ew zagramy, ale czy to ma jakies znaczenie? slaba wymowka :P Nie licz na to ze kumpel cos "zalatwi", bo skad? ze strony Fifa jak nie ma to juz nie bedzie mial...a z federacji Aus? hmm bedzie tylu chetnych na miejscu ze watpie by od reki ktos mogl cos tam pozalatwiac :/

 

Jeszcze nie wiem czy w ciemno bez biletow pojedziemy...jasne ze byl wypas, ale tak bez biletow to srednio :/

- orientujecie się czy w planach jest organizacja jakichś specjalnych pól namiotowych dla kibiców? O specjalne "miasteczka telebimowe" nie pytam bo z tego co słyszałem to ma ją być w każdym większym mieście

co za pytanie :roll: Wiadomo, ze beda pola namiotowe...ale skad ktos ma teraz wiedziec dokladnie co i jak?

- jak będzie wyglądała kwestia podróżowania po tych dwóch krajach w trakcie mistrzostw. Jakie udogodnienia są planowane?

kolejne pytanie bezsesnu. Wiadomo, ze beda specjalnie polaczenie kolejowe miedzy miastami w ktorych beda mecze aby kibice mogli sie przemieszczac...Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Ze nie bedzie zadnego pociagu z Austrii do Szwajcarii? :P ze poda Ci ktos rozklad pociagow? :P

Odnośnik do komentarza
- orientujecie się czy w planach jest organizacja jakichś specjalnych pól namiotowych dla kibiców? O specjalne "miasteczka telebimowe" nie pytam bo z tego co słyszałem to ma ją być w każdym większym mieście

co za pytanie :roll: Wiadomo, ze beda pola namiotowe...ale skad ktos ma teraz wiedziec dokladnie co i jak?

 

Jakiś czas temu oglądałem program Football Mundial na Polsacie Sport i był materiał o przygotowaniach do ME w tym wywiad z jednym z głównych organizatorów który mówił o tym że planowane są darmowe pola namiotowe dla kibiców przyjeżdżających na mistrzostwa. Myślałem że ktoś zna może jakieś konkrety odnośnie tego, czy jest to pewne na 100%, czy w każdym mieście mistrzostw etc. Zwykłe pola namiotowe takie które są tam i dziś beda na pewno ale znalezienie na nich miejsca to bedzie pewnie cud ...

 

kolejne pytanie bezsesnu. Wiadomo, ze beda specjalnie polaczenie kolejowe miedzy miastami w ktorych beda mecze aby kibice mogli sie przemieszczac...Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Ze nie bedzie zadnego pociagu z Austrii do Szwajcarii? ze poda Ci ktos rozklad pociagow?

 

Nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie aspekt finansowy ma bardzo duze znaczenie przy takim wyjeździe. Może jest już jakieś info o planowanych zniżkach na te specjalne pociągi etc. Jak nie widzisz sensu w moich pytaniach to po co się do nich wogóle odnosisz? Dla mnie są one sensowne i istotne.

 

Nie licz na to ze kumpel cos "zalatwi", bo skad?

 

A byś się zdziwił ;). W zeszłym roku poczta pantoflową rozeszła się wieść że w PZPN są jeszcze bilet na MŚ. No to ja migiem w autobus, po 20 minutach byłem na Miodowej i faktycznie były bilety (było to tydzien przed 1 meczem). Szybko obdzwoniłem kumpli, ci nie mogli się zdecydować czy biorą czy nie, ja już bilet na jeden mecz miałem więc aż tak dużego ciśnienia nie miałem. Zanim się zdecydowaliśmy zostały tylko bilety drugiej kategorii bodajże, już nie pamiętam dokładnie i na taki wydatek nie było mnie wówczas stać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Podobno dzisiaj Drzewiecki stwierdzil, ze bedzie dazyl do tego, aby wiecej biletow bylo w puli dla kibicow, a nie dla VIP-ow, bo jak stwierdzil, prawdziwi kibice robia podczas meczu swoim dopingiem znacznie wiecej niz VIP-owie, ktorzy srednio intensywnie uczestnicza w dopingu. Ja w takim razie czekam na czyny, bo slowa to dla mnie zdecydowanie za malo.

Chociaz trudno mi wierzyc w to, ze cos sie w materii zmieni, ale zawsze trzeba miec nadzieje...

Odnośnik do komentarza
Podobno dzisiaj Drzewiecki stwierdzil, ze bedzie dazyl do tego, aby wiecej biletow bylo w puli dla kibicow, a nie dla VIP-ow, bo jak stwierdzil, prawdziwi kibice robia podczas meczu swoim dopingiem znacznie wiecej niz VIP-owie, ktorzy srednio intensywnie uczestnicza w dopingu. Ja w takim razie czekam na czyny, bo slowa to dla mnie zdecydowanie za malo.

Chociaz trudno mi wierzyc w to, ze cos sie w materii zmieni, ale zawsze trzeba miec nadzieje...

nie wierze w to. Jaka pule dostanie PZPN? I tak wiemy ze dla "zwyklych" ludzi trafi z tego nawet nie polowa. Bedzie to kilka tysiecy biletow na conajmniej cwierc miliona chetnych. Szansa bedzie nikla na 1 bilet, a zeby wyjechac ekipa 5-6 osobowa na 3 mecze oceniam na mniejsza niz trafienie 6 w lotto. Oczywiscie bede walczyl i pewnie nawet bez biletu pojedziemy...

Na uefa narazie nic o zwratach nie ma. Moze zrobia portal "kto 1 ten lepszy", trzeba bedzie sledzic. Zwrotow bedzie duzo bo przeciez angole kupili pelno biletow. Pozyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Życie Warszawy 2008.01.18

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, władze Polskiego Związku Piłki Nożnej nie poinformowały wczoraj, jak, gdzie i kiedy kibice będą mogli składać zamówienia na bilety na Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii.

 

– Niestety, ilość biletów, jakie otrzymał związek, nijak się ma do zapotrzebowania – tłumaczy Zbigniew Koźmiński rzecznik PZPN. – Na dwa mecze w Klagenfurcie, 8 czerwca z Niemcami i 16 czerwca z Chorwacją, otrzymaliśmy po około 5 tys. biletów. Na spotkanie z Austrią w Wiedniu 12 czerwca – 10 tys. Ze wstępnych szacunków wiemy, że chętnych jest co najmniej ponad 150 tys.

 

Problemem są też bilety na kolejną fazę mistrzostw, jeśli Polska awansuje do dalszych rozgrywek. My już dzisiaj musimy zamówić te wejściówki.

czyli jak bylo do przewidzenia...z tych 5k polowe conajmniej wezma miski...zostanie ile? 2-3k dla setek tysiecy chetnych? :o

Jakby zaczely sie jakies zapisy niech ktos da znac...zawsze mozna sprobowac...

Odnośnik do komentarza
W dniach 16-29 lutego polscy kibice będą mogli dokonywać rezerwacji biletów na mecze finałów piłkarskich mistrzostw Europy, które 7 czerwca rozpoczną się w Austrii i Szwajcarii. PZPN ogłosił w piątek zasady sprzedaży kart wstępu na Euro 2008.

Zamawianie biletów odbywać się będzie wyłącznie drogą internetową poprzez system kupbilet.pl. Nie będzie obowiązywała zasada "kto pierwszy, ten lepszy", a rozdział biletów odbędzie się w drodze losowania, które zaplanowane zostało na 7 marca.

 

W dniach 16-29 lutego będzie można zgłosić zapotrzebowanie zarówno na bilety na mecze grupowe Polaków, jak również na spotkania fazy pucharowej, czyli tzw. bilety warunkowe, dostępne tylko w przypadku awansu reprezentacji Polski do danej fazy rozgrywek.

Kibice, którzy wylosują bilety, będą musieli dokonać płatności zarówno za bilety na mecze grupowe, jak również bilety warunkowe, do 20 marca 2008 roku. W przypadku braku wpłaty zamówienie będzie anulowane.

 

Dokładne zasady zamawiania i zakupu biletów zostaną podane w "Regulaminie sprzedaży biletów na Euro 2008", który zostanie zatwierdzony przez zarząd PZPN 9 lutego. Określony zostanie wówczas również procentowy podział puli biletów przekazanych przez UEFA do dystrybucji za pośrednictwem PZPN.

 

PZPN podzielił bilety na cztery kategorie, w tym jedną dla osób niepełnosprawnych. Na mecz z Niemcami ogólna liczba biletów przyznanych Polsce wynosi 5668, na mecz z Austrią - 10 341, a na spotkanie z Chorwacją PZPN dostał 5733 sztuki. W sumie na rundę grupową Polska otrzyma 21 742 wejściówki, ale jest to ogólna ilość biletów. Ich liczba przeznaczona do publicznej sprzedaży zostanie podana po zatwierdzeniu "Regulaminu sprzedaży".

 

W kategorii pierwszej bilety będą po 110 euro, a cena w złotówkach podana będzie według ustalonego kursu, powiększona o podatek VAT i 5 procent opłaty manipulacyjnej. W kategorii drugiej bilet będzie kosztował 80 euro, a w trzeciej 45 euro.

 

Jeśli Polacy awansują do 1/4 finału, wtedy PZPN będzie miał do dyspozycji 5996 biletów na mecz 19 czerwca w Bazylei lub 6560 kart wstępu na spotkanie 20 czerwca w Wiedniu. Wtedy za bilety na mecz w stolicy Austrii trzeba będzie zapłacić 180 euro (kat.1), 110 euro (kat.2.) lub 60 euro (kat.3.). Natomiast wejściówki na spotkanie w Bazylei kosztować będą 290 franków szwajcarskich (kat.1), 175 CHF (kat.2.) i 95 CHF (kat.3.).

 

Na ewentualny półfinał z Polakami w Bazylei PZPN otrzyma 5996 kart wstępu. Wtedy, odpowiednio do jednej z trzech kategorii, trzeba będzie za nie zapłacić 480, 290 lub 130 franków szwajcarskich.

 

W przypadku awansu polskiej drużyny do finału ME, który rozegrany zostanie w Wiedniu, Polska otrzyma 9820 biletów. I tym razem obowiązywać będą trzy kategorie cenowe, a koszt wejściówki to 550, 335 i 160 euro.

 

Finały ME w Austrii i Szwajcarii rozpoczną się 7 czerwca. Dzień później Polacy rozegrają pierwszy mecz w turnieju, z Niemcami w Klagenfurcie. 12 czerwca w Wiedniu podopieczni Leo Beenhakkera zmierzą się z drużyną współgospodarzy ME - Austrią, a 16 czerwca, ponownie w Klagenfurcie, na zakończenie zmagań w grupie B spotkają się z Chorwacją.

nie wiem czy się cieszyć z losowania czy nie...

Odnośnik do komentarza
nie wiem czy się cieszyć z losowania czy nie...

dziwnie gadasz...Przeciez losowanie mialo byc od poczatku, wiec co Cie tak zaskoczylo?

Widze ze jest ponad 5k..zawsze to cos wiecej :) Jesli z tej puli maja obdarowac wszystkich "zasluzonych", prezesow klubow 1 i 2 ligowych, kolesi itd...to po tej uchwale w lutym sie okaze ze 3000 zostaje do losowania...przy 200.000 zapisow daje szanse ok: 1.5% :D czyli co 60 zamowienie dostanie jeden bilet :D 1 osoba z cmf :D buhaha

Odnośnik do komentarza

Gdzieś wyczytałem, że można na jedno nazwisko zamówić max 2 bilety. Czy to prawda? I czy muszę mieć 18 lat, żeby zamówić bilet na siebie, i czy mogę powiększyć szanse zamawiając na członków rodziny, a później ewentualnie przedrukować? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Ja wygrałem bilet do dojczów i można było zamówić bilet dla siebie i kogoś jeszcze. Teraz też tak ma być, jedna osoba maks 2 bilety może wylosować. I słusznie. U Niemców mają być 4 bilety na jednego farciarza czyli mają przesrane :]

 

Widze ze jest ponad 5k..zawsze to cos wiecej :) Jesli z tej puli maja obdarowac wszystkich "zasluzonych", prezesow klubow 1 i 2 ligowych, kolesi itd...to po tej uchwale w lutym sie okaze ze 3000 zostaje do losowania...przy 200.000 zapisow daje szanse ok: 1.5% :D czyli co 60 zamowienie dostanie jeden bilet :D 1 osoba z cmf :D buhaha

 

Źle kombinujesz, podziel sobie to jeszcze przez 2 ponieważ każdy wylosowany może wziąść dwa bilety, dla siebie i osoby towarzyszącej :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No to wałki będą chyba łatwiejsze..

 

Chcesz kupić wejściówki na Euro 2008? Przygotuj się na ciężką przeprawę. PZPN powierzył dystrybucję wejściówek na piłkarskie mistrzostwa internetowemu serwisowi Kupbilet.pl.

 

Tymczasem już na dziewięć dni przed rozpoczęciem sprzedaży (start 16 lutego) pojawiły się problemy z wejściem na tę stronę. To, co dziś przeżywają wielbiciele notorycznie zatkanego portalu Nasza-klasa.pl, to pestka w porównaniu z tym, co zacznie się dziać, gdy ruszy internetowa sprzedaż wejściówek na czerwcowe finały mistrzostw Europy. Jest niemal pewne, że serwery, które będą obsługiwać stronę dystrybuującą bilety, zatkają się na wiele, wiele godzin.

 

UEFA przeznaczyła dla Polskiego Związku Piłki Nożnej niecałe 22 tys. kart wstępu na mecze. Według wstępnych zapowiedzi aż 2/3 z nich przeznaczonych zostanie dla sponsorów i działaczy. To oznacza, że dla zwykłych kibiców pozostanie jedynie 7 tys. biletów! A chętnych będzie kilkadziesiąt razy więcej. - Cały czas zastanawiamy się nad zwiększeniem puli biletów dla zwykłych kibiców, ale cokolwiek postanowimy, i tak będzie źle - przyznaje rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński. Aby nabyć dowolną wejściówkę, musimy czekać w internetowej kolejce. Z tym jeszcze można się pogodzić, ale jeżeli po odczekaniu 30 minut na ekranie komputera wyświetla się komunikat "błąd wczytywania strony",zaczynają się obawy,czy system na pewno jest sprawny.

 

- Kłopoty wynikają z tego, że obecnie trwa na nim sprzedaż biletów na siatkarską Ligę Światową. Wejściówki cieszą się dużym zainteresowaniem i to powoduje zatykanie systemu. Próbował pan kiedyś korzystać z naszego serwisu w mniej gorącym okresie? Wtedy wszystko działa jak należy - powiedział dziennikowi "Polska" prezes Tick Eventum (firma będąca właścicielem Kupbilet.pl) Marcin Krysiński. - W "jałowe" dni mamy ok. 10 tys. wejść na stronę. Obecnie, z racji zbliżających się meczów siatkarskiej Ligi Światowej, kilka milionów - przyznaje Krysiński. Ile będzie wejść na stronę, gdy zacznie się sprzedaż biletów na Euro? - Nie mam wątpliwości, że ta pozycja będzie się cieszyć rekordowym zainteresowaniem. Mamy jednak plan, który powinien zapewnić sprawną obsługę klientów w tym okresie - zapewnia Krysiński.

 

Ten plan polega między innymi na podłączeniu dodatkowych serwerów. Na cuda nie ma jednak co liczyć. Kibice muszą nastawić się na wielogodzinne oczekiwanie w kolejce. - Chcę zaapelować do kibiców o zdrowy rozsądek. Podłączanie nowych serwerów nie jest żadnym problemem, ale każdy system na świecie ma swoje ograniczenia. Najważniejsze jest odpowiedzialne zachowanie internautów. Kiedyś zadzwonił do nas klient, który w swojej firmie wszedł na naszą stronę z dwudziestu komputerów naraz i dziwił się, że wciąż stoi w kolejce. Właśnie przez takie sytuacje pojawiają się problemy - mówi Krysiński. Co więc musi zrobić szary kibic, by kupić bilety na Euro? Na pewno uzbroić się w cierpliwość i trzymać nerwy na wodzy. Tak naprawdę nikt nie jest bowiem w stanie przewidzieć, jak będzie działał system.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...