Skocz do zawartości

A cœur vaillant rien d'impossible.


Tirexowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo że w mojej bibliotece gier na Steam widnieje już nowa odsłona Football Manager ja postanowiłem wrócić się do wcześniejszej części serii. Po raz pierwszy odkąd gram w FM'a udało mi się przekonać do zagrania w Francuskiej lidze, zawsze omijałem ją szerokim łukiem, bo jakoś mnie nie jarała, lecz startowanie w Ligue 1 jest nudne i zbyt łatwe, dlatego też postanowiłem, że obejmę stery trzecioligowego Paris FC.
Celem kariery będzie zrzucenie z „tronu” Paris Saint-german i stworzenie z Paris FC potęgi, która stanie się najlepszym klubem w Paryżu.
 
Football Manager 2017
DB: Duża
Sezon 2016/2017
Lig załadowanych mam około 40.

==================================================================================

 

Lipiec 2016

 

Transfery do klubu:

Xavier Pentecôte [Francja, 30l, N] <= Wolny transfer

Davit Targamadze [Gruzja, 27l, P/OP(PL)] <= Wolny transfer

Granddi N'Goyi [DR Konga, 28l, DP/P(Ś)] <= Wolny transfer

Marco Ilaimaharitra [Francja, 21l, P(Ś)/DP] <= FC Sochaux-Montbéliard, wypożyczenie

Paul Kok [Holanida, 21l, O(LŚ)] <= FC Volendam, Wolny transfer

 

Transfery z klubu:

Ryan Diafat [Francja, 21l, O(P)/WO(P) => Wolny transfer

Idriss Ech-Chergui [Francja, 31l, OP(Ś)/OP(L)] => Union Sportive Quevilly Rouen Métropole, 200.000€

Jean-Jacques Pierre [Francja, 35l, O(Ś)] => Stomil Olsztyn, 40.000€

 

Na wejściu do klubu czekała mnie niemiła wiadomość, ponieważ klub nie wyrabiał z pensjami, od razu postanowiłem przyjrzeć się sprawie trochę dokładniej, jak się okazało do klubu był wypożyczony zawodnik, któremu musieliśmy zapłacić za rok gry  300.000€ pensji, bez wahania wszedłem w Scouting, zakończyłem to wypożyczenie(Niestety nie wpisałem tutaj go, ponieważ nie pamiętam jego imienia i nazwiska a już jestem daleko w karierze). Na jego miejsce ściągnąłem za darmo Targamadze, co prawda był starszy od niego o 6 lat, ale chciał zarabiać trzykrotnie mniej, a umiejętnościami był nawet na wyższym poziomie - wartość Targamadze waha się między 1.800.000€ a 1.600.000, a więc w przypadku problemów finansowych będzie można na nim ładnie zarobić.

 

Nasz napastnik nie był wybitny, dlatego też postanowiłem wysłać scoutów na poszukiwanie Francuskiego napastnika, długo nie musiałem czekać bo już 18/07/2016 dostałem informacje o przyzwoitym grajku, 30 lat więc doświadczenie ma, zarabiać chciał 90.000€ czyli mniej niż zakładałem więc go zakontraktowałem i takim o to sposobem do klubu trafił Pentecôte.

 

Formacja, którą mam zamiar grać w tej karierze wymaga solidnych defensywnych pomocników, w oko wpadł mi 28 letni N'Goyi, silny Defensywny pomocnik z Afryki, zarabiać chciał trochę ponad 100.000€ więc z chęcią go przygarnąłem, ponieważ mój scouting mówił, że może grać spokojnie na poziomie Ligue 2 i byłby tam solidnym zawowdnikiem.

 

Na wypożyczenie do klubu przyszedł także Ilaimaharitra z Sochaux-Montebéliard, za wypożyczenie nic nie płacimy, a zyskaliśmy solidnego zmiennika na pomoc.

 

Zaraz po Ilaimaharitrarze do klubu przywędrował Paul Kok, który był zatrudniony na kontrakcje Amatorskim przez co dość solidny zmiennik przyszedł do naszego klubu za darmo, nie chciał zarabiać kokosów więc był mile widziany u mnie.

 

Odejścia z klubu to głównie pozbywanie się osób, które zarabiają dużo a są niepotrzebni, przez sprzedanie Pierre i Chergui klubowy skarbiec wzbogacił się o 240.000€, a średnia wieku spadła do 26 lat. Niestety problemów finansowych ciąg dalszy, ponieważ prognoza wskazuje na to, że po zakończeniu sezonu będziemy w tył aż 5 baniek.

 

Sparinigi:

06/07/2016, Paris FC 1:0 SV Reid (Pentecôte)

09/07/2016 Fortuna Sittard 1:1 Paris FC (Alami)

16/07/2016 RC Strasbourg Alsace 1:0 Paris FC

25/07/2016 Rijnsburgse Boys 1:4 Paris FC (Pierazzi, Alami, Lybohy, Mezzu)

 

W sparingach radziliśmy sobie średnio, na początku ledwo wygraliśmy, bo dopiero po karnym, w drugim meczu pomimo 65% posiadania piłki mecz zremisowaliśmy, a powinniśmy go spokojnie wygrać. Następnie przegrana ze Strasbourg, jest to klub z wyższej ligi więc można jakoś tam nas usprawiedliwić, choć i tak liczyłem tutaj na wygraną. W ostatnim meczu wyżyliśmy się na jakichś ogórach i łatwo wygraliśmy 4:1.

 

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016

 

Transfery do klubu:

Franco Antonucci [Belgia, 17l, P/OP(Ś)] <= AS Monaco, wypożyczenie

 

Jedynym ruchem transferowym w sierpniu było wypożyczenie za darmo Antonucciego z opcją wykupu 500.000€ z AS Monaco, zawodnik jak na trzecią ligę ma wielki potencjał, jeżeli tak duży potencjał będzie miał przy wejściu do Ligue 2 to może pokuszę się na odkupienie.

 

National:

[1/34] 05/08/2016 Paris FC 1:0 Pau FC (Camara)

[2/34] 12/08/2016 Consolat Marseille 0:1 Paris FC (Pentecôte)

[3/34] 19/08/2016 Lyon-Duchère 0:4 Paris FC (Pentecôte, N'Goyi, Nomenjanahary, Targamadze)

[4/34] 26/08/2016 Paris FC 3:1 US Avranches (N'Goyi, Madiani x2)

 

Rozpoczęliśmy ligę nieźle, na cztery mecze wszystkie wygrane, szczerze po sparingach lekko się obawiałem startu ligi, lecz drużyna pokazała pazur i przez trzy mecze nie dali sobie strzelić bramki, pierwszy mecz wygrany po strzeleniu karnego, ale ważne, że trzy punkty na naszym koncie. W drugim meczu pewnie Pentecôte przypieczętował naszą dominację w meczu bramką sprzed pola karnego. Trzeci mecz to spacerek, ładne 4:0 bez żadnych problemów pokonane Lyon-Duchere, bramkę ponownie zdobył Pentecôte, co mnie niezmiernie cieszy.

Po meczu z Lyon dostałem śmieszną wiadomość, ponieważ Madiani stwierdził, że już go skreśliłem, bo przecież nie granie w trzech meczach ligowych pokazuje, że ja już go nie chcę, aby nie psuć atmosfery w szatni wpuściłem go na mecz z Avranches, on rzucił się głodny gry na przeciwników, zagrał wprost kapitalnie, w dodatku udało mu się ustrzelić dublet.

 

Coupe de la Ligue:

1 runda, 09/08/2016 Paris FC 0:4 Le Havre

 

W Coupe de la Ligue trafiliśmy na niezłych przeciwników, Ligue 2 dość mocny zespół, totalnie nie mieliśmy szans i musimy się żegnać z tym turniejem już w pierwszej rundzie, niestety...

 

Odnośnik do komentarza

@ Oczywiście już daję, miałem dać w pierwszym poście ale zapomniało mi się troszkę, jak chcecie screeny poszczególnych zawodników to piszcie. Skład

 

==========================================================

Wrzesień 2016:

 

National:

[5/34] 10/09/2016 Paris FC 1:1 US Boulogne (Bong)

[6/34] 13/09/2016 AS Beziers 2:4 Paris FC (Pentecôte, Targamadze, Marie, Nomenjanahary)

[7/34] 16/09/2016 Sedan Ardennes 1:2 Paris FC (Pentecôte x2)

[8/34] 23/09/2016 Paris FC 0:3 Vendée les Herbiers

 

Miesiąc wrzesień zaczęliśmy od dość nudnego remisu z Boulogne, bramkę zdobył głęboki rezerwowy obrońca Bong także niezmiernie się ucieszyłem z tej brameczki. Następny mecz rozegraliśmy szybko, bo trzy dni później i po trudnym początku gdzie w 10 minut poszły 4 bramki, dwie dla przeciwników, dwie dla nas udało nam się ugrać trzy punkty. Kolejna bramka Pentecôte sprawiła moją radość, ponieważ mam nadzieje, że w tym sezonie powalczy on o króla strzelców.

 

Znowu po trzech dniach zagraliśmy z Sedan Ardennes, mecz ledwo wygraliśmy po bramce Pentecôte w minucie 93, pierwszą z tych bramek nasz napastnik zdobył z rzutu karnego. Tą bramką wyszedł on na prowadzenie w tabeli strzelców, a za razem wprowadził nasz zespół na fotel lidera.

Niestety w końcu przegrać trzeba i nasz pierwszy przegrany mecz rozegrany został na naszym stadionie, w meczu nie mieliśmy nic do powiedzenia, długo się nie pocieszyliśmy liderem, ponieważ po tej przegranej niestety spadliśmy na miejsce numer 2.

Odnośnik do komentarza

To się mi przypomniały odległe czasy... W FM 2007 kroczkami małymi zrobiłem z Paris FC potęgę światową. Po paru latach praktycznie cały skład to byli wychowankowie klubu. PSG nie miało szans z nami ;) 

Dla śmiechu i dla sprzedaży koszulek sprowadziłem zaraz przed emeryturą Messiego, Kuna oraz Fabregasa. Mało grali, bo miałem lepszych na te pozycje. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Były święta sylwester itd, więc średnio miałem czas i ochotę coś naskrobać(poprzednie aktualizacje były pisane już w pierwszej połowie grudnia). Wracam teraz z nowymi siłami i lecę dalej z karierą.

========================

 

Październik 2016:

 

National:

[6/34] 01/10/2016 USL Dunkerque 1:5 Paris FC (Targamadze x2, Pentecôte x2, N'Goyi)

[7/34] 15/10/2016 US Creteil-Lusitanos 0:3 Paris FC (Robail, Antonucci, Pentecôte)

[8/34] 18/10/2016 Paris FC 1:0 CA Bastia (Nomenjanahary)

[9/34] 28/10/2016 Quevilly Rouen Métropole 1:5 Paris FC (Pentecôte x4, Targamadze)

 

Rozgrywki ligowe w październiku rozpoczęliśmy dość szybko, ponieważ pierwszy mecz październikowy odbył się 1 dnia miesiąca.

Pierwszy mecz z Dunkerque, które jest na drugim miejscu w lidze wygraliśmy przekonująco 5:1, po dwie bramki zdobyli nasi najlepsi zawodnicy w tym sezonie - Targamadze i Pentecôte. Mecz był bardzo łatwy, a nie tego się spodziewałem, tą wygraną wróciłem na fotel lidera.

Drugi mecz zagraliśmy z Creteil, wygraliśmy tam łatwo, 3:0 bramkę ponownie zdobył nasz napastnik, także soje trafienie dołożył wypożyczony z AS Monaco Antonucci i Robail.

Trzeci mecz był najtrudniejszy w tym miesiącu, ledwo co udało nam się strzelić w 90 minucie meczu. Naszym bohaterem został Nomenjanahary. Swój mecz  tym czasie przegrało USL Dunkerque.

Ostatni mecz w lidze w październiku zagraliśmy z Quevilly Rouen Metropole, wygraliśmy go wysoko, 5:1, aż 4 z 5 bramek zdobył sam Pentecôte, który tymi trafieniami uciekł na parę bramek drugiemu najlepszemu strzelcowi ligi.

 

Coupe de France:

5 runda, 08/10/2016 RC Neauphle 0:9 Paris FC (Madiani x3, Bong, Pentecôte, Bongongui x2, Ilaimaharitra, Terrien(s))

6 runda, 22/10/2016 US Ivry Football 0:4 Paris FC (Pentecôte, Ilaimaharitra, Lybohy, N'Goyi)

 

Pierwsze rundy tego pucharu są łatwe jak nie wiem co, wartość tych zespołów nie raz nie przekracza nawet 50 tysięcy euro, więc wynik 9:0 mnie tutaj nie dziwi. ładna wygrana, piękne trzy bramki Madianiego.

w szóstej rundzie pucharu pokonaliśmy Ivry Football 4:0, drużyna nie zachwyciła i pomimo pewnej wygranej czterema bramkami nie byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Niestety już kończę styczeń a zapomniałem zrobić screena tabeli a więc tabelę dostaniecie w podsumowaniu stycznia, przepraszam.

==============

 

Listopad 2016:

 

National:

[10/34] 04/11/2016 Paris FC 3:0 ASMB Belfort (Pentecôte x2, Lybohy)

[11/34] 09/11/2016 LB Châteauroux 0:3 Paris FC (Pentecôte, Targamadze, Kok)

[12/34] 18/11/2016 Paris FC 2:1 FC Chambly Thelle (Robail, Targamadze)

[13/34] 25/11/2016 Paris FC 4:0 SA Spinalien (Pentecôte x3, Robail)

 

Listopad był dla nas bardzo udanym miesiącem, w lidze zdobyliśmy komplet 12 punktów. Kapitalna statystyka, w ciągu miesiąca straciliśmy tylko 1 bramkę, zaś ich strzeliliśmy ich 12.

W tych czterech meczach kapitalnie sprawdził się Pentecôte, który ustrzelił 6 bramek, w tym jednego hat-tricka. Pierwszy jak i drugi mecz udało nam się wygrać trzy bramkową przewagą, w pierwszym meczu najlepiej pokazał się nasz snajper, a mianowicie Pentecôte, który strzelił dwie bramki. W drugim meczu, w którym mierzyliśmy się z LB Chateauroux zaskoczeniem była bramka młodego środkowego obrońcy Koka - to właśnie on został zawodnikiem meczu. 18 listopada podejmowaliśmy Chambly Thelle, był to zdecydowanie najtrudniejszy mecz w tym miesiącu, na szczęście udało nam się wygrać 2:1. Na zakończenie miesiąca pokonaliśmy SA Spinalien 4:0, zaś trzy bramki zdobył Pentecôte.

 

Coupe de France:

 

7 runda, 13/11/2016 FA Illkirch-Graffenstaden 0:9 Paris FC (Alami x6, Pentecôte x2, Pierazzi)

 

W siódmej rundzie pucharu Francji mierzyliśmy się z klubem, którego nazwy raczej mało kto wymówi, ich wartość wynosiła uwaga 10.000€! A więc wynik 9:0 mnie nie dziwi. Alami, który dostał szansę jedynie dlatego, że Antonucci pojechał na zgrupowanie wyżył się na biednych amatorkach i wpakował im 6 bramek, dwa trafienia dorzucił Pentecôte. No i Pierazzi, którego próbuję wepchać jakiemuś klubowi za grosze też coś tam ustrzelił.

Odnośnik do komentarza

Mistrz National to na pewno nasz cel, ale z awansem do Ligue 1 bym się nie śpieszył, w Ligue 2 są mocne ekipy no i nie wiem czy od razu w pierwszym sezonie uda nam się awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Francji.

===========================================

 

Grudzień 2016:

 

National:

[14/34] 09/12/2016 Union Sportive Concarnoise 3:2 Paris FC (Madiani, Pentecôte)

[15/34] 16/12/2016 Paris FC 3:1 Consolat Marseille (Targamadze, Pentecôte, N'Goyi)

 

8 meczy ligowych, 12 meczy ogólnie pod rząd wygranych - tyle wynosiła nasza seria do dnia 09/12/2016. Niestety Concarnoise przerwało naszą kapitalną passę, pobiliśmy rekord najdłuższej serii wygranych pod rząd i nawet tą serię mamy wyższą od Realu Madryt, ale nie ma co porównywać trzecioligowca do jednego z najlepszych klubów świata. Pierwszy mecz był cholernie trudny, brakowało nam w tym meczu Targamadze, który skarżył się na zmęczenie i dałem mu odpocząć, wydaje mi się, że gdyby on znalazł się w składzie wyjściowym to nasza seria wynosiła by 9 meczów ligowych wygranych pod rząd i 13 ogólnie.

Następny mecz w lidze pokazał, że poprzedni mecz to był wypadek przy pracy, ładna wygrana nad Consolat Marseille, które miałobyć przejęte przez inwestora, ale po tym meczu coś rozmowy o tym ucichły.

 

Coupe de France:

8 runda, 03/12/2016 Paris FC 5:1 ES Craon (Pentecôte x2, Antonucci, Bong, Targamadze)

 

W pucharze ponownie trafiliśmy ogórków, łatwo ich ograliśmy 5:1 a dwie bramki strzelił Pentecôte, w następnej rundzie - już 7 stycznia zagramy z Olympique Lyon! Mecz na pewno przyciągnie sporo kibiców i zarobki z biletów będą wielkie.

 

Ciekawostka:

Na dzień 1 Stycznia pobiliśmy uwaga 21 rekordów klubu, oraz jeden rekord Ligii, jak na półsezonu jest to wynik bardzo dobry - najważniejsze rekordy to pobicie rekordu strzeleckiego w lidze i rekordu strzeleckiego w całym sezonie przez Pentecôte, oraz seria wygranych pod rząd.

Odnośnik do komentarza

No powiem, że mnie trochę podkusiło i w jeden dzień rozegrałem już sezon do końca, teraz zajmę się okienkiem transferowym, a wam postaram się jak najszybciej przedstawić wszystko do końca sezonu.

===============================

 

Styczeń 2017:

 

Transfery do klubu:

Emannuel Misfud [Francja, 21l, GK] <= AS Monaco, wypożyczenie

 

Transfery z klubu:

Paul Charruau [Francja, 23l, GK] => SC Bastia, koniec wypożyczenia

 

Wypożyczenie swoje zakończył Paul Charruau, zarabiał on o wiele za dużo, za trzy razy mniejsze pieniądze przyszedł do nas na wypożyczenie Misfud. Sytuacja Misfuda w klubie była słaba, chciał on odejść - Monaco chciało za niego 50.000£, niestety nie było mnie stać, ale na szczęście zgodzili się na półtora roczne wypożyczenie z opcją wykupu za 50.000£.

 

National:

[16/34] 14/01/2017 Paris FC 4:0 Lyon-Duchère (Ilaimaharitra, Madiani, Robail x2)

[17/34] 20/01/2017 US Avranches 3:4 Paris FC (Ilaimaharitra, Robail, Pentecôte x2)

[18/34] 28/01/2017 Paris FC 1:0 AS Béziers (Antonucci)

 

No i mamy kolejny miesiąc w, który nie przegraliśmy ani jednego meczu, co prawda było blisko abyśmy dwa razy nie wygrali meczu, ale jednak szczęście dopisało w tym miesiącu.

Zaczynając od początku pierwszy mecz ligowy zagraliśmy 14 stycznia z Lyon-Duchere, wygraliśmy łatwo 4:0, dwie bramki strzelił Robail z rzutów karnych. Ponownie Madiani, który poprosił o wcześniejsze zakończenie wypożyczenie pokazał, że powinienem na niego stawiać

W drugim meczu padło aż 7 bramek, ledwo, bo w 90 minucie bramkę zdobył kapitalny Pentecôte, oprócz jego dwóch bramek bardzo cieszyłem się z informacji, że drugi mecz z rzędu bramkę zdobył Robail i Ilaimaharitra.

Trzeci mecz prawie zremisowaliśmy, na szczęście w 82 minucie kapitalnym strzałem sprzed pola karnego zwycięstwo dał nam Franco Antonucci, pokazał, że warto przedłużyć jego wypożyczenie a może nawet i go zakupić.

 

Coupe de France:

9 runda, 07/01/2017 Paris FC d3:2 Olympique Lyon (Antonucci, Robail, Camara)

 

Nadal nie wierzę, że to się stało, po kapitalnej dogrywce trzecioligowiec pokonuje LIDERA LIGUE 1. Strzelanie zaczęliśmy szybko, w pierwszej minucie bramkę zdobył 17 letni Antonucci, nie całe 17 minut potem rzut karny na bramkę zamienił Robail i było już 2:0. Niestety jeszcze przed przerwą, a mianowicie w minucie 39 bramkę kontaktową zdobył Lacazette, ale nadal to my byliśmy w lepszej sytuacji, niestety w 85 minucie Maxwel Cornet przeszedł całą naszą obronę, trybuny ucichły - no i padła bramka na remis, szybko zabrał piłkę Cornet i pobiegł na środek. Lyon zaczęło nieźle napierać aby zdobyć bramkę, na szczęście sędzia zagwizdał i dogrywka stała się faktem, postawiliśmy wszystko na szczęście - stawiamy autobus w bramce i liczymy na karne. Minutę po przerwie w dogrywce Camara - rezerwowy znalazł się nie kryty w polu karnym i zdobył bramkę na 3:2, stadion eksplodował szczęściem, piłkarze rzucili się na Camarę jakby wygrał im Ligę Mistrzów. Po zdobyciu bramki cofnąłem wszystkich naj najdalej mogłem, wynik udało nam się utrzymać, a my przy pełnym stadionie sprawiliśmy niezłą niespodziankę.

 

//edit: Obiecana tabela

Odnośnik do komentarza

Luty 2017:

 

National:

[17/34] 04/02/2017 US Boulonge 1:3 Paris FC (Bong, Targamadze, Pentecôte)

[18/34] 10/02/2017 Paris FC 2:2 Sedan Ardennes (Pentecôte, Bong)

[19/34] 17/02/2017 Vandee les Herbiers 3:1 Paris FC (Pentecôte)

[20/34] 25/02/2017 Paris FC 2:0 USL Dunkerque (Targamadze, Pentecôte)

 

Jest to zdecydowanie nasz najgorszy miesiąc w tym sezonie. W tym miesiącu doznaliśmy jednej porażki i jednego remisu, pod rząd - wydaje się być to sprawa normalna, ale patrząc na dotychczasowe nasze zmagania w lidze jest to najdłuższa moja seria bez wygranej w karierze. Oprócz tych dwóch meczów także wygraliśmy z Boulonge 3:1, oraz pokonaliśmy pewnie 2:0 vice liderów tabeli, a więc przewaga nad nimi wciąż rośnie.

 

Coupe de France:

10 runda, 01/02/2017 Paris FC 1:2 Angers SCO (Targamadze)

 

Po nieoczekiwanej wygranej nad Lyon przyszedł mecz ponownie z pierwszoligowcem, niestety Angers zdołało nas pokonać, a my odpadamy daleko, bo aż w 10 rundzie pucharu, chociaż już powinniśmy odpaść wcześniej. Lekki niedosyt jest, bo bukmacherzy to właśnie na nas stawiali po ostatniej wygranej nad liderem Ligue 1.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...