Skocz do zawartości

Wikingowie!


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni radziecki żołnierz opuszcza Afganistan, Bush zostaje prezydentem USA, Okrągły Stół, kara śmierci dla Salmana Rushdiego, miażdżące zwycięstwo opozycji w wyborach 4 czerwca, czołgi miażdżące opozycję na placu Tiananmen, kibice miażdżący się nawzajem na stadionie w Sheffield, Mazowiecki pierwszym niekomunistycznym szefem rządu w krajach bloku wschodniego, upadek berlińskiego muru, rozstrzelanie Ceausescu, Havel prezydentem wolnej Czechosłowacji. Ilość przełomowych wydarzeń w 1989 roku przyprawia o zawrót głowy. Ale to, co najbardziej poruszyło mieszkańców Thisted, a więc małego miasteczka na półwyspie Jutlandzkim, było powstanie Thisted Fodbold Club. Przez przeszło dwie i pół dekady klub ten nie odnosił większych sukcesów, a status solidnego trzecioligowego średniaka to wszystko, na co stać było zawodników TFC. Jednak po zmianie zarządu nastąpiła także zmiana trenera, a młody i ambitny szkoleniowiec polskiego pochodzenia ma wprowadzić Thisted FC na salony duńskiego futbolu.

 

*****


Media typowały nas na pierwsze miejsce w tabeli, ale ja miałem co do tego pewne wątpliwości. Stąd też szybko w ruch poszedł telefon i z miejsca w Thisted stawili się dwaj nowi gracze. Jak to zwykle bywa w niższych ligach pieniędzy zbytnio nie było, więc trzeba się było ratować wypożyczeniami. Na szczęście FC Midtjylland nie okazało się klubem partnerskim tylko z nazwy, więc w celu uzupełnienia naszej kadry skorzystaliśmy z usług ich dwóch młodych graczy. Pierwszym z nich jest Oliver Ottesen, który ma zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza, a kto wie - może w przyszłym sezonie zakupimy go na stałe. Drugim wypożyczonym zawodnikiem jest Mikael Anderson, mający za zadanie zwiększyć u nas rywalizację w ofensywie, albowiem 18-latek jest w stanie grać na praktycznie każdej pozycji w ataku. Oprócz nich na papierze z naszej kadry wyróżniają się na pewno środkowy obrońca wypożyczony z Aalborga Morten Rokkedal, środkowy pomocnik Jeff Mensah mający dyrygować naszą drugą linią, a także napastnik z ekstraklasową przeszłością, Mikkel Agger. Cała drużyna prezentuje się następująco: screen. W następnym poście omówienie sparingów, a także dalszych prawdopodobnych wzmocnień zespołu!

 

Football Manager 2017, Thisted Fodbold Club

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy w Thisted FC był niezwykle krótki, albowiem trwał zaledwie dwa tygodnie z małym hakiem. Rozegranie czterech meczów w tak krótkim okresie czasowym pozwoliło mi wyłapać braki kadrowe, a zawodnikom wdrożyć się w rytm meczowy, który nie będzie ich opuszczał przez następne kilka miesięcy. Pierwszy mecz kontrolny, który był zarazem moim nieoficjalnym debiutem w roli szkoleniowca duńskiej ekipy, był rozgrywany z ekipą Tuse IF, która delikatnie mówiąc odstawała poziomem nawet od nas. Wynik 4:1 jak najbardziej oddawał przebieg tego spotkania, a dubletem popisał się Mikkel Agger. W drugim meczu wynik był jeszcze bardziej okazały, a dwa gole przeciwko Frederikshavn zdobył Ronni Iversen. Przedostatnie spotkanie było już nieco bardziej zacięte, gdyż zespół Oure FA mimo wyraźnej różnicy klas postawił się TFC. Jednak i to nie wystarczyło, a gole Aggera i Andersona dały nam trzecią wygraną w trzecim kolejnym meczu sparingowym. Ostatnim rywalem w meczach o nic była amatorska drużyna Ringkobing IF, która tak jak ich poprzednicy postawiła zdecydowany opór naszym napastnikom, co tak jak w przypadku Oure nie wystarczyło. Dwa trafienia od naszych snajperów przedzielone główką Rokkedala sprawiły, że do sezonu zasadniczego przystępujemy po komplecie zwycięstw w meczach sparingowych. 

 

*****

 

Mimo dobrych wyników w grach kontrolnych wiadome było, że potrzebujemy nie tyle wzmocnień, co uzupełnień kadry pierwszego zespołu. Kasy w budżecie nie było za wiele, także w każdym z przypadków decydowały drobne czynniki, które skłoniły niżej wymienionych graczy do przeniesienia się do Thisted. Od razu po przeglądzie kadry wiedziałem, że mimo wypożyczenia Mikaela Andersona będziemy potrzebować dalszych wzmocnień ofensywy, co dało mi mniej więcej jasny kierunek poszukiwań. Na szczęście po zatrudnieniu paru scoutów praca ta stała się dużo łatwiejsza, a i negocjacje z 19-letnim Jonasem Hansenem nie należały do jakiś skomplikowanych i tak oto 16 lipca młody Duńczyk zamienił Marienlyst na Thisted za okrągłe zero euro, ale kontrakt amatorski nie pozwala mi wiązać zbyt dużej przyszłości z tym nabytkiem. Zupełnie inaczej sprawa wyglądała z wychowankiem FC Midtjylland,  Sigurdem Schondorfem, który to po opuszczeniu swojego macierzystego klubu nie robił zbyt dużych problemów i związał się z nami kontraktem półprofesjonalnym, a więc najpewniejszą umową na jaką tylko było nas stać. Podobnie rzecz miała się z Jacobem Torpem, a więc eks-graczem Aarhus, który może grać na całej lewej stronie, co daje mi naprawdę sporę pole manewru na tej stronie boiska. Po tych ruchach kadrowych z niepokojem oczekiwałem na start rozgrywek ligowych, ale zanim to, to czekał nas jeszcze mecz 1. rundy Pucharu Danii z grającym ligę wyżej Velje Boldklub. Panie i Panowie - maszyna ruszyła! 

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...