Skocz do zawartości

GRUPA H - POLSKA, KOLUMBIA, SENEGAL, JAPONIA


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo trudna grupa, chociaż mimo wszystko mogło być gorzej. Musi być perfect przygotowanie fizyczne, bo inaczej Senegal i Kolumbia nas zabiegają. No i gra z klepki będzie kluczem. Polska ma przebłyski ale jednak nie są to nasze najmocniejsze strony. No i pozostaje mieć nadzieję że Bayern sciagnie Lewemu jakieś zastępstwo żeby to nie zajezdzili do czerwca. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Man_iac napisał:

Bardzo trudna grupa, chociaż mimo wszystko mogło być gorzej. Musi być perfect przygotowanie fizyczne, bo inaczej Senegal i Kolumbia nas zabiegają. No i gra z klepki będzie kluczem. Polska ma przebłyski ale jednak nie są to nasze najmocniejsze strony. No i pozostaje mieć nadzieję że Bayern sciagnie Lewemu jakieś zastępstwo żeby to nie zajezdzili do czerwca. 

 

A kto może nas w Kolumbii zabiegać poza Cuadrado?

Odnośnik do komentarza

Mam podobne odczucia. To jest najbardziej wyrówna grupa na MS. I wkurza mnie, że kazdy sobie dopisuje 3 punkty na Senegalu, bo tam przeciez jest mega paka, do tego gramy z nimi o 14, co jest raczej handicapem dla graczy z Afryki.

Kolumbia to tez kilku niesamowitych graczy.

Z Japonii w sumie kojarzę Kagawe i Morioke ( :keke: ), ale to na pewno bardzo zdyscyplinowana taktycznie drużyna.

 

Odnośnik do komentarza

Uważam dokładnie tak samo, dlatego uważam tę grupę za bardzo trudną. Bardziej mnie zdziwi komplet wygranych niż komplet porażek, bo to jednak zespoły z dużo wyższej półki niż te, na których natrzaskaliśmy tyle punktów przez ostatnie lata, sztucznie pompując ranking - Rumunia, Czarnogóra, Irlandia itp.

Jedyny argument, który działa na naszą korzyść, to na pewno nie jakość czysto piłkarska (no, może z Japonią), tylko klimat. Z drugiej strony bardzo chętnie zobaczę polskich kibiców w muzułmańskim Kazaniu :keke:

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Podjaranie się Kolumbią jest IMO zabawne, fajnie że maja Jamesa i Falcao, a także Cuadrado. Ale nie przeprowadzili wymiany pokoleniowej i to trójka (jakkolwiek dobrych, ale z całej trójki tylko Falcao jest w formie, nie mam pewności co do Cuadrado) jedynych dobrych zawodników. W obronie będą się modlić żeby Sanchez się zaaklimatyzował w Anglii, Zapata dalej żył, a także żeby Mina był więcej niż talentem. Kadrowo mamy nad nimi przewagę moim zdaniem.

 

Nawałka dobrze przygotował kadrę na Euro więc nie martwię się o przygotowanie na Rosję. A ta kadra w dobrej formie jest lepsza od grupowych rywali. Aczkolwiek naturalnie zgadzam się, że jest to wyrównana grupa.

Odnośnik do komentarza

Zapata dalej żył? Przecież on ma 31 lat, a w kadrze zawsze gra znakomicie - to w Milanie jest elektryczny. Akurat Kolumbia IMO jest faworytem tej grupy, Polska od wielu lat nie grała na takim poziomie, jak oni w Brazylii, a przecież minęły zaledwie cztery lata. Plus nie byłbym zaskoczony, gdyby nawet w razie braku gry jednego z drugim doszli do formy na mundial.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, jasonx napisał:

Senegalu, bo tam przeciez jest mega paka,

 

Tzn kto? Mane, Balde, Koulibaly to Ci mega zawodnicy? Klimat jak w Polsce, kilku wybijających się i solidniaki, bramkarzami ich bijemy na łeb. A poziomu Lewego to u nich nikt nie sięga nawet na sekundę.

Teraz, Gacek napisał:

Zapata dalej żył? Przecież on ma 31 lat, a w kadrze zawsze gra znakomicie - to w Milanie jest elektryczny. Akurat Kolumbia IMO jest faworytem tej grupy, Polska od wielu lat nie grała na takim poziomie, jak oni w Brazylii, a przecież minęły zaledwie cztery lata. Plus nie byłbym zaskoczony, gdyby nawet w razie braku gry jednego z drugim doszli do formy na mundial.

 

Tylko ile on gra? 31 lat to może żadna śmierć, ale ogranie jest bardzo potrzebne. Jest powolny i nawet Grosicki go może zawinąć. Akurat Kolumbia zaliczyła regres po mundialu, my wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ajerkoniak napisał:

 

Tylko ile on gra?

Ostatnio sporo, więcej od Musacchio, plus trenerem Milanu został jego kolega z boiska, który ma go wystawiać już w najbliższym meczu (co dziwne, bo Musacchio jest IMO lepszy).

6 minut temu, ajerkoniak napisał:

Jest powolny i nawet Grosicki go może zawinąć.

Co? Nie. Chyba rozmawiamy o dwóch różnych graczach. Zapata zawsze był fizycznym tytanem, to z głową było coś nie halo, ale to mu podejrzanie znika w kadrze. Dla mnie jest gorszy od Glika, ale lepszy od każdego innego OŚ którego mamy w kraju. Bardziej by mnie zaskoczyło ogrywanie go przez Grosickiego niż wyłączenie przez niego Lewego, bo w dobry dzień (zgoda, nie zdarza mu się to często w klubie) on ma bardzo duże możliwości.

6 minut temu, ajerkoniak napisał:

Akurat Kolumbia zaliczyła regres po mundialu, my wręcz przeciwnie.

To fakt, dlatego uważam, że są szanse na wygraną z nimi. ;)

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No to jak będzie grał dużo to może odszczekam, na razie często miałem wrażenie, że Błaszczykowski go minie, o Grosiku nie wspominając. Nie wiem jak wielki miałby dzień gdyby zatrzymał Lewego w jakikolwiek sposób, zwłaszcza, że to jedyny obrońca tam w miarę pewny. Miny nie liczę bo to najwyżej talent, a przy Sanchezie za wcześnie na oceny.

 

Plusem jest to, że zarówno Kolumbia, jak i Senegal to bardzo dziurawe ekipy. Nawałka potrafi wykorzystać takie okoliczności, a jak mamy dobry dzień to dyscypliną taktyczną nie odbiegamy od Japonii (no dobra, jak mamy bardzo dobry dzień :keke:) więc strzelałbym w minimum 6 punktów jednak, a stawiam na 7, ale ten punkcik dodaje za wiarę ;)

 

No i mam wrażenie, że u nas powoooooli tych dziur ubywa. Naturalnie problemem będzie zawsze partner dla Glika i LO, ale poza tym nie ma źle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...