Skocz do zawartości

GRUPA B - PORTUGALIA, HISZPANIA, IRAN, MAROKO


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby wziął jeszcze jego asystent, który tam siedzi to byłoby w miarę gładkie przejście. Ale jak ma przyjść trener, przećwiczyć to jak mają grać jak za dwa dni mecz. Ile on treningów poprowadzi? Chyba zacznie od podania składu na mecz z Portugalią. Duma dumą, ale prawdopodobnie załatwił swoim zawodnikom Mundial. Nie zdziwię się jak poleci prezes federacji po MŚ.

Odnośnik do komentarza

Zależy kto popierał zostanie JL do końca MŚ. Jeśli wszyscy/większość piłkarzy, to morale legło w gruzach imo. A jeśli to była tylko np. grupa z Realu, to jeszcze jest to do odratowania, choć wtedy z kolei mogą pojawić się podziały.

To przypomina trochę burdel we francuskiej kadrze na MŚ w 2010 i tam się to dla nich słabo skończyło.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Hidalgoo napisał:

IMHO przeceniacie rolę trenera w dzisiejszym futbolu na takim poziomie. Zawodnicy dobrze wiedzą, co mają grać, tym bardziej że przepracowali całe zgrupowanie z selekcjonerem. Przyjdzie asystent, powie że gramy co było ustalane i jakoś pójdzie.

No jakoś ciężko sobie wyobrazić, że sztab trenerski nie miał rozpracowanych rywali grupowych i przewidzianych schematów na różne scenariusze. To co ty tutaj piszesz, to tak jakby trener był panem od WF, który rzuca piłkę na środek boiska, dmucha w gwizdek i mówi "grajta, kurwa".

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra (a w zasadzie jedyna sluszna) decyzja federacji. Selekcjonerem kadry na najwazniejsza pilkarska impreze musi byc ktos, kto w 100% bedzie skoncentrowany na turnieju. JL w obecnej sytuacji tego nie gwarantuje, bo nikt nie wie, na ile chlop myslalby wylacznie o kadrze, a na ile o taktyce i transferach do Realu w kolejnym sezonie. Nawet jesli w istocie skupilby sie w pelni tylko na kadrze. Przekaz poszedl w swiat. 

 

Poza tym z psychologicznego punktu widzenia decyzja o ogloszeniu JL trenerem Realu na kilkadziesiat godzin przed rozpoczeciem mundialu jest katastrofalna dla kadry. Po czyms takim watpie, aby pilkarze z reprezentacji (z pominieciem tych z Realu) byli gotowi wskoczyc za selekcjonerem w ogien. Mysle, ze dla wielu to byl szok i moglo to wplynac na podzialy w kadrze. Twitter w komentarzach wielu hiszpanskich dziennikarzy twierdzi, ze pilkarze poczuli sie zdradzeni przez trenera.

 

Pomijam juz argument, ze trzy tygodnie temu Lopetegui podpisal nowy kontrakt z federacja na prowadzenie kadry...

 

Skoro juz i tak dogadal sie z Realem to trzeba bylo poczekac z podjeciem decyzji do zakonczenia mundialu.

  • Lubię! 1
  • Zmieszany 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

IMO zjebali i unieśli się dumą kosztem potencjalnych wyników. Zwłaszcza, jeżeli piłkarze zabiegali, żeby go nie zwalniać.

Nie wiem skąd pomysł, że nie byłby skoncentrowany na turnieju, że co, zakochał się? Będzie jeździł palcem po murawie w czasie ćwierćfinałów nie mogąc się skoncentrować na chwili obecnej myśląc o nadchodzących gwizdach Bernabeu na swoich piłkarzy? Będzie miał głowę w chmurach i motylki w brzuchu zachwycając się coraz trudniejszym zadaniem obrony Ligi Mistrzów/odbiciem w końcu La Liga?

Kurwa no to jest raczej profesjonalista skoro został selekcjonerem, jestem pewien, że przez te dwa miesiące wykonywałby tak samo dobrą pracę dla kadry jak w sytuacji, gdy nie byłby nowym menago Realu. 

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Hawkeye napisał:

IMO zjebali i unieśli się dumą kosztem potencjalnych wyników. Zwłaszcza, jeżeli piłkarze zabiegali, żeby go nie zwalniać.

Nie wiem skąd pomysł, że nie byłby skoncentrowany na turnieju, że co, zakochał się? Będzie jeździł palcem po murawie w czasie ćwierćfinałów nie mogąc się skoncentrować na chwili obecnej myśląc o nadchodzących gwizdach Bernabeu na swoich piłkarzy? Będzie miał głowę w chmurach i motylki w brzuchu zachwycając się coraz trudniejszym zadaniem obrony Ligi Mistrzów/odbiciem w końcu La Liga?

Kurwa no to jest raczej profesjonalista skoro został selekcjonerem, jestem pewien, że przez te dwa miesiące wykonywałby tak samo dobrą pracę dla kadry jak w sytuacji, gdy nie byłby nowym menago Realu. 

ja myślę że patrzyłby na boisko i zamiast w zeszycie zapisywać uwagi nt. gry to pewnie rysowałby potencjalne jedenastki realu

Odnośnik do komentarza

chodziłby niewyspany, a więc w gorszej kondycji mentalnej, bo sen z powiek spędzałyby mu treningi z Ronaldo. Pewnie nawet dałby mu strzelić w meczu grupowym, żeby pozytywnie wpłynąć na jego przyszłe morale.

 

nie no bądźmy poważni, wkurwili się, że im nie powiedział (ofc zjebał, że nie powiedział), ale koniec końców to kwestia urażonej dumy, a nie wpływu na wyniki. 

Odnośnik do komentarza

Ba! By pewnie się konsultował jaką taktykę dać do realu ;) 

 

5 minut temu, Hawkeye napisał:

Kurwa no to jest raczej profesjonalista skoro został selekcjonerem, jestem pewien, że przez te dwa miesiące wykonywałby tak samo dobrą pracę dla kadry jak w sytuacji, gdy nie byłby nowym menago Realu. 

Dokładnie to samo miałem napisać. 

I on i piłkarze to zawodowcy. Raczej np. Pique by nie strzelał fochów, że "oo, trener Realu, nie da mi grać, ja mu pokarze!!". 

Odnośnik do komentarza

Tzn jakby był ból dupy piłkarzy o tę sprawę to rzeczywiście zwolnienie to raczej dobra decyzja. Ale jak nie ma (tak naprawdę do końca nie wiem, że nie ma,  przecież może były), to jedynymi którzy mają problem są działacze. Zostali oczywiście wychujani i ten koleś na L zachował się fatalnie, ale moim zdaniem są rzeczy dla których powinno się chować dumę do kieszeni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...