Skocz do zawartości

Livescore - Mistrzostwa Świata


Rekomendowane odpowiedzi

Jezu, Zieliński 20 niecelnych zagrań, Piszczek jeszcze więcej, Lewy 12 przegranych pojedynków, a tu narzekanie, że Senegal, który nas zjadł taktycznie i wygrał mecz na środku pola, wygrał szczęśliwie. A figa. Senegal zdobył szczęśliwe bramki, ale kontrolował mecz i tak naprawdę gdyby poczuł ciepło i musiał się postać, to by wygrał wyżej.

To jest złe z naszym futbolem, kultura usprawiedliwiania. Nie dostrzegamy żenującego występu większości piłkarzy, a rywal niby wygrał przez fart? :picard: Jakby Senegal potrzebował strzelić trzecią, to by pewnie ją strzelił prędzej niż Polska na remis.

  • Lubię! 5
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Gacek napisał:

Jezu, Zieliński 20 niecelnych zagrań, Piszczek jeszcze więcej, Lewy 12 przegranych pojedynków, a tu narzekanie, że Senegal, który nas zjadł taktycznie i wygrał mecz na środku pola, wygrał szczęśliwie. A figa. Senegal zdobył szczęśliwe bramki, ale kontrolował mecz i tak naprawdę gdyby poczuł ciepło i musiał się postać, to by wygrał wyżej.

To jest złe z naszym futbolem, kultura usprawiedliwiania. Nie dostrzegamy żenującego występu większości piłkarzy, a rywal niby wygrał przez fart? :picard: Jakby Senegal potrzebował strzelić trzecią, to by pewnie ją strzelił prędzej niż Polska na remis.

 

Senegal w żadnym momencie tego spotkania nie pokazał że byłby w stanie strzelić gola samodzielnie. 

 

Tak narzekałem na Pazdana i że powinien wpuścić Bednarka, ale niestety Janek zapierdolił drugiego gola. Krychowiak podał tak, że Bednarek miał mnóstwo czasu żeby do piłki dobiec, opanować ją i podać np. do Szczęsnego (zupełnie nie rozumiem po co ten wychodził zresztą). Obwinianie tutaj Krychowiaka o cokolwiek jest głupotą. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, Gacek said:

Jezu, Zieliński 20 niecelnych zagrań, Piszczek jeszcze więcej, Lewy 12 przegranych pojedynków, a tu narzekanie, że Senegal, który nas zjadł taktycznie i wygrał mecz na środku pola, wygrał szczęśliwie. A figa. Senegal zdobył szczęśliwe bramki, ale kontrolował mecz i tak naprawdę gdyby poczuł ciepło i musiał się postać, to by wygrał wyżej.

To jest złe z naszym futbolem, kultura usprawiedliwiania. Nie dostrzegamy żenującego występu większości piłkarzy, a rywal niby wygrał przez fart? :picard: Jakby Senegal potrzebował strzelić trzecią, to by pewnie ją strzelił prędzej niż Polska na remis.

 

Nie zgadzam się Gacek. W sensie częściowo się zgadzam. Senegal NIE wygrał tego meczu szczęśliwie, ale nie mogę się zgodzić, że mogli nam nastrzelać, jeśli by chcieli. Senegal był tylko ciut mniej mierny niż my. Praktycznie nie stwarzali zagrożenia w ofensywie. Zdobyli te bramki szczęśliwie, mieli zdecydowanie lepszy plan na grę, wykonali ten plan, co prawda z pomocą Cionka i Krychowiaka, ale wykonali. I faktycznie wygrali środek pola. Tylko tam nawet nie było walki, bo my go po prostu oddaliśmy.

Odnośnik do komentarza

Brudi, pliz. Idź się przewietrz albo obejrzyj mecz jeszcze raz. To, że nie musieli, to nie znaczy, że nie potrafili.

Naprawdę nie bulwersuje Cię to, że grający na ręcznym Senegal kontrolował mecz przeciwko walczącej o życie Polsce?

ŻADEN z Senegalczyków nie zagrał takiego dramatu jak Błaszczykowski (<50% celnych podań), Milik, Zieliński, Piszczek, Rybus, Cionek... Ludzie, wymieniłem właśnie pół składu, a przecież Lewego ratuje jedna (!) akcja. I niby Senegal zagrał na naszym poziomie? :picard:

 

Zagraliśmy to samo g***o co na euro, tylko zamiast żenujących rywali mieliśmy rywali trochę mniej żenujących i wystarczyło. Rzeczywiście, szokujące. Trzeba było oglądać poprzednie mecze za Nawałki po paru flaszkach, by tego nie dostrzec.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gacek napisał:

Brudi, pliz. Idź się przewietrz albo obejrzyj mecz jeszcze raz. To, że nie musieli, to nie znaczy, że nie potrafili.

Naprawdę nie bulwersuje Cię to, że grający na ręcznym Senegal kontrolował mecz przeciwko walczącej o życie Polsce?

 ŻADEN z Senegalczyków nie zagrał takiego dramatu jak Błaszczykowski (<50% celnych podań), Milik, Zieliński, Piszczek, Rybus, Cionek... Ludzie, wymieniłem właśnie pół składu, a przecież Lewego ratuje jedna (!) akcja. I niby Senegal zagrał na naszym poziomie? :picard:

  

Zagraliśmy to samo g***o co na euro, tylko zamiast żenujących rywali mieliśmy rywali trochę mniej żenujących i wystarczyło. Rzeczywiście, szokujące. Trzeba było oglądać poprzednie mecze za Nawałki po paru flaszkach, by tego nie dostrzec.

 Ależ oglądałem mecz i nie muszę (nie chcę :D ) oglądać powtórki. Senegalczycy mieli podania na takim samym poziomie. Mieli mnóstwo strat na 30-40 metrze, których nie wykorzystywaliśmy. To że kasowali wszystko co mieliśmy nie oznacza, że byli w stanie nam coś wcisnąć, bo w żadnym momencie tego spotkania nie pokazali, że są w stanie rozegrać składną akcje z co najmniej dwóch podań w innym miejscu niż na swojej połowie. 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Gacek said:

To, że nie musieli, to nie znaczy, że nie potrafili.

 

Jakby się odnosić tylko do pierwszych 30 minut gry, to nie potrafili. Później też stworzyli może pół sytuacji. Tym smutniej ocenia się naszą reprezentację widząc jak miernie z przodu grali Senegalczycy. Wystarczyło nie popełniać takich wielbłądów (czyli wyjść na mecz z odpowiednim nastawieniem psychicznym, a nie ze strachem w oczach) i punkt byśmy mieli za 0-0...

 

4 minutes ago, Gacek said:

Naprawdę nie bulwersuje Cię to, że grający na ręcznym Senegal kontrolował mecz przeciwko walczącej o życie Polsce?

 

Okropnie bulwersuje. Jest to powikłanie źle dobranego ustawienia taktycznego i imponującej indolencji naszych przy wykonywaniu zaleceń taktycznych, błędów ustawienia, oddania środka pola, braku współpracy między formacjami.

 

4 minutes ago, Gacek said:

ŻADEN z Senegalczyków nie zagrał takiego dramatu jak Błaszczykowski (<50% celnych podań), Milik, Zieliński, Piszczek, Rybus, Cionek... Ludzie, wymieniłem właśnie pół składu, a przecież Lewego ratuje jedna (!) akcja. I niby Senegal zagrał na naszym poziomie? :picard:

 

 

Nie mogę oceniać indywidualnie graczy Senegalu, bo nie skupiałem na nich mojej uwagi. Fakt jest, że w ofensywie zagrali naprawdę niewiele lepiej niż my. W destrukcji byli skuteczniejsi, oraz dużo lepiej zakładali pressing i przeszkadzali w rozgrywaniu, niż my.

 

4 minutes ago, Gacek said:

Zagraliśmy to samo g***o co na euro, tylko zamiast żenujących rywali mieliśmy rywali trochę mniej żenujących i wystarczyło. Rzeczywiście, szokujące. Trzeba było oglądać poprzednie mecze za Nawałki po paru flaszkach, by tego nie dostrzec.

 

Na Euro zagraliśmy inaczej. Było dużo więcej pomysłu na rozegranie, więcej jakości podań, lepsze przygotowanie mentalne i fizyczne. Wtedy brakowało bardzo ostatniego podania, jakości pod polem karnym rywala. Teraz nawet do pierwszego podanie na połowie rywala często nie dochodziliśmy przez brak ruchu i okropne ustawienie zawodników. Nie wiem jakie mecze oglądałeś, bo eliminacje do WC były grane bardzo podobnie do Euro i IMO na dobrym poziomie. Problemy zaczęły się gdy nasi liderzy zaczęli mieć problemy z grą (Krycha, Grosicki) czy zdrowotne (Kuba, Milik, Piszczek bodajże). Tym samym tłumaczyłem sobie indolencję w meczach towarzyskich w październiku i marcu, ale również testami nowego ustawienia, które IMO było potrzebne. Gorzej, że nie zostało do końca przygotowane i dzisiaj (chociaż tego jak się ustawiali dzisiaj to nigdy w meczach towarzyskich nie widziałem) się nie sprawdziło ni cholery. Nawet grając 3-5-2 i 3-4-3 mieliśmy momenty dobrej gry we wcześniejszych spotkaniach.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...