Skocz do zawartości
Do końca czerwca będą trwać wybory do ModTeamu.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Vami

[FM 2018] Journeyman, jak co roku :)

Rekomendowane odpowiedzi

Standard złota

Zgodnie z przewidywaniami, mecze z Bordeaux, Gent i Huddersfield nie należały do łatwych. Nawet mnie jednak zaskoczyło, że jedyne zwycięstwo w tym trójmeczu odnieśliśmy... z Francuzami. Tak naprawdę to pokonaliśmy ich dwukrotnie, gdyż także na wyjeździe nie mieli z nami szans. Gorzej - niestety - poszło nam w pozostałych spotkaniach i musieliśmy uznać wyższość Gentu (3:5) i Huddersfield (1:4). To spowodowało, iż Brugia znów wyszła na czoło, gdyż jeszcze kilka tygodniu później nie poradziliśmy sobie z Lierse. Zupełnie inaczej wyglądała jednak reszta meczów. W rewanżu pyknęliśmy Huddersfield 3:0 oraz powtórzyliśmy siedmiobramkowe zwycięstwo z Qarabagiem, a w lidze w pokonanym polu pozostawiliśmy wszystkich pozostałych, a najbardziej cieszy mnie zwycięstwo z Mouscron-Peruwelz 7:3, gdyż w pierwszym pojedynku między nami padł remis. Także zniszczenie Anderlechtu 5:3 mogę uznać za wynik godny złotego Standardu. W Pucharze Belgii zrewanżowaliśmy się z kolei Gentowi, który wyeliminowaliśmy w 1/8 finału.

Ważną informacją dla mnie jest to, że nawet w momentach, gdy ważni piłkarze wypadali z kontuzją (Simonis, Hierro), pozostali brali ciężar gry na siebie. Sezon życia rozgrywa Bismark Ngissah, który zdobył 18 bramek w 17 meczach ligowych. Śmieszy mnie to, że gdy przychodziłem do Standardu, był on jedynie zmiennikiem Dalmonte, którego oceniłem wyżej. Czas pokazał, że się myliłem. Besnard, Simonis, Ngissah i... Biai to najlepsi zawodnicy na swoich pozycjach w lidze. Zerbin ma najwięcej asyst, a od Benkovicia na środku obrony lepsze noty zbiera jedynie Dan-Axel Zagadou z Club Brugge.

Bismark Ngissah wybrany został najlepszym afrykańskim napastnikiem na świecie (oraz - oczywiście - do jedenastki sezonu kontynentu), Michel Simonis wygrał Belgijski Złoty But, zaś Ahmed Ben Salah otrzymał laur dla najbardziej przyszłościowego gracza Afryki. Moją skromną osobę jak zwykle pominięto.

Postanowiłem, iż będzie to mój ostatni sezon w Liege. Teraz albo nigdy.

8bJFZWZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Vami napisał:

Postanowiłem, iż będzie to mój ostatni sezon w Liege. Teraz albo nigdy.

Mocno dziwne postanowienie. Nie chcesz posmakować LM w Belgii? Czy po prostu już wiesz, że ten zespół nie przekroczy pewnego poziomu? A może już masz coś upatrzonego na kolejny krok? :> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od początku zakładałem wypełnienie 3-letniego kontraktu jako max. Kariera nastawiona jest na rozwój postaci i będę chciał wskoczyć na półkę wyżej. A gdzie - to czas pokaże. Mamy dopiero styczeń. Zakładam, że będzie to liga z top 5 (Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Francja). Na przykład RB Lipsk jest na ósmym miejscu i pozycja trenera wisi na włosku :>

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi