Skocz do zawartości

Home of Football


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Który to już raz tutaj trafiam ;) Wracam na forum i do FMa po bardzo długiej przerwie, tym razem w karierze czysto statystycznej ;).

***

Futbol na Wyspach to coś czym od małego jestem zafascynowany absolutnie do maksimum. Brytyjska piłka nożna jest ze mną od małego, a wraz z nią mój ukochany Manchester United. Nie o tym jednak będzie tutaj, choć Czerwone Diabły również od kilku lat mają wielki problem z osiąganiem wyników jakie się od nich oczekuje.

 

Potężniejszy problem tyczy się natomiast angielskiej reprezentacji. Jak to jest, że kraj który jest kolebką piłki nożnej na świecie nie ma kadry narodowej która oddawał by rzeczywistą pozycję Anglików w świecie futbolu ? Dlaczego angielska kadra poza Mundialem '66 oraz Euro '96 nigdy nic nie wygrała mając w kadrze potężne nazwiska niemal co roku ? Dlaczego nikt od pół wieku nie potrafi wrócić do poziomu jaki ta kadra reprezentowała za czasów Alfa Ramsey'a. Z tymi pytaniami zapewne zmaga się każdy fan Synów Albionu, zatem ja również. I w tej karierze postaram się jakoś temu zaradzić.

 

Football Manager 2017 17.3.2

Ligi grywalne:

Anglia [2], USA [1], Finlandia [1], Francja [1], Niemcy [1], Islandia [1], Włochy [1], Norwegia [1], Polska [1], Szkocja [1], Hiszpania [1], Szwecja [1]

Ligi na podglądzie:

Belgia [1], Holandia [1], Portugalia [1], Rosja [1], Walia [1], Irlandia [1]

Dodatki: final pack od pr0

 

Start: Reprezentacja Anglii

Cele: doprowadzenie reprezentacji Synów Albionu na szczyt światowej hierarchii. Dozwolone ewentualne drobne przygody klubowe ;)

Odnośnik do komentarza

Drużynę przejmuję na 13 pozycji w rankingu FIFA, z jasnymi oczekiwaniami- awans na mundial.

Na pierwszy rzut oka naprawdę ciężko ocenić w jaki sposób Synowie Albionu obecnie mają nieomalże marginalną rolę jeżeli chodzi o status potentatów w światowej piłce. Mocna, równa liga, solidni ograni zawodnicy, szerokie grono utalentowanej młodzieży... To wygląda jakby po prostu nikt nie potrafił poskładać tego w zgrabną całość czego ja spróbuję się podjąć.

 

W Eliminacjach do Mundialu trafiliśmy do grupy F gdzie naszymi przeciwnikami będą reprezentacje Litwy, Malty, Słowacji, Słowenii oraz nasi derbowi rywale Szkoci. Na papierze powinniśmy pozamiatać tą grupę w pył, a mnie szereg teoretycznie prostych spotkań powinien dać szansę na przetestowanie kilku rozwiązań i graczy. W roku 2016 mamy do rozegrania:

2 spotkania sparingowe: vs Bośnia i Hercegowina [31.08], vs Islandia [15.11]

4 spotkania eliminacji: vs Malta [4.09],  vs Słowacja [8.10], vs Szkocja [11.10], vs Litwa [12.11]

 

Dodatkowo na dzień dobry o rezygnacji z gry w kadrze narodowej poinformował mnie 30 letni James Milner. Szkoda, bo James to zawodnik szalenie uniwersalny i doświadczony zarówno reprezentacyjnie jak i klubowo, ale to daje mi pole do manewru w postaci poszukania mu młodszych zastępców.

 

Powołania na sparing z Bośnią i Hercegowiną oraz mecz el. MŚ z Maltą :

 

Bramkarze:

Fraser Forster [28, Southampton]

Jordan Pickford [22, Everton]

Jack Butland [23, Stoke]

 

Obrońcy:

Phil Jones [24, Manchester United]

Michael Keane [23, Everton]

John Stones [22, Manchester City]

Jamaal Lascelles [22, Southampton]

Kyle Walker [26, Manchester City]

Nathaniel Clyne [25, Liverpool]

Luke Shaw [21, Manchester United]

Danny Rose [26, Tottenham Hotspur]

 

Pomocnicy:

Eric Dier [22, Tottenham Hotspur]

Jordan Henderson [26, Liverpool]

Lewis Cook [19, Bournemouth]

Raheem Sterling [21, Manchester City]

Adam Lallana [28, Liverpool]

James Ward-Prowse [21, Southampton]

Dele Alli [20, Tottenham Hotspur]

Wayne Rooney [30, Everton]

 

Napastnicy:

Danny Welbeck [25, Arsenal]

Marcus Rashford [18, Manchester United]

Daniel Sturridge [26, Liverpool]

Harry Kane [23, Tottenham Hotspur]

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem z Bośnią ze składu wypadł nam Adam Lallana. Na szczęście kontuzja Adam jest niegroźna i naciągnięcie mięśni karku zaleczy do spotkania z Maltą. Dodatkowo postanowiłem o zmianie duetu kapitanów. Swoje funkcje zdać musieli Wayne Rooney oraz niepowołany Gary Cahill. Duetem kapitańskim w mojej kadrze zostali Jordan Henderson oraz Harry Kane

 

Cytuj

31.08.2016, Wembley


Anglia 4:2 Bośnia i Hercegowina

4' Harry Kane (Anglia)
23' Harry Kane (Anglia)
34' Raheem Sterling (Anglia)
60' Edin Visca (Bośnia i Hercegowina)
73' Edin Dżeko (Bośnia i Hercegowina)
86' Danny Welbeck (Anglia)

Pickford 7.1, Walker 7.3, Lascelles 6.6, Keane 7.4(45' Jones 6.2), Shaw 6.9 (64' Rose 6.7), Cook 6.9, Ward-Prowse 6.8 (45' Henderson 6.7), Sterling 8.1, Alli 6.7 (45' Rooney 6.7), Rashford 8.7 (64' Welbeck 7.2), Kane 9.0 (82' Sturridge 6.8)

 

 

Klasyczny mecz dwóch połówek- do 45 minut poezja, po przerwie rozprężenie. Mecz rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia i łagodnej wrzutki Rashforda którą już w 4 minucie na bramkę wolejem zamienił Kane. Ten sam duet zabawił się obroną Bośniaków w 23 minucie, gdy Rashford pięknym podaniem w uliczkę rozbroił środkowy blok defensywny gości i Kane po raz drugi trafił do siatki strzeżonej przez Begovicia. Naciskaliśmy przez cały czas i efekt nadszedł w 34 minucie gdy po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym wykorzystał Sterling posyłając piłkę do bramki płaskim strzałem z okolic 11 metra.

W przerwie doszło do kilku zmian- na murawie zameldowali się Jones, Henderson oraz Rooney. Jak dużym błędem było zdjęcie solidnego Keane'a rywale pokazali mi już w 60 minucie gdy kompletnie nieupilnowany Edin Visca popisał się ładnym uderzeniem sprzed pola karnego i pokonał Pickforda. Bośniacy wyraźnie złapali oddech i wykorzystali rozprężenie moich chłopaków co w 73 minucie wykorzystał jeszcze Edin Dżeko. 10 minut przed tym popełniłem kolejny błąd i za solidnego Shawa wprowadziłem rozkojarzonego Rose'a który zawinił przy tej bramce. Koniec końców mecz lepiej zakończyliśmy my, bo w 86 minucie po ładnym rajdzie lewą stroną strzałem z ostrego kąta wynik zamknął Danny Welbeck.

 

Mecz wyglądał lepiej niż wskazuje na to wynik, a mnie szczególnie cieszy fenomenalna postawa młodego duetu Rashford-Kane który pokazał przeogromny potencjał. Warte do odnotowania przy tym meczu są reprezentacyjne debiuty Jordana Pickforda, Jamaala Lascellesa, Michaela Keane, Lewisa Cook'a oraz James Ward-Prowse. Na zdecydowane plus swój debiut mogą zapisać wszyscy poza Lascellesem którego broń boże nie skreślam, ale chłopak potrzebuje jeszcze trochę czasu.

Odnośnik do komentarza

Do gry przed tym spotkaniem wrócił Adam Lallana. Zagramy optymalnym dla siebie ustawieniem 4-2-3-1.

 

Cytuj

04.09.2016, Ta'Qali


[?]Malta 0:6 Anglia [?]
25' Marcus Rashford (Anglia)
37' Raheem Sterling (Anglia)
44' Harry Kane (Anglia)
59' Marcus Rashford (Anglia)
64' Harry Kane (Anglia)
74' Harry Kane (Anglia)

Pickford 7.7, Walker 9.1, Jones 8.7 (76' Stones), Keane 8.7, Shaw 8.8, Ward-Prowse 9.0, Henderson 7.1 (59' Lallana 6.6), Sterling 9.2 (76' Welbeck), Alli 9.1, Rashford 9.4, Kane 9.7

 

 

Mocne, pewne zwycięstwo którego wszyscy od nas oczekiwali. Nie zaczęło się jednak tak kolorowo, bo przez pierwsze 15 minut to sensacyjnie Maltańczycy prowadzili grę. Na domiar złego w 16 minucie z rzutu karnego spudłował Kane, który generalnie nie może zaliczyć tej połówki do udanych. Festiwal strzelecki w 25 minucie zapoczątkował genialny nastolatek Marcus Rashford który wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola Kyle'a Walker'a i głową otworzył wynik meczu. W międzyczasie 3 setki zmarnował Kane, ale na szczęście odpalił się Sterling który trafił do siatki w 37 minucie. W momencie w którym wyruszałem już do Daniela Sturridge'a każąc mu się grzać na 2 połowę w końcu trafił Harry Kane, który dobił strzał Alliego tuż przed przerwą na którą zeszliśmy z wynikiem 3:0.

A w drugiej połowie było tylko lepiej, bowiem tym razem od samego początku mocno naciskaliśmy na przeciwnika. Efekt? W 59 minucie w polu karnym z piłką zakręcił się Rashford i strzałem po długim słupku zanotował drugie trafienie w tym meczu. A reszta to już tylko Kane... Dwie wrzutki Walkera, dwa woleje Kane'a- efektem hat-trick i efektowne zwycięstwo 6-0 na początku naszej eliminacyjnej drogi.

Odnośnik do komentarza

Piłkarze powołani na mecze el. MŚ ze Słowacją i Szkocją:

 

Bramkarze:

Tom Heaton [30, Burnley]

Jordan Pickford [22, Everton]

Jack Butland [23, Stoke]

 

Obrońcy:

Phil Jones [24, Manchester United]

Michael Keane [23, Everton]

John Stones [22, Manchester City]

Kyle Walker [26, Manchester City]

Luke Shaw [21, Manchester United]

Danny Rose [26, Tottenham Hotspur]

Mason Holgate [19, Everton]

Jon Flanagan [23, Liverpool]

 

Pomocnicy:

Jordan Henderson [26, Liverpool]

Lewis Cook [19, Bournemouth]

Raheem Sterling [21, Manchester City]

Adam Lallana [28, Liverpool]

James Ward-Prowse [21, Southampton]

Dele Alli [20, Tottenham Hotspur]

Patrick Roberts [19, Celtic Glasgow]

 

Napastnicy:

Danny Welbeck [25, Arsenal]

Marcus Rashford [18, Manchester United]

Daniel Sturridge [26, Liverpool]

Harry Kane [23, Tottenham Hotspur]

 

I rozdzwoniły się do mnie telefony z głosami niezadowolenia po wysłaniu listy powołanych. Walcott, Clyne, Rooney, Forster, Hart oraz Dier z niezadowoleniem zobaczyli brak swoich nazwisk na liście powołanych. Zgodnie z prawdą Walcott, Clyne, Hart oraz Dier dostali polecenie poprawy swojego poziomu gry w klubie, a Forster i Rooney zostali poinformowani o konieczności rotacji.

Odnośnik do komentarza

Niestety tuż przed meczem ze Słowacją na treningu upadł Danny Welbeck i doznał wstrząśnienia mózgu, w związku z czym będzie gotowy dopiero na mecz ze Szkocją. 

 

Cytuj

08.11.2016, Wembley


[1]Anglia 3:1 Słowacja [3]
16' Marek Hamsik (Słowacja) rz.k.
36' Harry Kane (Anglia) rz.k.
51' Harry Kane (Anglia)
90+2' Marcus Rashford (Anglia)

Butland 7.1, Walker 7.0, Jones 6.7, Keane 6.0 (45' Stones 6.7), Shaw 7.0 (61' Rose 6.9), Ward-Prowse 6.8, Henderson 6.9, Sterling 6.8, Alli 7.1 (75' Lallana 6.8), Rashford 7.7, Kane 8.6

 

 

Nerwowe spotkanie za nami na Wembley. Zaczęło się źle, bo w 16 minucie Michael Keane dość brutalnie w polu karnym potraktował Pekarika czego efektem był rzut karny dla Słowaków. Nie pomyliła się największa gwiazda naszych dzisiejszych rywali Marek Hamsik i od 16 minuty przegrywaliśmy przed 90 tysiącami publiczności. W 36 minucie karta się odwróciła i to nasz zespół dostał rzut karny, a tym razem nie zmarnował go Harry Kane przez co na przerwę schodziliśmy tylko (albo i aż) z remisem. 

Po przerwie postanowiłem, że nadal zagotowany i elektryczny Keane zostanie w szatni a na murawie zastąpił go John Stones. Gra naszej drużyny wyraźnie się uspokoiła czego efektem była druga bramka niezawodnego Kane'a. Superstrzelec Tottenhamu miał szansę na hat-tricka jednak w doliczonym czasie gry jego strzał sparował Matus Kozacik. Na miejscu był jednak niewyraźny w tym meczu Marcus Rashford który dopadł do piłki i dobitką ustalił wynik spotkania na 3:1.

Odnośnik do komentarza

Dobrym informacjami przed derbami ze Szkocją jest powrót do meczowej kadry Danny'ego Welbecka.

 

Cytuj

11.10.2016, Hampden Park


[2]Szkocja 2:3 Anglia [1]
14' Dele Alli (Anglia)
25' Matt Richie (Szkocja)
33' Phil Jones (Anglia)
54' Dele Alli (Anglia)
55' Matt Richie (Szkocja)

Butland 7.2, Walker 6.7 (45' Holgate 6.6), Jones 7.7, Stones 8.2, Shaw 8.3, Ward-Prowse 6.9, Henderson 6.9, Sterling 7.5, Alli 9.0, Rashford 6.8 (66' Roberts 6.7), Kane 6.6 (75' Sturridge 6.9)

 

Cóż to był za mecz na Hampdens! Spotkanie zdecydowanie warte miana derby Auld Enemy. Wynik spotkania w 14 minucie otworzył Dele Alli który popisał się ładnym uderzeniem sprzed pola karnego. Delikatne rozprężenie w naszych szeregach wykorzystał niestety bardzo energiczny Matt Richie który zaledwie 11 minut później wyrównał wynik meczu. W 33 minucie doszło do bardzo niespotykanego widoku- po rzucie rożnym w polu karnym duet Stones-Jones zachował się jak duet rasowych napastników. Stones z zimną krwią zgasił piłkę i obsłużył Jonesa podaniem które ten plasowanym strzałem zamienił na bramkę. Do przerwy prowadziliśmy na gorącym terenie 2:1.

Po przerwie na murawie zameldował się pierwszy z debiutantów w dorosłej kadrze Mason Holgate który zastąpił zmęczonego Kyle'a Walkera. W 54 minucie mieliśmy już 2 bramkowe prowadzenie dzięki ładnej wrzutce Sterlinga i drugiemu trafieniu mającego dzień konia Alliego. Minutę później pięknym strzałem z rzutu wolnego ponowny kontakt dał niesamowity Richie ale Szkotów w tym meczu stać było tylko na tyle.

 

Drugim z debiutantów był Patrick Roberts który w 66 minucie zastąpił niewyraźnego Rashforda. Zarówno Mason jak i Patrick to zawodnicy bardzo młodzi, jednak trema związana z Auld Enemy Derby ich nie przerosła i obaj spisali się w swoich debiutach bardzo poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Powołani na mecz el. MŚ z Litwą oraz mecz towarzyski z Islandią:

 

Bramkarze:

Tom Heaton [30, Burnley]

Jordan Pickford [22, Everton]

Fraser Forster [28, Southampton]

 

Obrońcy:

Phil Jones [24, Manchester United]

Michael Keane [23, Everton]

John Stones [22, Manchester City]

Kyle Walker [26, Manchester City]

Luke Shaw [21, Manchester United]

Danny Rose [26, Tottenham Hotspur]

Mason Holgate [19, Everton]

Nathaniel Clyne [25, Liverpool]

 

Pomocnicy:

Jordan Henderson [26, Liverpool]

Raheem Sterling [21, Manchester City]

Adam Lallana [28, Liverpool]

James Ward-Prowse [21, Southampton]

Dele Alli [20, Tottenham Hotspur]

Patrick Roberts [19, Celtic Glasgow]

Harry Winks [20, Tottenham Hotspur]

Michael Carrick [35, Manchester United]

 

Napastnicy:

Danny Welbeck [25, Arsenal]

Marcus Rashford [18, Manchester United]

Jamie Vardy [29, Leicester City]

Harry Kane [23, Tottenham Hotspur]

 

Mamy kilka zmian personalnych. Ponownie wymienili się gracze Liverpoolu, w miejsce Flanagana powołany został Clyne. W Stoke bardzo słabo zaczął się spisywać Jack Butland a na to nie mogłem być obojętny wobec dobrej formy Frasera Forstera. Zdecydowanie formą w klubach nie imponowali również Lewis Cook i Daniel Sturridge w związku z czym w kadrze zastąpili ich Harry Winks i Jamie Vardy. Dla Winksa będzie to okazja aby stać się moim kolejnym debiutantem. Warty odnotowania również powrót do kadry Michael'a Carrick'a. Nie mogłem przejść obojętnie wobec jego fenomenalnej formy w barwach United.

Oczywiście po rozesłaniu listy dostałem rozżalone telefony od Wayne'a Rooney'a, Sturridge'a i Butlanda- odpowiedź wszędzie ta sama, poprawcie grę w klubie i wtedy liczcie na powołanie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dobrej grze na arenie międzynarodowej wróciliśmy do czołowej "10" rankingu FIFA i obecnie zajmujemy w nim 8 miejsce.

 

Cytuj

12.11.2016, Wembley

[1]Anglia 3:1 Litwa [6]
2' Harry Kane (Anglia)

8' Raheem Sterling (Anglia)

16' Harry Kane (Anglia)

86' Deivydas Matulevicius (Litwa)

Forster 7.0, Clyne 7.1, Jones 7.1 (63' Holgate 6.7), Stones 6.9, Shaw 8.7 (63' Rose 6.8), Henderson 7.0, Lallana 7.4 (75' Winks 6.8), Sterling 7.6, Alli 7.3, Rashford 7.0, Kane 9.0

 

Niestety niezadowalająco niskie zwycięstwo nad najsłabszą drużyną w grupie choć zapowiadał się miły dla oka pogrom. Już w 2 minucie odpalił się Harry Kane który wykorzystał ładną wrzutkę Shaw'a i otworzył wynik tego meczu. W 8 minucie z rzutu wolnego miękko dośrodkowywał Adam Lallana, do piłki dopadł Raheem Sterling i na tablicy wyników widniało już 2:0. W 16 minucie ponowna akcja duetu Luke Shaw-Kane i nasz supersnajper podwyższył wynik spotkania na 3:0. Niestety, po tym golu naszą drużynę dopadło rozprężenie i zaczęli sobie mozolnie klepać piłkę pomimo moich wysiłków przy linii bocznej i w szatni by zmotywować ich do dalszego ciągnięcia wyniku.

W 2 połowie warto odnotować drugi występ w kadrze Masona Holgate'a oraz reprezentacyjny debiut Harry'ego Winks'a. Litwini wykorzystali jeszcze nasze rozkojarzenie i w 86 minucie Deivydas Matulevicius potężną bombą sprzed pola karnego ustalił wynik spotkania na 3:1. 

Odnośnik do komentarza
Cytuj

15.11.2016, Wembley

Anglia 3:0 Islandia
2' Danny Welbeck (Anglia)

31' Danny Welbeck (Anglia)

55' James Ward-Prowse (Anglia)

Heaton 7.6, Clyne 7.0 (45' Walker 6.8), Keane 8.1, Holgate 7.5, Rose 7.2 (69' Shaw 6.8), Lallana 6.8 (45' Winks 6.6), Carrick 7.3, Roberts 7.1, Ward-Prowse 7.5, Welbeck 9.2, Vardy 7.7

 

Na lubiącą zaskakiwać solidną Islandię postanowiłem sprawdzić głębię składu który powołałem i wystawiłem totalnie drugi garnitur... który absolutnie nie zawiódł. Wynik meczu już w 2 minucie otworzył głodny gry Danny Welbeck który wykorzystał dogranie przed pole karne Jamie'go Vardy i huknął bezceremonialnie w samo okienko islandzkiej bramki. W 31 minucie pierwszą asystę w kadrze zaliczył Patrick Roberts który ze skrzydła posłał kąśliwą piłkę idealnie na głowę Welbecka który zanotował tym samym dublet. 

W drugiej połowie byliśmy świadkami tylko jednej bramki- ale za to jakiej! Ten którego w mediach zaczynają nazywać moim piłkarskim dzieckiem, James Ward-Prowse huknął potężnie z rzutu wolnego z około 28 metrów i zdobył piękną bramkę ustalając wynik tego meczu na 3:0. Warto odnotować świetne mecze młodziutkich Holgate'a, Keane'a, Roberts'a i Ward-Prowse'a oraz to, że przez 90 minut z obowiązków generała środka pola świetnie wywiązywał się doświadczony Michael Carrick.

 

Podsumowując rok 2016 od momentu w którym zacząłem pracować z angielską kadrą jest okresem miodem i mlekiem płynącym. Rozegraliśmy 6 spotkań (4 eliminacyjne, 2 towarzyskie) i wszystkie wygraliśmy w każdym strzelając co najmniej 3 bramki. A trzeba przyznać, że nie były to same łatwe mecze bowiem Bośnia i Hercegowina, Szkocja i Islandia stanowią mocne drużyny. Dodatkowo szansę debiutu w kadrze dostało wielu młodych chłopaków a z tego grona wybija się zdecydowanie James Ward-Prowse który "z buta" wszedł w środek pola w kadrze i nie zamierza oddawać miejsca. Świetnie rokują również Keane, Holgate i Roberts którzy są zawodnikami których na pewno będę stale brał pod uwagę bo już w tak młodym wieku mają szansę zadomowić się w kadrze Synów Albionu.

Odnośnik do komentarza

W ponad 4 miesięcznej przerwie od gry reprezentacyjnej odbyłem rozmowę kwalifikacyjną w zamykającym tabelę Premiership zespole Bournemouth. Nie dogadałem się jednak z właścicielem klubu w sprawie budżetów oraz polityki prowadzenia pierwszego zespołu i zdecydowali się oni na Davida Moyes'a. Płakał nie będę, będą inne okazje ;).

 

Z zaniepokojeniem śledzę jednak rynek transferowy oraz rozgrywki Premier League. Niestety, na rzecz wielomilionowych transferów pierwszy plac gry utracili m.in. Marcus Rashford, Michael Carrick czy też Mason Holgate co nie stanowi dla mnie dobrej nowiny. 

 

W 2017 roku kadra Synów Albionu rozegra 10 spotkań. 6 z nich to eliminacje do Mistrzostw Świata (vs Słowenia x2, vs Malta, vs Szkocja, vs Litwa, vs Słowacja) oraz 4 spotkania towarzyskie (vs Chorwacja, vs Polska, vs Holandia, vs Republika Zielonego Przylądka).

 

Powołani na mecz el. MŚ ze Słowenią i towarzyski z Chorwacją:

Bramkarze:

Joe Hart [29, West Ham United]

Jordan Pickford [22, Everton]

Jack Butland [23, Stoke]

 

Obrońcy:

Phil Jones [24, Manchester United]

Michael Keane [23, Everton]

John Stones [22, Manchester City]

Kyle Walker [26, Manchester City]

Luke Shaw [21, Manchester United]

Mason Holgate [19, Everton]

Nathaniel Clyne [25, Liverpool]

Aaron Cresswell [27, West Ham United]

 

Pomocnicy:

Jordan Henderson [26, Liverpool]

Raheem Sterling [21, Manchester City]

Adam Lallana [28, Liverpool]

James Ward-Prowse [21, Southampton]

Dele Alli [20, Tottenham Hotspur]

Patrick Roberts [19, Celtic Glasgow]

Harry Winks [21, Tottenham Hotspur]

Tom Davies [18, Sheffield Wednesday]

 

Napastnicy:

Danny Welbeck [25, Arsenal]

Marcus Rashford [18, Manchester United]

Tammy Abraham [19, Swansea City]

Harry Kane [23, Tottenham Hotspur]

 

 

Na uwagę zasługuje szansa na debiut Tom'a Davies'a oraz Tammy'ego Abrahama. Oczywiście po powołaniach dostałem telefony od niezadowolonych Danny'ego Rose'a i Jamie'go Vardy. Rose padł ofiarą zabójczej formy Aarona Cresswella a Vardy w Premier Leauge spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Cytuj

24.03.2017, Sportni park Stozice

[4]Słowenia 1:3 Anglia [1]
14' Danny Welbeck (Anglia)
28' Marcus Rashford (Anglia)
40' Tim Matavz (Słowenia)
74' Harry Kane (Anglia)

Pickford 7.2, Walker 7.9, Jones 7.8, Stones 6.7 (45' Keane 6.8), Shaw 7.1 (61' Cresswell 6.8), Ward-Prowse 7.0, Henderson 7.1, Welbeck 8.2, Alli 6.8 (72' Roberts 81' ktz), Rashford 8.1, Kane 7.3

 

Łatwe i przyjemne spotkanie z kolejną 3 z przodu w Lublanie. Dzisiejszy mecz był idealnym pokazem mojego stylu gry czyli wrzutka-bramka. W 14 minucie z lewej strony głęboko dogrywał Luke Shaw a do bramki precyzyjnie piłkę głową skierował Danny Welbeck. 28 minuta to akcja drugą stroną, tym razem dośrodkowanie autorstwa Kyle'a Walker'a i główka Marcusa Rashforda wyprowadzają nas na 2 bramkowe prowadzenie. W 40 minucie kontakt złapali Słoweńcy, gdy Stones nie upilnował Tima Matavza a Pickford był źle ustawiony.

W 61 minucie szansę debiutu w kadrze dostał Aaron Cresswell i wywiązał się ze swoich obowiązków przyzwoicie. Wynik meczu zamknął w 74 minucie Harry Kane strzelając półwolejem po dośrodkowaniu.. a jakże, Kyle'a Walker'a. Wynik 1:3 i prowadzimy w grupie z kompletem 5 zwycięstw.

 

Niestety cieniem na ten mecz rzuciła się kontuzja szalenie utalentowanego Patrick'a Roberts'a który opuścił plac gry w 81 minucie. Diagnoza to naciągnięcie więzadeł kolanowanych i co najmniej 5 tygodni przerwy. Jego miejsce w kadrze na mecz z Chorwacją zajął piłkarz Manchesteru United Jesse Lingard.

 

Dodatkowo za kolejną żółtą kartkę w następnym meczu nie wystąpi bohater dzisiejszego spotkania Kyle Walker.

Odnośnik do komentarza
Cytuj

28.03.2017, Wembley

Anglia 4:1 Chorwacja
9' Danny Welbeck (Anglia)
19' Tammy Abraham (Anglia)
65' Dele Alli (Anglia)
79' Andrej Kramaric (Chorwacja)
84' Raheem Sterling (Anglia)

Pickford 7.5 (76' Forster 6.8), Clyne 8.8, Holgate 8.0, Stones 8.1, Cresswell 7.3, Lallana 7.2 (45' Winks 6.7), Henderson 6.9 (45' Davies 6.5), Welbeck 7.9 (76' Sterling 7.3), Ward-Prowse 6.8 (57' Alli 7.1), Rashford 6.5 (57' Lingard 6.7), Abraham 8.3

 

To był wyjątkowo gorący sparing w złowrogiej ulewie na Wembley. Ale zagraliśmy zdecydowanie swoje i w swoim stylu, który na dobre wsiąknął już w tą drużynę. W 9 minucie ładnie urwał się Danny Welbeck i w samotnej akcji pokonał Subasicia otwierając wynik meczu. W 19 minucie swoją bramkę w reprezentacyjnym debiucie strzelił młodziutki Tammy Abraham wykorzystując długie podanie po ziemi od Nathaniel'a Clyne'a. Do przerwy dowieźliśmy ten wynik spokojną i rozważną grą.

A w drugiej połowie... w drugiej połowie dopiero się działo! W szatni postanowiłem, że na ławce pozostanie duet Henderson-Lallana a w środku pola w drugiej połowie wystąpią debiutujący Tom Davies i zbierający kolejne szlify Harry Winks co znaczyło, że środek naszego pola stanowił 18 i 21 latek! W 57 minucie zmuszony byłem zdjąć James'a Ward-Prowse'a ponieważ Chorwaci zapomnieli, że to jest tylko sparing i połamali nos młodemu pomocnikowi Southampton. Zastępujący go Dele Alli zaznaczył swoją obecność na murawie w 65 minucie dobijając wcześniej sparowane uderzenie Abrahama. W 76 minucie kolejna kontuzja doświadczyła nasz zespół, po niefortunnej interwencji palec złamał wyrastający na bluzę numer 1 w kadrze Jordan Pickford i wejść za niego musiał nierozgrzany Fraser Forster. Niestety efekt był jaki był, a niedogrzanie olbrzyma z So'ton wykorzystał w 79 minucie Andrej Kramaric. Wynik meczu na 4:1 ustalił w 84 minucie Raheem Sterling trafiając do bramki po asyście Lingarda.

 

Warto odnotować debiuty w dorosłej kadrze Tom'a Davies'aJesse'go Lingarda oraz Tammy'ego Abrahama. Po Davies'ie widać było trochę spięcia, ale Jesse i Tammy wprowadzili się do reprezentacji znakomicie- kolejno asystą i golem. Warty odnotowania jest również kolejne świetne 90 minut w wykonaniu Mason'a Holgate'a, dobry mecz Cresswella i kolejne solidne występy Winksa i Ward-Prowse'a. Na niemal każdej konferencji prasowej po powołaniach wytykana jest niesamowicie niska średnia wieku moich kadrowiczów- obecnie wynosząca 23 lata. A ja wyznając zasadę Sir Alexa Fergusona udowadniam, że dzieciakami da się wygrywać...

 

Lista debiutów w kadrze Synów Albionu za mojej kadencji:

Jordan Pickford

Michael Keane

Jamaal Lascelles

Mason Holgate

Aaron Cresswell

Lewis Cook

James Ward-Prowse
Tom Davies

Harry Winks

Jesse Lingard

Patrick Roberts
Tammy Abraham

Odnośnik do komentarza

@Lucifer Morningstar - tak, odszedł za 11,75 miliona funtów do So'ton ;)

***

W rankingu FIFA pomimo serii zwycięstw wciąż stabilne 9 miejsce.

Sytuacja w najważniejszych ligach świata:

Premier League: 1. Tottenham Hotspur 2. Arsenal Londyn 3. Manchester City ... 18. AFC Bournemouth 19. Newcastle United 20. Huddersfield

Championship: 1. Middlesborough 2. Wolverhampton Wolves 3. Derby County 4. Aston Villa(awans) ... 22. Millwall 23. Sheffield United 24. Burton Albion

La Liga Santander: 1. FC Barcelona 2. Atletico Madryt 3. Real Madryt ... 18. Getafe 19. Athletic Bilbao ( :o ) 20. CD Leganes

Bundesliga: 1. Bayern Monachium 2. Borussia Moenchengladbach 3. RB Lipsk ... 17. Werder Brema 18. SC Freiburg
Serie A: 1. Juventus Turyn 2. AC Milan 3. Inter Mediolan ... 18. Hellas Werona 19. Cagliari 20. Genoa

Ligue 1: 1. AS Monaco 2. Paris-Saint Germain 3. Toulouse ... 19. FC Nantes 20. Montpellier
Eredivisie: 1. Feyenoord Rotterdam 2. Ajax Amsterdam 3. AZ Alkmaar ... 18. NAC Breda

Ekstraklasa: 1. Legia Warszawa 2. Lech Poznań 3. Zagłębie Lubin ... 15. Cracovia 16. Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Liga Europy: zwycięzcą Villareal który w finale pokonał Napoli
Liga Mistrzów: Juventus Turyn pokonał w finale aż 4:1 FC Liverpool

 

 

Powołani na mecz el. MŚ z Maltą oraz mecz towarzyski z Polską:

 

Bramkarze:

Joe Hart [30, West Ham United]

Jordan Pickford [23, Everton]

Jack Butland [24, Stoke]

 

Obrońcy:

Phil Jones [25, Manchester United]

Michael Keane [24, Everton]

John Stones [23, Manchester City]

Kyle Walker [27, Manchester City]

Luke Shaw [21, Manchester United]

Mason Holgate [20, Everton]

Nathaniel Clyne [26, Liverpool]

Aaron Cresswell [27, West Ham United]

 

Pomocnicy:

Jordan Henderson [26, Liverpool]

Raheem Sterling [22, Manchester City]

Adam Lallana [29, Liverpool]

James Ward-Prowse [22, Southampton]

Dele Alli [21, Tottenham Hotspur]

Patrick Roberts [20, Celtic Glasgow]

Harry Winks [21, Tottenham Hotspur]

Jonjo Shelvey [25, Newcastle United]

 

Napastnicy:

Danny Welbeck [26, Arsenal]

Marcus Rashford [19, Manchester United]

Tammy Abraham [19, Swansea City]

Harry Kane [23, Tottenham Hotspur]

 

 

Po raz pierwszy zdecydowałem się powołać zdecydowanie najlepszego zawodnika spadkowicza z Newcastle Jonjo Shelvey'a.

Odnośnik do komentarza
Cytuj

8.06.2017, Wembley

[1] Anglia 6:0 Malta [5]
2' Harry Kane (Anglia)

18' Harry Kane (Anglia)

34' Danny Welbeck (Anglia)

55' Neil Zammit (Malta) sam.
75' Harry Kane (Anglia)
82' Harry Kane (Anglia)

Butland 7.6, Clyne 9.2, Keane 8.8, Stones 8.8, Shaw 8.8, Ward-Prowse 8.9, Henderson 7.3 (65' Lallana 6.8), Welbeck 9.3, Alli 7.4 (53' Shelvey 6.8), Rashford 6.9 (53' Roberts 8.3), Kane 9.8

 

One man show na Wembley! Roznieśliśmy w pięknym stylu bezradnych Maltańczyków nie pozwalając im oddać choćby jednego strzału. Już w 2 minucie Dele Alli ładnie wystawił piłkę na wolne pole do Kane'a a ten takich sytuacji nie zwykł marnować. W 18 minucie piękną wrzutką z głębi pola wykazał się Nathaniel Clyne i Kane miał na swoim koncie już 2 trafienia. W pierwszej połowie do siatki trafił jeszcze notujący kolejny świetny mecz w reprezentacji Danny Welbeck wykorzystując podanie w uliczkę od Luke'a Shaw'a.

 

Na drugą połowę wyszliśmy wyluzowani ale z chęcią podwyższenia wyniku. Wpuszczony zaledwie 2 minuty wcześniej Patrick Roberts w 55 minucie potężnym strzałem obił nogę Neil'a Zammit'a i piłka wpadła do siatki zaliczona niestety jako trafienie samobójcze. Ten sam młody chłopak w 75 minucie płaską wrzutą obsłużył Harry'ego który tym samym skompletował hat-tricka w tym spotkaniu. No a kto inny mógł zamknąć mecz? Klasyczna sytuacja, wrzuta od Clyne'a i Harry Kane swoim 4 trafieniem ustalił wynik meczu na 6:0.

 

Niesamowicie dobra gra całej drużyny, na szczególne wyróżnienie zasłużył oczywiście Kane, ale również dający genialną zżmianę Roberts i potężnie rozpędzeni Welbeck i Clyne. Kolejne świetne spotkanie rozegrał również Ward-Prowse.

Odnośnik do komentarza

@damonir24 -> ciekawy i zasmucający mnie dlatego się za nich wziąłem :D Patrzę na formę i patrzę na wiek, bo potencjał w tym kraju jest przeogromny i już teraz łatwo zbudować podwaliny na reprezentację na lata. No i cieszy oko to, że wszystkie moje powołania są zawsze 23/23 z Premier League. Już teraz idzie świetnie ale dzieciaki- Roberts, Holgate, Rashford, Ward-Prowse, Shaw, Keane, Winks, Alli, Abraham, Pickford, Sterling- no potencjał tej kadry jest niewiarygodny co już teraz pozwala mi utrzymać średnią wieku powołanych na szokujące 23 lata :D

***

 

Przed meczem dotarła do mnie informacja, że Phil Jones zamienił Manchester United na nowego mistrza Anglii Tottenham Hotspur. Z perspektywy fana United nie jest to dla mnie miła informacja, jednak z perspektywy selekcjonera Jones miał poważne problemy z przebiciem się przez konkurencję w osobach Vertonghena, Bailly'ego, Smalling'a i Lindelofa. Mam tylko nadzieję, że w barwach Spurs będzie grał regularnie.

 

Cytuj

13.06.2017, Wembley

Anglia 3:1 Polska
16' Kamil Glik (Polska)
28' Danny Welbeck (Anglia)
36' Harry Kane (Anglia)
81' James Ward-Prowse (Anglia)

Butland 6.4, Clyne 6.9, Keane 7.0 (45' Holgate 6.7), Stones 7.4, Shaw 7.0 (45' Cresswell 6.7), Ward-Prowse 7.8, Henderson 6.8 (45' Winks 6.9), Welbeck 8.9, Alli 8.1 (61' Lallana 6.8), Roberts 6.7 (61' Rashford 6.7), Kane 7.0 (61' Abraham 6.7)

 

Kolejne zwycięstwo choć tym razem zaczęliśmy niespodziewanie źle i szło nam ciężko. W 16 minucie wielbłąda w polu karnym po rzucie rożnym popełnił Jack Butland Kamil Glik niespodziewanie otworzył to spotkanie na 0:1 dla Polski. Na naszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać i po pięknej grze kombinacyjnej w środku pola i ostatnim, zabójczym podaniu Alliego do siatki potężnym strzałem trafił niesamowity Danny Welbeck. Zaledwie 8 minut później Dele Alli wrzucał piłkę w kierunku długiego słupka i tam akcję głową zamknął niezawodny Harry Kane dla którego było to 20 trafienie w 24 meczu w narodowym trykocie. Strzelecki rekord Rooney'a może drżeć. 

 

W przerwie wprowadziłem do gry młodych Holgate'a i Winks'a oraz Cresswell'a by nabywali oni ogrania w meczach międzynarodowych. Druga połowa toczyła się spokojnie z wyraźnym wskazaniem na Synów Albionu. Wynik meczu na 3:1 w 81 minucie ustalił James Ward-Prowse potężnym strzałem w samo okienko z 25 metra gdzie piłkę dostarczył mu Danny Welbeck. Zwycięstwo, seria zwycięstw i co najmniej 3 strzelonych bramek podtrzymana!

 

Mój dotychczasowy bilans w kadrze Synów Albionu:

10 spotkań - 10 zwycięstw - 38 bramek strzelonych - 9 bramek straconych

Moim najlepszym strzelcem jest oczywiście Harry Kane z 12 strzelonymi bramkami.

 

Wyrównaliśmy również historyczny rekord z lat 1908-1909 wygrywając kolejno 10 spotkań. Ten 108 letni rekord będziemy mieli zamiar pobić już w kolejnym meczu eliminacyjnym ze Słowacją, 1 września.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen -> widzę, że są bestiami, ciągną kadrę mocno ;) oby ;)

***

 

Niestety kadra Anglii U-21 zakończyła swoją przygodę z Euro U-21 na fazie grupowej przegrywając tylko z niepokonaną reprezentacją Belgii. 

Kadra U-19 tymczasem osiągnęła olbrzymi sukces i po raz pierwszy w historii zwyciężyła na Mistrzostwach Europy U-19. Królem strzelców imprezy został Kazaiah Sterling autor 6 bramek w 5 spotkaniach.

 

Powołani na mecze eliminacji do Mistrzostw Świata ze Słowacją i Litwą:

 

Bramkarze:

Joe Hart [30, West Ham United]

Fraser Forster [29, Southampton]

Jack Butland [24, Stoke]

 

Obrońcy:

Phil Jones [25, Tottenham Hotspur]

Michael Keane [24, Everton]

Kyle Walker [27, Manchester City]

Luke Shaw [21, Manchester United]

Mason Holgate [20, Everton]

Nathaniel Clyne [26, Liverpool]

Aaron Cresswell [27, West Ham United]

Joe Gomez [20, West Ham United]

 

Pomocnicy:

Jordan Henderson [27, Liverpool]

Raheem Sterling [22, Manchester City]

Adam Lallana [29, Liverpool]

James Ward-Prowse [22, Southampton]

Dele Alli [21, Tottenham Hotspur]

Patrick Roberts [20, Crystal Palace]

Harry Winks [21, Tottenham Hotspur]

Eric Dier [23, Manchester City]

 

Napastnicy:

Danny Welbeck [26, Arsenal]

Marcus Rashford [19, Manchester United]

Tammy Abraham [19, Chelsea]

Harry Kane [23, Tottenham Hotspur]

 

 

Jak łatwo zauważyć z kadry zniknęli będący w katastrofalnej formie Pickford, Stones i Shelvey. Szczególnie głośno o media obiła się absencja John'a Stones'a. Do kadry powrócili za to Fraser Forster oraz Eric Dier który po przejściu do The Citizens zanotował absolutny renesans swojej formy. Szanse na debiut w dorosłej kadrze dostanie Joe Gomez prezentujący barwy West Hamu. Młoty mają zatem 3 swoich defensywnych reprezentantów w Dumie Albionu- Hart'a, Cresswell'a i Gomez'a.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...