Skocz do zawartości

[FM18] Klasycznie


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czas zacząć pierwszą poważną karierę w FMie 18. Zaczynam klasycznie, a więc od bezrobocia i będę wspinał się po szczeblach menedżerskiej kariery. Starał się będę grać w miarę realistycznie, a kluby raczej będę zmieniał bez sentymentu, kierując się głównie pensją i reputacją klubów. Zaczynam z najniższą reputacją i Krajową licencją C, a profil mojego wirtualnego menedżera prezentuje się następująco: *klik*

Jak widzicie klub już znalazłem, ale o tym w kolejnym poście. Słowem wstępu to tyle i cóż, zapraszam do śledzenia moich dalszych losów ;)

 

 

FM 18.1.1

Baza ogromna

Wybrane ligi

Dodatki: fejki, fejspaki, logopaki, itp. oraz taki pliczek, żeby było trochę ciekawiej

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pierwszą ofertę zatrudnienia dostałem 29 września, a że zbyt rozchwytyway nie byłem, to moim pierwszym pracodawcą zostało angielskie Harrogate. Zespół występuje w 6. lidze angielskiej – Vanarama National League North. Przed sezonem bukmacherzy stawiali ich na wysokiej 7. pozycji, a po 12 kolejkach… Town zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Zarząd ode mnie wymagać będzie utrzymania i nie sądzę, żeby to był problem, ponieważ skład mamy nie najgorszy i jestem pewny, że uda nam się wyjść z dołka. Dla Harrogate jest to pierwszy sezon po przejściu na zawodostwo. Tabela w chwili objęcia wygląda tak.

 

 

 

Bramkarze

Joe Cracknell (23, ENG)

James Belshaw (26, ENG)

 

Dwóch Anglików, lepszy jest Belshaw. Joe ponoć ma jakiś potencjał, ale nie sądzę, żeby bardzo się jeszcze rozwinął.

 

 

Lewi obrońcy

Ben Parker (29, ENG)

Calum Flanagan (25, ENG)

Ben O'Hanlon (21, ENG)

 

Z tej trójki z kolei najlepiej wygląda Ben O’Hanlon. Był on również faworytem u mojego poprzednika, więc nie jest to żadna rewelacja. W dodatku jest młody i ma jeszcze możliwości rozwoju, co mam nadzieję zaprezentuje w najbliższych sezonach.

 

 

Prawi obrońcy

Theo Streete (29, ENG)

 

Theo to jedyny prawy obrońca, czyli tę pozycję musimy wzmocnić jak najszybciej. Póki co nie mam wyboru i muszę postawić na Streete.

 

 

Środkowi obrońcy

Terry Kennedy (23, ENG)

Mason Watkins-Clark (22, IRL)

Jack Vann (19, ENG)

Simon Ainge (29, ENG)

 

Środek obrony mamy dość pewny. Dwóch młodych Anglików wygląda najlepiej z tej czwórki, ale niestety Kennedy uszkodził łąkotkę i czeka go jeszcze prawie miesiąc przerwy. Najpewniej spisywał się do tej pory Ainge, którego mój poprzednik z sobie tylko znanych powodów tak samo często wystawiał na środku obrony, co na szpicy. Nie ma chyba problemów, żeby domyślić się, gdzie Simon radził sobie lepiej.

 

 

Środkowi pomocnicy

Josh Falkingham (27, ENG)

Lloyd Kerry (29, ENG)

Ryan Fallowfield (21, ENG)

Warren Burrell (27, ENG)

Liam Agnew (22, ENG)

George Thomson (25, ENG)

 

Środek pomocy mamy obsadzony solidnie, a piłkarze poziomem zbytnio od siebie nie odbiegają. W związku z tym o miejscach w pierwszym składzie zdecydują występy moich nowych podopiecznych w pierwszych meczach pod moją wodzą.

 

 

Lewi skrzydłowi

Ellis Hudson (18, ENG)

 

Lewy skrzydłowy jest jeden, a jest nim 18 letni Ellis Hudson wypożyczony z Bradford. Nie jest to zły zawodnik, ale nie ma konkurencji, a tak nie może być. Dlatego też lewe skrzydło to druga po prawej obronie pozycja, która wymaga wzmocnień.

 

 

Prawi skrzydłowi

 

Luke Jordan (18, ENG)

 

Niemalże kopiuj-wklej z wyżej, z tą różnicą, że na prawym skrzydle może występować też kilku napastników.

 

 

Napastnicy

Jordan Thewlis (24, ENG)

Dominic Knowles (25, ENG)

Sam Madeley (27, ENG)

 

No właśnie, napastnicy. Thewlis powędruje na prawe skrzydło, przynajmniej do momentu, aż znajdę kogoś innego na tę pozycję. Jeśli będzie sobie tam dobrze radził, to być może zostanie tam na stałe, a zamiast prawego skrzydłowego poszukam nowego napastnika. Knowels powinien dać radę, ale Madeley jest słaby i zdecydowanie nie jest to typ napastnika, który chciałbym widzieć na szczycie naszego ustawienia.

Odnośnik do komentarza

Październik - Grudzień 2017

 

LMVMdvC.png

 

 

Prowadząc zespół w 6. lidze nie ma co silić się na wymyślne taktyki, a atrybuty fizyczne i determinacja dadzą więcej punktów, niż nawet najlepsza taktyka. Dlatego też stworzyłem prosty system oparty na formacji 4-2-3-1. Nie ma tutaj nic odkrywczego, gramy z kontry, a poleceń drużynowych jest tylko 4, które w dodatku nie za bardzo określają nasz styl, bo nakazuje piłkarzom jedynie krócej kryć (najlepszy średnia atrybutu krycia w lidze), agresywniej odbierać (2. w lidze), częściej dryblować (jesteśmy w tym statystycznie najlepsi) oraz zachęcam obrońców do włączania się do akcji ofensywnych (po lewej stronie Parker czy O'Hanlon potrafią dośrodkować nawet lepiej niż nasz jedyny nominalny skrzydłowy). I to tyle, resztę pozostawiam moim zawodnikom czy raczej, zważywszy na poziom ligi, przypadkowi.

 

Takie minimalistyczne podejście sprawdza się dobrze, co pokazują wyniki. Nie ma też się co oszukiwać, że to wyłącznie moja zasługa - na tle ligi wypadamy dość dobrze i powinniśmy bić się o baraże, a nie przepychać w dole tabeli. Cieszę się, że drużyna zaczęła grać od razu i nie musieliśmy czekać na pierwsze wyniki. Przygodę z klubem rozpocząłem jednak od porażki w FA Cup. Nie przejąłem się tym za bardzo, bo to spotkanie było rozgrywane dzień po przejęciu przeze mnie klubu, więc nie wiele mogłem zdziałać. W lidze zacząłem za to od wysokiego c, czyli pogromu 5:0 Curzon Ashton. Hattrickiem popisał się w tym spotkaniu Dominic Knowles, który z resztą strzelał jak na zawołanie pod moją wodzą (w listopadzie był kontuzjowany, stąd brak bramek w tym miesiącu) i niespodziewanie włączył się do walki o koronę króla strzelców. Punkty traciliśmy w zasadzie tylko z zespołami z czołówki ligowej, wyjątkiem są tylko spotkania z Boston United i Darlington, które zremisowaliśmy bezbramkowo. Ogólnie więc rzecz biorąc, gramy stabilnie, ale bez fajerwerków.

 

Transferów póki co nie było, ale w styczniu powinno się to zmienić. Powód tego jest trywialny - nie sprawdziłem zasad ligi i myślałem, że okienko transferowe działa tu tak samo jak w lepszych ligach. Inna sprawa, że nie było dramatycznej potrzebny wzmocnień, bo wyniki były dobre. No właśnie, dobre wyniki sprawiły, że nasza sytuacja w tabeli zrobiła się o wiele lepsza. Rok skończymy na 13. miejscu z 27 punktami, co daje mi średnią 1,72 punktu na mecz.

 

Tabela

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No niestety, ale przez to, że mam mało czasu i FMa odpalam sporadycznie, to nie bardzo mogę się "wczuć" w ten sejw, więc motywacja do ciągnięcia dalej jest żadna. Szkoda, bo zawsze lubiłem kariery "od zera" i liczyłem na długi i ciekawy zapis. Proszę o kłódeczkę. 

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...