Skocz do zawartości

Skandynawia - konkretnie Szwecja!


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, powracam z zamiarem podjęcia nowego wyzwania, nowej przygody z Football Managerem. Tym razem karierę rozpocznę w zupełnie innych klimatach, zupełnie nie nawiązując do topowych lig europejskich. 4 liga szwedzka, bo o niej właśnie mowa jest dla mnie zupełną zagadką i nie mam pojęcia jakiego poziomu mogę się tam spodziewać. Stopniowo jednak będę się starał wzmacniać mój nowy klub i wprowadzić go do 1 ligi szwedzkiej i powalczyć tam o sukcesy. Przy wyborze klubu nie kierowałem się niczym szczególnym, gdyż wszystkie kluby niewiele się od siebie różnią moim zdaniem. Wybór padł na Karlslunds IF HFK z siedzibą w mieście Orebro, leżącego na południowej stronie Szwecji. Klub ma status półzawodowy, na koncie bankowym widnieje suma 7 tys€.

 

Football Manager 2017

Ligi: Szwecja (4), Norwegia, Finlandia, Dania, Islandia

Baza danych: duża + zawodnicy z krajową reputacją (Szwecja)

Dodatkowe opcje: Gram z włączoną funkcją "Ukrywaj atrybuty" dla większego realizmu.

Klub: Karslunds IF HFK

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kadra jaką zastałem po objęciu klubu:

 

Bramkarze:

 

Alexander Wimmer

Ludvig Franck

 

Obrońcy:

 

Alexandre Ekobo

Anton Olsson

Carl Grundel

Ibrahim Habib

Pontus Nordstrom

Gabriel Kopkin

Ludwig Rhan

Zakariah Epplette

 

Pomocnicy:

 

Filip Albertsson

Liridon Jashari Tahiraj

Oscar Bathman

Robin Celik

Linus Engwall

Nabil Osman

Simon Amin

 

Napastnicy:


Adam Molin

Christer Lipovac

Emanuel Arvidsson

Jake Larsson

 

Generalnie o poziomie naszego zespołu nie mogę powiedzieć zbyt wiele, gdyż nie znam do końca realiów i poziomu rozgrywek w Szwecji. Wszystko wyjdzie w praniu już w trakcie rozgrywek ligowych. Uważam jednak, że mamy dobrych napastników oraz niezłego Tahiraja na środku pomocy. Już teraz zaplanowałem sobie w jakim ustawieniu rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu i będzie to wariant 4-3-1-2 bez skrzydłowych. Potrzebne do tego będą jednak wzmocnienia, przede wszystkim potrzebujemy środkowych pomocników ofensywnych. Na ławkę przydałby się jeszcze jeden środkowy pomocnik i to by było na tyle jeśli chodzi o plany transferowe. Do pozbycia jest trzech skrzydłowych, którymi obecnie dysponujemy lecz nie wiąże z nimi żadnych planów.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@vrc - dziena, powodzenia w Malezji :D

--------------------------------------------------------------------------

 

Transfery z klubu:

 

Simon Amin (Ljungskile SK, 2,6tys€)

Nabil Osman (Angelholms FF, wolny transfer)

Linus Engwall (IF Angered United, wypożyczenie)

 

Transfery do klubu:

 

Jesper Claesson (wolny transfer)

Adam Zlotnik (wolny transfer)

Gustav Kallberg (Korsnas IF, wolny transfer)

 

Udało mi się pozbyć trójki niechcianych zawodników i z tego jestem bardzo zadowolony. Nieznacznie odciążyło to i tak bardzo skromny już budżet płacowy i mogłem sobie pozwolić na zakontraktowanie kilku nowych twarzy w zespole. Cała trójka to środkowi pomocnicy, których brakowało w składzie i można powiedzieć, że cele tego okienka transferowego wypełniliśmy w stu procentach. Mamy nawet polski akcent w drużynie, w postaci Adama Zlotnika, który urodził się jednak w Szwecji i po polsku mówi dość kiepsko.

 

 

Sparingi:

 

Karslunds - FBK Karlstad 3:3 (2x Lipovac, Molin)

Karslunds - KB Karlskoga 4:2 (Molin, Ekobo, [sam.], Lipovac)

Torstorps IF - Karlslunds 1:4 (Zlotnik, Nordstorm, Rhan, Larsson)

Karslunds - Hallbybruns 3:2 (2x Tahiraj, Molin)

 

W meczach towarzyskich mierzyliśmy się raczej ze słabszymi rywalami. Na pewno nie brakowało bramek a ja mogłem się dokładniej przyjrzeć moim zawodnikom. Myślę, że w tym okresie przygotowawczym ukształtowałem sobie pierwszą jedenastkę jeśli chodzi o personalia. Wątpliwości mam tylko na dwóch pozycjach, ale wszelkie korekty przeprowadzimy już w trakcie sezonu, którego inauguracja zbliża się wielkimi krokami. 

 

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2016

 

Szwedzka 2.Liga Svealand Południe

 

[1/26] Karslunds - Varmbols FC 2:1 (Lipovac, Kallberg)

[2/26] Arameisk-Syrianska IF - Karlslunds 1:2 (2x Zlotnik)

[3/26] Karlslunds - Eskilstuna City 1:2 (Kallberg)

[4/26] Karlslunds - Assyriska IF i Norrköping 2:0 (Molin, Lipovac)

[5/26] Sodertalje - Karlslunds 2:5 (3x Molin, Tahiraj, Arvidsson)

 

Tabela

 

No i zaczynamy zmagania ligowe na czwartym szczeblu rozgrywek. Już w pierwszym meczu doszło do niecodziennej sytuacji, gdzie nasz bramkarz doznał kontuzji a zastąpić go musiał zawodnik z pola. Mimo to udało nam się wygrać w meczu otwarcia nowego sezonu. W drugim meczu poszliśmy za ciosem i pokonaliśmy kolejnego rywala. Następnie plany pokrzyżowała nam czerwona kartka dla naszego obrońcy pokazana już w 14 minucie, przez co niestety odnieśliśmy pierwszą porażkę w sezonie. Nasza gra jednak wyglądała coraz lepiej i kolejne mecze świetnie to pokazują. Póki co jest więc bardzo dobrze i zarówno nasza dobra gra jak i osiągnięte wyniki mogą napawać delikatnym optymizmem. Na słowa uznania zasługuję jeszcze nasz pomocnik - Tahiraj. Na chwilę obecną jest on motorem napędowym naszej drużyny i wyłania się on zgodnie z przewidywaniami na lidera drużyny.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

MAJ 2016

 

Szwedzka 2.Liga Svealand Południe

 

[6/26] IF Sylvia - Karlslunds 1:4 (2x Molin, 2x Ekobo)

[7/26] Karslunds - Konyaspor 5:1 (Molin, Arvidsson, Tahiraj, Kallberg, Claesson)

[8/26] Smedby AIS - Karlslunds 0:1 (Tahiraj)

[9/26] Fc Lingopink City - Karlslunds 1:0

 

Tabela

 

Po udanym rozpoczęciu sezonu rozbudziliśmy nieco apetyty miejscowych kibiców, a także w samym klubie zapanowało pewne poruszenie. W kolejnych meczach graliśmy bardzo dobrze i wygraliśmy kolejne trzy pojedynki. Przed dziewiątą kolejką zajmowaliśmy pierwsze miejsce w tabeli, a przed nami był najważniejszy jak dotąd sprawdzian, czyli starcie z wiceliderem. Niestety przegraliśmy po bardzo zaciętym pojedynku i wróciliśmy na drugie miejsce w lidze.

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

CZERWIEC 2016

 

Szwedzka 2.Liga Svealand Południe

 

[10/26] Motala AIF  - Karlslunds 1:1 ([sam.])

[11/26] Karlslunds - IFK Aspudden-Tellus 2:0 (Lipovac, Zlotnik)

[12/26] Huddinge IF - Karlslunds 0:3 (Lipovac, Larsson, [sam.])

[13/26] Vimmmerby IF  - Karlslunds 1:1 (Celik)

 

Tabela

 

W dalszym ciągu możemy być zadowoleni ze swojej gry, zdobywamy kolejne punkty i dzięki temu kończymy ten miesiąc z pozycją lidera w tabeli. W drużynie przez dobre wyniki pojawiają się już pierwsze problemy, gdyż kilku zawodników zgłosiło chęć odejścia do lepszych drużyn. Póki co jednak nie mam zamiaru dać odejść ważnym zawodnikom w moim zespole i to wywołało nieco oburzenia w drużynie. Uważam jednak, że sytuacja została opanowana i wraz z drużyną zostało wszystko jasno wyjaśnione.

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2016

 

Szwedzka 2.Liga Svealand Południe

 

[14/26] Varmbols FC - Karlslunds 0:0

[15/26] Karlslunds - Arameisk-Syrianska IF 2:0 (Molin, Celik)

[16/26] Eskilstuna City - Karlslunds 3:1 (Larsson)

[17/26] Assyriska IF i Norrköping - Karlslunds 1:4 (2x Larsson, Ekobo, Kallberg)

[18/26] Karlslunds - Sodertalje FK 5:2 (3x Molin, 2x Larsson)

 

Tabela

 

O pierwszym spotkaniu można by w ogóle nie wspominać, bo nikt już pewnie nie pamięta że ten mecz się odbył. Nie działo się tu zupełnie nic a w całym meczu padły zaledwie cztery strzały na bramkę i to w wykonaniu obu drużyn. Był to jednak jednorazowy taki przypadek i już w kolejnych pojedynkach emocji i boiskowych wydarzeń było o wiele więcej. Nie licząc porażki z drużyną Eskilstuna City, to można być zadowolonym z naszej formy. Szczególnie końcówka miesiąca może być dużym powodem do zadowolenia i jest to bardzo ważne, gdyż sezon wchodzi w decydującą fazę. Pozostało już tylko osiem spotkań do końca, w tym bardzo ważny pojedynek z wiceliderem, do którego dojdzie w 22 kolejce.

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2016

 

Szwedzka 2.Liga Svealand Południe

 

[19/26] Karlslunds - IF Sylvia 5:0 (3x Molin, Tahiraj, Claesson)

[20/26] Karlslunds - Smedby AIS 3:1 (2x Claesson, Kallberg)

[21/26] Konyaspor KIF - Karlslunds 1:1 (Claesson)

[22/26] FC Linkoping City - Karlslunds 1:4 (2x Molin, Claesson, Epplette)

 

Tabela

 

W ostatnich meczach widać było, że złapaliśmy wiatr w żagle i miało to przełożenie na kolejne mecze o czym świadczy wysokie zwycięstwa nad IF Sylvia oraz Smedby AIS. Nasi piłkarze są w formie i jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji przed nadchodzącym pojedynkiem z wiceliderem. Wiadomo już, że zagramy bez Tahiraja, który nie zdąży raczej wyleczyć drobnego urazu i będziemy musieli sobie radzić bez niego. Starcie z ostatnim w tabeli Konyasporem miało jeszcze dodatkowo poprawić morale przed hitowym pojedynkiem, lecz mecz okazał się wielką wtopą. Dodatkowo nasz podstawowy środkowy obrońca ukarany został czerwoną kartką i nie będzie mógł wystąpić w kolejnym meczu. Wreszcie nadszedł czas na decydujący o losach bezpośredniego awansu pojedynek i rozpoczął się on od niewykorzystanego karnego przez Molina. Nasz napastnik jednak zrehabilitował się kilka minut później i dał nam prowadzenie. Jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie, jednak na odpowiedź rywali nie musieliśmy długo czekać i zrobiło się nieco nerwowo. Druga połowa jednak przebiegała pod nasze dyktando i odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Można już chyba śmiało stwierdzić, że uda nam się awansować do wyższej ligi z pierwszego miejsca.

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2016

 

Szwedzka 2.Liga Svealand Południe

 

[23/26] Karlslunds - Motala AIF 3:1(Molin, Larsson, Claesson)

[24/26] IFK Aspudden-Tellus - Karlslunds 2:1 (Molin)

[25/26] Karlslunds - Vimmerby IF 3:1 (2x Lipovac, Molin)

[26/26] Karlslunds - Huddinge IF 1:1 (Albertsson)

 

Tabela

 

Po zwycięstwie nad FC Linkoping City nikt już nie wierzył w żaden czarny scenariusz, mistrzostwo musiało już trafić w nasze ręce. Oficjalnie mistrzami 4 ligi zostaliśmy po 25 kolejce, gdzie pokonaliśmy drużynę Vimmerby IF. Całą naszą drużyną wraz z kibicami cieszyliśmy się z tego sukcesu na własnym stadionie i trzeba przyznać, że w pełni zasłużyliśmy na awans do wyższej ligi. Piłkarze mogą być z siebie bardzo zadowoleni a teraz przed nimi nowe i przede wszystkim trudniejsze wyzwania. Ostatni mecz rozgrywany był już bez większych emocji, wystąpili w nim głównie rezerwowi. O tytuł króla strzelców wciąż walczył nasz napastnik Adam Molin i choć bramki nie strzelił, to ostatecznie to wyróżnienie trafiło w jego ręce i takim oto pozytywnym akcentem kończymy ten sezon. 

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Podsumowanie zawodników w sezonie 2016

 

Bramkarze:

 

Alexander Wimmer (26, USA) - 16/14/6/0/ 7.08

Ludviq Franck (16, Szwecja) -  10/10/2/0/ 6.93

 

Pierwszym wyborem na pozycji bramkarza był starszy i bardziej doświadczony Alexander Wimmer. Mimo kilku błędów był pewnym punktem naszej drużyny, dość pewny na przedpolu a także potrafił niekiedy świetnymi interwencjami uratować nas od utraty bramki. 2 miesiące leczył jednak kontuzję i w jego miejsce wskoczył zaledwie 16 letni Ludviq Franck i spełnił swoje zadanie. Bronił bardzo dobrze i dopiero ostatni mecz w sezonie rozgrywany po dłuższej przerwie nieco zepsuł jego ocenę.

 

Boczni obrońcy:

 

Alexandre Ekobo (29, Kamerun) - 23/3/5/4/ 7.50

Pontus Nordstrom (20, Szwecja) - 8/0/1/0/ 6.54

Carl Grundel (20, Szwecja) - 21/0/2/0/ 7.16

Ibrahim Habib (20, Szwecja) - 12/0/0/0/ 6.98

 

Wyróżniającą się postacią jako boczny obrońca z pewnością był Alexandre Ekobo. Kameruńczyk lubiący podłączać się do akcji ofensywnych dawał dużo dobrego drużynie i zasłużył na spore pochwały. Na lewej stronie boiska rządził Carl Grundel, był taką cichą postacią w składzie wykazującą się dużą solidnością. 

 

Środkowi obrońcy:

 

Zakariah Epplette (24, Kanada) - 17/1/0/0/ 7.26

Ludvig Rhan (17, Szwecja) - 17/0/0/1/ 7.18

Gabriel Kopkin (23, Szwecja) - 15/0/0/0/ 7.10

Anton Olsson (24, Szwecja) - 15/0/0/0/ 6.88

 

Para środkowych obrońców w trakcie tego sezonu zmieniała się dość często. Każdy miał swoje pięć minut i mógł przekonać mnie do siebie dobrą formą. Najrówniejszą formę zaprezentowali Epplette i młody Rhan, którzy okazali się najlepszymi na tej pozycji. Kopkin w czerwcu doznał poważnej kontuzji, która wykluczy go na 5 miesięcy i stracił końcową część sezonu. Olsson zaś, który jest nominalnym bocznym obrońcą przydał się na nowej dla siebie pozycji i także miał duży udział w końcowy sukces.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Liridon Jashari Tahiraj (19, Szwecja) - 23/4/12/5/ 7.81

Gustav Kallberg (24, Szwecja) - 22/5/3/0/ 7.35

Robin Celik (17, Szwecja) - 22/2/0/1/ 6.95

Filip Albertsson (21, Szwecja) - 16/1/1/0/ 6.84

Oscar Bathman (20, Szwecja) - 4/0/0/0/ 6.73

 

Niekwestionowanym liderem zespołu był Liridon Tahiraj, który miał ogromny udział w osiągane przez nas wyniki. Duża liczba asyst, mnóstwo przebiegniętych kilometrów i udział w praktycznie każdej akcji ofensywnej mówią same za siebie. Pozostali zawodnicy mieli zadania już bardziej defensywne i tu wyróżnić można Kallberga, który wykonywał dużą pracę w obronie a przy tym strzelił kilka bramek i nie bał się zagrać trudnej piłki. Dość niewidoczny był Albertsson, od którego oczekiwałem nieco więcej ale generalnie ta formacja była bardzo mocna i nie miała słabych punktów.

 

Środkowi pomocnicy ofensywny:

 

Jesper Claesson (23, Szwecja) - 23/7/4/2/ 7.36

Adam Zlotnik (25, Szwecja) - 22/3/6/1/7.17

 

Obaj ci zawodnicy zostali sprowadzeni przed sezonem i potrzebowali trochę czasu na aklimatyzację w zespole. Claesson długo nie mógł odpalić i notował dużo bezbarwnych występów. Po jakimś czasie jednak jego gra zaczęła wyglądać o wiele lepiej, dołożył do tego kilka bramek i asyst i w końcówce sezonu był już wartościowym zawodnikiem pierwszego składu. Zlotnik z kolei lepiej prezentował się na początku sezonu, a potem nieco osłabł lecz ich pozyskanie okazało się zdecydowanie na plus

 

Napastnicy

 

Adam Molin (20, Szwecja) - 25/19/10/3/ 7.33

Christer Lipovac (20, Szwecja) - 19/6/4/2/ 6.93

Jake Larsson (17, Szwecja) - 13/7/3/1/ 7.18

Emanuel Arvidsson (19, Szwecja) - 14/2/2/0/ 6.85

 

Najskuteczniejszym  i najlepszym naszym zawodnikiem obok Tahiraja był Adam Molin, strzelec 19 bramek i Król Strzelców minionego sezonu. Bez wątpienia kluczowa postać w drużynie i należą mu się duże słowa uznania za udział w awansie. Początkowo jego partnerem w ataku był Lipovac, jednak miał problemu z utrzymaniem równej formy. Dość późno swoją szansę dostał Jake Larsson, jednak wykorzystał ją bardzo dobrze i w końcówce sezonu wskoczył do pierwszego składu i odwdzięczył się strzeleniem 7 bramek. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Adam Zlotnik (Vastra Frolunda IF, wypożyczenie)

Gabriel Kopkin (Vastra Frolunda IF, wypożyczenie)

Anton Olsson (Vastra Frolunda IF, wypożyczenie)

Emanuel Arvidsson (Vastra Frolunda IF, wypożyczenie)

Ibrahim Habib (FBK Karlstad, wypożyczenie)

Pontus Nordstrom (Bollnas GIF, wypożyczenie)

 

Uznałem, że tych zawodników będę chciał się pozbyć przed sezonem jednak żadnego z nich nie udało mi się definitywnie sprzedać. Wypożyczenia były jedyną opcją, gdyż mimo że niektórzy zawodnicy grali dość sporo w minionym sezonie, to żeby walczyć o coś w wyższej lidze musieliśmy dążyć do podniesienia poziomu w zespole.

 

Transfery do klubu:

 

Alec Sundly (Horvikens IF, wolny transfer)

Kim Odelius (Olympiacos FC, wolny transfer)

Adrian Pettersson (Olympiakos FC, wolny transfer)

Nicolas Cordero (Hanvikens SK, wolny transfer)

Carl-Oscar Andersson (IK Virgo, wolny transfer)

Fredrik Bjork (Varberg GIF, wolny transfer)

Rikard Karlsson (Kvarnsvedens IK, wolny transfer)

Rasmus Bergstrom (Friska Viljor FC, wolny transfer)

 

Udało mi się wzmocnić wszystkie pozycje, które zakładałem sobie przed rozpoczęciem tego okienka transferowego. Myślę, że sprowadzeni zawodnicy podniosą poziom naszego zespołu i pozwoli nam to pokazać się z dobrej strony na nowym szczeblu rozgrywek ligowych. Każdy z tych zawodników będzie musiał najpierw udowodnić swoją wartość w sparingach, choć nie ukrywam że kilka nazwisk od początku widnieje w mojej wyjściowej jedenastce.

Odnośnik do komentarza

Sparingi:

 

KB Karlskoga FF - Karlslunds 3:3 (Lipovac, Molin, Karlsson)

FC Djursholm - Karlslunds 0:4 (Larsson, Karlsson, Bergstrom, Molin)

Karlslunds - Carlstad United 1:3 (Bergstrom)

Karlslunds - Eskilstuna City 3:1 (Karlsson, Larsson, Kallberg)

FC Linkoping City - Karlslunds 2:4 (3x Karlsson, Sundly)

Karlslunds - BK Sport 4:1 (2x Claesson, Molin, Tahiraj)

 

Jako, że w klubie pojawiło się dużo nowych twarzy to głównym celem było poznanie taktyki, zgranie się nowych zawodników oraz oczywiście przygotowanie kondycyjne do nadchodzącego sezonu. Nasza forma w tym okresie przygotowawczym była bardzo zadowalająca i nie możemy już doczekać się pierwszego meczu na 3 ligowych boiskach. W trakcie przygotowań nasz napastnik Lipovac oraz prawy obrońca Ekobo doznali poważnych kontuzji, które wykluczą ich z gry na około 5-6 miesięcy co będzie dla nas dużą stratą. Okienko transferowe jest już zamknięte, więc z wypożyczenia ściągnięty został Ibrahim Habib a miejsce Lipovaca w ataku zajmie któryś z naszych juniorów.

 

 

 

Przerwa między sezonami w Szwecji jest bardzo długa, sezon zakończyliśmy we wrześniu a nowe rozgrywki zaczynamy dopiero w kwietniu. Minęło więc dużo czasu i zobaczymy jakie będzie to miało przełożenie na naszą formę. W trzeciej lidze postawiono nam cel, jakim jest uniknięcie bezpośredniego spadku. Media przewidują dla nas 10 miejsce (na 14 drużyn). 

Ja po dokładnym przeglądzie kadr zawodników naszych ligowych rywali uważam, że nie jesteśmy wcale na straconej pozycji i śmiało możemy powalczyć o coś więcej. 

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2017

 

Szwedzka 1.Liga Północ

 

[1/26] Karlslunds - Assyriska FF 2:0 (Karlsson, [sam.])

[2/26] Vasteras SK - Karlslunds 1:2 (Karlsson, Tahiraj)

[3/26] Karlslunds - IFK Lulea 3:0 (Sundly, [sam.], Karlsson)

 

Tabela

 

W świetnym stylu rozpoczęliśmy nowy sezon ligowy w wyższej lidze. Już w pierwszym meczu pokazaliśmy ogromny charakter, gdyż od 23 minuty graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce dla naszego obrońcy. Potrafiliśmy utrzymać prowadzenie a w końcówce meczu zadać decydujący cios. Następnie po bardzo zaciętym pojedynku pokonaliśmy na wyjeździe kolejnego rywala, który w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w tabeli a w trzeciej kolejce dość gładko uporaliśmy się z drużyną IFK Lulea, która poprzedni sezon zakończyła na drugim miejscu i brała udział w barażach o awans do 2 ligi. Pokazuje to, że jesteśmy naprawdę mocni i przewidywania mediów o rzekomej walce o utrzymanie są mocno bezsensowne.

Odnośnik do komentarza

MAJ 2017

 

Szwedzka 1.Liga Północ

 

[4/26] Karlslunds - IK Brage 1:1 (Tahiraj)

[5/26] Gamla Upsala SK - Karlslunds 1:2 (Bergstrom, Cordero)

[6/26] Akropolis IF - Karlslunds 4:1 (Molin)

[7/26] Karlslunds - Sandvikens IF 0:1

 

Tabela

 

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy bardzo dobrze, do naszego konta dopisaliśmy kolejne 4 punkty i nasze nastroje były na bardzo wysokim poziomie. Trzeci mecz również rozpoczął się bardzo dobrze, w pierwszej połowie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku a pierwszą bramkę w sezonie strzelił nasz najskuteczniejszy jak dotąd napastnik - Adam Molin. W drugiej połowie wszystko się posypało od momentu stracenia pierwszej bramki, rywale poszli za ciosem i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Ten wynik siedział chyba w głowach zawodników także w kolejnym meczu, który był beznadziejny do oglądania gdyż działo się tam bardzo mało. Decydująca bramka padła po kuriozalnym przelobowaniu naszego bramkarza z dużej odległości.

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC 2017

 

Szwedzka 1.Liga Północ

 

[8/26] Karlbergs BK - Karlsunds 3:3 (Karlsson, Molin, Bergstrom)

[9/26] Umea FC - Karlslunds 0:2 (Karlsson, Sundly)

[10/26] Karlslunds - Vasalunds IF 3:1 (2x Molin, Karlsson)

[11/26] IK Sleipner - Karlsunds 1:1 (Karlsson)

 

Tabela

 

Na pierwszy rzut oka wyniki mogą zadowalać, lecz ja jestem bardzo zdenerwowany postawą zawodników w końcowych minutach meczu. W pojedynku z Karlbergs BK prowadziliśmy 3:0 i potrafiliśmy zmarnować tak wysokie prowadzenie i ostatecznie zremisować ten mecz. Sytuacja ta bardzo mocno mnie rozzłościło i oberwało się po tym wszystkim piłkarzom bez wyjątku. Wygraliśmy dwa kolejne spotkania i wydawało się, że zwyciężymy również w wyjazdowym pojedynku z IK Sleipner, lecz bramkę straciliśmy w doliczonym czasie gry. Patrząc jednak na chłodno, to nie mamy jednak powodów do narzekań, jesteśmy w czubie tabeli a na nasze główne żądło w ataku wyrósł nasz nowy nabytek - Karlsson. Dodatkowo cały miesiąc musieliśmy sobie radzić bez Tahiraja, który otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy U-21 jako młodzieżowy reprezentant Albanii.

Odnośnik do komentarza

@Makk - już poprawiłem :)

---------------------------------------------------------

 

LIPIEC 2017

 

Szwedzka 1.Liga Północ

 

[12/26] Karlslunds - Nykopings BIS 0:0

[13/26] Carlstad United - Karlslunds 1:1 (Bergstrom)

[14/26] Assyriska FF - Karlslunds 0:9 (5x Molin, 4x Karlsson)

[15/26] Karlslunds - Vasteras SK 5:0 (3x Molin, Tahiraj, Bergstrom)

[16/26] Karlslunds - Gamla Upsala SK 2:0 (Cordero, Rhan)

 

Tabela

 

Nasza forma wskoczyła na zupełnie nowy poziom a stało się tak po bardzo ważnym pojedynku z dotychczasowym liderem, którym była drużyna Carlstad United. Nie daliśmy się pokonać na ich własnym stadionie i jak widać dodało nam to niesamowitego kopa. W kolejnym meczu rozgromiliśmy wręcz co prawda najsłabszą drużynę w lidze, lecz wynik i tak robi ogromne wrażenie. Następnie w pojedynku z trzecią w tabeli drużyną wszyscy spodziewali się zaciętego i wyrównanego meczu a tym czasem doszło do kolejnego pogromu. Kropkę nad i postawiliśmy kolejnym pewnym zwycięstwem nad drużyną Gamla Upsala i dzięki temu zostaliśmy nowym liderem w tabeli!

Odnośnik do komentarza

@Adam - zostali wyr....... bez mydła :D  Chyba, to jeszcze nie na pewno ale damy z siebie wszystko!

----------------------------------------------------------------

 

SIERPIEŃ 2017

 

Szwedzka 1.Liga Północ

 

[17/26] IFK Lulea - Karlslunds 0:0

[18/26] IK Brage - Karlslunds 4:1 (Karlsson)

[19/26] Karlslunds - Akropolis IF 4:1 (2x Karlsson, Molin, Sundly)

[20/26] Sandvikens IF - Karlslunds 0:1 (Karlsson)

 

Tabela

 

Puchar Szwecji

 

[1 runda] Karlslunds - Oskarhamns AIK 3:2 (Celik, Larsson, Eriksson)

[2 runda] Djurgardens IF - Karlslunds 5:2 (Lipovac, Claesson)

 

Napędzeni świetnymi wynikami ruszyliśmy w bój o kolejne punkty, jednak szybko zostaliśmy sprowadzenie na ziemię. Remis z IFK Lulea i wysoka porażka z IK Brage ostudziły nieco nasze zapały. Szybko jednak udało nam się zrehabilitować i w kolejnym pojedynku wróciliśmy już do dobrej formy strzeleckiej. Pokonaliśmy także w meczu na szczycie drużynę Sandvikens IF, co było bardzo ważne dla układu tabeli. Sezon wkracza w decydującą fazę, póki co zajmujemy pierwsze miejsce premiowane bezpośrednim awansem i dołożymy wszelkich starań by zachować tą pozycję do końca sezonu.

W tym sezonie przypadł nam także udział w Pucharze Szwecji, gdzie szansę dałem naszym zmiennikom. Oskarhamns to drużyna występująca na tym samym szczeblu rozgrywkowym co my tylko w drugiej dywizji, więc można było się spodziewać trudnego pojedynku. Nasi rezerwowi poradzili sobie bardzo dobrze i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Tam czekał już na nas przeciwnik o wiele mocniejszy, występujący na co dzień w najwyższej lidze w Szwecji. Znów na boisko wybiegł rezerwowy skład i mimo, że odnieśli porażkę to nie można powiedzieć, że zawiedli. Ambitnie walczyli z lepszym drużyną i pokazali się z dobrej strony.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...