Skocz do zawartości

[FM18] Fristajlowy kącik


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, a mianowicie nie mam pojęcia dlaczego nie dostaję propozycji wypożyczenia piłkarzy z moich klubów patronackich, kiedyś to działało, mam na mysli poprzednie fmy, w które grałem, a w tym nie dostałem jeszcze żadnego takiego raportu. Gdzieś tę opcję trzeba włączyć czy po prostu usunęli to w najnowszych fmach?

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.08.2018 o 16:51, Fouten napisał:

Czy jeśli Dyrektor ds. sportowych zajmuje się większością obowiązków i do tego jest odpowiedzialny za "Sprowadza do klubu młodych piłkarzy i informuje cię o ich postępach" to będzie to robił gorzej (pojawianie się new-genów) bo oprócz tego zajmuje się jeszcze czymś innym, czy ilość obowiązków nie ma na to żadnego wpływu?

 

Pytam, bo mam Dyrektora ds. sportowych odpowiedzialnego za wszystkie kwestie związane z juniorami, a koordynator pionu juniorskiego, nieco słabszy, jest u mnie bezrobotny.

Nie będzie tego robił gorzej. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No tak, przecież w prawdziwej piłce się to nie zdarza...


Połączenie kilku rzeczy - przy niskim profesjonaliźmie Twoich zawodników im wyższe prowadzenie tym bardziej robią się 'zadowoleni z siebie', spade im koncentracja i są podatni na błędy. Dodatkowo przeciwnik przegrywając 1:3 zmienia/adaptuje taktykę, żeby mieć szansę powalczyć o korzystny wynik.

 

Mecz to ciągłe obserwowanie tego co się dzieje, jeżeli przeciwnik zaczyna atakować coraz śmielej, coraz groźniejszymi kontrami chyba jasnym jest, że blokujesz drogę do brami, cofasz obronę czy bardziej szanujesz piłkę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
Godzinę temu, Brachu napisał:
13 godzin temu, MitnickMike napisał:
Kogo byście polecili do gry? 

Norymberga 1l
Kaiserslauten 3l
FC koln 2l
Leeds 2l

Bayern Monachium tak na przetarcie albo polska C-klasa

Rozstrzał konkretny :keke:

 

Czym się różni analityk od scouta? 

Zajmujecie się treningiem czy zostawiacie to asystentowi?

Ustawiacie cele scoutom czy też zostawiacie to asystentowi?

 

W porównaniu do FM12 w którego grałem łohohoho albo jeszcze dawniej to FM18 jest kosmosem. Mega dużo opcji, innych dodatkowych rzeczy, nie ogarniam połowy z tego :roll: Wczoraj przez 3h klikałem po okienkach zastanawiając się czy powinienem "coś" brać na siebie czy zostawić asystentowi. Pierwszy sparing też jakoś poszedł i to by było na tyle :) 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MitnickMike napisał:

Zajmujecie się treningiem czy zostawiacie to asystentowi?

Ustawiacie cele scoutom czy też zostawiacie to asystentowi?

 

W porównaniu do FM12 w którego grałem łohohoho albo jeszcze dawniej to FM18 jest kosmosem. Mega dużo opcji, innych dodatkowych rzeczy, nie ogarniam połowy z tego :roll: Wczoraj przez 3h klikałem po okienkach zastanawiając się czy powinienem "coś" brać na siebie czy zostawić asystentowi. Pierwszy sparing też jakoś poszedł i to by było na tyle :) 

Ja od zawsze zostawiam trening asystentowi. Oprócz zarządzania sparingami wszystko wrzucam pomocnikowi. 

Cele daję scoutom. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Po akcji ze swoim debilizmem FMowym stwierdzam, że FM18 jest w miarę intuicyjny i prosty mimo wszystko. Pierwszy sejw rozpoczałem Legią Warszawa, zmontowałem dwie taktyki, ogarnąłem temat transferów z klubu, sztabu szkoleniowego i...dostałem solidny eurowpierdol. Odpadłem najpierw z eliminacji LM z jakimiś ogórkami, później w lidze też szło mi średnio, po 12 kolejkach zajmowałem 6 albo 7 pozycję. Zarząd zaczał grozić mi zwolnieniem... Wtedy doznałem olśnienia, że należy klikać "zakończ" przy prowadzeniu rozmów motywacyjnych. Dopiero wtedy działają. 

 

Rozpocząłem więc drugiego sejwa... Legią Warszawa. Ta sama taktyka, ci sami zawodnicy. Poszedłem wg tego samego schematu, bogatszy o wiedzę "klikacza" :) Z eliminacji LM odpadłem w ostatniej rundzie po pechowej porażce w dwumeczu 1:2 z Rosenborgiem. W PUEFA wyszedłem z grupy na 2 miejscu za Arsenalem, którego u siebie ogoliłem gładko 3:0. W lidze jestem na 3 miejscu za Lechem i Lechią. Lech wygrywa wszystko jak leci, po 11 kolejkach miał 10 zwycięstw. Obecnie mam przerwę zimową, po Szymańskiego zgłosił się Inter i Milan... Będzie więc kasa na wzmocnienia skrzdeł bo Radović i Kucharski potrzebują zmienników ewidentnie. Jednak aspekt mentalny w FM18 ma ogromne znaczenie i klikanie "zakończ" również :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...