Skocz do zawartości

[FM18] Fristajlowy kącik


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie udało mi się przerwać passy 60 spotkań bez zwycięstwa z reprezentacją Mariany Północne, po 3 porażkach w eliminacjach do pucharu Azji Wschodniej. Pnę się jednak w górę jako że tym razem objąłem stanowisko managera reprezentacji Chin do lat 23 :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.12.2017 o 10:05, ukipuki napisał:

Tak się zastanawiam co jest z tą wersją, że tu taka cisza (największa od lat).

Nawet Wujek nic nie pisze. Ja na dniach zacznę karierę tradycyjnie w "mojej" Danii i podzielę się uwagami. Może kogoś w końcu ta liga bardziej zainteresuje. :_eek:

Nie mam FM-a 2018 :) Cały czas gram w 2017 :)

W dniu 20.12.2017 o 10:17, ukipuki napisał:

Ja kupuję każdego roku od praktycznie dwudziestu lat i coraz częściej zastanawiam się czy to ma sens...

W tym roku po raz pierwszy od dawna uznałem, że to nie ma sensu :) Może poczekam do wiosny, może kupię dopiero 2019 :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Iwabik napisał:
41 minut temu, lama58 napisał:
Mi na szczescie wylosowano lagodny brexit. Moge maksymalnie miec w skladzie 17 obcokrajowcow. I wszyscy dostaja pozwolenie na prace.

Ale w Premier league czy w niższych? Bo ja w PL też mogę mieć 17 obco zamiast systemu pozwoleń o pracę, tylko niżej jest z tym masakra

Tak w Premier League. Myslalem ze brexit obowiazauje w wszystkich klasach rozgrywkowych w anglii.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, lama58 napisał:

Tak w Premier League. Myslalem ze brexit obowiazauje w wszystkich klasach rozgrywkowych w anglii.

 

Obowiązuje we wszystkich krajach Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja, Irlandia Pn, Gibraltar i Walia) Wszystkie wychodzą. Limit 17 obcokrajowców dla Premier League jest ustawiony w kodzie gry. Podobnie jest z pozostawieniem dotychczasowych zawodników z UE na starych zasadach i dotyczy to wszystkich tych państw. Pozwolenia na pracę na początku gry dotyczą zawodników spoza UE, a po Brexicie wszystkich obcokrajowców (poza tymi, którzy na wyspach już grają) ;)

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza



 
Obowiązuje we wszystkich krajach Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja, Irlandia Pn, Gibraltar i Walia) Wszystkie wychodzą. Limit 17 obcokrajowców dla Premier League jest ustawiony w kodzie gry. Podobnie jest z pozostawieniem dotychczasowych zawodników z UE na starych zasadach i dotyczy to wszystkich tych państw. Pozwolenia na pracę na początku gry dotyczą zawodników spoza UE, a po Brexicie wszystkich obcokrajowców (poza tymi, którzy na wyspach już grają)


A w niższych ligach wygląda to w sumie po staremu, tylko że pozwolenia o pracę dotyczą też Europejczyków. A że są przyznawane na podstawie występów w reprezentacji, co jest bez sensu, to inna sprawa
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Iwabik napisał:


 

 


A w niższych ligach wygląda to w sumie po staremu, tylko że pozwolenia o pracę dotyczą też Europejczyków. A że są przyznawane na podstawie występów w reprezentacji, co jest bez sensu, to inna sprawa

 

Każdy kraj ma swoje zasady pozwoleń na pracę. Najbardziej rygorystyczne są w Anglii (reprezentanci); w miarę spoko (na których wzorowałem swój dodatek Mazowsza) są w Szkocji i zależy od ilości występów w pierwszej drużynie; podobnie jest w Norwegii różnica polega na tym, że w Szkocji trzeba mieć 70% a w Norwegii 50% występów w ostatnich spotkaniach pierwszego zespołu. Wydaje mi się, że może to mieć swoje plusy jeśli chodzi o... reprezentacje ;) 

 

Poza tym pamiętaj, że w niższych ligach zasady są takie same nie tylko dla twojego zespołu ale i dla pozostałych 23 ;) 

12 minut temu, lama58 napisał:

Panowie a zdarza sie Wam często wynik 6-3 ?? bo u mnie 3-4x w sezonie takim stosunkiem wygrywam

6:3 nie miałem, ale 5:4 na wyjeździe już tak ;)

Odnośnik do komentarza

Moje Caslav w 2027 obchodziło 125 rocznicę założenia klubu i z tej okazji po spędzeniu w tym klubie 10 lat, udało nam się wygrać mistrzostwo Czech! Pomyśleć że jeszcze te 10 lat temu był to klub amatorski grając w 4 lidze. Tak czy inaczej, teraz otwierają się przed nami nowe horyzonty, choć celem było wygranie ligi i zaraz po tym odejście do innej ligi. Póki co jednak będę chciał spróbować swoich sił w europejskich pucharach.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, krzysiu napisał:

u was też czasem w jedenastce kolejki napastnik albo nawet dwóch jest wpisanych jako pomocnicy?

W poprzednich FMach też czasem bywało podobnie. Albo OPŚ w kolejce jako NŚ. 

Myślę, że gra uwzględnia (wcześniej tak było, nie wiem jak teraz) ustawienie 4-4-2 i pakuje graczy z nagrodą. 

Odnośnik do komentarza

pomocy koledzy !!!

dzisiaj odpaliłem pierwszy raz FMa 18 i jak zacząłem karierę jako bezrobotny to nie było ciekawych klubów, które by mnie interesowały więc zacząłem nową grę wybierając klub od razu i tu pojawia się problem...

przy wybieraniu np. AC Milan (wybieram licencję odpowiednią dla tego klubu) pojawia się komunikat "nie można dodać menedżera, AC Milan nie jest nie jest poprawnym wyborem, wybierz inny zespół" to samo dzieje się jak wybieram Legię albo Real 

w 17 nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło 

pomożecie?

13 minut temu, nelmaninho napisał:

pomocy koledzy !!!

dzisiaj odpaliłem pierwszy raz FMa 18 i jak zacząłem karierę jako bezrobotny to nie było ciekawych klubów, które by mnie interesowały więc zacząłem nową grę wybierając klub od razu i tu pojawia się problem...

przy wybieraniu np. AC Milan (wybieram licencję odpowiednią dla tego klubu) pojawia się komunikat "nie można dodać menedżera, AC Milan nie jest nie jest poprawnym wyborem, wybierz inny zespół" to samo dzieje się jak wybieram Legię albo Real 

w 17 nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło 

pomożecie?

już spoko, nie zauważyłem, że miałem zaznaczoną opcję obejmowania tylko klubów bez menedżera

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...