Skocz do zawartości

[FM18] Fristajlowy kącik


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Hawkeye napisał:

Narazie ten efem daje mi chyba najwięcej frajdy tuż po premierze, ale jest trochę rzeczy do poprawy.

Najważniejsza rzecz w silniku meczowym to imo skrypty, kiedy jest/może być okazja, i widać, że nagle ustawione jest, że w tym sektorze boiska bądź w takiej i takiej sytuacji twórcy zauważyli, że pada dużo bramek a aż tak dużo ich być nie powinno. Nie naprawili jednak źródła problemu, tylko sztucznie go skorygowali ucinając procenty szansy udanego zagrania ignorując okoliczności. I tak miałem niedawno w meczu z Arsenalem, był Alexis Sanchez, który dostał podanie na skraju pola karnego bez żadnego mojego gracza w pobliżu (ogólnie Arsenal miał wtedy kontre chyba 5 na 2 czy jakoś podobnie, na pewno myślałem, że już po zawodach), przyjął piłkę a potem z jakiegoś powodu zaczął z nią biec prosto w mojego bramkarza zapominając o niekrytych kolegach, po pierwszym kroku piłka mu odskoczyła (to najpewniej właśnie jest skrypt sytuacyjny) i Ryan ją złapał jak muchę, która wolno leci.

Podobne mechanizmy widać przy wykańczaniu okazji - piłkarze zachowują się czasem bezmyślnie. Może zamiast sztucznie utrudniać pewne manewry dostosować resztę silnika tak, by tworzyła się ich realniejsza ilość/by ich okoliczności były realniejsze? To pewnie wymaga znacznie więcej pracy bo problem jest szerszy, ale zabawa ucinaniem atrybutów graczom (którą znakomicie znam z fify) w momencie dla silnika gry niewygodnym jest plastrem, ale to nie naprawia problemu. 

Na plus za to zachowania przy kontrach, w poprzednim efemie czasem można się było za głowę złapać 'co on robi', teraz częściej widzę inteligentniejsze zagrania ze strony inteligentniejszych zawodników, tutaj coś spowolni i puści na wolne pole do skrzydłowego, tam może niekoniecznie będzie szarżował ślepo w obrońców albo strzelał na pałę na bramkę... fajnie, czasem naprawdę ładne kontry potrafią iść, które nawet jak się nie udadzą to nie mam żalu, bo widzę, że była niezła próba - po prostu tym razem nie pykło. To samo chciałbym zobaczyć przy okolicznościach związanych z tworzeniem szans.

Ja bym Ci poradził obejrzeć każdą sytuację z kilku kamer. Często dopiero pod odpowiednim kątem widać, że podanie w tej sytuacji było niemożliwe albo była to bardzo trudna piłka do zagrania.

Odnośnik do komentarza

Jak jest u was z poparciem dla menadżera? Czy pasek jest zielony po początku pracy? Ja po 4 miesiącach, bardzo przyzwoitych wynikach i w zasadzie braku awantur wewnątrz zespołu mam poparcie dla menedżera określone jako słabe, i nie wydaje mi się, żeby jakoś tak z dnia na dzień miało się to zmienić :-k a może coś źle ogarniam?

Odnośnik do komentarza

Ja miałem słabe przez 3/4 sezonu. Dopiero na ostatnie kolejki zmieniło się na umiarkowane. Akurat wyszliśmy z serii bez wygranej, ale nie wiem, czy miało to aż tak duży wpływ, bo przy kolejnych kilku porażkach utrzymywało się na umiarkowanym. Wydaje mi się, że to dzięki temu, że pozbyłem się kilku płaczących o brak miejsca w składzie, no i sprzedałem jednego wpływowego piłkarza, który chciał odejść do większego klubu. Cała drużyna wtedy się za nim opowiedziała. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, wwosik napisał:

yyy, ile kosztuje fm w sklepie. Bo na Steamie jest za 240zł. Jeszcze niedawno gry były po 150-160 zł, a tu taki skok

W sklepie na razie 179 zł edycja limitowana z plakatem. Do wyczerpania zapasów. Później pewnie będzie zwykła, znaczy bez plakatu. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ukipuki napisał:

W sklepie na razie 179 zł edycja limitowana z plakatem. Do wyczerpania zapasów. Później pewnie będzie zwykła, znaczy bez plakatu. 

Ja w RTV Euro AGD wziąłem za 169 też wersja limitowana z plakatem, taniej nie widziałem. Nie liczę, jakiś samych kluczy z dziwnych stron, bo tak nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Pulek napisał:

Jak jest u was z poparciem dla menadżera? Czy pasek jest zielony po początku pracy? Ja po 4 miesiącach, bardzo przyzwoitych wynikach i w zasadzie braku awantur wewnątrz zespołu mam poparcie dla menedżera określone jako słabe, i nie wydaje mi się, żeby jakoś tak z dnia na dzień miało się to zmienić :-k a może coś źle ogarniam?

Gdy dajesz odprawę przedmeczową i zwracasz uwagę na aspekty taktyczne lub jakieś polecenia to ważne by zawodnicy to wykonywali w trakcie meczu. Wtedy zyskujesz u nich poparcie. Tak z moich obserwacji by wynikało.

Odnośnik do komentarza
Teraz, l4ndin napisał:

Kup oryginał.

Dziękuję, Twój wkład był bezużyteczny.

Czy ktoś może coś poradzić na taki bug w oryginalnej grze? Znalazłem autosave z połowy czerwca, rozegrałem te dwa tygodnie i znów nic. Pojawia się news o tym, że 30.06 pojawi się nowy kalendarz, ale ta data mija i nic się nie dzieje.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gacek napisał:

Dziękuję, Twój wkład był bezużyteczny.

Czy ktoś może coś poradzić na taki bug w oryginalnej grze? Znalazłem autosave z połowy czerwca, rozegrałem te dwa tygodnie i znów nic. Pojawia się news o tym, że 30.06 pojawi się nowy kalendarz, ale ta data mija i nic się nie dzieje.

Ja w oryginalnej wersji nie mam takich problemów a rozgrywam już 3 sezon.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Gacek napisał:

Mam w grze 19 sierpnia 2018 roku, tabela serie a cały czas się nie zresetowała, nie mam kalendarza na kolejny sezon, choć rozlosowano LM czy superpuchary. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Urlop? Spójność plików? Reinstall?  Kurde, ale dziwny problem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...