Skocz do zawartości
Zapraszamy do nominowania swoich kandydatów, którzy przez najbliższe pół roku mieliby być moderatorami na Forum
TEMAT DO NOMINACJI

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcamy w temacie do dzielenia się w przeróżnymi dodatkami do wersji 18.

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej

Zakończyłem właśnie "reformowanie" polskiej Ekstraklasy. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie coś dla zwolenników powiększenia, pomniejszenia ale i dla tych, którzy nie chcą żadnych zmian - nawet podziału na grupy ;)

Wszystkie zmiany zachodzą od kolejnego sezonu (2018/19). Pierwszy sezon zazwyczaj jest przejściowy ale wzorowany na obecnych rozgrywkach.

Wspólne zmiany we wszystkich wersjach:

Grywalna 3. Liga.

Drużyny rezerw nie grają w Pucharze Polski i nie mogą awansować z 3. Ligi (mimo zmniejszania reputacji ona wciąż jest zachowana jako 50% pierwszego zespołu). Nie chciałem sytuacji, w której z 2. Ligi awansuje zespół z 7. miejsca w tabeli bo kilka czołowych miejsc okupują drugie zespoły...

Ekstraklasa 12 zespołów

38 meczy na wzór szkocki

Spada ostatnia drużyna, a zespół z 11 miejsca gra baraż ze zwycięzcą baraży z 1. Ligi (zespoły z miejsc 2-4).

1. Liga 16 zespołów.

2. i 3. Liga bez zmian

ESA12

Ekstraklasa 16 zespołów

30 meczy bez podziału na grupy mistrzowską i spadkową

Zasady jak obecnie poza awansami zespołów rezerw.

W Pucharze Polski grają WSZYSTKIE zespoły od Ekstraklasy do 3. Ligi plus kilka z 4. Ligi (bez zespołów rezerw). Dodałem jedną rundę kwalifikacyjną.

ESA16

Ekstraklasa 18 (rozgrywki wzorowane na Bundeslidze)

34 mecze.

Automatyczna degradacja dla dwóch ostatnich zespołów. Drużyna z miejsca 16. gra baraż z zespołem 1. Ligi z miejsca 3.

ESA - Bundesliga

Ekstraklasa 18 (wg pomysłu Bońka)

34 mecze.

Spadają ostatnie 3. zespoły.

Z 1. Ligi awans dla pierwszych 2. drużyn. Zespoły z miejsc 3-6 grają po jednym spotkaniu na stadionie drużyny, która w lidze zajęła wyższe miejsce, o jedno miejsce.

Różnica polega na awansach zespołów rezerw a także braku barażu w pierwszym sezonie pomiędzy drużyną z Ekstraklasy a 1. Ligi.

ESA wg Bońka

Ekstraklasa 20

38 meczy.

Największe zmiany w rozgrywkach.

Ekstraklasa, 1. Liga oraz 2. Liga liczą po 20 zespołów. System awansów i baraży jest wzorowany na rozgrywkach angielskich.

Ekstraklasa

Automatyczna degradacja dla 3. ostatnich zespołów.

1. Liga

Awans dla 2. pierwszych zespołów plus dla zwycięzcy baraży pomiędzy zespołami z miejsc 3-6.

Spadek dla 3 ostatnich drużyn.

2. Liga

Awans dla 2. pierwszych zespołów plus dla zwycięzcy baraży pomiędzy zespołami z miejsc 3-6.

Spadek dla 4. ostatnich drużyn.

Puchar Polski

Dodałem jedną rundę więcej (4. runda) kosztem pierwszego meczu ćwierćfinałowego. Półfinały rozgrywane są już metodą mecz i rewanż.

ESA20

Miłej zabawy :)

• Lubię! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna sprawa, dzięki za kawał super roboty!!! Oprócz kariery Wimbledonem dziś zaczynam grę Odra Opole wg reformy Bonka. Pozdrawiam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta