Skocz do zawartości

FM 2018 - Dodatki


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Hej

 

Zakończyłem właśnie "reformowanie" polskiej Ekstraklasy. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie coś dla zwolenników powiększenia, pomniejszenia ale i dla tych, którzy nie chcą żadnych zmian - nawet podziału na grupy ;)

Wszystkie zmiany zachodzą od kolejnego sezonu (2018/19). Pierwszy sezon zazwyczaj jest przejściowy ale wzorowany na obecnych rozgrywkach.

 

Wspólne zmiany we wszystkich wersjach:

Grywalna 3. Liga.

Drużyny rezerw nie grają w Pucharze Polski i nie mogą awansować z 3. Ligi (mimo zmniejszania reputacji ona wciąż jest zachowana jako 50% pierwszego zespołu). Nie chciałem sytuacji, w której z 2. Ligi awansuje zespół z 7. miejsca w tabeli bo kilka czołowych miejsc okupują drugie zespoły...

 

Ekstraklasa 12 zespołów

38 meczy na wzór szkocki

Spada ostatnia drużyna, a zespół z 11 miejsca gra baraż ze zwycięzcą baraży z 1. Ligi (zespoły z miejsc 2-4).

1. Liga 16 zespołów.

2. i 3. Liga bez zmian

ESA12

 

Ekstraklasa 16 zespołów

30 meczy bez podziału na grupy mistrzowską i spadkową

Zasady jak obecnie poza awansami zespołów rezerw.

W Pucharze Polski grają WSZYSTKIE zespoły od Ekstraklasy do 3. Ligi plus kilka z 4. Ligi (bez zespołów rezerw). Dodałem jedną rundę kwalifikacyjną.

ESA16

 

Ekstraklasa 18 (rozgrywki wzorowane na Bundeslidze)

34 mecze.

Automatyczna degradacja dla dwóch ostatnich zespołów. Drużyna z miejsca 16. gra baraż z zespołem 1. Ligi z miejsca 3.

ESA - Bundesliga

 

Ekstraklasa 18 (wg pomysłu Bońka)

34 mecze.

Spadają ostatnie 3. zespoły.

Z 1. Ligi awans dla pierwszych 2. drużyn. Zespoły z miejsc 3-6 grają po jednym spotkaniu na stadionie drużyny, która w lidze zajęła wyższe miejsce, o jedno miejsce.

Różnica polega na awansach zespołów rezerw a także braku barażu w pierwszym sezonie pomiędzy drużyną z Ekstraklasy a 1. Ligi.

ESA wg Bońka

 

Ekstraklasa 20

38 meczy.

Największe zmiany w rozgrywkach.

Ekstraklasa, 1. Liga oraz 2. Liga liczą po 20 zespołów. System awansów i baraży jest wzorowany na rozgrywkach angielskich.

 

Ekstraklasa

Automatyczna degradacja dla 3. ostatnich zespołów.

1. Liga

Awans dla 2. pierwszych zespołów plus dla zwycięzcy baraży pomiędzy zespołami z miejsc 3-6.

Spadek dla 3 ostatnich drużyn.

2. Liga

Awans dla 2. pierwszych zespołów plus dla zwycięzcy baraży pomiędzy zespołami z miejsc 3-6.

Spadek dla 4. ostatnich drużyn.

Puchar Polski

Dodałem jedną rundę więcej (4. runda) kosztem pierwszego meczu ćwierćfinałowego. Półfinały rozgrywane są już metodą mecz i rewanż.

ESA20

 

 

Miłej zabawy :)

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Aktualne poprawki do moich dodatków.

(Najnowsze wersje dostępne zawsze na Steam)

 

ESA wzorowana na Bundeslidze

Zasady wyboru składu:
Maksymalnie 99 graczy zgłoszonych do rozgrywek
Minimum 4 (od 1. Ligi w dół) - 8 (ESA) piłkarzy szkolonych w polskich klubach
Minimum 2 (od 1. Ligi w dół) - 4 (ESA) graczy wychowanków
Minimum 12 polskich zawodników w kadrze
Od 2. Ligi w dół - 0 piłkarzy spoza UE w kadrze

Nie ustawiłem zakazu wystawiania graczy U17 jaki jest we wszystkich niemieckich rozgrywkach, gdyż w przypadkach polskich lig tyczyłoby to zawodników U14 :/ Mimo poustawiania i nadpisania wszystkich ustawień wiekowych dotyczących juniorów (chyba jakiś błąd edytora) :/

Reforma wg Bońka

Dodano wymóg wystawiania zawodników U21 w meczach Ekstraklasy
Pozostałe wymogi pozostały bez zmian (2 piłkarzy spoza UE i wychowankowie)

W obu dodatkach ustawiłem wymóg posiadania minimum 5 tysięcy miejsc siedzących dla klubów z Ekstraklasy (okres przejściowy trwać ma rok).

Mam nadzieję, że zabawa będzie teraz jeszcze lepsza ;)
Wersje te są finalne, jednak jeśli po wiosennej aktualizacji coś będzie nie halo, zrobię uaktualnienie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...