Skocz do zawartości

Pogromcy duchów


ssman21

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie postanowiłem ponownie pograć w FM i zdecydowałem się po raz kolejny moją karierę rozpocząć od prowadzenia warszawskiej Legii. Nie zakładam sobie żadnych celów mam zamiar po prostu pograć dla przyjemności. Swoją grę rozpocząłem na dodatku dzięki któremu wprowadzone są najnowsze transfery ( oczywiście nie wszystkie – dodatek zagraniczny) jak również awanse i spadki z obecnego sezonu.

 

Po objęciu roli menadżera Legii zdecydowałem się na spore przetasowania w składzie, gdyż postanowiłem pozbyć się kilku zawodników dla których nie widziałem przyszłości w naszym klubie a w ich miejsce sprowadziłem bardziej perspektywicznych graczy. I tak z naszym klubem pożegnali się następujący piłkarze:

Tomasz Jodłowiec – za 1,2 mln zł przeszedł do Nantes

Kasper Hamalainen - za 1,5 mln zł przeszedł do Stade Rennais

Daniel Chima Chukwu – za 2,5 mln zł przeszedł do Toulouse

Michał Kopczyński – za 1,4 mln zł przeszedł do Twente

Guilherme – za 3,5 mln zł przeszedł do Maccabi Hajfa

Konrad Jałocha – za 150 tys. zł przeszedł do Cittadella

Wielu młodych zawodników zostało wypożyczonych do innych zespołów, m. in. Dominik Nagy do Pogoni.

 

Natomiast do naszego zespołu trafili:

Lukas Julis – 21-letni czeski napastnik za 2,5 mln zł ze Sparty Praga

Giacomo Zecca – 19-letni włoski skrzydłowy za 2 mln zł z Sassuolo

Igor Zubeldia – 19-letni hiszpański środkowy pomocnik za 1,5 mln zł z Sociedad

Oscar Gil – 21-letni hiszpański środkowy obrońca, wolny transfer, były gracz Bilbao

Javi Noblejas – 23-letni hiszpański lewy obrońca, wolny transfer, były gracz Elche, Getafe i Realu Madryt

Stefan Ilic – 21-letni serbski napastnik, wolny transfer, były gracz m. in. Partizana czy Crveny Zvezda

Valeriy Boldenkov – 22-letni ukraiński środkowy obrońca, wolny transfer, były gracz Dynama Kijów

Valentin Cojocaru – 21-letni rumuński bramkarz, wolny transfer, były gracz Steaua Bukareszt

Hervin Ongenda – 21-letni francuski napastnik, wolny transfer, były gracz PSG

Diego – 19-letni hiszpański srodkowy pomocnik, wolny transfer, były gracz Betisu

Dołączyła też do nas spora grupa bardzo uzdolnionych juniorów (większość 16-letnich) z Polski, Niemiec, Anglii, Włoch czy Czech.

 

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy cztery spotkania towarzyskie:

Metalurg Zaporoże – Legia 0:2 (Julis, Zecca)

Lugano – Legia 1:2 (Sadiku, Szymański)

Legia – Olimpik Donieck 1:2 (Kucharczyk)

Teplice – Legia 1:3 (Ilic 2, Noblejas)

Odnośnik do komentarza

Ja też niedawno zacząłem grę Legią, tylko fm16. W pierwszym sezonie postanowiłem sobie zero transferów z i do klubu. Dwie pierwsze sezony wygrane w drugim nawet faza grupowa LM. Ale w trzecim coś nie pykło (w drugim masa transferów do klubu) i zająłem 10 miejsce po czym mnie zwolnili.

 

Teraz siedzę sobie w drugiej lidze hiszpańskiej w Almerii. Sezon bardzo dobrze się zaczął. Po 24 kolejkach 11pkt przewagi nad drugim miejscem i 18pkt nad trzecim.

 

Jednak liczę że za jakiś czas wrócę do Ekstraklasy :P

Odnośnik do komentarza

@januszzaj_ - dzięki

@Makk – na razie nie zamierzam pozbywać się Jędzy, gdyż liczę na jego dobrą grę

@Dickson – Dzięki, Ja też jestem ciekaw czy moje transfery okażą się trafione

 

Lipiec 2016

 

Superpuchar Polski:

 

Legia – Arka 2:0 (Ilic 12, Julis 78)

Bardzo pewnie sięgnęliśmy po pierwsze w tym sezonie trofeum. Nie mieliśmy problemów z pokonaniem Arki i mogliśmy w dobrych nastrojach wchodzić w nowy sezon.

 

Liga Mistrzów:

 

Legia – Dundalk 2:1 (Ongenda 31, Radovic 41 – Shields 52)

Dundak – Legia 5:4 (McEleney 32, 87, Mcillan 62, Berrett 69, Meenan 77 – Kucharczyk 1, kar. 84, Ongenda 38, sam. 80)

Mało brakło a już na drugiej rundzie kwalifikacji zakończyła by się nasza przygoda z europejskimi pucharami. Małym usprawiedliwieniem może być fakt, że przez prawie 70 minut graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce Gila. Dodatkowo Moulin w 39 minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście wszystko zakończyło się po naszej myśli i mogliśmy się cieszyć z awansu.

Honved – Legia 0:4 (Kucharczyk 38, Ilic 61, Mączyński 62, Sadiku 79)

Świetnie w tym spotkaniu spisał się Miro Radovic, który wypracował trzy bramki swoim kolegom. Myślę, że po takim wyniku nie powinniśmy mieć już żadnych problemów z wywalczeniem awansu do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

 

Ekstraklasa

 

Cracovia – Legia 1:3 (Zenjov 44 – Julis 41, Radovic 43, Noblejas 90+3)

Legia – Wisła Płock 3:0 (Julis 11, 88, Broź kar. 56)

Bardzo dobrze w spotkaniu z Cracovią zaprezentował się Sebastian Szymański, który był naszym motorem napędowym i przechodziła przez niego większość piłek. Bardzo liczę, że to właśnie Sebastian będzie tym piłkarzem, który wypełni lukę po Vadisie. Z dobrej strony w obu spotkaniach pokazał się również Julis, który fajnie uzupełnia się z Ongendą.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016

Udało mi się pozyskać jeszcze jednego zawodnika, który może się okazać sporym wzmocnieniem formacji defensywnej. Z Ajaxu Kapsztad za 2 mln zł trafił do nas środkowy obrońca Rivaldo Coetzee, który mimo 19 lat ma już na swoim koncie 20 występów w reprezentacji RPA. Postanowiłem również, że Valeriy Boldenkov zostanie wypożyczony do końca sezonu do Charleroi.

 

Liga Mistrzów

 

03.08 Legia – Honved 1:1 (Radovic 25 – Vasiljevic 6)

Rewanż z drużyną mistrza Węgier okazał się formalnością i szkoda tylko, że nie udało nam się wygrać tego spotkania.

16.08 Legia – Celtic 5:3 (Julis 6, Noblejas 44, Mączyński 55, sam. 66, Radovic 82 – Forrest 2, Dembele 24, Rogic 89)

24.08 Celtic – Legia 1:1 (Brown 4 – Julis 62)

Z drużyną Celticu mieliśmy rachunki do wyrównania. Dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu mogliśmy cieszyć się z awansu do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. W fazie grupowej zmierzymy się z drużynami Dortmundu, Sportingu oraz Szachtara.

 

Ekstraklasa

 

06.08 3/37 Legia – Górnik 4:1 (Szymański 8, Julis 18, 55, Pazdan 48 – Ledecky 86)

13.08 4/37 Korona – Legia 1:3 (Kovacevic 49 – Julis 6, sam. 38, Pasquato 75)

19.08 5/37 Legia – Arka 1:1 (Moulin kar. 65 – Jurado kar. 78)

27.08 6/37 Jagiellonia – Legia 1:3 (Świderski 49 – Szymański 68, Ongenda 79, Zecca 88)

W lidze zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony i dzięki temu do kolejnych spotkań będziemy przystępowali w roli lidera Ekstraklasy. Podobnie jak w poprzednim miesiącu tak i w tym najlepiej w rozgrywkach ligowych zaprezentowali się Szymański i Julis.

 

Puchar Polski

 

10.08 Zagłębie Sosnowiec – Legia 2:2 kar. 3:4 (Udovicic 59, Sanogo 71 – Ongenda 56, Moulin 90)

 

W meczu przyjaźni mieliśmy bardzo dużo szczęścia, gdyż dopiero w doliczonym czasie udało nam się doprowadzić do wyrównania. Na szczęście w rzutach karnych okazaliśmy się bezbłędni i dzięki temu mogliśmy się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...