Skocz do zawartości

Fantasy NBA 2017/18


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Week 14 za nami. Generalnie było dość spokojnie, ale trafił się też jeden rodzynek, który może kandydować do roli meczu sezonu.

 

Wrocław Imps – Łodź Dossers 7-2

Jak już było wałkowane, GM Dosserów chyba przesadził w tym tygodniu z eliksirami i koncertowo więc położył dobieranie graczy z FA. Nie było żadnej presji, mecz się zamknął przed weekendem. Choć trzeba przyznać, że zagraliśmy świetny tydzień. Mam nadzieje, że Dosser wyciągnie wnioski, bo inaczej PO może odjechać w siną dal. Jedyny "minusik" dla mojej ekipy - pierwszy raz w sezonie przegraliśmy asysty.

 

Suwałki Rednecks – Azja Basketball 7-2

Sweep dla kolka. Azja znów marazm na rynku FA. Jeżeli zaczyna tankować, to całkiem nieźle mu to wychodzi. Przy obecnej aktywności szansa na PO dla Azji nie widzę najmniejszych. Steale i bloki były w miarę blisko, 5 kategorii na horyzoncie nie było.

 

Bytom Pirates – Rzeszów Thunder 4-5

Bardzo ciekawy pojedynek, w zasadzie do ostatniego dnia nie było wiadomo, kto zgarnie pełną pule. Zdecydowały detale i w moim odczuciu lepsze decyzje mistrzów na rynku FA. Bardzo ważna wygrana w kontekście PlayOffów

 

BolesławiecWildboars – Warszawa Blackhawks 7-2

Baaardzo mocny mecz Bolesławca. Do tego Blackhawks bez ruchów na rynku FA, kontuzja Leonarda. Mecz się skończył zanim się dobrze rozpoczął.

 

Pabianice Hussites – Płock Tigers 7-2

Kolejny mecz bez historii. W Płocku ewidentnie brakuje głębi składu. Nie było walki w żadnej kategorii. Mecz się odbył i wygrał faworyt.

 

Warszawa Wombats – Dąbrowa Lions 6-3

Jakby tylko Dąbrowa choć minimalnie się uruchomił na rynku FA to mogłaby być jakaś walka. Tak Wombaty zagrały swoje i bez wielkich stresów dowiozły zwycięstwo do mety.

 

Wrocław Bubbels – Wrocław Mad Dogs 4-4

Last but not least – na pewno mecz kolejki, jeśli nie mecz sezonu! Mecz, na którym można się uczyć niuansów fantasy. Mecz w którym decydowały detale i decyzje GMów. Do czwartku wydawało się, że Mad Dogs ma wygraną w kieszeni, bo czym zaliczył dwa dni kryzysowe i układanka zaczęła się sypać. Przed ostatnim dniem wiadomo było, że zdecydują 2 kategorie – 3p i straty. Sytuacja zmieniał a się jak w kalejdoskopie i pewnej chwili wydawało się, że Mad Dogs utrzyma trójki a Bubel weźmie straty. Optykę mocno zmienił mecz NYK – 5 trójek Hardawaya Jr i 4 straty Kantera obróciło ten układ. Teraz to Mad Dogs musiał odzyskać trójki i utrzymać straty. Przed meczem SAS Mad Dogs przegrywał o 1 rzut trzypunktowy i wygrywał o 2 straty. W grze został mu tylko LaMarcus Aldridge. W ostatniej chwili było (już grubo po północy) zdecydował się jeszcze na dobranie z FA Bertansa i odstawienie od składu LMA. Finalnie trójka Bertansa dała remis w trójkach, a na szczęście 4 straty Aldridga zostały na ławce (jakby go wstawił, przegrały TO o 2).

Trzeba przyznać, że Bubel miał wygraną na talerzu i wystarczyło tylko:

- nie wywalać Brooka Lopeza, który w niedziele ustrzelił 4 trójki

- zamiast Theisa (nie rozumiem tego picka), dobrać kogoś od 3p – Kennard, Acy

- odstawić Kantera (wiadomo, że nie daje 3p, a straty i owszem).

Wystarczyło zrobić jedno z powyższych i Bubel zgarnąłby pełną pule.

Choć teoretyzując dalej - jakby zamiast Bertansa Mad Dogs dobrali Forbesa (ja bym tak zrobił), to oni by fetowali wygraną ;)

 

Tabela

2108909.jpeg

 

i ode mnie taka mała ciekawostka ze statystycznych tajemnic allkowy - symulacja co by było, jakby drużyny skończyły zeszły tydzień z tymi samymi statystykami, ale grali z kimś innym (oczywiście wiadomo, że i GMowie by dokonywali innych ruchów pod sytuację).

2108910.jpeg

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Może złe sformułowanie - bardziej chodziło mi o ten stracony pick z Nogueira (wziąłeś i wywaliłeś), po czym dobrany Bell też się wykontuzjował. Czyli w zasadzie 2 ruchy poszły w piach. Już zfixowałem ;)

 

Ogólnie tydzień miałeś ok, niestety Rzeszów miał mocne linijki.

Odnośnik do komentarza

Pisze zeby był ślad na papierze (moze sie skompromituje :keke: ). Przy obecnym szpitalu w Memphis obstawiam, ze McLemore moze byc mega stealem z FA na dziś ;)

Jak ktos ma wolnych ruch, mozna zaryzykowac. Odpowiedzialnosci nie biore, ale takie mnie przeczucie naszło, choć w trendach go nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jasonx napisał:

Pisze zeby był ślad na papierze (moze sie skompromituje :keke: ). Przy obecnym szpitalu w Memphis obstawiam, ze McLemore moze byc mega stealem z FA na dziś ;)

Jak ktos ma wolnych ruch, mozna zaryzykowac. Odpowiedzialnosci nie biore, ale takie mnie przeczucie naszło, choć w trendach go nie widać ;)

Chyba nie trafiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, jasonx napisał:

Może złe sformułowanie - bardziej chodziło mi o ten stracony pick z Nogueira (wziąłeś i wywaliłeś), po czym dobrany Bell też się wykontuzjował. Czyli w zasadzie 2 ruchy poszły w piach. Już zfixowałem ;)

 

Ogólnie tydzień miałeś ok, niestety Rzeszów miał mocne linijki.

No to prawda, Bell to był fail, a Nogueira - no ja nie mam takich wtyk żeby mi pomyłki odkręcano ;)

Odnośnik do komentarza
50 minutes ago, Meler said:

No to prawda, Bell to był fail, a Nogueira - no ja nie mam takich wtyk żeby mi pomyłki odkręcano ;)

 

Masz do mnie PW i na Steamie możesz pisać :D Facebooka mogę podać, ewentualnie numer telefonu służbowy :D

 

Przywrócić wywalonego gracza i wywalić pobranego mogę zawsze, ale to nie resetuje licznika.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Brachu napisał:
2 godziny temu, jasonx napisał:
No i niestety wykrakalem Melerowi i Koufas nie zagral. Ale to niestety norma. Raz pauzuje Temple i Randolph a raz Koufas i Hill.

Co Ci tak słabo idzie?

Niestety zgodnie z przewidywaniami. Ten tydzień mam dupowaty terminarzowo i rywal gra wiecej spotkań. Na starcie wyceniłem swój mecz na 3-6, więc wygrana byłaby cudem.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, jasonx napisał:

Niestety zgodnie z przewidywaniami. Ten tydzień mam dupowaty terminarzowo i rywal gra wiecej spotkań. Na starcie wyceniłem swój mecz na 3-6, więc wygrana byłaby cudem.

Dla ligi to dobrze, bo emocje większe i ciągle będzie szansa na przegonienie Ciebie w tabeli ;)

Zawsze to jakaś motywacja do gry ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...