Skocz do zawartości

Blucerchiati


Qu.

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałem się kim zacząć karierę, żeby ją opisywać i się nie znudzić. Odpadała Anglia i odpadały Niemcy, bo te ligi mi się przejadły. Zależało mi na tym, żeby prowadzić zespół z najlepszych lig, więc zostały Francja, Hiszpania i Włochy. Kolejnym wymogiem były obiekty treningowe i młodzieżowe. Chcę, żeby pod moim okiem wywodzili się utalentowani wychowankowie. O celach zaraz. Pod lupę wziąłem Le Havre z Francji. Szybko je odrzuciłem, bo nie miałem ochoty bawić się w awanse i tracić nerwy na niższe ligi. Myślałem o Saint-Ettiene czy Montpellier, ale ostatecznie zdecydowałem, że Francja odpada. Popatrzyłem na Włochy. Znalazłem kilka zespołów, które mi odpowiadały - Sampdoria, Udinese oraz Atalanta. Ostatni klub odpadł ze względu na grę w europejskich pucharach. Wybierałem pomiędzy Udine a Sampdorią. Postawiłem na tę drugą.

Wersja gry: FM 2017
Dodatki: Transfers update by pr0 (01.08)
Ligi: TOP5 + Holandia, Belgia i Portugalia (Anglia i Niemcy niegrywalne)

Co do samych celów, to są banalne. Chciałbym sięgnąć po "scudetto". Nie daję sobie na to sezonu, dwóch czy pięciu. Po prostu chciałbym zostać mistrzem Włoch.
Jeśli mnie zwolnią, to pójdę do jakiegoś klubu z Portugalii, Holandii lub Belgi. Nadal będę się kierował obiektami treningowymi.

Postanowiłem zagłębić się w historię Sampdorii. Najbarwniejszymi latami były lata 80. i 90. Klub zdobył wtedy mistrzostwo Włoch(1991) oraz Puchar Zdobywców Pucharów(1990). W 1992 uległ w finale Ligi Mistrzów Barcelonie na Wembley. Ostatni raz na podium w Serie A stanęła w 1994 roku, kiedy odebrała brązowy medal. Czterokrotnie zwyciężała w Pucharze Włoch(1985, 88, 89, 94). Później przyszły słabsze lata, dopiero w 2010 roku zespół zbliżył się do podium, zajmując czwarte miejsce.

Nie wiem jak często będę wstawiał kolejny posty. Pewnie czasami codziennie, czasami z przerwą na parę dni, a i zdarzy się, że dodam kilka w jednym dniu.

Przegląd kadry:

Bramkarze:

W bramce mamy bardzo solidnego gracza. Emiliano Viviano[30, ITA, 5.5mln euro] zapewnia nam wysoki poziom, który spokojnie powinien utrzymać w ciągu dwóch, trzech, a może nawet czterech sezonów. Jego zmiennikiem będzie Christian Puggioni[35, ITA, 225tys euro]. Ma spore doświadczenie, które może zaprocentować podczas tutoringu juniorów. Numerem trzy jest Tozzo[23, ITA, 400tys euro], ale jego postaram się sprzedać. Jeśli to nastąpi, to do kadry pierwszego zespołu zostanie dołączony bardzo utalentowany Węgier, który ma dopiero 16 lat.

Siła: 7,5/10 Potencjał: 7,5/10 |

Odnośnik do komentarza

@kolek: http://imgur.com/optk7eg. Dzięki.
@Lucas: Dzięki. Niedługo się przekonasz

Przegląd kadry

Prawi obrońcy:

Na prawej flance mamy dwóch zawodników, którzy stylem gry kompletnie się od siebie różnią. Jednym z nich jest Jacopo Sala [24, ITA, 4.4 mln euro]. Włoskiego obrońcę wyróżnia gra w ofensywie. Obrona nie jest jego mocną stroną, co lekko mnie nie pokoi, ale o tym więcej napiszę w momencie, kiedy będziemy przy taktyce. Drugi to polak, wszystkim dobrze znany Bartosz Bereszyński [23, POL, 1.3 mln euro]. Trzeba zaznaczyć, że Bereś nie jest zawodnikiem, który podniesie poziom sportowy klubu. Nie wygląda najgorzej, ale ten sezon(a może i runda) rozstrzygnie, czy Polak zostanie z nami na dłużej, czy odejdzie na wypożyczenie bądź transfer definitywny z klubu. Tak samo jak na pozycji bramkarza, tak i na tej pozycji w zespole u-18 mamy utalentowanego zawodnika.

Siła: 6,5/10 Potencjał: 7,5/10

Lewi obrońcy:

Aż trzech nominalnych zawodników może występować w tym sektorze boiska. Vasco Regini [25, ITA, 4.4 mln euro], Daniel Pavlovic [28, BiH, 2.1 mln euro] oraz Nicola Murru [21, ITA, 1.6 mln euro] będą walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce. Niestety miejsce jest tylko dla jednego, więc będę miał poważny problem z odsunięciem jednego z nich. 25 letni Włoch jest zdecydowanie najlepszy z całej trójki i gwarantuje nam solidny ligowy poziom. Pavlovic to przede wszystkim doświadczenie, a Murru to wielki talent. Być może tego drugiego odeślę na roczne wypożyczenie, aczkolwiek decyzję podejmę w trakcie przygotowań.

Siła: 7,5/10 Potencjał: 8,0/10

Środkowi obrońcy:

Zaczynają się problemy. W centralnej części formacji defensywnej aktualnie zakontraktowanych mam dwóch zawodników. Nie liczę Reginiego, bo jego chciałbym wykorzystać jako lewego defensora. Wzmocnienie to konieczność. Mam już na oku dwóch zawodników. W przypadku jednego problemem może być zainteresowanie innych ekip co zmusiło by mnie do szybszej próby zakontraktowania(czego wolę uniknąć), a drugi zarabia spore pieniądze w zespole naszego ligowego rywala, których nie mogę mu zagwarantować. Wracając do naszej kadry - pewniakiem jest Matías Silvestre [31, ITA, 1.3 mln euro] i liczę na to, że doświadczony Włoch(urodzony w Argentynie, mieszkający tam do 2008 roku) będzie kierował naszą defensywą. Jego młodszą kopią jest chorwacki stoper, Lorenco Simic [19, CRO, 700tys. euro]. Ma talent, ale nie jest gotowy do regularnych występów w Calcio A. Roberts Veips to kolejny junior z naszej akademii, w którym siedzi ogromny potencjał. Moja w tym głowa, żeby go nie zaprzepaścił.

Siła: 6,5/10 Potencjał: 8,0/10



Odnośnik do komentarza

Teraz to by się przydał :P

Przegląd kadry

Środkowi pomocnicy:

Ośmiu zawodników(!) nominalnych, trzynastu łącznie. Muszę się ostro zastanowić, kto mi się przyda, a kto nie. Na pewno liderami na pozycji '8' są Karol Linetty [21, POL, 6.25 mln euro] oraz Edgar Barreto [31, PAR, 1.1 mln euro]. Paragwajczyk jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Rozegrał w swojej karierze ponad 370 spotkań. Obaj mają bardzo podobny styl gry, pracują przede wszystkim na dobro zespołu. Najprawdopodobniej to ta dwójka będzie zbierała najwięcej minut w tej formacji. Ich zmiennikami będą Valerio Verre [22, ITA, 3.3 mln euro], David Ivan [21, SVK, 3.3 mln euro], Leonardo Capezzi [21, ITA, 1.4 mln euro] oraz Lucas Torreira [20, URU, 5 mln euro]. Torreira będzie pierwszym do wejścia, ma wielki potencjał i może w trakcie sezonu wejść w buty Barreto. Pozostała trójka będzie pewnie walczyła między sobą, bo styl gry mają identyczny, bazujący na świetnej technice użytkowej. Capezziemu brakuje przy niej atrybutów gry w defensywie, przez co może będzie wykorzystywany bardziej jako '10', ale tam jest wielki ścisk i możliwe że będzie narzekał na brak występów. Pozostali dwaj pomocnicy to zdecydowanie za słaby poziom i jak najszybciej postaram się ich sprzedać.

Siła: 8,0/10 Potencjał: 9,0/10

Skrzydłowi:

Uboga formacja. Jedynymi nominalnymi zawodnikami na tej pozycji są Francesco Fedato [23, ITA, 1.1 mln euro] i Dennis Praet [22, BEL, 5.25 mln euro], którego jednak będę wolał ustawiać na '10' ze względu na jego atrybuty szybkościowe. Włoch jest przeciętnym zawodnikiem i wątpię, żeby poradził sobie we włoskiej ekstraklasie. W akademii są chłopcy, którzy w przyszłości mogą występować z powodzeniem w Calcio A.

Siła: 6,0/10 Potencjał: 7,5/10

Ofensywni pomocnicy:

Podobnie jak w środku pola, tak i tutaj mamy świetnych zawodników. O Praecie już wspominałem, a pewnie wielu z was się orientuje, że Belg jest wyśmienicie wyszkolony technicznie. Poza nim grę ma ciągnąć Ricardo Alvarez [28, ARG, 7 mln euro]. W przeszłości rodak Leo Messiego próbował zawojować Premier League, ale coś nie wyszło i wrócił do Włoch. Wcześniej bronił barw Interu Mediolan i Velez. Filip Djuricic [24, SER, 4.5 mln euro] dysponuje podobnym stylem gry do wyżej wymienionego kolegi. W kilku obszarach mu ustępuje, co powoduje, że na razie Filip nie może być pewny miejsca w składzie. Ostatnim piłkarzem uzupełniającym skład ofensywnych pomocników jest Gianluca Caprari [22, ITA, 3.8 mln euro]. Nie wybitny, ale solidny i przede wszystkim dynamiczny, niski piłkarz. Ma w sobie trochę zapasu i liczę, że rozwinie skrzydła i pokaże się z dobrej strony.

Siła: 8,0/10 Potencjał: 8,5/10

Napastnicy:

Tutaj też mamy bogactwo. Środkowe strefy, oprócz obrony, mamy naprawdę bardzo silne. Fabio Quagliarella [33, ITA, 900 tys euro] to napastnik gwarantujący te dwucyfrową liczbę goli. Musielibyśmy grać bardzo słabo, żeby reprezentant Włoch tego nie dokonał. Oprócz zadań boiskowych, dostanie też te poza placem, bo będzie musiał być mentorem któregoś z naszych napastników. Może nie wiecie, ale oprócz Patricka Schicka [20, CZE, 4.9 mln euro] mamy w klubie jeszcze dwóch piekielnie utalentowanych snajperów. Nie, nie chodzi o Kownackiego, który pójdzie na wypożyczenie. Polak nie będzie miał najmniejszych szans rywalizować z powyższą dwójką i Bonazzolim [19, ITA, 1.1 mln euro], określanym na następce Roberto Bettegi(356A/142G). Jest jeszcze Wenezuelczyk Andres Ponce [19, WEN, 450 tys.], który najpierw będzie z nami trenował, ale ligowe mecze rozegra w Primaverze.

Siła: 8,0/10 Potencjał: 9,5/10


Odnośnik do komentarza

Podsumowanie

Konieczne transfery: Środkowy Obrońca, najlepiej dwóch. Możemy pokusić się o wypożyczenie jakiegoś skrzydłowego, jeśli trafi się dobra okazja. Reszta pozycji nie zostanie wzmocniona.

Naszą mocną stroną jest środek pola i formacja napastników. To bardzo proste. Musimy wykorzystać ten potencjał w najlepszy możliwy sposób. Logiczne, że w tym wypadku odpadają formacje szerokie ze skrzydłowymi. Możliwości są następujące: 4-2-3-1 wąska, 4-3-1-2, 4-1-2-1-2 wąska. Najrozsądniejszą i wyjściową formacją w Genoi, na naszym placu boju, powinna być 4-3-1-2. Ustawia w centrum gry Alvareza, wykorzystuje Schicka i Quagliarellę, a także trzech środkowych pomocników, którzy trzymają wysoki poziom. Dlatego na własnym terenie najczęściej w tym ustawieniu będę przyjmował gości, ale także stosował je na wyjeździe ze słabszymi rywalami(Verona, Spal, Crotone, Benento, Cagliari).

Początkowo będzie to wyglądało następująco: http://imgur.com/SgxJVgG
Wąskie ustawienie zespołu zmusi przeciwnika do zagęszczenia środka pola, przez co powinno być więcej miejsca na skrzydłach. KBO(W) spokojnie zapewni nam szerokość i będziemy mogli liczyć na sporo dośrodkowań. Pracowitości BO(15,16,14,12,12) pokazują, że nie powinno być problemów z częstymi szarżami na boku. Bereszyński(14) właśnie tutaj może punktować i bardziej mnie do siebie przekonać. Co do ustawienia środka pola, to z pewnością zostaje WPP(o), zobaczymy jak będą wyglądali SwR i Alvarez na WR. Spodziewam się kilku korekt.

Warto też jednak zwrócić uwagę na to, jak zagrają nasi rywale, szczególnie mocniejsi. A tutaj mamy bardzo ciekawy przypadek, na który możemy się skutecznie przygotować. Zespoły uważane za faworytów w meczach pomiędzy nami(Torino, Fiorentina, Lazio, Napoli, Roma, Milan) gra ustawieniem 4-1-2-3DP szeroka. W tym wypadku nie powinniśmy używać tego ustawienia. Grozi to nawałnicami na skrzydłach i groźnymi obiegami. Wtedy musimy zagrać czwórką obrońców z jednym defensywnym pomocnikiem i najlepiej bocznymi pomocnikami.
http://imgur.com/NTUibFb
Tym razem będziemy grali szeroko, skrzydłowymi. Dwóch pomocników będzie asekurowało(RD(o), WPP(w +utrzymuj pozycję). Styl sztywny ograniczy w zupełności ich wypady. Liczę na to, że szerokie ustawienie przyniesie spore luki w środku pola, które będzie mógł wykorzystać PD(w). Wszyscy znamy jego nagłe szarże w pole karne. To może być nasza główna broń w tym ustawieniu.

http://imgur.com/K1gVIGY
To będzie nasze trzecie ustawienie. Za każdym razem ofensywnie ustawiam bocznych obrońców. Oczywiście w szczególnych przypadkach będą oni tzw. 'holderami' na bokach i ich gra będzie się ograniczała do najprostszego odegrania. Na początku chciałbym jednak przetestować wszystkie te formacje i zobaczyć, która jest najmocniejsza i likwidować pojedyncze mankamenty, które na pewno są.

Jeśli ktoś by coś przestawił, zmienił - piszcie, chętnie wysłucham każdej rady. Po pierwszych czterech sparingach(Spezia, Chievo, Eskisehirspor, Hertha) zdam relacje jak sprawują się ustawienia. Teraz lecę szukać wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

Na pewno gryzie mi się wystawienie dwóch tak podobnych ról dla napastników, Schickowi dałbym F9/CN. Karol to idealny B2B, a wtedy możesz mniej ograniczać tego środkowego w trójce i dać mu np. cofnięty rozgrywający (0). No i jak masz grać wąsko i z posiadaniem piłki to konsekwentnie, bo z tak ustawionymi bocznymi obrońcami to w ataku są osamotnieni, a w obronie mogą nie wrócić na czas - polecam odwróconych bocznych, bo w ataku robią za dodatkowych gracza środka pola i wygląda to super. Generalnie ja w takiej formacji gram następująco według ról i spisuje się to okej: http://prntscr.com/gava2u

Odnośnik do komentarza

odwróceni będą grać jak BWO jeśli nie ma nikogo innego na bokach :P

 

Świetny wybór zespołu! zazwyczaj kieruje się podobnymi kryteriami w jego wyborze. Mam bardzo ciekawy save Atalantą, w której grają praktycznie sami Włosi i to w 60% z mojej akademii w chyba w 3 czy 4 sezonie. Sampę też długo brałem pod uwagę, i pewnie pogram nią w 18' bo to bardzo ciekawy zespół. Świetne obiekty, Jeden z lepszych tutorów w grze - Palombo, no i fajne talenty - Linetty, Torreira czy Capezzi spokojnie moją wygrać Serie A. Też pewnie wybrałbym formacje 4312 grając Sampą,

miłej gry!

Odnośnik do komentarza

Dzięki dzięki. Dysk w lapku padł, jest uszkodzony w dwóch miejscach i pewnie z tydzień-dwa nic tu nie napiszę. Podobno nie da się odzyskać danych, więc całe szczęście że nie dobrnąłem nawet do połowy sparingów :P Jak już będzie ok to szybko poklikam i nadrobię.

Odnośnik do komentarza

Przez problemy z dyskiem przepadł save. Rozpocząłem od nowa z najnowszą aktualizacją od pr0. Zmiany, które wynikły bez mojej ingerencji
-Gaston Ramirez na stałe w zespole,
-Lorenco Simic wypożyczony do Empoli, Bonazzoli wypożyczony do SPAL.

Do tej pory rozegraliśmy cztery sparingi. Obraz po nich mam następujący: Gra wygląda słabo i trzeba coś zmienić. Taktyki nie wyglądają tak jak pokazywałem wcześniej. Trochę w nich pogrzebałem i nie przyniosło pozytywnych efektów. Co prawda wyniki są dobre, ale styl mnie kompletnie nie przekonuje, a na tym przede wszystkim mi zależy.
Do zespołu dołączyło dwóch środkowych obrońców. Pierwszym, który zameldował się we Włoszech był Marko Basa [33, MON, 800 tys. euro]. Były zawodnik francuskiego Lille dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu. Problem, który mi z nim towarzyszy(na poprzednim sejwie go nie było), to brak miejsca dla graczy spoza UE... Wyrzuciłem Ramireza i problem nadal się utrzymuje. Piszę, że będę mógł go zgłosić w nowym sezonie albo jeśli któryś gracz zwolni miejsce. No i Urugwajczyk zwolnił, ale nadal nie da się go zgłosić. Nie może grać nawet w sparingach. Dziwne. Być może któryś zawodnik musi opuścić nasz klub. Spróbuję to ogarnąć. Drugim stoperem jest 19-letni francuz, Mouctar Diakhaby [19, FRA, 6.0 mln euro]. Kupiony z OL za 6 milionów euro + 3 wynikające z bonusów. Potrzebowałem kogoś młodego, i taniego. Miał być Denayer z Manchesteru City, ale wybrał Stoke. W grę wchodziło wypożyczenie. Nie spodziewam się kolejnych ruchów kadrowych w stronę klubu.
Na tą chwilę zespół opuścić De Vitis w ramach wypożyczenia (Parma). Szukamy pracodawców dla kilku zawodników. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

|Sparing| vs. - Young Boys<W> - 2:2 [schick 36' 42']
|Sparing| vs. - Bristol City<W> - 3:1 [Quagliarella 20', Schick 23' 63']
|Sparing| vs. - Dynamo Dresden<W> - 2:1 [Pavlovic 14', Quagliarella 28']
|Sparing| vs. - Oliveira Frades<W> 2:0 [Verre 7', Linetty 64']

Wątpię, że ktokolwiek chce czytać o sparingach. Wcześniej napisałem, że gra była słaba. Przed nami jeszcze trzy gry kontrolne + kwalifikacje do Pucharu Włoch. Zamierzam poszperać w taktyce i być bardziej zadowolonym aniżeli w tej chwili.



Odnośnik do komentarza

Mecze z Chievo, Akhisarem(TUR) oraz Wolfsburgiem miały mi dać ostateczny obraz Sampdorii przygotowanej do ligowego boju 16/17. Ligowych rywali ograliśmy 4:1, strzelając trzy gole w końcówce. Rezultat może robić wrażenie, gra po raz kolejny nie do końca. Zespół z Turcji był słabym przeciwnikiem, aczkolwiek w grze ofensywnej pokazał się z dobrej strony i brakowało im szczęścia, żeby obrócić mecz na swoją korzyść. Z VfL graliśmy rezerwowym składem i kompletnie nie zwracałem uwagi na to przegrane spotkanie.
Do pucharowego meczu z Livorno podchodziłem niespokojny...

|Sparing| vs. - Chievo<W> 4:1 [Quagliarella 5', Caprari 76', Praet 78', Linetty 90']
|Sparing| vs. - Akhisar<W> 3:1 [schick 23', Silvestre 40', Quagliarella 58']
|Sparing| vs. - Wolfsburg<D> 0:1

______________________________

Pierwszy mecz o stawkę z Livorno miał wprowadzić mnie mocno do Sampdorii. Wszyscy liczyli na dobry rezultat i przekonujące zwycięstwo, które zaprowadzi nas do kolejnej rundy Pucharu Włoch.
Graliśmy u siebie i nawet liczna grupa fanów gości(blisko 400 kibiców) nie mogło pokrzyżować nam planów. Na grające z wahadłowymi Livorno wyszliśmy ustawieniem 4-1-2-1-2 z środkowymi pomocnikami. Założyłem, że dominacja w środku pola może odegrać kluczową rolę przy wyniku spotkania. Nie myliłem się, i nawet trójka środkowych obrońców razem ze wspierającym ich defensywnym pomocnikiem nie była w stanie nas zatrzymać. Konsekwentnie atakowaliśmy, co przynosiło bramkowe sytuacje. Dwie z nich wykorzystał czeski napastnik, Patrik Schick. To był jego dzień, wykorzystał swoje sytuacje i ze spokojem mogłem oglądać dalszy przebieg meczu. Niestety w końcówce straciliśmy bramkę po rzucie wolnym(dośrodkowanie). Zauważyłem, że to właśnie stałe fragmenty są naszą bolączką, i w przyszłości z pewnością zwrócę na to uwagę.

|TIM Cup 3. runda kwal.| vs. - AS Livorno<W> 2:1 [schick 29', 60']

Debiut w Serie A przypadł na derbowy pojedynek z Genoą. Wcześniej nie zwróciłem uwagi na terminarz i to przeoczyłem. W spotkaniu takiej rangi warto zanotować korzystny rezultat. Chciałem wywieźć maksa i pokazać reszcie, że każdy powinien się nas obawiać. Mimo ciekawego ustawienia - 3-4-3[LS,PS] - postanowiłem zagrać formacją z bocznymi obrońcami i czterema środkowymi pomocnikami. Spodziewałem się dwóch defensywnych pomocników, dlatego przewaga jaką miałbym mieć w środkowej strefie miała być kluczowa. Od samego gwizdka widać było 'problemy' zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Oni mogli nas atakować skrzydłami, my plądrować środkiem. W czwartej minucie wyszliśmy na prowadzenie po samobójczej bramce Izzo i to trochę zamydliło mi oczy. Nasi BO(A) mocno odkrywali boczne sektory w obronie mimo sztywnego stylu gry, a defensywny pomocnik jakim był regista - był ustawiony wysoko. To pozwoliło Genoi zadać cios i wyrównać stan gry. Lapadula wyrównał sześć minut później. Wtedy trochę się obudziłem i zmieniłem pewne role - BO(A) zostali zamienieni w BO(W). To dalej nie pomogło i wybrałem ostatecznie kombinacje z BWO(O). Ci spełniali zadania których wymagałem, dodałem polecenie 'szybkich centr' oraz zamiast RGA(W) na DP pojawił się Rygiel Defensywy. Od tego momentu dominowaliśmy na murawie i co chwilę tworzyliśmy sobie dogodne sytuacje. Najlepsze mieli napastnicy - Schick i Quagliarella. Zarówno czech, jak i doświadczony reprezentant Włoch, nie zdołali pokonać golkipera gospodarzy i mecz zakończył się podziałem punktów. Nie mogłem narzekać, bo gra wyglądała dobrze, szkoda jednak że nie przełożyła się na końcowy wynik. Kownacki z debiutem. Polak zostanie w zespole, bo a) nie ma chętnych na wypożyczenie, b) nie mamy zmienników dla podstawowej dwójki.

|Serie A, 1 kol.| vs. - Genoa(?) <W> 1:1 [izzo(sam.) 4']

Odnośnik do komentarza

Sierpień/Wrzesień

Wcześniej to było bez ładu i składu, a teraz będę przedstawiał wyniki przez pryzmat poszczególnych miesięcy.

Stało się. Żaden zawodników spoza UE nie odszedł, i Basa nie zagra przynajmniej do Stycznia :D Co za transfer :ściana:

Przed wyjazdem zawodników na zgrupowania kadrowe mieliśmy do rozegrania spotkanie z Sassuolo. Pierwszy mecz u siebie wiązał się ze zwiększonymi oczekiwaniami. Trzy punkty były moim nadrzędnym celem. Na grających gości ustawieniem 4-4-2(2DP) wyszliśmy standardowym 4-1-2-1-2 z dwoma ŚP. Spotkanie bez większej historii. Byliśmy lepsi, ale zabrakło zimnej krwi przy setkach za co zostaliśmy skarceni. Remis nie jest zasłużonym rezultatem, ale przyjmujemy go z pokorą. Punkt zapewnił nam Patrick Schick.
Po kadrowych zmaganiach czekało nas prawdopodobnie jedno z dwóch najtrudniejszych spotkań tego sezonu - mecz z Juve. Wyjazd, więc nie miałem tutaj wygórowanych oczekiwań. Remis brałbym w ciemno i się nie zastanawiał, bo w podstawowym składzie na środku obrony wybiegła para Regini-Diakhaby. Byłem Co ciekawe, byliśmy bardzo bliscy osiągnięcia tego rezultatu. Marchisio wyprowadził gospodarzy na prowadzenie na samym starcie spotkania. Przez długi okres Juventus mocno na nas napierał, ale był nieskuteczny i wynik pozostawał bez zmian. W drugiej połowie obraz gry nie ulegał zmianie, ale ku mojemu zaskoczeniu nasz środkowy pomocnik, Baretto, wyrównał stan spotkania. Chwilę później wielki błąd popełnił Pavlovic. Lewy obrońca sfaulował jednego z zawodników Bianconeri w polu karnym. Paulo Dybala nie trafił, ale nie wiele to zmieniło. Juve ruszyło do ataku i strzeliło jeszcze dwie bramki. Na linii bramkowej nie popisał się Viviano, który w kolejnym tygodniu doznał kontuzji. Swoją szansę dostał Puggioni. Nie ukrywam, z początku trochę się martwiłem dyspozycją doświadczonego golkipera, ale swoją grą rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Został bohaterem trzech kolejnych spotkań.
Pierwszym z nich był mecz z Interem. Ekipa z Mediolanu była oczywiście faworytem, mając w swoich szeregach takie gwiazdy jak Icardiego, Candrevę, Mirandę czy Perisicia. Fakt, że Skriniar, który dziś byłby naszą ostoją na środku obrony, nie podniósł się jeszcze z ławki rezerwowych w tym sezonie - wiele mówi. Największym wygranym przegranego meczu z Juve został Bereszyński, który zastąpił Salę wobec jego słabej formy. Co więcej, Polak ją wykorzystał. Co do samego spotkania, to było bardzo wyrównane. Ani jedna, ani druga strona zbyt bardzo nie ryzykowała. W końcówce otworzyliśmy wynik spotkania, ale później przysnęliśmy w defensywie i znów remisowaliśmy. Dalej bez wygranej.
Kolejne mecze rozgrywaliśmy z Benevento Calcio i Bologna. Nie wyobrażałem sobie potknięcia w którymś z tych meczów. Na całe szczęście wygraliśmy oba mecze - pierwszy 1:0, po bardzo ciężkim spotkaniu. Beniaminek sprawił nam ogromne problemy, ale liczy się wynik. Djurcić strzelił bramkę w drugim kolejnym meczu. W drugim spisaliśmy się lepiej, rywale gorzej. Wynik 2:0, bramki Praeta i Diakhabego dają mi trochę luzu, bo dwie wygrane z rzędu uspokoją zarząd. Wysokie 5. miejsce także.

|Serie A, 2 kol.| vs. - Sassuolo (13.) <D> 1:1 [ Schick 45']
|Serie A, 3 kol.| vs. - Juventus (1.) <W> 1:3 [ Baretto 72']
|Serie A, 4 kol.| vs. - Inter (4.) <D> 1:1 [ Djurcić 82']
|Serie A, 5 kol.| vs. - Benevento (20.) <W> 1:0 [ Djurcić 1']
|Serie A, 6 kol.| vs. - Bologna (8.) <W> 2:0 [ Praet 70', Diakhaby 88']

Piłkarz miesiąca: Lucas Torreira (2 asysty)

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Październik 2016

Mogło się wydawać, że Sampdoria pod moją wodzą zaczyna grać solidny futbol, który gwarantuje dobre wyniki. Nic bardziej mylnego. Dziesiąty miesiąc roku pokazał nam, że przed nami bardzo ciężki sezon i niczego nie możemy być pewni. Nawet zwycięstwa z Crotone na własnym boisku.

Zaczynaliśmy spotkaniem z Chievo. Sądziłem, że to my będziemy stroną przeważającą i się nie pomyliłem. Schick wyprowadził nas na prowadzenie potwierdzając swoją wysoką formę. Później to zespół z Werony przejął inicjatywę. Strzelił trzy bramki i wygrał to spotkanie. Gospodarze stworzyli sobie lepsze sytuację, dlatego pretensję możemy mieć tylko do siebie.
Lazio było faworytem i spodziewałem się kolejnej porażki. Postawiłem na formację z trzema OPŚ. Przyniosła efekty, graliśmy dobrze i mało brakowało, żebyśmy wygrali ten mecz. Zespół z Rzymu miał swoje okazje, żadnej nie wykorzystał. U nas było podobnie. Pod koniec meczu graliśmy w przewadze, której nie wykorzystaliśmy. W ostatniej akcji meczu trafiliśmy w słupek. 0-0.
Ciekawym pojedynkiem było starcie z Cagliari. Trafiliśmy do siatki rywali już w trzeciej minucie. Autorem pierwszego gola w sezonie był Quagliarella, który zawodzi na całej linii. Nie potrafię znaleźć systemu, w którym były reprezentant Włoch zacznie błyszczeć i grać na miarę oczekiwań. Bramka niczego nie dała, nasza obrona zwariowała i po 18. minutach było 3-1. Ciężko było otrząsnąć się po trzech ciosach i nie potrafiliśmy stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwników. Dopiero na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Schick ustalił rezultat spotkania. 3-2.
Później podejmowaliśmy Napoli. Przepakowany zespół pod wodzą Sarriego grał w kratkę, przegrywał z potentatami na ligowego majstra. Zagraliśmy świetnie. Stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji, kulała skuteczność. Zespół z Neapolu oczywiście bez większego kaprysu to wykorzystał. Wygrał 2-1. W czterech meczach zdobyliśmy punkt. Całkiem nieźle.
Dorzućmy do niego drugi w starciu z Crotone. 26-3 w strzałach. Niestety większość z dystansu. To zadecydowało o kompromitacji z naszej strony.

|Serie A, 7 kol.| vs. - Chievo (13.) <W> 1:3 [ Schick 19']
|Serie A, 8 kol.| vs. - Lazio (5.) <D> 0:0
|Serie A, 9 kol.| vs. - Cagliari (13.) <D> 2:3 [ Quagliarella 3', Schick 80']
|Serie A, 10 kol.| vs. - Napoli (10.) <D> 1:2 [ Alvarez 78']
|Serie A, 11 kol.| vs. - Crotone (19.) <D> 0:0

Piłkarz miesiąca: Ciężko kogoś wyróżnić.

Nie wygląda to kolorowo, brakuje zielonego :D A tak całkiem poważnie, to jeszcze nigdy nie układałem taktyki pod zespół grający zawodnikami w środkowej strefie boiska. Ciężko skleić mi coś działającego, a staram się to robić pod przeciwników. Przejście na formację ze skrzydłowymi nie powinno być lekarstwem, bo... nie mamy skrzydłowych :D Będę próbował coś kleić i efekty zobaczycie za parę dni :winner:

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza
A tak całkiem poważnie, to jeszcze nigdy nie układałem taktyki pod zespół grający zawodnikami w środkowej strefie boiska. Ciężko skleić mi coś działającego, a staram się to robić pod przeciwników. Przejście na formację ze skrzydłowymi nie powinno być lekarstwem, bo... nie mamy skrzydłowych

 

Lada moment będę mieć identyczny problem w mojej karierze :D

 

a październik wygląda wybitnie źle ;/ gdyby to chociaż były zespoły z czołówki, ale poza Lazio i Napoli to troszkę chyba pana yyy uziemia

Odnośnik do komentarza
  • Makk zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...