Skocz do zawartości

Overclocking


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MikeMitnick

Nie moglem znalezc tematu poswieconego "prockom" a co by nie obciazac zbytnio bazy forum nowym tematem,mysle, ze miejsce na moje pytanie jest wlasnie tutaj :>

 

A mianowicie...jak podkrecic procesor C2D 2,66Ghz ? :>

 

Od razu zaznaczam, ze jestem kompletnym laikiem i nigdy takich rzeczy nie robilem dlatego prosze o wyrozumialosc ;)

Odnośnik do komentarza

U siebie podniosłem magistralę o 50%. Procek pracuje na nominalnym napięciu i boxowym chłodzeniu. Nie grzeje się. Możesz próbować zmienić mnożnik ale efektywniejsza jest zmiana magistrali . Wszystko ustawisz w BIOSie płyty. Z tego co znalazłem w necie to E6750 z reguły bez problemu biega na 3,5-3,8 GHz. Aaa... Obowiązkowo zmniejsz CL RAMu do 4 i zaopatrz sie w programy Everest i CPUZ.

 

A tu masz opis OC do 3,8 GHz. Wątpię jednak czy wytrzyma to Twój zasilacz (tylko 400W :>) i BOXowy fan. KLIK !!!

Rekordzista, jak widzę, wykręcił magistralę 517 Mhz :]

 

Edyta: A jednak nie możesz ruszyć mnożnika bo E6750 ma tenże zablokowany :( Pozostaje magistrala i nadzieja, że ta płyta nadaje się do OC.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
A jednak nie możesz. E6750 ma zablokowany mnożnik cry.gif

 

Patrzac na moj informatyzm 21 to moze i dobrze. Dla dobra procesora :]

 

Gosc w sklepie mowi za to, ze podobno pamieci nizej taktowane (np. 533MHz) mozna podkrecic i co za tym idzie, dzialaja one duuuzo szybciej niz np 800MHz :> Prawda li to ? Jak to sie ma do procesora ? :>

Odnośnik do komentarza
A jednak nie możesz. E6750 ma zablokowany mnożnik cry.gif

 

Patrzac na moj informatyzm 21 to moze i dobrze. Dla dobra procesora :]

 

Gosc w sklepie mowi za to, ze podobno pamieci nizej taktowane (np. 533MHz) mozna podkrecic i co za tym idzie, dzialaja one duuuzo szybciej niz np 800MHz :> Prawda li to ? Jak to sie ma do procesora ? :>

Pamięci nie próbowałem podkręcać. A może byłoby warto? Trzeba zajrzeć w sieć. A teraz o E6750. Mam nadzieję, iż nie obrazisz się za angielski? :>

 

=============================

 

Both Anandtech and xbitlabs have tested the E6750 and have reached more or less the same conclusion when it comes to overclocking: the new G0 core stepping (expected to boast better frequency potential) gains a few hundreds Mhz more. It goes to show that Intel's 65nm process is as mature as it will get, at this point. Remember that this same year, they will be introducing the first 45nm processors.

 

At stock voltage with a retail Intel heatsink/fan Anandtech was able to run the system at 3.68GHz (460 x 8.0), while xbitlabs used a Zalman CNPS9700 LED and raised Vcore to 1.5V, hitting 3.69GHz. More or less the same, right? The reason is that the CPU goes up all the way until the FSB Wall stops it from going any further. The increase to a 333MHz FSB frequency may prevent some new Core 2 Duo to overclock to their limits. Those frequency multipliers are just too low. On the other hand, the Core micro-architecture was not in need of a faster bus (quad-core processors apart). Quite a mixed bag.

Odnośnik do komentarza
Chcecie poznać moją opinię?

Nie podkręcajcie procków ;] Mitnik, bez obrazy ale nie jesteś zbyt biegły w hardware i nie wróżę Twojemu procesorowi zbyt dobrze jak się za to zabierzesz...

Czemuż to Korzonku? Mój C2D (E2160) chodzi szybciej o 50% na tym samym napięciu, pracując w swym normalnym zakresie temperatury. Faktem jest że nie obciążam go jakoś dramatycznie :D A co do OC to wystarczyło podnieść "magisterkę" z 200 MHZ na 300MHz. Chłodzenie stanadardowe - box'owe.

 

Edyta: faktem jest, że Majki ma bardzo wydajny proc więc o podkręcaniu można myśleć za około rok, gdy gry będą wymagały więcej mocy. W chwili obecnej to raczej sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza

Hmm... osobiście nie zauważyłem aby sprzęt komputerowy szybciej się zużywał tylko przez to, że jest podkręcany. Co innego jeśli się przykozaczy i sprzęt się od razu spali. Ale jeśli pracuje stabilnie na jednym podkręceniu i dba się o odpowiednie chłodzenie to żywotność sprzętu jest mocno porównywalna.

Tak wynika przynajmniej z moich obserwacji i doświadczeń. Ale pewnie ja się nie znam :]

Odnośnik do komentarza
Hmm... osobiście nie zauważyłem aby sprzęt komputerowy szybciej się zużywał tylko przez to, że jest podkręcany. Co innego jeśli się przykozaczy i sprzęt się od razu spali. Ale jeśli pracuje stabilnie na jednym podkręceniu i dba się o odpowiednie chłodzenie to żywotność sprzętu jest mocno porównywalna.

Tak wynika przynajmniej z moich obserwacji i doświadczeń. Ale pewnie ja się nie znam :]

Myślę, że zmiana napięcia i przegrzewanie proca może skracać jego żywotność. Core 2 Duo kręcą się jednak na nominalnym napięciu i bez wzrostu temperatury, więc nie widzę powodu do skracania żywota.

Odnośnik do komentarza

Dlatego napisałem o chłodzeniu. Przy zastosowaniu chłodzenia wodnego (Wcale nie takie drogie a bardzo dobre rozwiązanie dla overclockerów) można uzyskać bardzo dobre wyniki po podkręceniu, bo temperatura procesora prawie nie ulega zmianie.

Można również bawić się w chłodzenie ciekłym azotem, ale to już jest trochę droższy biznes.

Chłodzenie powietrzem też przynosi efekty, ale wtedy margines podkręcenia się dość istotnie zawęża.

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem Icon... swojego Athlona Bartona 2500 podkręciłem do 3200 od razu po kupieniu, a to było? już nie pamiętam dokładnie, wiele lat temu wyszły te procki, może ze 4. Cały czas stabilnie, temp może wyższa o kilka st. Wystarczyło zmienić częstotliwość z 333 na 400. ;)

 

@MM, mówisz o e6700? Jeżeli tak to podkręć z 266 na 333/366 fsb w biosie.

http://www.techspot.com/article/13-intel-c...0-overclocking/ masz dokładnie opisane, jak wyciągnąć 3,66 GHz.

http://pclab.pl/art20995-8.html coś po polsku

 

Jeżeli mówisz e6750 to: http://www.google.pl/search?q=c2d+e6750+ov...lient=firefox-a

 

 

Nie odpowiadam za ewentualne szkody ;P

Odnośnik do komentarza

eee... coś chyba pokręciłeś... pytasz się o fsb jakie wyciąga Twoja płyty główna, czy na jakiej częst. działa ram, czy karta graficzna, czy procesor?

 

W każdym bądź razie chyba wszystkie informacje o sprzęcie wyświetla Everest, a dane techniczne znajdziesz na stronach producentów.

Odnośnik do komentarza
Ja mam natomiast problem z moim sprzętem :) Chciałem go podkręcić ale nie moge znaleźć programu który pokaże mi częstotliwośc taktowania PCI. Zna ktoś taki program :> Byłbym wdzięczny :)

A jaką masz płytę? FSB PCI z reguły ustawia się w BIOSie i prawdę pisząc lepiej tego nie ruszać - tak przynajmniej czytałem. Podnoś FSB proca asymetrycznie.

Odnośnik do komentarza
CYTAT(Brudinho @ 2007-09-11, 01:49)

Ja mam natomiast problem z moim sprzętem Chciałem go podkręcić ale nie moge znaleźć programu który pokaże mi częstotliwośc taktowania PCI. Zna ktoś taki program Byłbym wdzięczny

 

A jaką masz płytę? FSB PCI z reguły ustawia się w BIOSie i prawdę pisząc lepiej tego nie ruszać - tak przynajmniej czytałem. Podnoś FSB proca asymetrycznie.

 

Mam płyte główną MSI KT4 co za tym idzie nie mam zablokowanej szyny PCI/AGP więc podkręcam od razu również grafikę, dysk, kartę dźwiękową i wszystkie inne urządzenia. bezpiecznie jest podobno do 37 MHz później te urządzenia mówia Bye bye :) Potrzebuje więc informacje jaką częstotliwość mają teraz by wiedzieć mniej więcej ile moge zaszaleć .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...