Skocz do zawartości

The Reds !


tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników i fanów FM-a. Jestem nowy na tej stronie i planuję podzielić się z wami opisem swojej kariery. Do tej pory bywałem tutaj tylko czytając Wasze opowiadania. Mam nadzieję, że moja kariera będzie długa i owocna.

 

Postanowiłem wybrać mój ulubiony klub, którym jest klub z miasta Beatlesów, Liverpool F.C.. Jak zapewne wiadomo klub czeka na mistrzostwo już ponad ćwierć wieku, bowiem ostatni raz w pamiętnym 1990 roku. Właściciel klubu Tom Werner uznał, że zwolni ówczesnego menadżera Jurgena Kloppa, po nie najlepszym poprzednim sezonie, w którym L'Pool zajął dopiero 8 miejsce, bez możliwości gry w pucharach europejskich. Postanowił w miejsce charyzmatycznego Niemca zatrudnić mnie.

 

FM: 17.3.1

Baza danych: duża

Ligi grywalne: Anglia, Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Włochy

 

Odnośnik do komentarza

Przybycie do klubu było wielkim przeżyciem, Chętnie podzielę się kadrą zespołu:

 

 

BRAMKARZE:

1. Loris Karius (GER, 23l,)

13. Alex Manninger (AUT, 39l)

22. Simon Mignolet (BEL, 28l)

 

Sytuacja w bramce nie jest do końca jasna. Dwóch solidnych bramkarzy, nowy, młody Niemiec Karius oraz doświadczony, mający kilka sezonów gry za sobą Belg Mignolet powalczą o pierwszy skład. Z początku pierwszym wyborem będzie już sprawdzony w Liverpoolu Mignolet, gdyż nowo kupiony Niemiec jest kontuzjowany. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w dalszej części sezonu. Trzeci z bramkarzy, również sprowadzony latem, niezwykle doświadczony, oraz w starym jak na piłkarza wieku Austriak Manninger będzie opcją względnie rezerwową i grać będzie głównie w pucharach i przy kontuzji obu golkiperów.

 

PRAWI OBROŃCY:

2. Nathaniel Clyne (ENG, 25l)

56. Connor Randall (ENG, 23l)

66. Trent Alexander-Arnold (ENG, 17l)

 

Tutaj sprawa jest jasna. Podstawowym wyborem bez żadnego mieszania będzie podstawowy boczny obrońca Synów Albionu Nathaniel Clyne, niestety jest to jedyna dobra informacja na teraz z prawej flanki defensywy, ponieważ jego zmiennicy nie są na zbyt wysokim poziomie. Connor Randall będzie opcją rezerwową i nie widzę dla niego możliwości zagrania wielu meczów. Natomiast młody Alexander-Arnold to melodia przyszłości i będzie grywał głównie w meczach pucharowych.

 

ŚRODKOWI OBROŃCY:

6. Dejan Lovren (CRO, 27l)

12. Joe Gomez (ENG, 19l)

17. Ragnar Klavan (EST, 30l)

32. Joel Matip (CAM, 24l)

 

Środek defensywy tworzyć będą: znany już napastnikom Premier League Dejan Lovren i sprowadzony latem kameruński obrońca Joel Matip. Ta dwójka to zdecydowanie faworyci do gry na środku. Do rotacji z nimi wyznaczeni będą również nowy estończyk Ragnar Klavan, oraz młodziutki Anglik Joe Gomez, który za kilka lat będzie jedną z sił obrony The Reds.

 

LEWI OBROŃCY:

18. Alberto Moreno (ESP, 23l)

 

Na lewej flance niestety mamy tylko Hiszpana Moreno. Jest całkiem solidnym obrońcą, ale z powodu braku graczy będzie walczył o pierwszy skład z nominalnie środkowym pomocnikiem Jamesem Milnerem.

Odnośnik do komentarza

DEFENSYWNI POMOCNICY:

16. Marko Grujić (SER, 20l)

21. Lucas Leiva (BRA, 29l)

35. Kevin Stewart (ENG, 22l)

 

W przypadku defensywnych pomocników ciężko mi powiedzieć, czy któryś z nich ma szansę się przebić do podstawowej 11. Młody Serb Grujić będzie grywał głównie w meczach pucharowych i ewentualnie tzw. "ogony". Najwięcej szans na występy upatruję tutaj u doświadczonego i grającego już dziesiąty sezon w L'Poolu Lucasa Leivy. Kevina Stewarta czeka podobna przyszłość do młodego Grujicia.

 

ŚRODKOWI POMOCNICY:

5. Georgihno Wijnaldum (NED, 25l)

7. James Milner (ENG, 30l)

14. Jordan Henderson (ENG, 26l)

20. Adam Lallana (ENG, 28l)

23. Emre Can (GER, 22l)

54. Ovie Ejaria (ENG, 17l)

 

W środku pomocy mamy największe bogactwo z całej kadry. Anglicy Henderson i Lallana będą brani pod uwagę jako pierwsi. Nieco cofnięty ze wsparciem ma iść im młody Can, albo nowy Wijnaldum. Dodatkowo młodziutki Anglik Ejaria będzie w przyszłości klasową postacią drużyny. Milner jest na tyle uniwersalnym piłkarzem, że widzę go jako piłkarza do rotacji na środku, jak i do walki na lewej obronie z Moreno.

 

SKRZYDŁOWI:

10. Philippe Coutinho (BRA, 24l)

19. Sadio Mane (SEN, 24l)

54. Sheyi Ojo (ENG, 19l)
59. Harry Wilson (SCO, 19l)

 

Skrzydła tworzyć będą największa gwiazda drużyny Philippe Coutinho oraz Senegalczyk Sadio Mane. Do rotacji będzie młody Ojo oraz czasami Szkot Wilson. Ponadto zastąpić ich mogą również Adam Lallana oraz napastnik Origi.

 

NAPASTNICY:

11. Roberto Firmino (BRA, 25l)

15. Daniel Sturridge (ENG, 26l)

27. Divock Origi (BEL, 21l)

28. Danny Ings (ENG, 23l)

O miejsce w ataku będzie walczyło aż 4 piłkarzy. Roberto Firmino i Daniel Sturridge to najwięksi faworyci. Osobiście największe nadzieje pokładam w Firmino, ale liczę, iż Sturridga ominą kontuzję (bo lubi je łapać). Dodatkowo uzupełnić ich może młody, jeszcze nie do końca oszlifowany diament, Divock Origi, absolutna przyszłość drużyny. Niestety na początku sezonu nie będę mógł skorzystać z Dannego Ingsa.

 

Po za wymienionymi piłkarzami również kilka ciekawych nazwisk jest wypożyczonych, między innymi Jon Flanagan, Andre Wisdom, Mamdou Sakho i Lazar Markovic, którym będę się mocno przyglądał w trakcie sezonu.


Czerwiec 2016

 

Początek w klubie opisany był rozmowami z prezesem, asystentem oraz sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Moja osobista sekretarka przedstawiła mi ważne informacje oraz dostęp do mediów społecznościowych. Również dokładnie przejarzałem sztab szkoleniowy i zrobiłem kilka formalnych zmian.

 

Pozwalniałem kilku trenerów zatępując ich swoimi faworytami. Pożegnałem się również ze swoim Dyrektorem ds. Sportowych Marcusem Edwardsem, zastępując go mistrzem w tym fachu Włochem Walterem Sabatinim.

 

Ze swoim asystentem, którego pozostawiłem po Jurgenie Kloppie czyli Zeljko Buvacem ustaliliśmy 6 meczów przedsezonowych żeby spojrzeć na formę piłkarzy i ułatwić ustalanie podstawowego składu.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2016

 

 

Mecze towarzyskie:

09/07/2016, Spartak Moskwa - Liverpool 1:1 (Jano 2' - Firmino 21')

13/07/2016, Raith - Liverpool 1:3 (Rae 56' - Sturridge 36', Can 48', Origi 89')

16/07/2016, Olimpik Donieck - Liverpool 0:4 (Origi 4', 12', 38', Lallana 10')

30/07/2016, South China - Liverpool 0:7 (Henderson 5', Origi 24', Gomez, 28', 53', Coutinho 39', Firmino 58' 62')

 

W pierwszych meczach użyłem ustawienia 4-2-3-1, jednak po słabej grze ze Spartakiem udało się jakimś cudem wyciągnąć remis, później przyszedł czas na grę z drugoligowcem ze Szkocji, gdzie z o dziwo ogromnymi problemami udało się ugrać zaledwie 3:1. Na trzeci i czwarty mecz nastapiła zmiana taktyki, przesunąłem zespół na 4-3-3 z dwójką skrzydłowych. Efekt zmiany taktyki podziałał świetnie na zespół, gdyż z Ukraińskim Olimpikiem Donieck było widać widoczną poprawę gry i przekonujące zwycięstwo 4:0, za sprawą niesamowitego Origiego. Z tym samym ustawieniem rozegrałem ostatni lipcowy mecz, tym razem z Hongkongskim South China, gdzie The Reds rozgromili niżej notowanych rywali aż 7:0. Kolejny świetny mecz zagrał Origi, do strzelania ponownie dołączył Firmino.

 

Lipcowe mecze pokazały, że siła ofensywna tkwić będzie w Origim i Firmino, (pierwszy 5, drugi 3 gole). Ze znakomitej strony zaprezentował się również Philippe Coutinho, który asystował aż przy 6 trafieniach w lipcu.

Pełen optymizmu czekałem na pozostałe sierpniowe sparingi i początek ligi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...