Skocz do zawartości

(Bez)Użyteczne gadżety z Aliexpress, Allegro itp.


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej, że nie są to duże pieniądze, bo nawet zakładając, że kamerka z linku Reapera nie ma wystarczającej jakości, to bardzo dobrą można dostać za mniej, niż 1000 zł. Jedna stłuczka, o którą byś był obwiniony gdyby nie kamerka i Ci się zwraca.

Odnośnik do komentarza

Jasne, może się zdarzyć historia, że kamerka się przyda. Pomijam już tutaj fakt, że sprytny prawnik pewnie i tak odrzuciłby nagranie jako dowód w sprawie. Ale w praktyce czy kiedykolwiek zdarzyła się Wam taka sytuacja?

Odnośnik do komentarza

Jasne, może się zdarzyć historia, że kamerka się przyda. Pomijam już tutaj fakt, że sprytny prawnik pewnie i tak odrzuciłby nagranie jako dowód w sprawie. Ale w praktyce czy kiedykolwiek zdarzyła się Wam taka sytuacja?

Mandatu uniknąłem kiedyś dzięki kamerce. W innych okolicznościach jeszcze nie (i oby faktycznie się nie przydała).

Odnośnik do komentarza

Jasne, może się zdarzyć historia, że kamerka się przyda. Pomijam już tutaj fakt, że sprytny prawnik pewnie i tak odrzuciłby nagranie jako dowód w sprawie. Ale w praktyce czy kiedykolwiek zdarzyła się Wam taka sytuacja?

Ale to co, mam zaopatrzyć się w kamerkę PO TYM jak przydarzy mi się taka sytuacja? ;)

 

Wszystko zależy od tego ile się jeździ. Ja robię rocznie 20 000 km, więc spotykam się z bardzo różnymi sytuacjami na drodze i wolę mieć takie zabezpieczenie. Nie wspominając już o agresji drogowej, którą łatwo utemperować pokazując na kamerkę, nagle wszystkie łyse karki nie są już takie odważne.

Odnośnik do komentarza

Ja też robię ok. 20 tys. km rocznie i nie miałem takiej sytuacji. No ale nie są to duże pieniądze i jeśli ktoś dzięki kamerce lepiej się poczuje to ok. Na szybko, znalezione w necie sprawy, w których sąd odrzucił nagranie z kamery samochodowej:

Nagranie nie zostało dostarczone na oryginalnym nośniku, na którym zostało zapisane np. taśma filmowa, płyta CD, karta pamięci lub dysk twardy.
Nagranie było edytowane lub zmieniane np. przez wycięcie fragmentu taśmy lub przedstawienie tylko części pliku z nagraniem.
Nagranie jest niewyraźne i nie można zidentyfikować osób biorących udział w wypadku.
Nagranie nie pozwala na dokładne wskazanie miejsca wypadku - szczególnie częste poza obszarem zabudowanym np. w lesie.
Nagranie nie zawiera daty i godziny zdarzenia.
Nagranie nie przedstawia przebiegu wypadku tylko jego skutki.
Nagranie jest czarno-białe i nie można jednoznacznie zidentyfikować pojazdów i zdarzeń.
Nagranie zostało zarejestrowane w nocy i zbyt mała ilość światła nie pozwala na identyfikację.
Pomijam już sytuacje, kiedy nagranie może nam zaszkodzić gdy policjant widzi, że masz kamerę w aucie zechce ją zabezpieczyć jako dowód potwierdzający Twoją winę.
Odnośnik do komentarza

 

Ja też robię ok. 20 tys. km rocznie i nie miałem takiej sytuacji. No ale nie są to duże pieniądze i jeśli ktoś dzięki kamerce lepiej się poczuje to ok. Na szybko, znalezione w necie sprawy, w których sąd odrzucił nagranie z kamery samochodowej:

Nagranie nie zostało dostarczone na oryginalnym nośniku, na którym zostało zapisane np. taśma filmowa, płyta CD, karta pamięci lub dysk twardy.
Nagranie było edytowane lub zmieniane np. przez wycięcie fragmentu taśmy lub przedstawienie tylko części pliku z nagraniem.
Nagranie jest niewyraźne i nie można zidentyfikować osób biorących udział w wypadku.
Nagranie nie pozwala na dokładne wskazanie miejsca wypadku - szczególnie częste poza obszarem zabudowanym np. w lesie.
Nagranie nie zawiera daty i godziny zdarzenia.
Nagranie nie przedstawia przebiegu wypadku tylko jego skutki.
Nagranie jest czarno-białe i nie można jednoznacznie zidentyfikować pojazdów i zdarzeń.
Nagranie zostało zarejestrowane w nocy i zbyt mała ilość światła nie pozwala na identyfikację.

 

Zwróć uwagę, że w prawie każdym przypadku z wymienionych powodem jest złej jakości kamerka, albo jej złe użytkowanie, a nie to, że dowód z kamerki nie jest wystarczający (tak jest tylko w jednym przypadku z wymienionych). Dlatego też pytałem wcześniej Reapera o jakość nagrań, bo to ma oczywiście kluczowe znaczenie, a tanie kamerki nawet jak mają dużą rozdzielczość nominalną, to właśnie wychodzą wady takie, że np. pod słońce nic nie widać. Jeżeli np. na nagraniu widać, że ktoś wycofuje i Ci wjeżdża w przód, to nie ma praktycznie żadnej możliwości tego podważyć i pewnie w znacznej większości przypadków do sądu w ogóle nie dojdzie, bo wjeżdżający zorientuje się, że jest na straconej pozycji.

 

Poza tym przez pryzmat "nigdy się nie przydało", to równie dobrze mógłbym olać pasy i fotelik dla dziecka, albo zamek do drzwi w domu, bo nikt mi nigdy klamki nie szarpał. Każde zabezpieczenie ma tę cechę, że najlepiej jak się nie będzie miało okazji przydać.

Odnośnik do komentarza

to może ja powrócę do tematu zasadniczego... :) Jak jest z tym opłatami celnymi? To od jakiejś tam kwoty jest, nie? Z tego, co widziałem i czytałem, to często Chińczyki na paczkach i tak wpisują różne dziwne rzeczy, typu szlauch, żeby na celnym się nie czepneli.

Odnośnik do komentarza

Ja już wiele razy zamawiałem coś przez alieexpress i tylko jedna przesyłka (za 1.2$) nie przyszła ale kasa bez problemu wróciła. Zamawiałem różne rzecz poprzez pierdoły za niecałego dolara jak i telefon za 140$. Cała opieka nad kupującym jest tutaj na wyższym poziomie niż na allegro.

 

Przy ostatnich zakupach (telefon) skorzystałem z serwisu Giving Assistant, jest to serwis, który daje cashback za zakupy wykonane w internecie. W tej chwili dają 6% za zakupy wykonane na Aliexpress. Wypłacają kasę przez paypal. Ja kupując ostatnio telefon przytuliłem 17$ zwrotu.

Jeśli zarejestrujecie się z mojego linku to na dzień dobry dostajecie od GA 5$ przy czym są dwa haczyki: wypłata jest dopiero od 6$ i kasę za zakupy księgują na koncie GA po około 2tygodniach, a wypłata jest po ~2miesiącach.

Tak czy tak wystarczy zrobić zakupy za 17$ i dostanie się zwrot 6$ (1$ za dokonane zakupy i 5$ za rejestracje z linku polecającego).

Jak będziecie mieć pytania co do procedury zakupu przez GA to piszcie, a odpowiem na pytania.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Teraz Redmi4 nie ma już w sprzedaży, płaciłem chyba z 135$, a z giving assistant dostałem jeszce cashback 6% za zakupy. Jakby co to w tym temacie pisałem też już o GA.

W tej chwili jest w sprzedaży Redmi 4X, parametry minimalnie lepsze niż Redmi 4, a cena prawie taka sama. Ja kupowałem od sprzedawcy Goldway.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...