Skocz do zawartości

The Railwaymen


Donkey

Rekomendowane odpowiedzi

18.02.2012

 

Puchar Anglii Piąta Runda

 

Peterborough United vs Crewe Alexandra
Stadion London Road, Peterborough

Skład: Lie - Wilson, Wootton (45' Davis), Ada, Mututu - Kalludra, Cole - Miller, Strestik (90+4' Grzelak) - Brandy, Scott (45' Clayton)

 

Całe szczęście, że ostatnio się przełamaliśmy, bo kolejne spotkanie było w ramach Pucharu Anglii. Naszym rywalem była ekipa Peterborough United, która w npower Championship zajmowała drugą pozycję. W swoim zespole mieli naprawdę ciekawych zawodników, ale najbardziej obawiałem się Craiga Mackaila-Smitha, który w obecnym sezonie w różnych rozgrywkach zdobył siedemnaście bramek. Naszym celem była dobra gra, bo o zwycięstwie to tak naprawdę nawet nie myślałem, jednak chciałem by chłopaki powalczyli z ekipą mocniejszą i pokazali się z dobrej strony na jej tle. Strzelanie dla gospodarzy rozpoczął Farez Brahmia, ale staraliśmy się stawiać dzielny opór. Do przerwy jednak nie zdołali podwyższyć wyniku i ich kibice byli w niemałym zdziwieniu. Po przerwie świetnie w polu karnym zachował się Marek Strestik i wyrównaliśmy, co było dla nas świetną wiadomością, ale podrażniło to naszych rywali. Szkoda, że w 82. minucie David Ball podwyższył na 2-1, a na dodatek w doliczonym czasie gry kontuzji doznał Marek Strestik. Mecz sam w sobie na pewno mógł się podobać i mimo przegranej godnie się pokazaliśmy w tym spotkaniu.

 

(Aw)Peterborough United 2-1 Crewe Alexandra
1-0 - Farez Brahmia 12'
1-1 - Marek Strestik 66'
2-1 - David Bell 82'

MoM - Ferez Brahmia 7.8 (Peterborough United)

Odnośnik do komentarza

25.02.2012

 

35/46 - npower League 1

 

AFC Bournemouth vs Crewe Alexandra
Stadion Dean Court, Bournemouth

Skład: Lie - Flanagan, Wootton, Diaz, Liddle - Minkenen, Kalludra - Grant, Grzelak - Brandy, Clayton

 

Kontuzja jakiej ostatnio doznał Marek Strestik wykluczyła go z gry na niestety około 3 tygodnie. My natomiast wracamy po pucharowych zmaganiach do gry w lidze. Tym razem gramy na wyjeździe z drużyną AFC Bournemouth, która zajmuje obecnie 17 pozycję w tabeli. W swoich szeregach mają kilku ciekawych graczy, ale ich najlepszymi strzelcami ex aequo są Darryl Duffy i Waide Fairhurst notując na swoim koncie po dziesięć bramek. Wiedziałem, że spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych, ale liczyłem na pewne trzy punkty w tym meczu. Pierwszego gola zdobyli nasi rywale i już w 10. minucie Darryl Duffy, ale moi podopieczni nie chcieli odpuścić tego spotkania i w 30. minucie Scott Wootton wyrównał wynik spotkania. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale byliśmy ostro nagrzani na zwycięstwo. Po przerwie ostro ruszyliśmy do ataku i w 49. minucie pod presją piłkę w swojej bramce umieścił Mathieu Baudry. Dalej nie odpuszczaliśmy i w 57. minucie Febian Brandy, a w 60. minucie Guliano Diaz dali wiele radości naszym kibicom. Gospodarze nie odpuszczali i w 64. minucie Waide Fairhurst zmniejszył straty, a w 86. minucie Darryl Duffy wbił jeszcze jedną co oznaczało, że brakuje im zaledwie bramki do wyrównania. Utrzymaliśmy ten wynik i to rozluźnienie pod koniec nie mogło sprawić, że wywieziemy stąd mniej niż trzy punkty.  

 

(18)Bournemouth 3-4 Crewe Alexandra(1)
1-0 - Derryl Duffy 10'
1-1 - Scott Wootton 30'
1-2 - Mathieu Baudry sam.49'
1-3 - Febian Brandy 57'
1-4 - Guliano Diaz 60'
2-4 - Waide Fairhurst 64'
3-4 - Darry Duffy 86'

MoM - Rafał Grzelak 9.0 (Crewe Alexandra)

Odnośnik do komentarza

Luty 2012

 

npower League 1
miejsce: 1
punkty : 86
bilans goli : 89:38
Finanse: +631.475€ (- 278.254€)
Fundusz transferowy: 171.735
Budżet płac (tygodniowo): 65.345 € (wydajemy 60.630 €)

 

Nagrody:

 

Transfery (Polska):

Dudu Paraiba Widzew Łódź >>> Tromsa 1.200.000 €
Lusmar Guarani >>> Legia Warszawa 725.000 €
Edson Vitoria >>> Lechia Gdańsk 600.000 €
Henrique Internacional >>> Lechia Gdańsk 575.000 €
Chigozie Agbim CS Hammam-Lif >>> Lechia Gdańsk 90.000 €

 

Transfery (Świat):
Alexandru Epureanu Dinamo Moskwa >>> Robin 4.200.000 €
Liviu Antal Valerenga >>> Dnipro 3.400.000 €
Mauricio Copete JS Kabylie Al-Ahlie (UAE) 2.700.000 €
Guillermo Beltran Nacional (PAR) >>> Steaua 2.600.000 €
Yulian Anchico Santa Fe >>> Cruzeiro 2.500.000 €

 

Ranking FIFA:
1. Hiszpania +0, 2.Brazylia +1, 3. Anglia -1, … 71. Polska +2

 

Jak radzi sobie reprezentacja Polski?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

03.03.2012

 

36/46 - npower League 1

 

Bristol Rovers vs Crewe Alexandra
Stadion The Memorial, Bristol
Skład: Lie - Flanagan, Wootton, Diaz, Liddle - Minkenen, Kalludra (45'Scott) - Blacha, Grzelak - Brandy, Clayton

 

Pierwszym rywalem w marcu była ekipa Bristol Rovers, która radziła sobie całkiem przyzwoicie jak na warunki ligowe. Przed spotkaniem z nami zajmowali trzynastą pozycję, ale zważywszy na bardzo wąską kadrę to jest to i tak wynik niezły. Ich najlepszym strzelcem obecnie jest wychowanek najwspanialszego klubu w Anglii czyli - Crewe Alexandra. Eddie Johnson, bo tak się zwie ten piłkarz grał i w Europie i Ameryce Północnej i na pewno to doświadczenie owocuje w postaci strzelonych bramek. My natomiast wiedzieliśmy, że musimy to spotkanie wygrać by przybliżyć się do awansu na kilka kolejek przed końcem ligi. Od samego początku zarówno my jak i gospodarze atakowaliśmy swoje bramki, ale nie przynosiło to pożądanych efektów. W 17. minucie swoją 40 bramkę w sezonie w różnych rozgrywkach zdobył Febian Brandy. Jednak na ripostę nie trzeba było długo czekać i już w 20. minucie Gavin Williams doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale nasza gra nie oszałamiała. Po przerwie nasi rywale nie przestali atakować i kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy piłkę do naszej bramki wbił Eddie Johnson. Ostatecznie mecz przegraliśmy 2-1 i mimo, że obrona zawiodła to nie wszystkich w tym spotkaniu musiałbym rugać.

 

(13)Bristol Rovers 2-1 Crewe Alexandra(1)
0-1 - Febian Brandy 17'
1-1 - Gavin Williams 20'
2-1 - Eddie Johnson 57'

MoM - Max Clayton 7.6 (Crewe Alexandra)

Odnośnik do komentarza

06.03.2012

 

37/46 - npower League 1

 

Crewe Alexandra vs Rochdale
Stadion Alexandra, Crewe
Skład: Lie - Wilson, Ada (45'Davis), Wootton, Liddle - Kalludra, Westwood - Pedro, Grzelak - Brandy, Clayton

 

Moje sukcesy z ekipą zostały zauważone nawet w kraju i zgłosił się do mnie klub Widzewa Łódź, abym go poprowadził. Niewątpliwie trzecie miejsce tego zespołu w lidze i szansa na mistrzostwo pobudzały moją wyobraźnię, ale mam tutaj jeszcze dużo do zrobienia w Crewe i z bólem serca musiałem odrzucić tą ciekawą propozycję (ciekawą sportowo i finansowo). Wracając do naszych rozgrywek ligowych nie wiele mieliśmy odpoczynku przed kolejnym spotkaniem, ale wierzyłem, że dzięki temu chłopacy szybciej przełkną gorycz porażki i w dzisiejszym spotkaniu pokażemy na co nas stać. Goście w lidze zajmują szesnastą pozycję, więc mam nadzieję, że pokażemy kibicom iż ostatni mecz to zaledwie wpadka "przy praniu". Już w pierwszych minutach mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale świetną sytuację w polu karnym zmarnował Rafał Grzelak. W 11. minucie faulowany w polu karnym był Max Clayton, a jedenastkę pewnie wykonał Liridon Kalludra. Świetnie to pokazywało, że jesteśmy w gazie, ale po chwili coś się popsuło, bo w 23. minucie Nicky Adams wyrównał wynik spotkania, a kilka chwil później Jean-Louis Akpa-Akpro dał prowadzenie swojej drużynie. W kilka chwil otrzeźwieliśmy i doprowadziliśmy do wyrównania, ale taka gra nie podoba mi się i z wynikiem remisowym schodziliśmy do szatni. Po przerwie moi podopieczni ruszyli do natychmiastowego ataku, ale brakowało im niestety skuteczności. Mecz zakończył się wynikiem 2-2 co mnie niemiłosiernie nie satysfakcjonuje i będę musiał porozmawiać z niektórymi piłkarzami na temat ich gry.

 

(1)Crewe Alexandra 2-2 Rochdale(16)
1-0 - Liridon Kalludra kar.11'
1-1 - Nicky Adams 23'
2-1 - Jean-Louis Akpa-Akpro 31'
2-2 - Febian Brandy 35'

MoM - Max Clayton 8.2 (Crewe Alexandra)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

10.03.2012

 

38/46 - npower League 1

 

Bringhton and Hove Albion vs Crewe Alexandra
Stadion American Express Community, Bringhton
Skład: Lie - Flanagan, Ada, Wootton (45'Davis), Diaz - Pedro, Minkenen - Blacha, Grzelak - Brandy, Clayton (45'Scott)

 

Ostatnie mecze to dla nas blamaż, a w dniu dzisiejszym spotkanie na szczycie, bo gramy z wiceliderem naszej tabeli. Ich najlepszym strzelcem jest Glenn Murray, który w obecnym sezonie trafiał do bramki dziewiętnaście razy. Na pewno nasi rywale mają w swoim składzie wielu ciekawych piłkarzy, a my jesteśmy w dołku, ale chcemy pokazać, że nie bez powodu jesteśmy liderami. Spotkanie musiało się zakończyć jedyną dobrą dla nas opcją a mianowicie zwycięstwem. Szybki cios doszedł już w 5. minucie, a jego autorem był Marc-Eric Guei. Odpowiedzieliśmy w 12. minucie za sprawą Rafała Grzelaka i wydawało mi się, że wychodzimy na prostą, ale nasi rywale nie odpuszczali. W 26. minucie ponownie Marc-Eric Guei strzela gola dla swojego klubu. Nosz kurwa! W blisko 20 spotkaniach strzelił trzy bramki, a w tym meczu już dwie. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale wkurwiony zszedłem do szatni. Po przerwie nasza gra nie wyglądała o wiele lepiej, na dodatek w 69. minucie hat tricka skompletował iworyjczyk i to był nasz koniec o trzech punktach w tym meczu. Fatalne spotkanie i fatalny wynik szkoda słów, trzeba wyciągnąć wnioski z tego meczu.

 

(2)Bringhton Hove and Albion 3-1 Crewe Alexandra(1)
1-0 - Marc-Eric Guei 5'
1-1 - Rafał Grzelak 12'
2-1 - Marc-Eric Guei 26'
3-1 - Marc-Eric Guei 69'

MoM - Marc-Eric Guei 9.6 (Bringhton)

Odnośnik do komentarza

17.03.2012

 

39/46 - npower League 1

 

Crewe Alexandra vs Notts County
Stadion Alexandra, Crewe
Skład: Lie - Diaz, Ada, Wootton, Liddle - Minkenen, Kalludra - Blacha, Grzelak - Brandy, Clayton

 

Odpoczynek powinien dobrze zrobić moim piłkarzom i na pewno trochę przemyśleli swoją ostatnią grę. Naszym rywalem była ekipa Notts County, która zajmowała przed spotkaniem z nami szóstą pozycję i dzielnie walczyła o miejsce w barażach. My natomiast chcieliśmy pokazać, że nie zapomnieliśmy jak się gra w piłkę i dla mnie liczyło się tylko zwycięstwo. Ciężko o to, gdy wypożyczony z West Ham United - Mark Noble zdobywa dwadzieścia bramek i jest najlepszym strzelcem zespołu, ale wiedziałem, że teraz jest najlepszy moment na przełamanie się i po prostu wygranie tego spotkania. Już na początku spotkania świetne podanie od Liridona Kalludry wykorzystał Rafał Grzelak i ten zawodnik umieścił piłkę w bramce. Dalej graliśmy swoje i przed końcem połowy Scott Wootton umieścił piłkę w bramce i nie mogłem wymarzyć sobie lepszej pierwszej części gry. Po przerwie to jednak nasi rywale rzucili się do szaleńczego ataku i w 64. minucie Cody McDonald zdobył bramkę kontaktową. Jednak nie na wiele się to zdało, bo w 71. minucie Valeri Minkenen, a chwilę później Febian Brandy zdobyli po golu i w końcu to wyglądało tak jak powinno. Pod koniec spotkania Febian Brandy dorzucił jeszcze jedno trafienie i z gości po prostu nie było co zbierać.

 

(1)Crewe Alexandra 5-1 Notts County(7)
1-0 - Rafał Grzelak 9'
2-0 - Scott Wootton 40'
2-1 - Cody McDonald 64'
3-1 - Valeri Minkenen 71'
4-1 - Febian Brandy 78'
5-1 - Febian Brandy 86
'
MoM - Febian Brandy 9.1 (Crewe Alexandra)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

24.03.2012

 

40/46 - npower League 1

 

Rotherham United vs Crewe Alexandra
Stadion Don Valley, Sheffield
Skład: Lie - Diaz, Wootton, Ada, Liddle - Kalludra, Minkenen - Blacha, Strestik - McRobbie, Brandy

 

W marcu naszym kolejnym przeciwnikiem była ekipa Rotherham United, która w obecnym sezonie nie radziła sobie najlepiej, ale myślę, że utrzymanie w lidze mają w kieszeni. Dużą zasługę w tym mają Adam Le Fondre i Ian Thomas-Moore, którzy zdobyli dla swojego klubu odpowiednio siedemnaście i dziesięć bramek. My natomiast mieliśmy już na ten moment pewny udział w barażach, ale chcieliśmy pewnie i bezpośrednio awansować z pierwszego miejsca. To my pierwsi zaczęliśmy strzelanie i już w 15. minucie David Blacha otworzył wynik świetnym strzałem zza pola karnego. Chwilę później ich najlepszy strzelec Adam Le Fondre wyrównał wynik spotkania. Nie odpuszczaliśmy i już w 27. minucie Febian Brandy podwyższył wynik spotkania dla nas. Nasi rywale pogubili się po tej bramce i już w 35. minucie Callum McRobbie powrócił do strzelania i dał naszej drużynie kolejną bramkę. Do przerwy wynik się nie zmienił, a po przerwie kontrolowaliśmy wynik spotkania, aż do końca meczu. Świetny mecz w naszym wykonaniu i świetny wynik i jesteśmy coraz bliżej bezpośredniego awansu.   

 

(18)Rotherham United 1-3 Crewe Alexandra(1)
0-1 - David Blacha 15'
1-1 - Adam Le Fondre 16'
1-2 - Febian Brandy 27'
1-3 - Callum McRobbie 35'

MoM - Callum McRobbie 8.2 (Crewe Alexandra)

Odnośnik do komentarza

Marzec 2012

 

npower League 1
miejsce: 1
punkty : 96
bilans goli : 104:48
Finanse: +457.373€ (- 174.102€)
Fundusz transferowy: 171.735
Budżet płac (tygodniowo): 65.345 € (wydajemy 60.630 €)

 

Nagrody:

 

Transfery (Polska):

 

Transfery (Świat):
Maicosuel Botofogo >>> Lokomotiw Moskwa 6.000.000 €
Rafinha Coiritiba >>> Botofogo 4.600.000 €
Juninho Leverkusen >>> spartak Moskwa 4.500.000 €
Fancisco Javeier Acuna Tigres >>> Al-Hilal (KSA) 4.200.000 €
Jhonny Palacios Teraktor-Sazi >>> Al-Wahda (UAE) 3.100.000 €

 

Ranking FIFA:
1. Anglia +2, 2.Brazylia +0, 3. Holandia +1, … 81. Polska -10

 

Jak radzi sobie reprezentacja Polski?

Odnośnik do komentarza

09.04.2012

 

42/46 - npower League 1

 

Crewe Alexandra vs Carlisle United
Stadion Alexandra, Crewe
Skład: Lie - Flanagan, Wootton, Diaz, Liddle - Scott, Minkenen - Blacha, Grzelak - Clayton, Brandy

 

Miesiąc kwiecień rozpoczynam spotkaniem z ekipą Carlisle United, która zajmuje szóstą pozycję i bije się o udział w barażach. Wiem, że dzisiaj będą niezwykle zmotywowani, aby zwyciężyć w tym spotkaniu. W swoim składzie mają kim postraszyć, więc nie było innej opcji dla kibiców niż świetne przedstawienie. Na pewno świetnie zmotywowany do strzelenia nam kilku goli będzie Craig Curran, który na swoim koncie ma siedemnaście bramek i jest najlepszym strzelcem swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Jednak od samego początku byłem wyjątkowo zdziwiony z powodu zachowawczego futbolu jaki prezentowali nasi goście. Tak jakby remis w zupełności im wystarczał. W 33. minucie Max Clayton wykorzystał sytuację sam na sam i wpisał się na listę strzelców. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale nasi rywale byli kompletnie zdominowani. Po przerwie w ich grze niewiele się poprawiło i to my wyznaczaliśmy standardy w tym spotkaniu. Na dodatek w doliczonym czasie gry wynik podwyższył Max Clayton i samo spotkanie zakończyło się 2-0. Świetna gra moich podopiecznych zaowocowała trzema zdobytymi oczkami. Natomiast zachowawczy styl naszych przeciwników zaowocował tym, że póki co wypadli oni z miejsca premiowanego barażem.

 

(1)Crewe Alexandra 2-0 Carlisle United(7)
1-0 - Max Clayton 33'
2-0 - Max Clayton 90+2'

MoM - Max Clayton 8.8 (Crewe Alexandra)

Odnośnik do komentarza

@Adam3333 @Makk - Ciekawie na pewno będzie w końcu to już Championship i nie będzie "łatwych" rywali.

-----

 

14.04.2012

 

43/46 - npower League 1

 

Charlton Athletic vs Crewe Alexandra
Stadion Valley, Londyn
Skład: Lie - Diaz, Wootton, Ada, Liddle - Kalludra, Minkenen - Pedro, Strestik - Clayton, Brandy knt (87' Scoot)

 

Jeszcze tylko cztery spotkania i kończymy ten sezon w świetnych humorach nie ma co ukrywać. W połowie kwietnia natomiast naszym rywalem była ekipa Charlton Athletic, która zajmowała pozycję w dolnej części tabeli. Pomimo posiadania świetnego napastnika - Bradley Wright-Phillips, który zdobył 22 bramki w tym sezonie, inni zawodnicy jakoś nie potrafili wspomóc kolegi w wygrywaniu meczów. My już tą ligę wygraliśmy, ale chciałbym świetnie zaakcentować koniec sezonu i wygrać te ostatnie cztery spotkania, które nam zostały. W pierwszej połowie nie powiedziałbym żebyśmy jakoś specjalnie dobrze grali, nasi rywale stwarzali dużo więcej szans i ostatecznie udało im się pokonać naszego bramkarza. Strzelcem bramki w doliczonym czasie gry okazał się Kyel Reid. Po przerwie zmotywowałem moich podopiecznych do lepszej gry i już w 60. minucie wyrównaliśmy za sprawą Febiana Brandyego. Jednak nie odpuszczaliśmy i w 74. minucie po raz kolejny udało nam się pokonać bramkarza naszych rywali, a strzelcem po raz kolejny był nasz super napastnik. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło, ale niestety w 87. minucie kontuzji doznał Febian Brandy, a pierwsze wieści mówią o urazie pachwiny.

 

(16)Charlton Athletic 1-2 Crewe Alexandra(1)

1-0 - Kyel Reid 45+1'
1-1 - Febian Brandy 60'
1-2 - Febian Brandy 74'

MoM - Febian Brandy 8.8 (Crewe Alexandra)

Odnośnik do komentarza

21.04.2012

 

44/46 - npower League 1

 

Coventry City vs Crewe Alexandra
Stadion Valley, Londyn
Skład: Lie - Flanagan, Wootton, Diaz, Liddle - Kalludra, Scott - Blacha, Strestik - McRobbie, Clayton

 

Doniesienia o stanie zdrowia Febiana Brandyego nie były najlepsze, bo zerwanie mięśnia pachwiny wyeliminowało go na 2 miesiące. Jednak dla mnie nie było tak źle, nie walczyliśmy o awans czy utrzymanie, a lepiej żeby kontuzję złapał teraz aniżeli na początku przyszłego sezonu. O kontuzjach to tyle, a naszym kolejnym rywalem jest ekipa Coventry City, która walczy dzielnie o miejsce premiowane grą w barażach. W świetnym wyniku drużyny na pewno dużą rolę odgrywają Gary McSheffrey i Freddy Eastwood, którzy w lidze zdobyli odpowiednio piętnaście i czternaście bramek. My już nie musimy, my po prostu możemy wygrać to spotkanie, a w końcu przydałoby się rozstrzygnąć kto jest lepszy, bo w dotychczasowych dwóch spotkaniach między nami padły dwa remisy. W pierwszej połowie zdecydowanie to nasi rywale radzili sobie świetnie i to oni zdobyli dwie bramki, bo w 22. minucie bramkę zdobył Ben Turner, a w 39. minucie Jan Kromkamp dołożył kolejnego gola. W trakcie przerwy trochę się wkurzyłem i dałem chłopakom posłuchać i natychmiastowo po wznowieniu to my przejęliśmy sytuację. W 72. minucie Max Clayton zdobył bramkę kontaktową, a kilka minut później Marek Strestik wyrównał wynik spotkania i mecz zakończył się remisem. Fajna gra niektórych chłopaków, niektórych może mniej, ale kolejny punkt na naszym koncie.

 

(8)Coventry City 2-2 Crewe Alexandra(1)
1-0 - Ben Turner 22'
2-0 - Jan Kromkamp 39'
2-1 - Max Clayton 72'
2-2 - Marek Strestik 79'

MoM - Jan Kromkamp 8.5 (Coventry City)

Odnośnik do komentarza

28.04.2012

 

45/46 - npower League 1

 

Crewe Alexandra vs Sheffield Wednesday
Stadion Alexandra, Crewe
Skład: Lie - Flanagan, Wootton, Ada, Diaz - Kalludra, Minkenen - Pedro, Strestik - McRobbie, Scott

 

Przedostatnie spotkanie w lidze, a ostatni mecz przed własną publicznością na pewno wywołuje ciarki nie tylko u mnie, ale i u kibiców. Gdy następnym razem spotkamy się na stadionie w ramach oficjalnego spotkania ligowego, my będziemy już wyżej, a i kibice obejrzą grę z mocniejszymi rywalami. Jednak naszym ostatnim rywalem na własnym stadionie jest ekipa Sheffield Wednesday, która już dawno temu zagwarantowała sobie możliwość zostania w lidze i tak naprawdę biją się o środek tabeli. My natomiast sprawdzamy jak radzimy sobie bez Febiana Brandyego, który był na trybunach i mocno dopingował kolegów z drużyny. Od początku staraliśmy się mocno przejąć kontrolę nad grą i zaowocowało to już w 25. minucie golem Callum McRobbie, a kilka minut później piłkę w bramce umieścił Grant Scott. Do przerwy nie zmieniło się nic, ale to my dyktowaliśmy tempo i grę w tej połowie. Po przerwie trochę przystopowaliśmy, ale wciąż mieliśmy pod kontrolą całą sytuację. W 76. minucie Paul Heffeman zdobył bramkę kontaktową, ale ostatecznie ukróciliśmy to w 88. minucie za sprawą bramki Miguela Pedro. Świetna gra, świetne spotkanie i fajnie się bawiliśmy piłką, a na pewno godnie pożegnaliśmy się z kibicami na koniec sezonu w Crewe.

 

(1)Crewe Alexandra 3-1 Sheffield Wednesday(11)
1-0 - Callum McRobbie 25'
2-0 - Grant Scott 30'
2-1 - Paul Heffeman 76'
3-1 - Miguel Pedro 88'

MoM - Liridon Kalludra 7.9 (Crewe Alexandra)

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2012

 

npower League 1
miejsce: 1
punkty : 106
bilans goli : 113:52
Finanse: +153.915€ (- 303.459€)
Fundusz transferowy: 171.735
Budżet płac (tygodniowo): 65.345 € (wydajemy 60.630 €)

 

Nagrody:

1 miejsce - Manager Miesiąca - Dave Osłowski

 

Transfery (Polska):

 

Transfery (Świat):
Jandson Gremio Prudente >>> Vitoria 1.400.000 €
Maher Hannachi JSM Bejaia >>> Ismaily 1.400.000 €
John Lennon Vila Nowa (GO) America (MG) 1.300.000 €
Amir Feshangchi Zob-Ahan >>> Al-Wahda (UAE) 1.300.000 €
Julius Wobay Wydad Casablanca >>> Al-Gharrafa 1.300.000 €

 

Ranking FIFA:
1. Anglia +0, 2.Brazylia +0, 3. Holandia +0, … 80. Polska +1

 

Jak radzi sobie reprezentacja Polski?

Odnośnik do komentarza

05.05.2012

 

46/46 - npower League 1

 

Swindon Town vs Crewe Alexandra
Stadion County Ground, Swindon
Skład: Lie - Diaz, Wootton, Ada, Liddle - Kalludra, Minkenen - Pedro, Strestik - McRobbie (45' Scott), Clayton

 

Ostatnie spotkanie w lidze i uznajemy ją za zakończoną. Chłopacy już nie mogą się doczekać aż chwilę odpoczną przed kolejnym sezonem, a niektórzy może pojadą do polski na EURO wspierać swoje reprezentacje. Jednak przed nami jeszcze 90 minut pobytu w lidze, którą już na pewno opuszczamy. Jednak nasi rywale przy korzystnym obrocie spraw mogli by awansować bezpośrednio. Wystarczy tylko, że nas pokonają, a ekipa Bringhton Hove and Albion zremisuje bądź przegra i tak o to wskoczą na drugą pozycję. Wiedziałem, że będą walczyć, a i my chcieliśmy w ostatnim meczu sezonu pokazać się z dobrej strony. Od początku spotkania było widać jakby naszym rywalom jakoś specjalnie nie zależało na zdobyciu trzech oczek. Pierwsza połowa minęła na badaniu się zarówno jednaj jak i drugiej drużyny co potrafią. Po przerwie wprowadzony za Calluma McRobbie - Grant Scott szybko zdobył bramkę i wyprowadził nas na prowadzenie. Dzielnie je utrzymywaliśmy, ale w 82. minucie Jonathan Douglas wyrównał wynik spotkania, a kibice na trybunach wyraźnie odżyli. Jednak w 88. minucie Liridon Kalludra daje nam bramkę i trzy punkty, ale dramaturgi część dalsza w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównują za sprawą samobójczego trafienia Guliano Diaza. Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem dosłownie w ostatniej akcji meczu Miguel Pedro wyskoczył z indywidualną akcją i pokonał bramkarza rywali dając nam ostatnie trzy punkty w sezonie.

 

(3)Swindon Town 2-3 Crewe Alexandra(1)
0-1 - Grant Scott 53'
1-1 - Jonathan Douglas 82'
1-2 - Liridon Kalludra 88'
2-2 - Guliano Diaz 90+1'
2-3 - Miguel Pedro 90+3'

MoM - Patrick Ada 8.3 (Crewe Alexandra)

Odnośnik do komentarza

Maj 2012

 

npower League 1
miejsce: 1
punkty : 109
bilans goli : 116:54
Finanse: +121.135€ (- 275.050€)
Fundusz transferowy: 171.735
Budżet płac (tygodniowo): 65.345 € (wydajemy 60.630 €)

 

Nagrody:

1 miejsce - Manager Roku - Dave Osłowski

1 miejsce - Król Strzelców - Febian Brandy

Jedenastka roku - Patrick Ada, Febian Brandy

 

Transfery (Polska):

 

Transfery (Świat):
Deivid Atletico Paranaense >>> Flamengo 6.000.000 €
Diego Souza Atletico Mineiro >>> vasco da Gama 5.750.000 €
Heverton Portuguesa >>> Sport Recife 1.900.000 €
Medina Avai >>> Atletico Paranaense 1.900.000 €
Victor Ferraz Atletico Golainiense >>> Coritibia 1.900.000 €

 

Ranking FIFA:
1. Anglia +0, 2.Brazylia +0, 3. Holandia +0, … 79. Polska +1

 

Jak radzi sobie reprezentacja Polski?

 

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu 2011/2012:

 

Bramkarze:

| Wyb  | Inf  | Nazwisko         | M.     | Br.  | As.  | ZwM  | Pod% | Wśl  | Dry  | SCel | ŻK   | CzK  | Śr. Oc. |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| R1   | Url  | Marcin Cabaj     | 41     | 0    | 1    | 3    | 65%  | 0.02 | -    | -    | 0    | 0    | 7.08    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| BR   | Url  | Andreas Lie      | 18     | 0    | 0    | 0    | 53%  | -    | -    | -    | 0    | 0    | 6.97    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -    | Url  | Gregory Hartley  | -      | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -       | 

Opinia:

Świetnie sobie radził Marcin Cabaj do połowy sezonu, a w drugiej częsci sezonu nieźle radził sobie Andres Lie. Jednak szału tutaj nie ma i powiem szczerze, że będę kogoś szukał na miejsce głównego bramkarza. Jeśli kogoś znajdę do odejdzie Andreas Lie, który już mi zapowiedział, że z rolą rezerwowego bramkarza się nie pogodzi.

 

Obrońcy:

| OŚL  | Url  | Patrick Ada      | 42     | 5    | 7    | 7    | 67%  | 3.44 | 0.19 | 32%  | 2    | 0    | 7.49    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| R2   | Url  | John Flanagan    | 24 (1) | 0    | 4    | 1    | 75%  | 5.92 | 0.37 | 0%   | 9    | 0    | 7.16    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| OP   | Url  | Guliano Diaz     | 39     | 3    | 1    | 3    | 75%  | 3.30 | 0.29 | 0%   | 4    | 0    | 7.14    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| OL   | Url  | Michael Liddle   | 15     | 0    | 4    | 0    | 74%  | 2.87 | 0.27 | 0%   | 1    | 0    | 7.07    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| OŚP  | Url  | Scott Wootton    | 54     | 6    | 4    | 3    | 64%  | 2.93 | 0.11 | 51%  | 7    | 0    | 7.20    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| R5   | Url  | Harry Davis      | 10 (4) | 2    | 0    | 1    | 66%  | 3.08 | 0.17 | 0%   | 1    | 0    | 7.06    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -    | Url  | Jared Wilson     | 21 (3) | 0    | 0    | 0    | 72%  | 3.05 | 0.13 | -    | 4    | 0    | 6.95    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -    | Url  | Luc Matutu       | 31     | 0    | 1    | 0    | 72%  | 2.68 | 0.49 | 0%   | 6    | 0    | 7.08    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Opinia:

Same gwiazdy w tej formacji, ale w obecnej lidze trudno o to nie było. Świetnie radzili sobie wszyscy, ale wygryźć nie dał się Scott Wootton i zagrał szaloną liczbę 54 spotkań w sezonie. Świetnie radził sobie również Patrick Ada, który w 42 meczach zdobył 5 bramek i 7 asyst. Niewątpliwie ktoś odejdzie, a ktoś zostanie no i trzeba jak każdą wręcz formację wzmocnić dodatkowo. Kto przyjdzie, a kto odejdzie okaże się po rozeznaniu na rynku transferowym.

 

Pomoc:

| -    | Ktz  | Ashley Westwood  | 25     | 0    | 2    | 0    | 80%  | 1.42 | 0.09 | 0%   | 4    | 0    | 6.84    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| PŚL  | Url  | Valeri Minkenen  | 40 (3) | 7    | 9    | 1    | 71%  | 3.71 | 0.46 | 40%  | 4    | 0    | 7.20    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -    | Url  | Larnell Cole     | 4 (2)  | 0    | 1    | 0    | 74%  | 2.69 | -    | 0%   | 0    | 0    | 6.83    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| PŚP  | Url  | Liridon Kalludra | 36 (2) | 7    | 9    | 2    | 79%  | 2.33 | 0.45 | 57%  | 0    | 0    | 7.10    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| OPL  | Url  | Marek Strestik   | 33     | 9    | 20   | 3    | 68%  | 2.04 | 3.59 | 61%  | 9    | 1    | 7.33    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| OPP  | Url  | Miguel Pedro     | 31 (1) | 4    | 11   | 0    | 73%  | 1.94 | 1.49 | 37%  | 2    | 0    | 7.13    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -    | Url  | Joel Grant       | 18 (4) | 8    | 3    | 1    | 73%  | 1.83 | 1.83 | 40%  | 1    | 0    | 7.18    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| R3   | Url  | David Blacha     | 31 (3) | 6    | 8    | 1    | 72%  | 1.71 | 1.33 | 58%  | 4    | 0    | 7.12    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| R6   | Url  | Rafal Grzelak    | 7 (1)  | 2    | 2    | 1    | 82%  | 1.29 | 0.86 | 0%   | 1    | 0    | 7.29    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| R7   |      | Grant Scott      | 7 (5)  | 3    | 1    | 0    | 75%  | 1.60 | 0.25 | 33%  | 0    | 0    | 6.83    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| R4   | Url  | Shaun Miller     | 4 (3)  | 1    | 3    | 1    | 76%  | 1.17 | 0.97 | 0%   | 0    | 0    | 7.03    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Opinia:

Valeri Minkenen i Liridon Kalludra rządzili w środku pomocy. Na skrzydłach za to szalał Marek Strestik i dzielnie wspomagali go Miguel Pedro czy też David Blacha. Fajnie w drużynę wszedł Rafał Grzelak, ale on chyba odejdzie z drużyny. Podobała mi sięrównież gra Granta Scotta, który może nie miał za wiele okazji, ale jeśli już je dostawał to je świetnie wykorzystywał. Z klubem pożegna się napewno Shaun Miller i Larnell Cole, którzy nie spełnili moich oczekiwań.

 

Napastnicy:

| -    | Ktz  | Febian Brandy    | 45     | 47   | 15   | 14   | 81%  | 1.38 | 3.18 | 56%  | 4    | 0    | 7.81    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| NŚL  | Url  | Max Clayton      | 26 (4) | 11   | 7    | 4    | 80%  | 1.23 | 1.59 | 46%  | 1    | 0    | 7.28    |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| NŚP  | Url  | Callum McRobbie  | 31     | 17   | 13   | 2    | 79%  | 1.30 | 1.09 | 45%  | 4    | 0    | 7.38    | 

Opinia:

Jedyna formacja, która nie będzie wzmacniana i jestem tego pewien. Fajnie rozwija się Max Clayton, a Callum McRobbie powoli zaczyna pokazywać pazur prawdziwego napastnika. Najlepszym naszym strzelcem drugi rok z rzędu jest Febian Brandy, który został przez kibiców wybrany piłkarzem sezonu.

 

Jedenastka sezonu 2011/2012 wg.kibiców:

| Nazwisko         | Pozycja                    | M.             | Br.            | Oce            |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Marcin Cabaj     | Bramkarz                   | 41             | 0              | 7.08           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| John Flanagan    | Obrońca (Prawy)            | 25             | 0              | 7.16           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Guliano Diaz     | Obrońca (Lewy)             | 39             | 3              | 7.14           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Patrick Ada      | Obrońca (Środek)           | 42             | 5              | 7.49           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Scott Wootton    | Obrońca (Środek)           | 54             | 6              | 7.20           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Joel Grant       | Ofensywny pomocnik (Prawy) | 21             | 8              | 7.18           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Marek Strestik   | Ofensywny pomocnik (Lewy)  | 33             | 9              | 7.33           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Valeri Minkenen  | Pomocnik (Środek)          | 42             | 7              | 7.20           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Miguel Pedro     | Pomocnik (Środek)          | 32             | 4              | 7.13           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Febian Brandy    | Wysunięty napastnik        | 45             | 47             | 7.81           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Callum McRobbie  | Wysunięty napastnik        | 31             | 17             | 7.38           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Andreas Lie      |                            | 18             | 0              | 6.97           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Harry Davis      |                            | 14             | 2              | 7.06           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| David Blacha     |                            | 32             | 6              | 7.12           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Liridon Kalludra |                            | 38             | 7              | 7.10           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Max Clayton      |                            | 30             | 11             | 7.28           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Luc Matutu       |                            | 31             | 0              | 7.08           |
| -------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Grant Scott      |                            | 10             | 3              | 6.83           | 

 

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2012

 

npower Championship
miejsce:0
punkty : 0
bilans goli : 0:0
Finanse: -2.532.773€ (- 2.411.637 €)
Fundusz transferowy: 59.117
Budżet płac (tygodniowo): 105.000 € (wydajemy 99.843 €)

 

Nagrody:

 

Transfery (Polska):

Andraz Struna Cracovia Kraków >> Zoria 425.000 €
Jakub MAjewski Górnik Łęczna >>> Crewe Alexandra 350.000 €
Dawiv Hanzel Odra Wodzisław Lechia Gdańsk 200.000 €
Koba Shalamberidze Podbeskidzie >>> Olimpi Rustawi180.000 €
Dawid Soldecki Górnik Łęczna >>> SKN St.Polten 18.000 €

 

Transfery (Świat):
Giuseppe Rossi Villarreal >>> Chelsea Londyn 22.500.000 €
Ryan Shawcross Stoke City >>> Manchester City 18.250.000 €
Ideye Brown FC Sochaux-Montbe >>> Olympique Lyonnais 13.500.000 €
Kevin Anin FC Sochaux-Montbe >>> Olympique Lyoannais 12.750.000 €
Efrain Juarez Hoffenheim >>> Chelsea Londyn 11.250.000 €

 

Ranking FIFA:
1. Anglia +0, 2.Brazylia +0, 3. Holandia +0, … 79. Polska +0

 

Jak radzi sobie reprezentacja Polski?

W czerwcu odbyły się długo oczekiwane przez wszystkich kibiców Mistrzostwa Europy.  Przed samymi mistrzostwami nasza reprezentacja uporała się w meczu towarzyskim z Maltą i wygrała 1-0 po golu Ludovica Obraniaca. Sam start nieźle się zaczął, bo nasza reprezentacja wygrała z Rosją 1-0, a strzelcem bramki był Robert Lewandowski. Późniejszy mecz z Niemcami i remis 2-2 rozbudził wrażenia kibiców.  Gola podobnie zdobył Robert Lewandowski, a wspomógł go tym razem Jakub Błaszczykowski. Mecz z Chorwacją wydawał się być tylko i wyłącznie meczem, który będzie łatwo wygrany. Niestety przegraliśmy go 9-2 i pożegnaliśmy się z Turniejem.

 

Chorwacja ostatecznie zdobyła tytuł Mistrza Europy rozprawiając się z ekipą Sborny 1-0. Najlepszym piłkarzem został Luka Modric, drugie miejsce Ivicy Olica, a na najniższym stopniu stanął Nuri Sahin. Złoty but natomiast Ivicy Olica, drugie miejsce Edin Dzeko, a na trzecim miejscu Mario Mandzukic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...