Skocz do zawartości

Nowe technologie


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Minister Cyfryzacji, Anna Streżyńska, już od jakiegoś czasu jest na cenzurowanym w swojej partii. Czuję, że po wywiadzie, w którym napisała, że współpracuje z "hakerami", to większość betonu PiS-owego dostanie zawału :lol: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/widok-ministerstwo-cyfryzacji-strezynska,26,0,2328346.html

 

Z innych ciekawostek - więzienie brytyjskie ustawiło sobie "barierę ochronną" (ładnie to brzmi ;)) przed dronami, które przelatując nad więzieniami zrzucały telefony komórkowe, narkotyki itd. Wyobraźnia pracuje i przypomina różne filmy si-fi z "barierami ochronnymi" ;) The future is now! http://www.telegraph.co.uk/news/2017/05/16/british-prison-first-use-disruptor-create-drone-proof-shield/?utm_content=buffer88df0&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj po raz pierwszy skorzystałem z usługi Traficar i mogę tylko polecić każdemu kto lubi prowadzić auto i ma ochotę przetestować tę usługę :) Bezproblemowa rejestracja (3 min wypełnienie wszystkich pól, ok. 10 min czekanie na zweryfikowanie konta), miałem do wyboru 3 auta w okolicy, a nie byłem w ścisłym centrum tylko na Woli, cały proces wynajmu i otwarcia samochodu zajął niecałą minutę (chwilę trzeba było poczekać na otworzenie się drzwi).



Auto to nowiutkie Renault Clio, stan igła, do tej pory przejechane miało 200 km, więc czułem się jakbym wyjechał prosto z salonu ;) W środku czysto, widać że bardzo o to dbają, bo zaraz po otworzeniu auta to była pierwsza informacja jaka mi wyskoczyła w aplikacji, żeby ocenić czystość.



Opłata za 1 km to 0,80 zł, a za 1 min 0,50 zł. W praktyce wydaje mi się, że powinno to wychodzić mniej niż Uber (tam jest 0,25 zł / min, 1,30 zł / km + 4 zł za trzaśnięcie drzwiami), więc na pewno jest to usługa konkurencyjna. Tylko z Traficar auto trzeba gdzieś zaparkować, więc jest to problem, gdy wjeżdża się w ścisłe centrum, gdzie miejsce postojowe jest na wagę złota (za parkomat się nie płaci). Może w przyszłości dogadają się z miastem i wyznaczą jakieś dedykowane miejsca?



Odnośnik do komentarza

Na stronie jest taka informacja:

"Paliwo, opłaty za parkowanie w płatnych strefach są już wliczone w cenę."

Do czego zmierzasz? Bo ja to rozumiem, że są wliczone w tych kosztach, o których pisałem :)

 

A tu relacja z mojego przejazdu skuterem na wynajem :)

 

Nie chcąc, żeby było zbyt nudno, w drugą stronę ruszyłem skuterem Blinkee - pierwsza sieć skuterów elektrycznych w Polsce. Tutaj aplikacja nie jest zbyt przyjemna, weryfikację musiałem przyspieszyć telefonicznie (na szczęście się udało, choć Uber już po mnie jechał, bo w pośpiechu byłem ;)), ale ostatecznie założyłem kask (dostępny w schowku pod siedzeniem) i ruszyłem w drogę!

Skuter odpala się klikając w aplikacji "włącz". Po tym wsiadamy, przekręcamy manetkę i ruszamy. Przygoda była o tyle na wysokim poziomie adrenaliny, że musiałem zdążyć w 20 min przejechać 6,5 km, gdzie aplikacja twierdziła, że skuter ma energii na przejechanie 5 km ;)

Może z niskiego poziomu energii wynikała też jego moc, bo na prostej drodze nie dało się przekroczyć nim 50 km/h, co robiło ze mnie z lekka zawalidrogę. Pod górkę ledwo już się turlałem, a manetka skręcona na maksa. Ale przewaga jednośladu pomogła, bo elegancko udało mi się przejechać korek, w którym normalnie samochodem spędziłbym minimum 10 min (czyli Uberem już bym nie zdążył ;)).

Przejazd trwał równe 20 min, co przy stawce 0,69 zł/min dało kwotę ok. 13 zł do zapłacenia (pierwsze 2 min jazdy są darmowe). Fajna opcja, szczególnie jeśli ktoś lubi jeździć skuterem lub chce szybciej się przemieszczać w korkach, ale prędkość jazdy mnie zawiodła. Co nie zmienia faktu, że chętnie sobie jeszcze kiedyś pośmigam po Warszawie skuterem :)

Odnośnik do komentarza

Też wypróbowałem dzisiaj Traficar. Akurat jechałem na dworzec i zobaczyłem, że samochód stoi pod moim blokiem. Fajne to Clio, nieźle wyposażone (nawigacja, tempomat - w sumie średnio potrzebny do jazdy po mieście. Zrobiłem 5 km i kosztowało mnie to 11,60 zł. Taksówką na tej trasie płacę zazwyczaj 18 zł więc to świetna alternatywa dla taxi. Samochodów wydaje się być sporo na mieście więc bardzo na plus.

Odnośnik do komentarza

Niestety, Traficar psuje swój pozytywny wizerunek - dostałem dziś maila z informacją że mam zapłacić 70 zł za parking. Samochód zostawiłem na parkingu płatnym przed Dworcem Zachodnim ale zgodnie z ich regulaminem:

"Traficar zapewnia użytkownikom możliwość nieodpłatnego korzystania z miejsc parkingowych w obrębie strefy płatnego parkowania w wybranych miejscowościach. Lista miejscowości, w których możliwe jest nieodpłatne parkowanie w strefie płatnego parkowania dostępna jest na stronie www.traficar.pl oraz w Aplikacji Mobilnej. Powyższe nie dotyczy tych lokalizacji gdzie możliwość wjazdu lub parkowania pojazdu jest uzależniona od spełnienia dodatkowych wymagań (np. strefa płatnego parkowania dostępna wyłącznie dla mieszkańców) oraz parkingów prywatnych (np. w centrach handlowych, na prywatnych posesjach, itp.)."
Odnośnik do komentarza

Babka z traficar mnie jednak przekonała, że parking pod Zachodnim jest prywatny. Mój błąd - myślałem że chodzi tylko o parkingi w galeriach handlowych i inne prywatne (ze szlabanem). Trochę to utrudnia życie, bo trzeba sprawdzać czy parkomat na parkingu należy do miasta czy firmy prywatnej.

Odnośnik do komentarza

Babka z traficar mnie jednak przekonała, że parking pod Zachodnim jest prywatny. Mój błąd - myślałem że chodzi tylko o parkingi w galeriach handlowych i inne prywatne (ze szlabanem). Trochę to utrudnia życie, bo trzeba sprawdzać czy parkomat na parkingu należy do miasta czy firmy prywatnej.

A dużo jest takich prywatnych parkomatów? Bo ja pierwszy raz o czymś takim w ogóle słyszę :-k

Odnośnik do komentarza

Piękne :D

 

A ja od siebie dorzucę, że w Warszawie (Polsce?) można już zamawiać z Pizzy Hut przez Facebooka :) Odpalcie sobie rozmowę z Pizzą Hut na Messengerze, to zobaczycie jak to działa :)

niebawem się zdziwisz jak będziesz to robił z poziomu aplikacji wiadomości(koperta) w telefonie... jeszcze ze 2 lata

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...