Skocz do zawartości

Teleturnieje


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

me_who - "U nas naprawdę można wygrać milion", "Dołącz do milionerów, bądź jak Patrycja Jak-jej-tam". Co to dla nich jest pół miliona w porównaniu do wzrostu oglądalności/ zysku z reklam?

 

Tylko co z tego, skoro wielu widzów stracą - np ja obecnie oglądam (sporadycznie) tylko 1z10, bo reszta dla mnie to niestety poziom audiotele, albo trochę wyższy...

Odnośnik do komentarza
me_who - "U nas naprawdę można wygrać milion", "Dołącz do milionerów, bądź jak Patrycja Jak-jej-tam, u nas naprawdę można tyle wygrać". Co to dla nich jest pół miliona w porównaniu do wzrostu oglądalności/ zysku z reklam?

 

Okej, ale to nie rzutuje z całym "profilem" TVN skierowanego na wielkomiejską publikę z klasy średniej a nie na "plebs", na który takie hasła działają. Gdyby wszystko było podłożone ("laska się nie denerwuje", "pytanie jej dwa razy przeczytał") to jest to działanie samobójcze bo ludzie się nie dadzą nabrać na takie tandetne sztuczki, a przecież TVN ma jeszcze "Gwizdy tańczą" i "U Can Dance" -> gdyby poszedł wałek w Milionerach, to jaka jest wiarygodność stacji? Przecież jak oszukali raz, to mogą zrobić to ponownie. Zawsze się ktoś może wygadać to raz, a dwa - jak ta dziewczyna wygra, to bedą z nią wywiady we wszelkich możliwych Vivach, Galach, Wysokich obcasach itp. Jak będzie coś nie tegens, to tez się może wygadać.

Mogę jeszcze od biedy zrozumieć, że "pozwolili" komuś wygrac i padło na nią - choć przecież nie było żadnej gwarancji, że laska nie będzie jakimś matołem - ale szukanie całkowitego spisku jest przegięciem. Nawet ze względu marketnigowego lepszym pomysłem byłoby zacząć nową edycję Milionrów od zwycięstwa.

A skoro i tak jest wszystko sfingowane, telewizja oszukuje, to na kiego grzyba to oglądacie?

 

bo reszta dla mnie to niestety poziom audiotele, albo trochę wyższy...

 

No to nic tylko wysyłać zgłoszenia i kosić kabonę, nie widzę problemów skoro wszystko takie proste. Milion czeka na wyciągnięcie ręki :)

Btw, tu widzę kilku potencjalnych milionerów, którzy nie wiadomo dlaczego jeszcze się nie zgłosili do tego programu ;)

Odnośnik do komentarza
Tylko co z tego, skoro wielu widzów stracą - np ja obecnie oglądam (sporadycznie) tylko 1z10, bo reszta dla mnie to niestety poziom audiotele, albo trochę wyższy...

Ja szczerze mowiac wymieklem i tez tylko 1z10 od czasu obejrze bo nie mam ochoty ogladac "teleturnieju", w ktorym producenci niejako decyduja o tym, kto daleko zajdzie.

 

Wczesniej bylem przekonany, ze na kazdym szczeblu jest jakas tam pula pytan i wiadomo, ze jakis rozrzut tam jest. No ale po ostatnim programie to widze, ze albo maja tam mega burdel (niektorzy maja pytania za 500 zl trudniejsze niz inni za 40-75 tys zl), albo nic nie jest losowe i na kazdego uczestnika czekaja sporzadzone przez kogos zestawy. Tak czy siak, swiadczy to o braku profesjonalizmu i co najwyzej program ten rowna do poziomu tanca z gwiazdkami i innych wynalazkow. Aha, a cala akcja marketingowa jest po prostu zalosna (ale i skuteczna bo chociazby czytajac fora mozna zauwazyc ilu ludzi sie zlapalo i ilu ludzi pomysli sobie, ze musial to byc ktos super inteligentny bo przeciez doszedl do miliona (pierwszy raz, omg ! ) ) ;P

Odnośnik do komentarza
Wcale nie, na takim pozornie najprostszym można sie najłatwiej wywalić. Do tego jak grasz o pół miliona złotych, a odpowiedź prawidłowa wydaje sie oczywista aż za bardzo.

 

Tym bardziej wlasnie dziwilo mnie jej zachowanie i sposob odpowiadania na pytania. Bez mrugniecia okiem, w 10 sekund, praktycznie bez widocznego stresu. Ja bardziej w szkole sie stresuje chyba ;).

 

Nie wiem, moze miala jakas silna psychike czy super-pewnosc, ale jak na sytuacje w ktorej sie znalazla, gdzie kazdy, znajac charakter programu weszy jakis spisek, zachowywala sie IMO bardzo nienaturalnie. :)

moze przyjela, ze nie ma nic do stracenia...? bo niby co miala? mogla tylko zyskac. nie kazdy reaguje stresem, jak go przepytuja :)

 

smieszna ta cala dyskusja - ja osobiscie nie uwazam tych pytan za latwe, bo przynajmniej na kilku z nich wylozyl bym sie koncertowo. widac nie jestem tak intelilgentny jak reszta forumowiczow, ktorzy milionerow nie wygrywaja tylko dlatego, ze im sie nie chce ;) na banalniejszych pytaniach ludzie sie wykladali - w mojej ocenie szukacie dziury w calym.

Odnośnik do komentarza
Mogę jeszcze od biedy zrozumieć, że "pozwolili" komuś wygrac i padło na nią - choć przecież nie było żadnej gwarancji, że laska nie będzie jakimś matołem - ale szukanie całkowitego spisku jest przegięciem. Nawet ze względu marketnigowego lepszym pomysłem byłoby zacząć nową edycję Milionrów od zwycięstwa.

 

No przecież ja akurat tego zdania właśnie jestem. Wałek obustronny na pewno by nie przeszedł, ona na 99% nie ma z tym nic wspólnego. To raczej producent stwierdził - kurde, czas pokazać, że ten milion w tytule nie jest na pokaz. ;)

 

No to nic tylko wysyłać zgłoszenia i kosić kabonę, nie widzę problemów skoro wszystko takie proste. Milion czeka na wyciągnięcie ręki smile.gif

Btw, tu widzę kilku potencjalnych milionerów, którzy nie wiadomo dlaczego jeszcze się nie zgłosili do tego programu wink.gif

 

Ja nie powiedziałem, że wszędzie indziej jest banalny poziom trudności, tylko że dla mnie pozostałe teleturnieje, które widziałem (czyli np Grosz czy nie grosz, albo Familiada) są na poziomie tych audiotele, co np Bieleninik prowadzi (albo Dziewczyny w bikini ;) ). Jak kiedyś była Awantura o kasę, gdzie pewną wiedzą trzeba było się wykazać, to w miarę regularnie oglądałem. Czasem oglądam też 1z10 (jak mam czas i nie zapomnę) bo to tego samego typu teleturniej.

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie. Akurat 1 z 10 jest bardzo 'niewywazony'. Jedna osoba dostaje pytanie jakiego koloru skore ma Chinczyk, by za chwile druga egzaminowac z bekarcich potomkow ktoregos tam wladcy jakiegos tam dawnego ksiestewka. Odnosnie teleturniejow naprawde ambitnych... Byl kiedys Miliard w rozumie (chodzi mi tu o te jego wczesniejsza formule, gdzie do wygrania byl naprawde miliard) - umarl smiercia przewlekla ;), byla Wielka gra - umarla wlasciwie smiercia tragiczna. Za to w/w Familiada ma sie doskonale, podobnie zreszta jak i np. Jaka to melodia. Smerfero po prostu.

Odnośnik do komentarza

Sądze że przyszłością teleturniejów tak jak i zresztą całej telewizji, jest formatowanie. Chodzi o to że teleturnieje typu "Jaka to melodia" będą stawały się coraz popularniejsze. I dobrze. Zapewne już wkrótce obejrzymy jakiś teleturniej kulinarny, wędkarski i (niech Bóg da) sportowy. Nad brakiem tych ostatnich bardzo ubolewam. teleturniej sprawdzający wiedzę z zakresu różnych dziedzin sportu to byłoby coś :).

Odnośnik do komentarza
Niekoniecznie. Akurat 1 z 10 jest bardzo 'niewywazony'. Jedna osoba dostaje pytanie jakiego koloru skore ma Chinczyk, by za chwile druga egzaminowac z bekarcich potomkow ktoregos tam wladcy jakiegos tam dawnego ksiestewka.

 

W sumie tak, ale ktoś, kto zna bękarcich potomków raczej też będzie wiedział jakiego koloru ma Chińczyk skórę, a odwrotnie niekoniecznie. A tam każde pytanie jest warte teoretycznie tyle samo (zachowanie bądź utrata "szansy", punkty dopiero w finale) - gdyby w Milionerach pytania dla każdej stawki losowane było z tej samej puli, to można by było porównywać...

 

Odnosnie teleturniejow naprawde ambitnych... Byl kiedys Miliard w rozumie (chodzi mi tu o te jego wczesniejsza formule, gdzie do wygrania byl naprawde miliard) - umarl smiercia przewlekla ;) , byla Wielka gra - umarla wlasciwie smiercia tragiczna. Za to w/w Familiada ma sie doskonale, podobnie zreszta jak i np. Jaka to melodia. Smerfero po prostu.

 

Bo o tym, czy teleturniej zostanie na antenie nie decyduje jego poziom, tylko oglądalność. A jak dobrze wiesz, zazwyczaj nie lubimy tego, czego nie rozumiemy - pomimo świetnej formy realizacji Miliarda w Rozumie, pytania były zazwyczaj zbyt skomplikowane dla przeciętnego widza.

Wielka Gra - z całym szacunkiem - to w większości przypadków test pamięci, a nie wiedzy, wyuczyć się na pamięć wiadomości z kilku książek jest godne podziwu, ale z faktyczną wiedzą ma niewiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza

To że wzięła najpierw koło ratunkowe publiczność sprytne z jej strony. Przy dwóch odpowiedziach ankieta była by bardziej zakłamana. Bo ci co głosowali na te 2 odpowiedzi, które teraz odpadną bo weźmie pół na pół na pewno nie wiedzieli. A tak wyeliminowała ich głosy. Pytanie proste. Powinna wygrać.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy dziewczyna była podstawiona, ale wiem, że TVNowi zależało bardzo, żeby wygrała ten milion i chyba zrobiła im psikusa wycofując się. Pytanie za milion banalne, tydzień podniecania się przed, później pół godziny podniecania się w studiu i nic. Słabe zagranie TVNu :/

Odnośnik do komentarza

Lipa straszna. Dobrze jej szło ale zabrakło jej odwagi. Chyba już przed przeczytaniem wiedziała, że bierze te pół miliona i nawet jakby miała pytania jak ma na imię to by mocno się zastanawiała. Gdyby nie wiedziała kim była Artemida to bym się nie dziwił. Ale wiedziała i została jej poprawna odpowiedź albo Zorro. Wydawało jej się że prawdopodobne jest że Artemida jeździła na koniu w masce i walczyła na szpady.

Odnośnik do komentarza

Nawet jeśli to była ustawka (w co nie wierzę) to co z tego wynika? Dziewczyna zadowolona, TVN zadowolony, więc chyba jest ok?

TVN osiągnął swój cel: pokazał, że można wygrać milion, zarobił na reklamach i do tego wypłacił tylko 500k, zamiast głównej nagrody.

 

Zabiliście mnie tym argumentem o walce z Polsatem :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...