Skocz do zawartości

Teleturnieje


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ja źle rozumuję, ale jeżeli wszystko byłoby ustawione - łącznie z uczestniczką - to po jaką cholere byłyby łatwe pytania? Niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi, bo późno.

 

Łatwe pytania = większa oglądalność = większa liczba zgłoszeń? (to dla mnie jedyne wytłumaczenie, choć irracjonalne; no ale chętnie posłucham zdania innych).

Odnośnik do komentarza

Oj, obawiam się, że przeceniacie znacznie nasze społeczeństwo ;] Ale to prawda pytania były dość łatwe, osobiście kłopot miałbym tylko z tym gdzie jest jednocześnie kilka tych znanych budynków, bo zdawało mi się, że to gdzieś w Skandynawii jest miejsce z takimi miniaturkami. No i pytanie o Batmana też nie było łatwe i zdziwiło mnie, że dziewczyna to wiedziała. Ale w sumie np. jeszcze w pierwszej edycji koleś też miał teoretycznie łatwe pytanie z milion, o pochodzenie Conana, dla kogoś znającego realia fantasy było banalne, ale dla przeciętnej osoby już nie tak proste.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mówię, że program był ustawiony. Tylko, że w bardzo szybkim tempie, znacznie obniżyli poziom pytań. Przecież w kilku pytaniach nawet nie można było mieć wątpliwości, bo tylko jedna odpowiedź wydawała się sensowna.

 

Kinas: na poprzedniej stronie ktoś dał linka.

Odnośnik do komentarza

A w Polakach odzywa się stara przywara - komuś się udaje to zgnoić trza, zdyskredytować sukces, ewentualnie można powiedzieć, że podstawiony był... :/ Nawet jeśli była podstawiona, to nikt nam o tym nie powie. I nawet jeśli to wielki, olaboga, tvnowski spisek, to też się o tym nie dowiemy. To są już tajemnice telewizji.

Odnośnik do komentarza
A może tak się wylosowało po prostu?

No bez przesady! Jedno, dwa, może trzy tak proste pytania mogły paść, ale w zasadzie prawie wszystkie?! :> Do pół miliona z tym zestawem i ja bym doszedł, do tego przy pytaniu o Brazylijczyków nie wykorzystałbym koła. No może jeszcze przy tym Batmanie to spytałbym się publiczności. A przecież zdarzało się nie raz nie dwa, że już przy pytaniach za 500 złociszy wysiadałem.

Odnośnik do komentarza
A w Polakach odzywa się stara przywara - komuś się udaje to zgnoić trza, zdyskredytować sukces, ewentualnie można powiedzieć, że podstawiony był... :/ Nawet jeśli była podstawiona, to nikt nam o tym nie powie. I nawet jeśli to wielki, olaboga, tvnowski spisek, to też się o tym nie dowiemy. To są już tajemnice telewizji.

Wiesz, ja czasem lubie sobie obejrzec teleturniej i lubie miec swiadomosc tego, ze zasady dla poszczegolnych uczestnikow beda zblizone. Wiec jesli np. uzytkownik X mial pytanie za np. 40 tys zl ciezkie, to chcialbym, aby uzytkownik Y mial pytanie z tej samej puli o zblizonym poziomie.

 

Goscia przed nia usadzili na bodajze 3 pytaniach, gdzie za 500 zl mial pytanie o Chrobotka reniferowego. A klientka miala pytania o budowe cepa, psa z dlugimi uszami, mostek hyhyhy. Golym okiem widac, ze pytania mocno ogolne, aby nie powiedziec infantylne. Oczywiscie, ze nie byla podstawiona - pytania byly na takim poziomie, ze nie trzeba nikogo podstawiac :D

 

PS. nie chce nikogo gnoic. Tydzien wczesniej wygrala starsza kobieta 500 tys zl (choc obiektywnie mowiac pytanie za pol miliona, jak komus zdarzalo sie widziec krzyzowke, bylo dosc proste) i przynajmniej zasluzyla bo miala pytania normalne, tak jak reszta uczestnikow. A tutaj mamy tani i debilny chwyt marketingowy: "mloda, 20-letnia studentka doszla do miliona, wiec ogladajcie ludzie tylko nasz teleturniej bo wygrac kazdy moze" ("szczegol", ze nie liczy sie realna wiedza, tylko to czy sie wstrzelisz w kaprys producentow i trafisz latwe pytania, rzekomo losowane (w co po ostatniej edycji, przyznam nie wierze))

Odnośnik do komentarza

TVN chce sobie zrobic dośc tanią (bo na pewno nie darmową, w końcu dziewczyna "parę" złotych zgarnie) reklamę. Jak na razie bardzo dobrze mu się to udaje czego dowodem jest chociażby ta dyskusja. To że dziewczyna dostawała naprawdę stosunkowo banalne pytania nie podlega żadnej dyskusji. Ma fart że to akurat na nią ta "promocja" trafiła :P

Odnośnik do komentarza

latwe jak latwe...ale wszyscy wiedzieliscie od reki o tych budynkach? Jakby nie miala telefonu juz to by na Kace albo odpadla, albo strzelala. My to wiedzielismy, interesujemy sie pilka zazwyczaj, ale dla baby to bylo pytanie-sajgon. Zgadza sie wiele bylo latwych, ale np ja grajac za taka kase bym nie strzalal w Las Vegas chyba, choc to obstawialem. Latwo sie mowi jak sie w kapciach oglada...w studiu sa inne emocje.

Odnośnik do komentarza
TVN chce sobie zrobic dośc tanią (bo na pewno nie darmową, w końcu dziewczyna "parę" złotych zgarnie) reklamę. Jak na razie bardzo dobrze mu się to udaje czego dowodem jest chociażby ta dyskusja. To że dziewczyna dostawała naprawdę stosunkowo banalne pytania nie podlega żadnej dyskusji. Ma fart że to akurat na nią ta "promocja" trafiła :P

 

Co do reklamy:

 

Miałem okazję chwilę współpracować i mam nadzieje, że dalej też będę z TVN'em i jak przeglądałem sobie cenniki reklam to np. przed faktami 30 sek spotu reklamowego kosztuje 63 tys. zl :) Sądzę, że przed w trakcie i po Milionerach te ceny nie są dużo niższe, więc dla nich milion to jak dla nas 50 gr :keke:

 

Co do pytań:

 

No coś musiało być nie tak. Sam byłem w szoku, że miałbym właśnie 500 tys. zl gdybym tam siedział i 3 koła ratunkowe. Skoro prawie wszyscy wypowiadający się w tym temacie, w Maryni znają odpowiedzi na pytania - czy to 13latek, 18latek czy też starsi. Ta dziewczyna też jakaś taka za spokojna jest ;).

Odnośnik do komentarza
latwe jak latwe...ale wszyscy wiedzieliscie od reki o tych budynkach? Jakby nie miala telefonu juz to by na Kace albo odpadla, albo strzelala. My to wiedzielismy, interesujemy sie pilka zazwyczaj, ale dla baby to bylo pytanie-sajgon. Zgadza sie wiele bylo latwych, ale np ja grajac za taka kase bym nie strzalal w Las Vegas chyba, choc to obstawialem. Latwo sie mowi jak sie w kapciach oglada...w studiu sa inne emocje.

 

Dla ciebie może pytanie z budynkami było proste, dla mnie banalne. Tu nie o to chodzi. Chodzi o to że w porównaniu z innymi uczestnikami, dziewczyna trafiła pytania po prostu banalne. I tyle. Ale i tak życzę jej miliona :).

Odnośnik do komentarza
pytanie za 500k chyba wylosowali z puli za 100 zl

Wcale nie, na takim pozornie najprostszym można sie najłatwiej wywalić. Do tego jak grasz o pół miliona złotych, a odpowiedź prawidłowa wydaje sie oczywista aż za bardzo. Może było to pytanie obliczone na to, żeby laska wymiękła. Śmieszy mnie szukanie spisków, że na pewno specjalnie dali jej proste pytania bo startuje jakiś śmieszny teleturniej Polsatu :keke: Jak przy pierwszej edycji startowała polsatowska podróbka milionerów z tymi kopertami to jakoś nikt w Milionerach nie wygrał głównej nagrody. Z resztą jak ludzie zaczną wygrywać co program milion to się to stanie nudne. Cały bajer polegał na tym, że nikt nie wygrywał imo.

IMO laska miała szczęście, że trafiły jej się takie a nie inne pytania - tak jak kiedyś z tym Conanem co koleś spękał - albo sprytnie wypełniła ankietę, ze to na czym ją mogli zagiąć się nie sprawdziło :]

Odnośnik do komentarza
Wcale nie, na takim pozornie najprostszym można sie najłatwiej wywalić. Do tego jak grasz o pół miliona złotych, a odpowiedź prawidłowa wydaje sie oczywista aż za bardzo.

 

Tym bardziej wlasnie dziwilo mnie jej zachowanie i sposob odpowiadania na pytania. Bez mrugniecia okiem, w 10 sekund, praktycznie bez widocznego stresu. Ja bardziej w szkole sie stresuje chyba ;).

 

Nie wiem, moze miala jakas silna psychike czy super-pewnosc, ale jak na sytuacje w ktorej sie znalazla, gdzie kazdy, znajac charakter programu weszy jakis spisek, zachowywala sie IMO bardzo nienaturalnie. :)

Odnośnik do komentarza

To może jej przypasowało pytanie, tak jak ja bym w ułamek sekundy odpowiedział na pytanie "o Kakę". Polacy nie są mocarzami swojego języka i imo na tym pytaniu można było się wyłożyć, szczególnie jakby zaczęło się główkować, rozmyślać itp.

Gdyby wszystko było podstawione to wyobraźcie sobie jakie to jest ryzyko dla stacji. Przecież w ten sposób strzeliliby sobie samobója.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...